Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Hope for Depression
Autor Wiadomość
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-26, 23:33   Hope for Depression

Ostatnio natknąłem się na artykuł mówiący o kampanii, która ma uświadomić ludziom jakie najczęściej błędy popełniają rozmawiając z chorymi na depresję, jak powinni z nimi rozmawiać i uświadamiają problem, który w tych czasach nie jest sporadyczny, a stał się najczęstszą chorobą cywilizacyjną... niestety w wielu przypadkach chory spotyka się z brakiem współczucia, niezrozumieniem, brakiem akceptacji i słynnym porównaniem "Weź się w garść, inni mają gorzej, dzieci głodują, ludzie na raka chorują...".
Jak reagujecie jak sami doświadczacie takiego niezrozumienia, szczególnie ze strony bliskich? Co sądzicie o tego typu akcjach?




Ostatnio zmieniony przez Evi 2015-11-27, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hope for Depression
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-27, 00:10   

Wklejam całość, w razie gdyby komuś blokowało treść.

Ukryta Wiadomość:
Zaloguj się, aby zobaczyć tą wiadomość
--- Log in to see the message ---




 
 
Hope for Depression
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-11-27, 08:20   

Dlaczego w bliskich nie ma tej cierpliwości i wrażliwości, którą okazuje się chorym na raka?

Bo raka nie da się udawać, nie wyolbrzymia się go, nie przesadza z nim? Diagnoza jest wyraźna - czarno na białym.
A jak zbadać depresję? Testami i rozmową z lekarzem. Kiedy kończy się lenistwo, apatia, nieudolność a zaczyna depresja?
Może to jest takie podejście?




dead but delicious
 
 
Hope for Depression
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-27, 08:49   

To nie zależy od choroby. Nowotworowcy też słyszą, żeby nie przesadzali i wzięli się w garść. Kampania zwyczajnie gra na uczuciach, bo rak jest ostatnio chodliwym tematem w mediach.



 
 
Hope for Depression
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-27, 09:00   

Złośnica, tylko, że jedno "weź się w garść" nie równa się drugiemu. W przypadku depresji sugeruje się, że ta osoba udaje chorobę, a w przypadku raka nie da się, jak już pisał R, podważyć istnienia choroby, a takie teksty mają (chyba, nie wiem, bo nie doświadczyłam nawet jako widz) podnieść na duchu. Jakbym miała rozwinąć to zdanie, to bym postawiła "Weź się w garść i przestań pierdolić, że coś ci jest." przeciw "Weź się w garść i nie poddawaj.".



Ostatnio zmieniony przez Evi 2015-11-27, 17:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hope for Depression
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-11-27, 10:07   

Cóż... Ja spotkałam się z tekstami typu "mam cię dosyć" "za dzieciaka za mało w*** dostałaś".
Mnie ma się za całkowicie zdrową osobę, które nudzi się w życiu.
Zapewne nie ja jedna spotkałam się z taką reakcją w rodzinie.
Potem jest rozpacz i zdziwienie, bo dzieciak się powiesił...

Nie klnij tu. Zło.




Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
Ostatnio zmieniony przez 2015-11-27, 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hope for Depression
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-27, 16:45   

Chochlik, mówię o tym odczepnym "weź się w garść", nie tym "pokrzepiającym".
Artykuł i dyskusja tu nie dotyczy tylko kwestii tego, czy depresja jest naprawdę czy na niby a ogólnego braku zrozumienia i cierpliwości. Dlatego uważam, że takie podejście otoczenia nie jest zależne od problemu a od ogólnej niskiej świadomości i zapatrzenia w siebie.

Niezależnie od tego czy to choroba psychiczna czy fizyczna, niezależnie od tego jak poważna - zawsze zdarzą się tacy, którzy uznają, że człowiek zmyśla, przesadza. Czy to znajomi, czy rodzina. Nie wiem natomiast, jak bardzo na tym tle depresja jest w czołówce lekceważonych zjawisk. Natomiast mnie osobiście męczy już i nudzi ta dziwna moda na rzucanie rakiem na prawo i lewo. W komentarzach pod obrazkami, w jakichś żarcikach. Ot, rak jako wyznacznik wszystkiego.

Kampanię można byłoby bardziej przemyśleć.




 
 
Hope for Depression
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-27, 16:50   

Ah, jeszcze jedno. Pisałaś, że to granie na uczuciach. A czym innym są kampanie społeczne i w ogóle reklama?



 
 
Hope for Depression
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-27, 16:58   

Nie są niczym innym.



 
 
Hope for Depression
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15