Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Adriaen
2015-10-25, 21:04
Wybory do sejmu 2015

Na kogo głosujesz?
Prawo i Sprawiedliwość
14%
 14%  [4]
Platforma Obywatelska
7%
 7%  [2]
Razem
14%
 14%  [4]
KORWiN
7%
 7%  [2]
Polskie Stronnictwo Ludowe
3%
 3%  [1]
Zjednoczona Lewica
11%
 11%  [3]
Kukiz '15
22%
 22%  [6]
Nowoczesna Ryszarda Petru
14%
 14%  [4]
KWW Zbigniewa Stonogi
0%
 0%  [0]
KWW Grzegorza Brauna Szczęść Boże!
3%
 3%  [1]
JOW Bezpartyjni
0%
 0%  [0]
Samoobrona
0%
 0%  [0]
Kongres Nowej Prawicy
0%
 0%  [0]
Ruch Społeczny RP
0%
 0%  [0]
Zjednoczeni dla Śląska
0%
 0%  [0]
Obywatele do Parlamentu
0%
 0%  [0]
Mniejszość Niemiecka
0%
 0%  [0]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 27

Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-23, 22:26   

Ja planuję głosować na "Razem", bo... są jedną z dwóch startujących partii, które faktycznie posiadają jakąś ideę i wizję państwa, a drugą jest KORWiN, na którego głosować nie będę, bo zgodnie z postulatami lidera tej partii byłby to mój ostatni głos przed pozbawieniem mnie prawa wyborczego. ;) Chciałabym, żeby "Razem" dostali kilka procent i dzięki temu się nie zniechęcili do polityki. Wydają się autentyczni, nie wdają się w pyskówki i merytorycznie odnoszą się do zadawanych im pytań. Podoba mi się jakość tej partii i jej kultura. Chcę widzieć więcej takich ugrupowań i więcej takiej polityki. Co do samych ich postulatów gospodarczych... Polska nie jest jeszcze dość bogata by pozwolić sobie na taki socjalizm... ale ich pomysły i tak mają więcej sensu niż pomysły PiS czy tajemne uproszczenie systemu podatkowego proponowane przez PO, które jest "proste, ale trudno je wyjaśnić". ;)

P.S. Mam sugestię do administracji aby zamknęła ten temat na czas ciszy przedwyborczej, żeby nikt się nie zapomniał. ;)

[ Komentarz dodany przez: aga_myszka: 2015-10-23, 22:36 ]
Dobry pomysł, dzięki. :)




 
 
Wybory do sejmu 2015
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-23, 22:52   

Scarlet Halo napisał/a:
Podoba mi się jakość tej partii i jej kultura.
Ale w taki sposób nie trafią do przeciętnego wyborcy, którego uwodzą agresja i połajanki. Za to nadrabiają ultra-populistycznym programem.

Scarlet Halo napisał/a:
Polska nie jest jeszcze dość bogata by pozwolić sobie na taki socjalizm
No tak. Kiedy już Polska będzie bogata, wtedy wprowadzimy socjalizm, aby przestała być bogata ;)



 
 
Wybory do sejmu 2015
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-23, 23:42   

Zaq napisał/a:
Kiedy już Polska będzie bogata, wtedy wprowadzimy socjalizm, aby przestała być bogata

Jakoś kraje skandynawskie nieźle sobie ze swoim socjalizmem radzą. Czy naprawdę liczy się wyłącznie bogactwo i to bogactwo nielicznych jednostek? Kondycja społeczeństwa jako całości się nie liczy? Zasoby ludzkie się nie liczą? Mamy tworzyć ustrój pod 1% populacji albo i jeszcze mniej? Z jakiej racji? Nie zarabiam średniej krajowej, a 75% populacji kraju ma mniejszy dochód na osobę w gospodarstwie domowym niż ja... to jest według Ciebie właściwe, normalne i ok?




 
 
Wybory do sejmu 2015
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-10-24, 00:04   

Temat zamknięty na czas ciszy wyborczej.




 
 
 
Wybory do sejmu 2015
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-25, 21:04   

I po ciszy.

Wyniki exit-poll:
Cytat:
Prawo i Sprawiedliwość – 39,1 proc., Platforma Obywatelska – 23,4 proc., Kukiz’15 – 9 proc., .Nowoczesna – 7,1 proc., PSL – 5,2 proc., KORWiN – 4,9 proc. – nie wchodzi do Sejmu, Partia Razem – 3,9 – nie wchodzi do parlamentu. Zjednoczona Lewica – 6,6 proc. – koalicja nie wchodzi do Sejmu, gdyż nie przekroczyła wymaganych 8 proc. wszystkich głosów w wyborach parlamentarnych.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Wybory do sejmu 2015
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-25, 21:13   

Adriaen napisał/a:
Zjednoczona Lewica – 6,6 proc. – koalicja nie wchodzi do Sejmu

Ehh, a ja musiałam w kolejce w urzędzie stać, żeby krzyżyk postawić! I co? I nic. Ciekawe, czy chociaż do forumowego sejmu wejdą.




 
 
Wybory do sejmu 2015
Gość

Wysłany: 2015-10-25, 21:16   

Może sie okazać że wejdzie Korwin, bo to tylko sondaż Exitu, więc z 4,9% na 5% jest prawdopodobne.



 
 
Wybory do sejmu 2015
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2015-10-25, 21:47   

No właśnie... Kiedy wyniki forumowe?



My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Wybory do sejmu 2015
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-25, 21:48   

RobertIslay, za niecałe 12 godzin.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Wybory do sejmu 2015
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2015-10-25, 21:52   

"Wielu jest ojców tego sukcesu. Michał Kamiński, Tomasz Lis, Adam Michnik, ale i Zjednoczona Lewica do spółki z Partią Razem. Im wszystkim szczerze dziękujemy. Chłopaki bez Was nie byłoby Średniowiecza :) "
Terlikowski ;)
Trochę żałuję, że Braun jakoś tak zniknął w tym bałaganie. Szkoda.
Ale... jak na razie jestem zadowolona, chociaż rozczarowała mnie tak mała przewaga PiS-u.




 
 
 
Wybory do sejmu 2015
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2015-10-25, 22:13   

craving,

Boziu... Już i tak mają straszna przewagę... Naprawdę straszną, a Ty byś chciała żeby jeszcze więcej mieli???




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Wybory do sejmu 2015
Vitter 
without commitment



Wiek: 31
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 736
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-10-25, 22:18   

Tak jak pisałem na szałtach, spodziewałem się dwucyfrowej liczby Kukiza, którego lwią częścią jest przecież Ruch Narodowy i UPR (łapka w górę!), to mnie trochę smuci. Spodziewałem się zwycięstwa PiSu, ale jeśli faktycznie będzie to ponad 50% miejsc w sejmie, to niedobrze, nie będzie nikogo kto by ich kontrolował. Czyżby za niedługo będzie wojna na froncie wschodnim? :lol:

A szampana dziś otwieram za brak lewicy w sejmie! :5kolejek:




:vitter:
 
 
Wybory do sejmu 2015
craving 


Wiek: 30
Dołączyła: 30 Paź 2013
Posty: 1326
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2015-10-25, 22:18   

RobertIslay, 20% to jest dużo? Biorąc pod uwagę to, co się działo, afery, manipulacje... Dziwię się, że PO ma taki ogromny wynik ;)
Ale to mówię tylko ja, zwykły katotalib ;)




 
 
 
Wybory do sejmu 2015
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-25, 22:23   

craving napisał/a:
20% to jest dużo?

Hmm...
PO ma 23%
Pis ma 39%
To prawie 2x więcej, a nie 20% więcej...

23+20% = 27,6




 
 
Wybory do sejmu 2015
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-25, 22:32   

Scarlet Halo napisał/a:
Zaq napisał/a:
Kiedy już Polska będzie bogata, wtedy wprowadzimy socjalizm, aby przestała być bogata

Jakoś kraje skandynawskie nieźle sobie ze swoim socjalizmem radzą. Czy naprawdę liczy się wyłącznie bogactwo i to bogactwo nielicznych jednostek? Kondycja społeczeństwa jako całości się nie liczy? Zasoby ludzkie się nie liczą? Mamy tworzyć ustrój pod 1% populacji albo i jeszcze mniej? Z jakiej racji? Nie zarabiam średniej krajowej, a 75% populacji kraju ma mniejszy dochód na osobę w gospodarstwie domowym niż ja... to jest według Ciebie właściwe, normalne i ok?
Brak socjalizmu nie oznacza ograniczenia się do zysku i powrotu do XIX-wiecznego kapitalizmu. Jestem za zwiększeniem wysokości pomocy państwa, ale zmniejszeniem jej zakresu podmiotowego. To jest przyznawania jej wyłącznie osobom realnie jej potrzebującym.

Co do wyników wyborów, to sytuacja była taka, że żadna kombinacja nie byłaby dobra. Ale ostatecznie jest całkiem nieźle. Ideałem byłaby jednak sytuacja, w której do Parlamentu weszłyby tylko dwie partie z większością dla PiS-u.

Szerszy komentarz napiszę jutro na swoim blogu.




 
 
Wybory do sejmu 2015
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14