Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Testy na depresję
Autor Wiadomość
Mikela 



Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 54
Skąd: świat

Wysłany: 2015-10-26, 01:48   Testy na depresję

Nie wiedziałam już do jakiego działu podpiąć mój temat, gdyż mój dostęp do pisania swoich wywodów jest ograniczony, nie będę nawet rozprawiać o tym jak mnie to ku***sko irytuje, więc przejdę do meritum i oleje poprzedni temat.
Jestem osobą u której rok temu stwierdzono początki depresji, choć Pani psychiatra, która była wręcz do za*****ia siekierą chyba sama nie była pewna swojej opinii i nie będę już wnikać w to, czy tą depresję posiadam i czy jest ona jawnie i klarownie stwierdzona. Jednak ostatnio zaczęłam głębiej się nad tym zastanawiać i penetrować swoje zdrowie psychiczne, którego nie jestem w stanie przeanalizować inaczej i wydać opinię inną niż ta, że jednak mogę mieć skłonności depresyjne. Mój stan mimo motywacji, zachęcenia, przyjemności, rozrywek jest cholernie zblazowany, moje poczucie szczęścia tliło się, aż do całkowitego unicestwienia i nie umiem odrodzić tego szczęścia, dać mu nowego znaczenia, innymi słowy.. nie przewiduje aby narodziły się zmiany ku lepszemu i nie potrafię odrodzić się jak Feniks z popiołów, ani siebie (co w sumie byłoby nie lada wyczynem gdybym to potrafiła), ani swojego poczucia szczęścia. Nie stwierdzam tego bezpodstawnie, bo to nie jest pusta gadanina bez pokrycia z rzeczywistością, lecz jawne fakty i jestem tym coraz mocniej zaniepokojona.
Oczywiście wiele z Was po tym temacie próbowałoby mnie zachęcić do skorzystania z pomocy psychologicznej, bądź psychiatrycznej, dlatego mówię - NIE, DZIĘKUJĘ, NIE ZAPALAJCIE LONTU MOJEGO WK***A, BO BĘDZIE ŹLE. Raczej zastanawiam się czy jest możliwość przeprowadzenia zupełnie anonimowego lecz precyzyjnego testu internetowego na depresję, chciałam udać się z ewentualnymi wynikami do pedagoga szkolnego, który bodajże lepiej zrozumie moje położenie, dlatego czy znacie taką stronę, która mogłaby wydać w miarę obiektywną opinię odnośnie skłonności depresyjnych?

[ Komentarz dodany przez: Adriaen: 2015-10-26, 06:25 ]
Wulgaryzmy.




Ostatnio zmieniony przez 2016-02-26, 18:15, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Testy na depresję
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-26, 06:26   

Mikela, test "internetowy" nie jest miarodajny, a poza tym zazwyczaj średnio skonstruowany. Aby otrzymać diagnozę, należy umówić się z psychologiem.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Testy na depresję
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-10-26, 06:59   

Tych testów internetowych jest od groma, ale mogą służyć jedynie jako wskazówka. Pod każdym takim testem masz napisane, że ta "diagnoza" nie jest w stanie zastąpić porady specjalistycznej. Gdyby tak łatwo było o diagnozę w internecie, to po co by byli lekarze. ;)



 
 
 
Testy na depresję
Mikela 



Dołączyła: 23 Paź 2015
Posty: 54
Skąd: świat

Wysłany: 2015-10-26, 08:42   

Jasne, jestem świadoma, że to ŻADNA DIAGNOZA i wiem też, że ta konstrukcja jest często kiepska, ale może są jakieś konkretne które dają choć odrobinę trafniejszą opinię od pozostałych.
Evi właściwie to lekarze poniekąd robią takie testy i jak się okazuje dzięki nim łatwiej jest do kogoś dotrzeć, więc najwidoczniej psycholodzy nie sprawdzają się w stu procentach poprzez samą konwersację czy monolog, pytania są zazwyczaj tak skonstruowane włącznie z możliwymi odpowiedziami aby wszystko ze sobą współgrało i łatwiej było odpowiadać, przynajmniej ja tak to rozumiem.




 
 
Testy na depresję
CubanoFlame 



Wiek: 35
Dołączył: 13 Sie 2015
Posty: 52
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-10-30, 23:15   

Mikela, ja przed pójściem do psychologa również robiłem sporo testów, w jednych wychodziło, że mam tylko obniżenie nastroju, inne mówiły, że mam ciężką depresję... Podczas pierwszej wizyty u terapeuty mówiłem mu o tych testach, on zapytał, czy pamiętam nazwy testów, oczywiście nie pamiętałem. Powiedział mi, żebym rozwiązał na szybko przy nim, jak to on nazwał, jeden z podstawowych testów, którym się kierują psycholodzy: test Becka. Na podstawie tego testu, wglądu do odpowiedzi i rozmowie ze mną dopiero postawił wstępną diagnozę. Może Cię to coś nakieruje, powtórzę jednak poprzedników, takie testy bez opinii specjalisty dużo nie znaczą. Pozdrawiam ;)



 
 
Testy na depresję
Bartek 
Osamělý Vlk



Wiek: 31
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 402
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2015-11-02, 18:46   

Mikela, zainteresowałaś mnie trochę tymi testami i zrobiłem kilka żeby mieć jakieś porównanie. We wszystkich wyszło mi, że mam ciężką depresję. Jednak te pytania tam są takie ogólnikowe, ciężko uznać to za coś sensownego.



"Gdybym kiedyś odszedł stąd, nie obrażaj się na śmierć."
 
 
Testy na depresję
Gryfin19 



Wiek: 24
Dołączył: 10 Lip 2015
Posty: 26
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2015-11-03, 21:28   

Testy internetowe są trochę śmieszne, ale za ich radą poszedłem do specjalisty.
P.S
Mi też w tych testach pokazuje ciężką depresję.




,,Kiedy jestem ciałem,
Kiedy moje dni już minęły
Ponieście me ciało daleko
Gdy noc już zapadnie" -Korpiklaani
 
 
 
Testy na depresję
LalaEś 



Wiek: 32
Dołączyła: 05 Maj 2016
Posty: 190
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-05-12, 16:49   

Testy internetowe to raczej taka "zabawa". Podejrzewam, że każdy wyjdzie trochę na wyrost, żeby zachęcić do pójścia do specjalisty, więc sama nic ie polecę. Jednak w każdym wychodziła mi ciężka depresja



"- Ludzie mają zbyt mało czasu, aby cokolwiek poznać. Kupują w sklepach rzeczy gotowe. A ponieważ nie ma magazynów z przyjaciółmi, więc ludzie nie mają przyjaciół. Jeśli chcesz mieć przyjaciela, oswój mnie!"
 
 
 
Testy na depresję
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-05-14, 16:05   

Chyba najlepszy do diagnostyki jest test 600 pytań.

A testy internetowe nie są w ogóle miarodajne, nie ma sensu się nimi kierować. Mi też wychodzi w nich ciężka depresja choć mam zupełnie inne choroby.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Testy na depresję
Astral 



Wiek: 28
Dołączyła: 30 Gru 2015
Posty: 395
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-21, 12:15   

Ach, wykonałam test Minesocki i wyszło z niego, że od strony klinicznej nic mi nie dolega, ale mam bliżej nieokreślone zaburzenia osobowości. Moja terapeutka nie chce mnie zdefiniować... więc chyba ciężko mnie wsadzić w jakiś worek. Szkoda. A. Sorki, trochę nie na temat.
W testach internetowych, pfft. Wg tego z similarminds.com czego ja nie mam. Border, histrioniczne, narcystyczne i osobowość zależna? Coś takiego mi wyszło. A border i histrio na chlernie dużo... punktów... procent... nie pamiętam. Bez sensu. Hm, ale kiedy tylko się podejrzewa, że coś może być nie tak, te testy bywają całkiem przydatne. Częściowo dzięki szperaniu w Googlach i wykonywaniu różnych testów dwa lata temu doszłam do tego, że miałam objawy depresji.




 
 
Testy na depresję
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-11-03, 19:02   

Ja do takich testow jestem sceptycznie nastawiona. Niby zrobić można ale po konkretną diagnozę trzeba się udać do psychiatry.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Testy na depresję
Zatoichi
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-22, 09:54   Test na depresję?

Cześć wszystkim!

Nie znalazłem takiego tematu, więc postanowiłem go założyć. Jeśli taki temat był to możecie mnie zlinczować :ściana: !

O co chodzi? - Pewnie sporo osób spotkało się z różnymi "testami" na depresję.

Ja chciałbym Was zapytać czy korzystaliście z testu na depresję wg. Aarona Becka na który chyba najłatwiej jest trafić w sieci i często można go spotkać na różnych stronach czy też forach.

Chciałbym Was zapytać może robiliście ten test przed diagnozą od specjalisty i jeśli tak to czy wyniki się pokryły? Jeśli tak to mniej więcej w jakim stopniu?
Jakie macie ogólnie zdanie na temat tego czy innych takich testów?

Niech wypowiadają się również Ci którzy go robili, a nie bywali u lekarzy.
Wiem ,że ten test nie zastąpi wizyty u specjalistów - żeby było jasne :) .

Pozdrawiam, Trzymajcie się :) .

[ Komentarz dodany przez: chiroptera: 2020-05-22, 11:59 ]
Bez żadnego linczu, po prostu scalam do istniejącego tematu, bo taka moja robota. ;)




 
 
Testy na depresję
Tokio
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-22, 10:17   

Moim zdaniem, nawet jeśli w internecie te testy są "profesjonalne" nie powinno się ich robić i traktować poważnie, boże broń przed autodiagnozą.



 
 
Testy na depresję
Zatoichi
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-22, 10:23   

cynthia, jestem podobnego zdania. Łatwo jest odebrać coś nie tak ,albo dodać coś "od siebie" i tym samym pogorszyć swoją sytuację. Przez to że nie byłem nigdy u specjalisty nie mam póki co porównania czy faktycznie ma to jakąkolwiek styczność z "realną" diagnozą.
Zresztą czy sam test jest "profesjonalny"? Został opracowany przez profesjonalistę ale ile lata temu ,chyba w 1961 jak się nie mylę. Niby go "aktualizują" ,ale społeczeństwo się szybko zmienia.




 
 
Testy na depresję
Szara Eminencja 
Królowa Matka



Wiek: 36
Dołączyła: 18 Gru 2019
Posty: 256
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2020-05-22, 10:45   

Test Becka jest przedatowany. Zawsze mi tam wychodzi ciężka depresja :lol:



 
 
Testy na depresję
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12