Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Obsesja zdrowego odżywiania - Jordan Younger
Autor Wiadomość
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-11-08, 11:22   Obsesja zdrowego odżywiania - Jordan Younger

Znalezione kilka dni temu, zapisane w celu wrzucenia tutaj. ;)

Treść artykułu :

Cytat:
Jordan Younger, która zyskała sławę jako "Blond Weganka", postanowiła ostrzec przed skutkami restrykcyjnej diety. Okazało się bowiem, że to, co wydawało się dobre dla zdrowia, regularnie je niszczyło. Szczerość 25-letniej blogerki nie spotkała się z entuzjazmem niektórych fanów, ale ta nie zmieniła zdania – dziś tłumaczy dlaczego.

Kalifornijka Jordan Younger w 2013 roku otworzyła bloga poświęconego weganizmowi. Sama wtedy była jego zagorzałą zwolenniczką i nie wyobrażała sobie, by kiedykolwiek mogłoby być inaczej. W publikowanych postach opowiadała, jak weganizm zmienił jej życie – oczywiście na lepsze. Dzięki temu zyskała setki czytelników, którzy chętnie czytali o zaletach weganizmu. Półtora roku później, 25-latka przyznała, że tak naprawdę niemal zniszczyła swoje zdrowie.

– Początkowo czułam, że oczyszczam swój organizm – tłumaczyła w rozmowie z "New York Post". – Miałam niespotykaną dotąd energię, bo wydawało mi się, że rozwiązałam swoje żołądkowe problemy – dodała. Dieta pozornie przynosiła rezultaty, dziewczynie przybywało fanów, również na Instagramie, gdzie mogła doliczyć się aż 70 tysięcy obserwujących. Dietetyczne hobby zmieniło się jednak w obsesję. – Weganizm zabierał mi każdą wolną chwilę – stwierdziła. – Nie byłam w stanie normalnie żyć, wszystko inne przestało mieć znaczenie – powiedziała.

Piła tylko oczyszczające soki, zrezygnowała z rafinowanego cukru, glutenu i większości produktów, które jej zdaniem były zbyt szkodliwe. Kolejnym krokiem była całkowita kontrola nad posiłkami – każdy planowała w najmniejszych szczegółach, a wyjście poza normę odchorowywała stresem i paniką. – Nie cieszyłam się ze wspólnego obiadu z mamą i siostrą w restauracji. Po prostu bałam się serwowanego tam jedzenia – wyjaśniała. Już wtedy borykała się z ortoreksją, czyli patologiczną obsesją na punkcie spożywania zdrowej żywności.

– Moje ciało próbowało mi coś udowodnić, ale go nie słuchałam. Trwało to od miesięcy – napisała w specjalnym poście do fanów. – W rezultacie pozbawiłam się wielu niezbędnych witamin, czułam wręcz, że umieram – dodała. Ze względu na pogarszający się stan zdrowia, Jordan zrezygnowała z weganizmu i udała się na terapię. Czytelnicy jej bloga poparli jej decyzję, choć znaleźli się też ci, którzy wręcz ją znienawidzili. W rezultacie szybko straciła tysiąc obserwatorów.

Dziś Younger nie żałuje tego, co zrobiła – zmieniła nazwę autorskiej strony na "The Balanced Blonde" i może cieszyć się z sympatii ponad 120 tys. osób. 25-latka stara się zdrowo odżywiać, nie wpadając w skrajności. Właśnie wydała książkę pt. " Breaking Vegan", w której opowiada o swoich dietetycznych doświadczeniach.


(Źródło)





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Obsesja zdrowego odżywiania - Jordan Younger
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-08, 11:31   

Adriaen, każdą zdrową i normalną czynność czy nawyk można zamienić w obsesję i wtedy sprawić, że stają się szkodliwe. ;)



 
 
Obsesja zdrowego odżywiania - Jordan Younger
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-11-08, 11:39   

Artykuł dziwnie napisany. Niby jest wspomniane, że ortoreksja, że obsesja, ale można odnieść wrażenie, jakby jakiś zawoalowany przekaz krzyczał, że zdrowie zniszczył jej weganizm a nie chorobliwe podejście do odżywiania.



Disqualified as a human being.
 
 
Obsesja zdrowego odżywiania - Jordan Younger
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11