Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Imiona oraz imię dla dziecka
Autor Wiadomość
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-11-15, 20:27   

Złośnica napisał/a:
ale nie cierpię i alergii dostaję, jeśli ktoś się spoufala za mocno.

Taką gafę popełniła Myszka w jednej z pierwszych rozmów ze Złośnicą i oberwała po uszach. ;)

Jedynym zdrobnieniem od mojego imienia, którego nie lubię, jest "Agula". Kiedy byłam trochę młodsza, nie lubiłam, kiedy zwracano się do mnie pełnym imieniem, ale już się przyzwyczaiłam. Chociaż zdecydowanie wolę być nazywana Agą niż Agnieszką.




:myszka:
Ostatnio zmieniony przez 2016-04-28, 19:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2015-11-15, 20:36   

Mnie jedyne zdrobnienie które powoduje u mnie palpitacje serca to Kasiula. Zawsze tak mówi do mnie siostra, jak się kłócimy w stylu "No bo jak Kasiula [cośtamcośtam]"



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
intouchable 
Zołza



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Maj 2015
Posty: 415
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-11-16, 00:25   

Jako, że również jestem posiadaczką imienia "Katarzyna", dodam tylko od siebie, że ja też nie lubię, gdy ktoś ze znajomych zwraca się do mnie pełnym imieniem. ;) Brat czasem, gdy chciał mnie zdenerwować to mówił: "Katarzyno"! Najczęściej mówi on jednak "Kaśka" i właściwie tylko u niego to toleruję. ;) Reszta rodziny, przyjaciół i znajomych, również współpracowników mówi "Kasia" i to w zupełności mnie zadowala. :) Ale nie wyobrażam sobie, żebym w pracy z klientem używała formy "Kasia", a właśnie "Katarzyna".

Ja z kolei jestem za dwoma imionami. Może dlatego, że ja mam dwa i w mojej rodzinie wszyscy je mają. Nie sprawia mi to większych problemów wpisywanie tych dwóch, mimo że nie należą do krótkich imion.

Raczej nie jestem za tym, żeby mieć imiona po rodzicach (nie chciałabym mieć tak samo na imię jak moja mama), a jak już to właśnie w drugim imieniu można by było je nadawać.




"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega."
:intouch:
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Marianna
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-16, 10:40   

Mój syn ma na imię tak samo jak jego dziadek. Wynikło to po prostu z upodobania do tego imienia, a nie rodzinnych powiązań. Nieraz się śmiejemy, że się *** tulą :)
Ja mam tylko jedne imię. Jest to wygodne w dokumentach, jednak w szkole trafiłam na 2 *** bez dwóch imion. Rozróżniałyśmy się N* i W*. Miałam też w klasie 4 Marysie. Była więc Maria, Marysia, Marynia i Mery... W szpitalu natomiast było kilka Kaś. Odróżnialiśmy je po pierwszych literach nazwiska. Ja mam imię z dnia, w którym się urodziłam. Według terminu porodu miałam mieć na imię Pulcheria. Możliwe, że dlatego wyskoczyłam 2 miesiące za wcześnie :D
//usunięto dane osobowe. SH




Ostatnio zmieniony przez 2017-03-30, 19:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Jeremi 
człowiek hasztag


Wiek: 30
Dołączył: 02 Cze 2013
Posty: 657
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2015-11-16, 11:04   

Mam na imię Monika. Nawet mi się podoba, mimo to czuję się dziwnie jak ktoś zwraca się do mnie po imieniu. Jak byłam w szpitalu i była jeszcze inna Monika - zaproponowałam, aby mówili na mnie Mika i to podobało mi się jeszcze bardziej. Może dlatego, że ta ksywka nie jest typowo kobieca, ale coś pośrodku.



czas czasami przytłacza - mnie też...
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2015-11-21, 23:20   

Wika, Wikusia, Witusia, Wiktusia, Wikusieńka i tym podobne zdrobnienia wywołują u mnie rage, a jak słyszę "Wiktorka" lub "Wiktoreczka" to mam ochotę oczy wydrapywać. Wrr!
Zdrobnienia, które toleruję (choć również od niektórych osób) to: Wikuś, Wiki, Iku i Wi. Ktoś kiedyś nawet pokusił się o nazwanie mnie Nike. :lol:




Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2015-11-21, 23:34   

Moje imię jest kiepsko zdrabnialne. Paulinką byłam rzadko, Paulą nazywała mnie tylko jedna koleżanka. Jestem Pauliną i to imię wydaje mi się neutralne, nie jest zbytnio podniosłe, wręcz zwykłe.
Dostałam to imię, bo pies (suka) ordynatora mojej mamy tak się wabiła i mojej mamie się to imię spodobało.
Drugiego nie posiadam i nie przeszkadza mi to. W dzieciństwie nawet się z tego powodu cieszyłam, widząc rozpacz koleżanki, mającej na drugie Albina.
A moje imię z bierzmowania to Róża.




 
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Rainbow 



Wiek: 24
Dołączyła: 03 Lis 2013
Posty: 2820
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-11-22, 09:02   

craving, Paula! :lol:

Rownież mam na imię Paulina i nie cierpię kiedy ktos tak do mnie mowi. Najlepiej czuje sie z Paula. Nie wiem czemu. Moje pełne imię jest takie dorosłe... Kiedyś jak ktos powiedział do mnie Paulina, zwracałam uwagę. Teraz tylko robię zła minę, bo po części musze sie przyzwyczajać. I jeszcze bardzo lubie Paulinka. :3




Kiedy spytają cię, jak się masz, odpowiedz po prostu, że wcale. ~ Kłapouchy.
:rainbow:
Ostatnio zmieniony przez Evi 2015-11-22, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
EverPaiin 
wiedźma



Dołączyła: 04 Lis 2013
Posty: 3733
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2015-11-22, 14:38   

Rainbow napisał/a:
Rownież mam na imię Paulina i nie cierpię kiedy ktos tak do mnie mowi. Najlepiej czuje sie z Paula. Nie wiem czemu. Moje pełne imię jest takie dorosłe... Kiedyś jak ktos powiedział do mnie Paulina, zwracałam uwagę. Teraz tylko robię zła minę, bo po części musze sie przyzwyczajać. I jeszcze bardzo lubie Paulinka

A ja mam właśnie na odwrót. Jak ktoś zdrabnia mi imię, to mam wrażenie, że traktuje mnie niepoważnie, jak dziecko. Nie mam trzech lat, :bór: . :roll:


<<< Dodano: 2015-11-23, 15:09 >>>


Natomiast jeśli chodzi o imiona, które mi się podobają to...

Męskie: Aron, Beniamin, Daimon, Dimitr, Fabian, Feliks, Gerard, Gilbert, Herbert, Hubert, Igor, Jonasz, Jonatan, Julian, Kilian, Klaudiusz, Ksawery, Mar, Miron, Nataniel, Nikodem, Razjel, Samuel, Tobiasz, Tristan, Wilhelm, Zachariasz

Żeńskie: Amira, Arlena, Aurora, Berenika, Eunika, Ginewra, Irma, Kaja, Keira, Leokadia, Lidia, Loretta, Luiza, Łucja, Mia, Miranda, Nadia, Ofelia, Rachela, Rita, Sabrina, Samanta, Tamara, Wiktoria, Zoe




Sie ist die Königin der Käfer
Sie kommt über uns heut Nacht
Ihre Liebe wollten wir nicht haben
Ihr Zorn verfolgt uns tausendfach
 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-23, 15:13   

EverPaiin napisał/a:
Daimon

Już widzę frustrację tego chłopaka jak będzie każdemu po kolei musiał tłumaczyć "Damion, nie Damian".

Brali byście pod uwagę przy nadawaniu dziecku imienia jego (imienia) pochodzenie, znaczenie lub przypisywane mu cechy charakteru?




 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-23, 15:16   

Chochlik napisał/a:
Brali byście pod uwagę przy nadawaniu dziecku imienia jego (imienia) pochodzenie, znaczenie lub przypisywane mu cechy charakteru?
Tak. Unikałbym imion odnoszących się do niewidzialnych stworków.



 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-23, 15:25   

Raczej nie. Dużo bardziej by mnie interesowało jak dane imię pasuje do nazwiska.



 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-23, 15:27   

Przeglądałam sobie pochodzenie różnych imion, pojawiających się w mojej rodzinie i na przykład:

Cytat:
Zbigniew jest to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza: ten, który zbyt często się gniewa lub, który powinien pozbyć się gniewu.


O ile mój wujek o tym imieniu nijak się w to nie wpisuje, to znam innego Zbigniewa, którego opisuje to idealnie. Teraz pytanie czy istnieje jakakolwiek zależność między charakterem a posiadanym imieniem, bo w tym konkretnym przypadku trudno mi orzec.




 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-23, 15:28   

Kto patrzy na takie rzeczy? Mam nazwać dzieciaka Benon i mówić wszystkim, że nazwałem go dlatego, bo w jakimś języku to imię symbolizuje siłę?



 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-23, 15:38   

wisielec napisał/a:
Kto patrzy na takie rzeczy?

Niektórzy patrzą. Dlatego właśnie pytam.

wisielec napisał/a:
Mam nazwać dzieciaka Benon i mówić wszystkim, że nazwałem go dlatego, bo w jakimś języku to imię symbolizuje siłę?

A kto ci zabroni? Właściwie, to możesz też go nazwać Benon, bo to w jakimś języku symbolizuje siłę i nikomu się z tego nie tłumaczyć.




 
 
Imiona oraz imię dla dziecka
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14