Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Fantastyczne/magiczne postacie
Autor Wiadomość
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-10-26, 06:42   Fantastyczne/magiczne postacie

Zaczynamy nową zabawę! Niech forum na ten tydzień zamieni się w magiczne miejsce. :) Zabawa będzie trwać do przyszłego poniedziałku (2.11.2015). Zapraszam do zabawy wszystkich chętnych, wystarczy na ten tydzień zmienić swój avatar, ma on przedstawiać magiczną/fantastyczną lub bajkową postać, opcji jest wiele. ;) Oczywiście standardowa ankieta dla biorących udział w zabawie:

1. Kogo przedstawia Twój avatar? (zachęcam do wklejenia swojego avatara poniżej :) )
2. Dlaczego akurat taka postać? Czy jest Ci w jakiś sposób bliska?
3. Czy na co dzień interesujesz się tematyką fantasy?




 
 
 
Fantastyczne/magiczne postacie
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-10-26, 08:20   

1. Jedno z wyobrażeń Huldry, żeńskiej odmiany trolla ze skandynawskich podań. Piękne i uwodzicielskie leśne opiekunki/stworzenia ukazywały się pod postacią atrakcyjnej ludzkiej kobiety, a ich fantastyczne pochodzenie zdradzały "nieludzkie elementy", które mogły się lekko zmieniać w zależności od regionu: krowi ogon wystający spod spódnicy, lisi ogon, zwierzęce uszy... Huldra na moim avatarze ma również dziurę w plecach przypominającą te w starych drzewach - jak wieść niesie, gdy się w taką zajrzało, cały czar takiej leśnej krasawicy pryskał i przybierała paskudną formę trolla. Oczywiście w takim przypadku nieszczęsny absztyfikant (a zazwyczaj takich miały, jako piękne panny zdeterminowane na żeniaczkę, mającą utrwalić na zawsze im śliczną formę), który zobaczył ją bez fantastycznego makijażu, ginął okrutną śmiercią. Albo z miejsca, albo chwilę po tym, ostudzał swój zapał nie chcąc mieć brzydkiej drugiej połówki. XD Bywały oczywiście historie z happy endem, gdzie biedni młodzieńcy przeżywali, brali taką za żonę w kościele, jej odpadały fantastyczne artybuty a ona sama stawała się piękną ludzką kobietą i żyli długo i szczęśliwie, jednak podania podkreślają, że zauroczenie Huldrą zwykle kończy się śmiercią. Przed ślubem lub zaraz po nim. Cóż.

Trochę wikipedii:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hulder
https://pl.wikipedia.org/wiki/Huldra


2. Z jedną z bliższych gór w moim otoczeniu związane jest ludowe podanie o młodzieńcu zakochanym w jednej takiej postaci. Aby zdobyć i poślubić zjawiskowej urody dziewczynę z krowim ogonem trzeba było przerzucić owe wzniesienie nożem (taki psikus - nie udało się, to śmiałek był zabijany). Temu szczerze zakochanemu się udało, ładnej pani ogon odpadł i były z tego dzieci. :D


3. Nie jest to mój ulubiony gatunek i na dodatek jestem wybredna, ale nie pogardzę jakimś łakomym kąskiem.



Obrazek w pełnej rozdzielczości.




Disqualified as a human being.
 
 
Fantastyczne/magiczne postacie
Ever
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-26, 09:49   

Evi napisał/a:
1. Kogo przedstawia Twój avatar?

Zgredka. :)
Evi napisał/a:
Dlaczego akurat taka postać? Czy jest Ci w jakiś sposób bliska?

Zgredek do moja ulubiona postać z Harrego Pottera. To jest ktoś, kogo bardzo chętnie bym wytuliła.

A jego oczy były już tylko wielkimi, szklistymi kulami pocętkowanymi odbiciem gwiazd, które przestał widzieć.
Evi napisał/a:
Czy na co dzień interesujesz się tematyką fantasy?

Czytuję czasami.

http://onms.cba.pl/calderon/grafika/skrzat.jpeg




 
 
Fantastyczne/magiczne postacie
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-26, 10:00   

Miał być chochlik. Nie wiem czy się udało.



 
 
Fantastyczne/magiczne postacie
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-26, 14:34   

1. Troll. Ten jest akurat z gry karcianej Magic: The Gahtering. Ja chociaż w nią nie gram to uważam, że troll wyszedł świetny.
2. Lubię trolle. Chyba w każdej fantastyce są fajne. Chciałbym być trollem. Trolle robią co chcą i mają monopol na bycie wkurzającym. Najlepsze są takie humanoidalne, przypominające małpę, a nie takie duże, grube i silne (np. tolkienowskie).
3. Jeżeli chodzi o książki fantasy to czasem czytam. Jeżeli chodzi o filmy i gry o tematyce to oglądam i gram w takie na okrągło.




 
 
Fantastyczne/magiczne postacie
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-10-26, 15:11   

1. Kogo przedstawia Twój avatar?
Radość z bajki "W głowie się nie mieści".


2. Dlaczego akurat taka postać? Czy jest Ci w jakiś sposób bliska?
Zakochałam się w niej od pierwszego obejrzenia trailera filmu. Jest cudowna! Chciałabym mieć w sobie tyle wiary i optymizmu co ona.

3. Czy na co dzień interesujesz się tematyką fantasy?
Baśniami nawet tak, ale fantasy idącymi w stronę science fiction już nie.




:myszka:
 
 
Fantastyczne/magiczne postacie
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-10-26, 18:41   


1. Mój avek przedstawia Perigrina Tuka, oczywiście z LOTRa.
2. Postać jest mi niezwykle bliska, jest moją ulubioną biorąc pod uwagę całą trylogię. Abstrahując od książki, uwielbiam ten oto moment:

Zawsze się z nim w pewien sposób utożsamiałam, teraz trochę się pozmieniało, ale nadal jest moim niekwestionowanym ulubieńcem.
3. I tak i nie. Nie interesuję się fantasy jako obszernym gatunkiem, ograniczam się do samego Tolkiena, może czasem wpadnie coś przypadkiem. Przeczytałam mnóstwo jego książek, nie wszystkie, ale jest to do nadrobienia. Aczkolwiek bardzo lubię konwenty fantasy - głównie przez wzgląd na gry komputerowe, nie literaturę czy film.




Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Fantastyczne/magiczne postacie
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-26, 19:39   

1. Kindred - the eternal hunters

Najnowszy czempion w grze League of Legends - Wilk i Owca.

2. Ma uroczy soundset.

3. Tak.




 
 
Fantastyczne/magiczne postacie
Sealiah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-26, 20:56   

1. Vincent Valentine z Final Fantasy VII
2. Vincent jest wampirem. Ogólnie interesuję się tematyką wampirów, zombie i wszelkiego rodzaju potworami. Padło na tę konkretną postać, bo pochodzi z najlepszego PRGa wszech czasów, według mnie. Wkrótce ten RPG doczeka się remake'u więc kisiel w majtkach i delirka mnie bierze.
3. To zależy od gatunku, ale raczej tak.




 
 
Fantastyczne/magiczne postacie
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-27, 06:42   

1. Mój avatar przedstawia Rezę, pół-reptiliana, głównego bohatera Lalkarza Katarzyny Lisowskiej.


2. Reza jest wyrzutkiem społeczeństwa, ciągle wyszydzany i poniżany, trochę jak ja. Dodatkowo, lubię tę książkę - jedna z nielicznych, którą przeczytałem "jednym tchem".

3. Tak, lubię fantastykę. Gram w osadzone w klimatach fantasy MMORPG oraz czytam ten gatunek.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Fantastyczne/magiczne postacie
Hedum 
Kotoizm



Wiek: 28
Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 1164
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-10-27, 13:34   

1. Mój awatar przedstawia cztery główne postacie z moich opowiadań, które narysowała dla mnie znajoma.
2. Te postaci są mi bardzo bliskie, bowiem stworzyłam je od początku do końca.
3. Czytuję i piszę. :)




Brak wiary w tobie,
Pociąga za sobą brak wiary w innych.
~Lao Tzu
 
 
Fantastyczne/magiczne postacie
intouchable 
Zołza



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Maj 2015
Posty: 415
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-10-27, 19:59   

1. Elsa - jedna z głównych postaci filmu animowanego "Kraina lodu".


2. Ta postać jest mi w pewien sposób bliska. Dlaczego? Z zewnątrz Elsa sprawia wrażenie bardzo opanowanej, ale w rzeczywistości żyje w wielkim strachu, gdyż skrywa ogromną tajemnicę. Mimo powszechnego przekonania, że Królowa Śniegu jest zła, Elsa jest pozytywną postacią.

3. Może nie jestem maniaczką fantasy, ale czasem lubię obejrzeć dobry film fantastyczny lub film animowany. :)




"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega."
:intouch:
 
 
Fantastyczne/magiczne postacie
lekkapatologia 
Sinusoida



Wiek: 32
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 1817
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-10-27, 20:08   

Evi napisał/a:
1. Kogo przedstawia Twój avatar?
Mała mi. :roll:

mi

Evi napisał/a:
2. Dlaczego akurat taka postać? Czy jest Ci w jakiś sposób bliska?
Lubię tą postać z Muminków, po za tym w pewien sposób mogę się z nią niekiedy identyfikować również zdarza mi się być złośliwą po za tym mam podobny kolor włosów.

Evi napisał/a:
3. Czy na co dzień interesujesz się tematyką fantasy?
Nie, raczej mnie ona nie interesuje.



Nie wiem jak ty. Mało ludziom wierzę
Mam wrażenie, że się gubią, kiedy mówią szczerze
Czuję, czuję, że pulsują moje bzduromierze.
 
 
Fantastyczne/magiczne postacie
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-27, 21:08   

Evi napisał/a:
1. Kogo przedstawia Twój avatar?

To Patronus Harrego Pottera.

Evi napisał/a:
2. Dlaczego akurat taka postać? Czy jest Ci w jakiś sposób bliska?

Jestem ogromną fanką Harrego Pottera, a zaklęcie Patronusa jest dla mnie wyjątkowo ważne - zwalcza bowiem dementory, które są ucieleśnieniem depresji.
Evi napisał/a:
3. Czy na co dzień interesujesz się tematyką fantasy?

Tylko Harrym Potterem. Nic innego mnie tak nie kręci.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Fantastyczne/magiczne postacie
Vitter 
without commitment



Wiek: 31
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 736
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-10-28, 14:18   

1. Kogo przedstawia Twój avatar?



Nie muszę przedstawiać kto to. ;)

2. Dlaczego akurat taka postać? Czy jest Ci w jakiś sposób bliska?

Od małego jestem zafascynowany serią SW, a postać Vadera zawsze była mi bliska. Tym bardziej po nakręceniu prequeli widać jego złożoną osobowość i nie jest to jedynie bezmyślny "schwarz charakter", a ktoś kto miał wielkie marzenia, ale jednak po drodze jego strach o innych i chęć ratunku powiódł go na ścieżkę, która paradoksalnie miała być ratunkiem, a stała się zniszczeniem. Jedna z końcowych scen podczas której ratuje swojego syna, kiedy dociera do niego, jak był manipulowany i co uczynił przez swoje życie jest po prostu majstersztykiem.

No i ta elegancja, najbardziej dostojny czarny charakter w historii kina.

3. Czy na co dzień interesujesz się tematyką fantasy?

Może nie jestem jakimś wielkim znaffcą, ale interesuje się fantastyką, jak i sci-fi. Wszelkie karcianki, systemy RPG, bitewniaki, książki i gry- lubię.




:vitter:
 
 
Fantastyczne/magiczne postacie
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12