Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Adriaen
2015-10-25, 21:04
Wybory do sejmu 2015

Na kogo głosujesz?
Prawo i Sprawiedliwość
14%
 14%  [4]
Platforma Obywatelska
7%
 7%  [2]
Razem
14%
 14%  [4]
KORWiN
7%
 7%  [2]
Polskie Stronnictwo Ludowe
3%
 3%  [1]
Zjednoczona Lewica
11%
 11%  [3]
Kukiz '15
22%
 22%  [6]
Nowoczesna Ryszarda Petru
14%
 14%  [4]
KWW Zbigniewa Stonogi
0%
 0%  [0]
KWW Grzegorza Brauna Szczęść Boże!
3%
 3%  [1]
JOW Bezpartyjni
0%
 0%  [0]
Samoobrona
0%
 0%  [0]
Kongres Nowej Prawicy
0%
 0%  [0]
Ruch Społeczny RP
0%
 0%  [0]
Zjednoczeni dla Śląska
0%
 0%  [0]
Obywatele do Parlamentu
0%
 0%  [0]
Mniejszość Niemiecka
0%
 0%  [0]
Głosowań: 27
Wszystkich Głosów: 27

Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-21, 16:34   

Scarlet Halo napisał/a:
Nie wiem jak ludzie dali sobie wmówić, że istnieją tylko dwie partie na naszej scenie politycznej.

Właśnie nad tym się zastanawiam. I to, że to one mają największe szanse, a głosowanie na inne partie jest straconym głosem nie jest żadnym argumentem.




 
 
Wybory do sejmu 2015
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-21, 16:36   

Arya napisał/a:
Zaq, dlaczego bierzesz pod uwagę tylko te dwie partie?
Bo nie istnieje partia, na którą z czystym sumieniem bym głosował, a PiS jako jedyne może odsunąć od władzy obrośniętą tłuszczem Platformę.

Co do reszty partii, to mam nadzieję, że jak najmniej ich wejdzie do parlamentu.

Wszelkie twory postkomunistów już dawno powinny zgnić na śmietniku historii.

Petru to nowy lep na "młodych, wykształconych, z dużych miast", będący w istocie Platformą bis i prawdopodobnie człowiekiem wynajętym przez banki.

Korwin - bez komentarza.

PSL - teoretycznie niewiele im można zarzucić, ale jeżeli przekroczą próg wyborczy, to mogą kontynuować koalicję z PO i być może utrzymać ją przy władzy.

Polska Razem - nawet nie wiem z czym oni startują. Pewnie z niczym.

Kukiz - od biedy zaakceptowałbym go w parlamencie, ale tylko dlatego, że oderwałby od koryta trochę starych mord.

Ogólnie mam nadzieję, że jak najmniej partii przekroczy próg wyborczy. Ideałem byłoby, gdyby w parlamencie znalazły się tylko PiS (większość) i PO.

Scarlet Halo napisał/a:
Najwyraźniej nie dość dobrze skoro jesteś gotów na nich głosować.
Pamiętam bardzo dobrze, ale primo: chcę wierzyć, że pisiory wyciągną wnioski z tamtego okresu i chociaż części błędów nie popełnią, i secundo: jeżeli teraz dostaną całość władzy, to za cztery lata nie będą mieli wymówek, że im opozycja przeszkadzała.

Scarlet Halo napisał/a:
Nie wiem jak ludzie dali sobie wmówić, że istnieją tylko dwie partie na naszej scenie politycznej.
No właśnie ja sobie nie dałem. Po prostu nie istnieje partia, za którą z łapą na sercu mógłbym zagłosować. Więc opowiadam się za tą, która ma największe szanse na odsunięcie od władzy Platformy.



Ostatnio zmieniony przez Adriaen 2015-10-21, 16:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wybory do sejmu 2015
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-21, 16:51   

Zaq napisał/a:
No właśnie ja sobie nie dałem. Po prostu nie istnieje partia, za którą z łapą na sercu mógłbym zagłosować. Więc opowiadam się za tą, która ma największe szanse na odsunięcie od władzy Platformy.

A za 4 lata będziesz głosował na PO, bo to będzie partia, która będzie miała największe szanse odsunąć PiS od władzy. ;)
Zaq napisał/a:
pisiory wyciągną wnioski z tamtego okresu

No... Macierewicz to niezwykle ciekawe wnioski wyciągnął przez ostatnie lata.
Zaq napisał/a:
jeżeli teraz dostaną całość władzy, to za cztery lata nie będą mieli wymówek, że im opozycja przeszkadzała

Ja w sumie liczę, że PiS pokaże na co go stać, a Polacy dostaną dokładnie to czego chcieli, łącznie ze zmianą konstytucji wprowadzającej katotaliban. Głupi naród musi za swoją głupotę ponieść karę - inaczej się nie opamięta.




 
 
Wybory do sejmu 2015
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-21, 16:52   

Krystyna Pawłowicz pokaże swoje drugie oblicze, niczym Grey. :P




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Wybory do sejmu 2015
Gość

Wysłany: 2015-10-21, 16:55   

Zaq napisał/a:
Ideałem byłoby, gdyby w parlamencie znalazły się tylko PiS (większość) i PO.


Czyli zaprzeczasz wszystkiemu co napisales. Nie chcesz by rzadzila platforma, mowisz ze Kukiz od biedy bo odsunalby troche starych mord od koryta... i piszesz ze idealnie by w sejmie bylo tylko pis i po. No nie rozumiem.

PS. Jakim cudem obywatel RP moze nie miec prawa wyborczego? Nawet przeciez wiezniowie maja. Da sie komus zabrac prawo wyborcze? Chyba nawet sad nie ma takich uprawnien... ale moze i ma. Nie wiem, dlatego pytam.




Ostatnio zmieniony przez Adriaen 2015-10-21, 16:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wybory do sejmu 2015
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-21, 16:57   

Nusquam napisał/a:
PS. Jakim cudem obywatel RP moze nie miec prawa wyborczego? Nawet przeciez wiezniowie maja. Da sie komus zabrac prawo wyborcze? Chyba nawet sad nie ma takich uprawnien... ale moze i ma. Nie wiem, dlatego pytam.

Sąd może orzec pozbawienie praw publicznych w razie skazania na karę pozbawienia wolności, która jest nie krótsza od lat 3 i została orzeczona za przestępstwo popełnione w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Osoba nie posiada czynnego prawa wyborczego, gdy jest ubezwłasnowolniona.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Wybory do sejmu 2015
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-21, 17:11   

Nusquam napisał/a:
Zaq napisał/a:
Ideałem byłoby, gdyby w parlamencie znalazły się tylko PiS (większość) i PO.


Czyli zaprzeczasz wszystkiemu co napisales. Nie chcesz by rzadzila platforma, mowisz ze Kukiz od biedy bo odsunalby troche starych mord od koryta... i piszesz ze idealnie by w sejmie bylo tylko pis i po. No nie rozumiem.
Jeżeli masz problem z językiem polskim, to ci nie pomogę.

Nusquam napisał/a:
PS. Jakim cudem obywatel RP moze nie miec prawa wyborczego?
Np jest niepełnoletni.



 
 
Wybory do sejmu 2015
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-21, 20:57   

Adriaen napisał/a:
Krystyna Pawłowicz pokaże swoje drugie oblicze, niczym Grey


Oby nie całe pięćdziesiąt. :P

Szczerze: to nie wiem. Myślę od jakiegoś czasu, nie wiem na kogo chcę zagłosować. Również chcę się zapoznać z jednym programem komitetu i dopiero później zdecydować.




 
 
Wybory do sejmu 2015
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2015-10-22, 03:07   

Nie... Jeszcze tak nisko nie upadłem, żeby na PiS głosować... Dużo spirytusu musiałbym wypić, żeby oddać na nich głos.

To jak fatalnie, jak szkodliwie rządzilie wręcz rzązili swego czasu dobrze pamiętam: działania pod publiczkę, wbrew prawu polskiem, w trkacie budowy obwodnicy Augustowa, to tylko jedna z wielu sytuacji... Ten ich lekceważący stosunek do prawa i do ludzi przede wszystkim, był czymś, za co Polacy bardzo szybko im podziękowali... Jednakże wystarczy mi to co mówią dzisiaj żeby na nich nie głosować... Te obietnice 1 bilion 400 miliardów złotych na inwestycje... Polacy zawsze wybierają taka samo: to znaczy, ludzi któzy bardziej sprawnie, potrafią im obiecać różne bzdury.
Nie... ani sumienie, ani zdrowy rozsądek mi nie pozwala głosować na PiS.

Nie zagłosuję też na PO... Niewątpliwie byli lepsi niż PiS - to znaczy, nie szkodzili aż tak bardzo. Mam jednak tego dość: System podatkowy, w którym to ciągle urzędy skarbowe mogą zniszczyć firmy, niewydolne sądownictwo: jak można prowadzić firmę, kiedy spór o brak zapłaty za wykonaną pracę, może trwać kilka lat? Nie... Na tych nierobów nie zagłosuję...

Owszem, dokonałem wyboru i głosu nie zmarnuję ;)




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Wybory do sejmu 2015
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-10-22, 07:53   

Powiem Wam, że jak słyszę, że Macierewicz ma dostać jedno z ważniejszych stanowisk po wyborach to mi się włos na głowie jeży. Ten człowiek na początek powinien trafić na obserwację psychiatryczną. Ale nie tylko dlatego nie zagłosuję na PiS. Głównym powodem jest to, że ich "plan" gospodarczy to po prostu śmiech na sali. Sam plan fajny i korzystny, ale nierealny - z pustego i Salomon nie naleje. No i boję się państwa katolo-wyznaniowego. A kto wie co oni w tej kwestii wymyślą skoro już Szydło wypowiedziała się, że za aborcję należy karać. Wyobraźnia prezesa nie zna granic... Ja chcę żyć w państwie demokratycznym, a nie centralnie sterowanym.

W PO też szału nie ma. Wzięli się za coś dopiero jak zobaczyli niekorzystne sondaże. Mieli swój czas, teraz czas dać szansę młodym, którzy być może mają świeższe umysły, wprawdzie mniej doświadczenia, ale to dojdzie z czasem.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Wybory do sejmu 2015
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-22, 07:59   

Zaq napisał/a:
PiS jako jedyne może odsunąć od władzy obrośniętą tłuszczem Platformę.

Jeśli stwierdzi tak kilka milionów Polaków, to na pewno.
Ja też nie zamierzam głosować ani na PIS, ani na Platformę.




 
 
Wybory do sejmu 2015
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-22, 10:09   

Arya napisał/a:
Zaq napisał/a:
PiS jako jedyne może odsunąć od władzy obrośniętą tłuszczem Platformę.

Jeśli stwierdzi tak kilka milionów Polaków, to na pewno.
Uważam, że będzie lepiej jeżeli rządzić będzie PiS samodzielnie, niż gdyby miały powstać jakieś koalicje posklejane z wielu wynalazków typu Kukizy, Korwiny itp. Niech mają całość władzy. Pokażą, jaki mają pomysł na Polskę, a po 4 latach obywatele ich rozliczą.



 
 
Wybory do sejmu 2015
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-22, 10:39   

Zaq napisał/a:
a po 4 latach obywatele ich rozliczą

A przez te 4 lata i kilka kolejnych będziesz mi nosił do więzienia dżemiki od mamusi... Chociaż nie, bo ty też będziesz siedział - za niechodzenie do kościółka. ;)




 
 
Wybory do sejmu 2015
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-22, 10:41   

Arya napisał/a:
Jeśli stwierdzi tak kilka milionów Polaków, to na pewno.
Ja też nie zamierzam głosować ani na PIS, ani na Platformę.

Polityka zawsze mi podnosi ciśnienie i ograniczam ją do minimum, ale nadal są ludzie, którzy najpierw krytykują PO, a jak zbliżają się wybory, to każą innym iść na wybory i głosować na PO, byle PiS nie wygrało. :P
Ja nie chcę głosować ani na Kopacz, ani na Szydło, ani na Kukiza, ani na Korwina, a reszty nie znam. Na ulicach widuję rozwieszone plakaty ludzi, których nazwiska pierwszy raz widzę... Wypełniłam test latarnika wyborczego i z wyniku najbardziej blisko mi do czegoś, co też pierwszy raz widzę, że w ogóle istnieje - "Ruch Społeczny RP". Nie podjęłam jeszcze decyzji dotyczącej tego, na kogo zagłosować, kilka razy zaglądałam na jakąś stronę, gdzie widoczni są kandydaci na których mogę głosować, ale za dużo ich było do przejrzenia, dlatego śledzę ten wątek, bo może ktoś podsunie jakieś rozwiązanie. :P

Arya, jaka jest Twoja ulubiona partia? (:




 
 
Wybory do sejmu 2015
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-22, 19:59   

Zaq napisał/a:
niż gdyby miały powstać jakieś koalicje posklejane z wielu wynalazków typu Kukizy, Korwiny itp. Niech mają całość władzy

Koalicje też mogą mieć pomysł na Polskę i zjednoczyć się po to, żeby go zrealizować. Nie musi być tylko jednej partii przy władzy.
Vida napisał/a:
bo może ktoś podsunie jakieś rozwiązanie.

Polecam wypełnienie właśnie tych kilku testów internetowych, które pokażą Ci do jakiej partii najbardziej zbliżone są Twoje poglądy (jeśli nie masz czasu, by czytać programy wszystkich). A co partii - odpisuję na PW, dziś już wywołałam jedną gunwoburzę z tego powodu (nie na forum). ;)




 
 
Wybory do sejmu 2015
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16