Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Rozpoczęcie rozmowy
Autor Wiadomość
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-13, 21:40   Rozpoczęcie rozmowy

W jaki sposób zaczynacie rozmowę, zarówno w "realu" jak i "wirtualu"? Macie swoje ulubione zwroty? Czy niektóre z nich irytują Was?




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Rozpoczęcie rozmowy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-13, 21:58   

Adriaen napisał/a:
Macie swoje ulubione zwroty?

Cześć.

Adriaen napisał/a:
niektóre z nich irytują Was?


Hejka hej!
(już w trakcie rozmowy z kimś dawno niewidzianym i przypadkiem spotkanym) Musimy się kiedyś umówić.
Ale urosłaś.
Co u ciebie?




 
 
Rozpoczęcie rozmowy
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-10-13, 22:01   

Zwroty uzależniam od tego z kim się witam. Jeśli znam kogoś słabo, to mówię cześć. W przypadku znajomych jest u mnie mnóstwo wariantów: hej, heja, siema, hello, elo, eloszka, itp. W wirtualu, zazwyczaj używam hej.



 
 
 
Rozpoczęcie rozmowy
akleks 



Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 142
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-13, 22:15   

Bez problemu potrafię poprowadzić rozmowę. To samo płynie. Kieruję temat, ale również jestem słuchającym. Najważniejszą cechą według mnie do prowadzenia udanej rozmowy jest słuchanie. Nie zależnie od tego czy dany temat nas interesuje czy całkowicie nudzi. Z tego łatwo wybrnąć i przejść na inną falę. Właściwie drugą ważną cechą jest po prostu nawet banalne odpowiadanie czy zadawanie pytań. To rozbudowywuje całą dyskuje. W czasie wpadki lub nagłej ciszy starać się nawiązać kontakt.



Możesz jak pies wściekać się, że coś poszło źle. Zaklinać albo przeklinać los. Ale gdy koniec nadchodzi, po prostu odpuść.
 
 
Rozpoczęcie rozmowy
Vitter 
without commitment



Wiek: 31
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 736
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-10-13, 22:16   

Z osobami poznanymi od niedawna, lub o słabym kontaktu to zwykły "cześć", lub "hej". A dalej, co u Ciebie, jak tam w pracy/studiach/szkole, i inne raczej mało wnoszące zwroty.

Z tymi którymi znam się dobrze, to z reguły witam się luźno, albo w przypałowy, dla niektórych być może obrażający sposób. :D A temat rozwija się sam, więc z tym nie ma problemu.

Natomiast jeśli chodzi o poznawanie nowych osób, to sam praktycznie nigdy nie zagaduję. :roll:

Z irytujących, nienawidzę pytania "co tam". Kompletnie nie wiem co wtedy odpowiedzieć. :drapanie:




:vitter:
 
 
Rozpoczęcie rozmowy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-13, 22:20   

Vitter, jaka jest różnica między pytaniami 'Co tam?' i "Co u ciebie?'?



 
 
Rozpoczęcie rozmowy
Vitter 
without commitment



Wiek: 31
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 736
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-10-13, 22:36   

Chochlik, może źle sprecyzowałem- pytania typu "co tam". ;)



:vitter:
 
 
Rozpoczęcie rozmowy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-13, 22:55   

Wymieniłeś oba te pytania w poprzednim poście i jenego używasz chętnie, a drugie cię drażni, więc pytam jaka jest między nimi różnica.



 
 
Rozpoczęcie rozmowy
Vitter 
without commitment



Wiek: 31
Dołączył: 03 Cze 2015
Posty: 736
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-10-13, 22:56   

Chochlik, wtedy to nazywamy hipokryzją. Więc tak, w tym temacie jestem hipokrytą. ;)



:vitter:
 
 
Rozpoczęcie rozmowy
akleks 



Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 142
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-13, 23:05   

Chochlik, być może taka, że pomiędzy "jak tam w pracy", a "co tam" jest różnica taka, że drugie pytanie jest zbyt ogólne. W pierwszym pytasz jak idzie ci praca, czy stało się coś interesującego, ważnego. Pytanie "co tam" jest lekko niezręczne. Można odpowiedzieć co robi się w danej chwili lub jak mija nam dzień, lecz trudno ściślić to tak ogólne pytanie i czuje się przez nie zakłopotanie.
Może i wieje lekką hipokryzją, tak samo jak mój post filozofowaniem. :roll:




Możesz jak pies wściekać się, że coś poszło źle. Zaklinać albo przeklinać los. Ale gdy koniec nadchodzi, po prostu odpuść.
Ostatnio zmieniony przez Evi 2015-10-13, 23:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rozpoczęcie rozmowy
CandleTea 



Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 108
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-14, 10:55   

Do znajomych mówię hej hej albo hejo. Do nowo poznanych osób, albo w ogóle obcych - w zależności od wieku, hej, cześć albo dzień dobry.
Irytuje mnie zwrot "witam", jakoś nie lubię tego słowa. W rozmowie już samo leci, chociaż na ogół odzywam się jakieś 3 razy mniej od mojego rozmówcy.




 
 
Rozpoczęcie rozmowy
Niezalogowany
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-14, 13:35   

Bardzo nie lubię mylenia znaczenia słów (np. bynajmniej i przynajmniej).
Źle się czuję, kiedy podczas słuchania czyjejś rozmowy (wolę słuchać niż mówić) co chwilę ktoś mnie pyta "co jest, dlaczego jesteś smutna?". Nie jestem smutna, tylko aspołeczna :x




 
 
Rozpoczęcie rozmowy
akleks 



Dołączył: 20 Wrz 2015
Posty: 142
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-14, 17:17   

Jestem znany z mojego charakterystycznego zwrotu "Dzień Dobry". Jakoś tak sobie to przyswoiłem i zawsze, nie zależnie od sytuacji tak się witam. Może w internecie ze znanymi dobrze mi osobami, witam się żartobliwie "elo".


Niezalogowany napisał/a:
Źle się czuję, kiedy podczas słuchania czyjejś rozmowy (wolę słuchać niż mówić) co chwilę ktoś mnie pyta "co jest, dlaczego jesteś smutna?". Nie jestem smutna, tylko aspołeczna

Ja mam w sumie podobnie. Tylko tyle, że jeśli troszkę mniej będę mówił od razu mnie się pytają "co ty dzisiaj taki smutny, tak mało mówisz". Potrafią tak pytać nawet gdy akurat nie czuję się jakoś za specjalnie źle.




Możesz jak pies wściekać się, że coś poszło źle. Zaklinać albo przeklinać los. Ale gdy koniec nadchodzi, po prostu odpuść.
 
 
Rozpoczęcie rozmowy
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-18, 16:42   

Denerwuje mnie angielski zwyczaj mijania kogoś i zaczepiania tekstem: "Dzień dobry, jak u Ciebie? Wszystko w porządku?". I najgorzej, że faktycznie ich to interesuje. :D

Hm, ja mam w zwyczaju zaczynia rozmowy od jakiegoś żartu lub od zwykłego cześć. Ostatnio wchodzi mi też nawyk angielskie pytanie o samopoczucie.




 
 
Rozpoczęcie rozmowy
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-18, 16:55   

To angielskie "how are u" jest chyba funkcjonalnie zbliżone do polskiego "co tam". I właściwie na każde z tych pytań można odpowiedzieć, opowiadając o jakichś mało ważnych zdarzeniach z ostatniej godziny czy dnia.



 
 
Rozpoczęcie rozmowy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13