Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Adriaen
2016-01-14, 22:48
Harry Potter
Autor Wiadomość
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-15, 21:57   

Czytam ten temat odkąd się pojawił, więc może powinnam coś w końcu napisać.
Ta seria mnie wychowywała. Każdą część przeczytałam po kilka razy.
Moja ulubiona, "Więzień Azkabanu". Chyba jedyna część, która nie kończy się czyjąś śmiercią, jest przepełniona nadzieją i takim szczęściem. Uwielbiam ją. Wśród filmów, również "Więzień Azkabanu", chyba najlepiej zekranizowana, poza tym... Muzyka Johna Williamsa, borze, mogę się nad nią zachwycać godzinami. No...i dobre wspomnienia.
Lubię też drugą część, ale to z książek. Pamiętam jak sobie ją czytałyśmy z Anitą. Fajne to było. Oczywiście wtedy już obie znałyśmy ją prawie na pamięć.
Kurde, wszystkie lubię.
Czytałam te książki w okresie, kiedy czytając nie istniał dla mnie świat zewnętrzny, obecnie nie potrafię się w taki sposób zatopić w lekturze. Czytałam, byłam jedną z nich, kochałam i nienawidziłam bohaterów, płakałam godzinami po śmierci niektórych. Syriusz, Remus, Nimfadora, Fred, Zgredek...o borze, co ja przeżywałam po ich śmierci. Jednocześnie fragmenty, które opisują, nie samą ich śmierć, a to jak wyglądali już martwi są według mnie najpiękniejsze. I tu brawa dla autorki i tłumaczy. Te zdania są jednocześnie przepełnione smutkiem i szczęściem, i zawsze wywołują we mnie emocje, których nawet nie potrafię nazwać.

Miał martwe, niewidzące oczy. Na jego zastygłej twarzy wciąż błąkał się uśmiech.
Leżeli bladzi i spokojni, jakby spali pod ciemnym zaczarowanym sklepieniem.
Jego oczy były już tylko wielkimi, szklistymi kulami pocętkowanymi odbiciem gwiazd, które przestał widzieć.
Świat się skończył, więc dlaczego bitwa wciąż trwa, dlaczego w całym zamku nie zapadła pełna grozy cisza, dlaczego walczący nie rzucili broni?




Ulubiona postać? Ciężko mi wybierać. Remus? Ginny? Tonks? Syriusz? Zgredek? Luna? Na pewno żadna z głównych, nie Harry, nie Hermiona, Ron, Dumbledore. Molly. Uwielbiam Molly. Jest dla mnie takim ideałem matki. Czytając, zawsze chciałam, żeby się mną zaopiekowała, przytuliła mnie jak swoje własne dziecko. Więc tak, zdecydowanie Molly. Choć chyba na równi z Remusem, Syriuszem, Zgredkiem, Ginny, Tonks i oczywiście Hagridem (nie sądzę, żebym wymieniła wszystkich, których darzę ogromną sympatią).


Ulubiona postać ulubioną postacią, ale najpiękniejszą aktorką w filmach była:


Jeszcze ulubiona scena! Moja ulubiona scena to moment, kiedy profesor McGonagall wypowiada zaklęcie ożywiające zbroje.
Piertotum Locomotor
Hogwart jest zagrożony. Maszerujcie na mury, brońcie nas. Spełnijcie obowiązek wobec szkoły.


I jeszcze ten moment, kiedy po śmierci Dumbledore'a wszyscy unoszą w górę zapalone różdżki.

Najsmutniejsza? Wspomnienie Snape'a, kiedy po zabiciu Lili i Jamesa wchodzi do ich domu i przytula do siebie ciało Lili.

A to jest jeden z piękniejszych obrazków w filmie:




 
 
Harry Potter
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-20, 07:51   

Wybiera się ktoś?



 
 
Harry Potter
readog 
Wulkan Radości



Wiek: 24
Dołączyła: 30 Kwi 2016
Posty: 753
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-10-29, 23:08   

I jak? Przeczytaliście już nowy scenariusz do 8 tomu? :D



 
 
Harry Potter
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-10-29, 23:21   

readog, Przeklęte Dziecko? W wakacje, zaraz po tym jak się ukazało. :P Powrót do dzieciństwa. ;)



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Harry Potter
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-10-29, 23:47   

readog, naturalnie! Teraz czytam drugi raz.
Jestem dogłębnie wzruszona i zasmucona tą książką... Sama nie wiem dlaczego. Może dlatego, że bardzo emocjonalnie podchodzę do całej historii związanej z Harrym.
Ale oczywiście bardzo, ale to bardzo mi się podobała. Chyba nie mogłoby być inaczej.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Harry Potter
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-10-30, 00:22   

Ja mam zakupiony i czeka dumnie w kolejce. :3



Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Harry Potter
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-30, 08:14   

Marta przeczytała w 1 dzień. Jest to dość znamienne, bo czytała na kasie. :D Teraz łazi za mną i ciągle pyta czy może mi opowiedzieć bo to takie fajne, że komuś musi. A ja mam jeszcze jedną książkę w kolejce przed Potterem.



 
 
Harry Potter
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-10-30, 09:08   

Chochlik, to ja tak prawie trzy miesiące musiałam się powstrzymywać przed gadaniem, bo większość znanych mi fanów czekała na polską wersję. :D Niektórzy mieli dosyć. :lol:



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Harry Potter
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-10-30, 14:58   

Ja też już przeczytałam. Muszę przyznać, że zwroty akcji, szczególnie te ze zmieniaczem czasu, były zaskakujące.



:myszka:
 
 
Harry Potter
Karo90
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-30, 16:22   

aga_myszka, warto się zaopatrzyć i przeczytać, czy nie według Ciebie?



 
 
Harry Potter
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-10-30, 16:50   

Karo90, według mnie warto.



:myszka:
 
 
Harry Potter
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-30, 19:51   

Nie wiem na co ja dalej czekam. Zaraz zamawiam. :D



 
 
Harry Potter
readog 
Wulkan Radości



Wiek: 24
Dołączyła: 30 Kwi 2016
Posty: 753
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-04-09, 01:48   

Ostatnio wznowiono wydania trzech powieści z potterowskiego świata.
"Baśnie Barda Beedle'a"
"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć"
"Quidditch przez wieki"

Co sądzicie o takich "dodatkach"? Jaracie się nimi jako fani i wyłapujecie wszystkie smaczki? Czy sądzicie, że to chciwość Rowling na pieniądze?

Osobiście podchodziłam trochę sceptycznie, ale kupiłam, chyba bardziej "no jak to nie mieć". Przeczytałam przed chwilą baśnie i chyba przeczytam po raz setny od początku wszystkie części HP, tyle wspomnień, tyle radości! Już nie mówiąc o tym, że bardzo podobają mi się wydania.




 
 
Harry Potter
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2017-04-09, 02:02   

readog napisał/a:
tyle wspomnień, tyle radości

Dokładnie takie odczucia wywołuje we mnie wszystko, co związane z tym magicznym światem, wszystko, co ma choć odrobinę tego klimatu :) Co prawda nie posiadam nowych wydań, ale baaardzo mi się podobają. :3




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Harry Potter
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-04-09, 13:55   

A ja posiadam najpierwsiejsze wydania tych książek, z wyjątkiem baśni. ;) Fantastyczne zwierzęta są ciekawe, mają też dopiski i rysunki Harrego, Rona i Hermiony.

A i tak kupię nowe wydania. Wyglądają zupełnie inaczej.
Szkoda tylko, że nie kosztują już 15 zł, tak jak kilkanaście lat temu.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Harry Potter
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12