Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Polski Uniwersytet Wirtualny
Autor Wiadomość
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-13, 13:13   Polski Uniwersytet Wirtualny

Ci, którzy od czasu do czasu zaglądają do mojego tematu, wiedzą jak bardzo denerwuje mnie fakt, iż nie miałam okazji pójścia na studia. I jak bardzo ten fakt zatruwa mi umysł i mają samoocenę.
W rozmowie z moją przyjaciółką na ostatnim urlopie usłyszałam o czymś takim, jak Polski Uniwersytet Wirtualny.
Przyznam szczerze, że nigdy wcześniej nie słyszałam o czymś takim i im więcej o tym czytam, to tym bardziej jestem przekonana do tego rodzaju studiowania. Myślę o zarządzaniu.

Wymagałoby to ode mnie mnóstwa pracy, uczenia się i zaglądania na platformę niemal każdego dnia przez trzy lata do licencjatu... Poza tym musiałabym wstawić się w siedzibie na zjazdach dwa razy w semestrze i raz po semestrze na zjazd sesyjny.

Pytanie tylko: czy warto?

Czy ktoś z Was słyszał o takim rodzaju studiowania? A może jest w trakcie? Czy uważacie, że jest to coś warte dla potencjalnego pracodawcy? Ile Waszym zdaniem trwają takie zjazdy?
Chciałabym poznać Wasze opinie.




 
 
Polski Uniwersytet Wirtualny
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-13, 14:21   

Studiuję zarządzanie i trudno mi sobie wyobrazić ten konkretny kierunek w formie nauczania wirtualnego. Czy polega to tylko na czytaniu materiałów, czy są też wykłady w formie na przykład skajpowej? A jeśli tak, to profesorowie jakiej uczelni i z jakimi tytułami tam pracują? :drapanie:



 
 
Polski Uniwersytet Wirtualny
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-13, 15:51   

Arya, staram się to wszystko właśnie znaleźć na stronie, ponieważ sama też nie umiem sobie tego wyobrazić. Szukam informacji na ten temat w różnych źródłach.



 
 
Polski Uniwersytet Wirtualny
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-13, 16:23   

Ok, już znalazłam na stronie informacje. ;)
Wygląda bardzo dziwnie i jeśli chodzi o polskich pracodawców, to nie sądzę by taki dyplom miał jakiekolwiek znaczenie (są to po pierwsze studia niestacjonarne, po drugie dają dyplom Wyższej Szkoły, a więc czegoś o wiele niższego niż Akademia czy Uniwersytet).

Oczywiście jeśli chcesz studiować tylko dla własnej satysfakcji (lub jeśli w miejscu w którym jesteś ten kierunek ma jakieś znaczenie), to będzie to dobry wybór. :)




 
 
Polski Uniwersytet Wirtualny
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-13, 16:41   

Arya, czyli jeśli wrócę do Polski i będę miała dyplom z tego... Nadal będę do niczego w oczach pracodawcy.



 
 
Polski Uniwersytet Wirtualny
Złośnica
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-13, 17:45   

Nie sądzę, żeby przy zarządzaniu akurat miejsce było jakoś wybitnie ważne, bo niemal każda uczelnia produkuje absolwentów tego kierunku w ilościach hurtowych.

Jak już gdzieś pisał Adriaen pracodawcy patrzą nie tylko na sam papier, ale i na umiejętności, które mogą być porównywalne po skończeniu PUW (jeśli mnie pamięć nie myli UW też coś kombinowało z e-learningiem).

Samo uczenie się online jest ok. Nie wiem, jak przy całym toku studiów, ale co semestr brałam sobie po jednym przedmiocie zaliczanym właśnie przez platformę informatyczną i było to świetne rozwiązanie dla mnie.




 
 
Polski Uniwersytet Wirtualny
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-13, 18:36   

Złośnica napisał/a:
Nie sądzę, żeby przy zarządzaniu akurat miejsce było jakoś wybitnie ważne, bo niemal każda uczelnia produkuje absolwentów tego kierunku w ilościach hurtowych.

Kierunki tego typu tj. tanie, do których potrzeba tylko kredy i tablicy, są na każdej uczelni najbardziej absolwentogenne. Nie wiem co jest takiego w zarządzaniu,politologii czy europeistyce, że musiałyby być prowadzone jedynie bezpośrednio. Przyjeżdżania na uczelnię wymagają raczej wszelkie kierunki, gdzie wymagane są zajęcia w laboratorium, warsztacie czy czymś takim.

A w temacie... Wydaje mi się, że takie studia wymagają więcej samodyscypliny niż normalnie, a pracodawcy, których chcą wykształcenia 'wyższego, obojętnie jakiego' nie będą patrzeć na to, czy to akademia, wyższa szkoła, czy co.




 
 
Polski Uniwersytet Wirtualny
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-13, 18:47   

Złośnica napisał/a:
Jak już gdzieś pisał Adriaen pracodawcy patrzą nie tylko na sam papier, ale i na umiejętności, które mogą być porównywalne po skończeniu PUW (jeśli mnie pamięć nie myli UW też coś kombinowało z e-learningiem).

O matko, napisałem coś mądrego? :shock:

A tak poważnie - średnio ten "uniwersytet" wygląda; o wiele lepiej byłoby zrobić jakiś kurs.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Polski Uniwersytet Wirtualny
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-18, 15:33   

Adriaen napisał/a:
A tak poważnie - średnio ten "uniwersytet" wygląda; o wiele lepiej byłoby zrobić jakiś kurs.

Jeśli już bym o tym myślała, to najpierw "poszłabym" na tego typu kurs, żeby właśnie swoją samodyscyplinę sprawdzić i zobaczyć owego kursu efekty... Ale kurs z zarządzania? Znajdę taki? o.O

Chochlik napisał/a:
A w temacie... Wydaje mi się, że takie studia wymagają więcej samodyscypliny niż normalnie, a pracodawcy, których chcą wykształcenia 'wyższego, obojętnie jakiego' nie będą patrzeć na to, czy to akademia, wyższa szkoła, czy co.

Moja koleżanka pracuje na recepcji w szpitalu, bez wyższego, bo przyjęta po znajomości. Warunkiem jest to, że skończy JAKIEKOLWIEK studia, aby móc napisać przed nazwiskiem: mgr... Więc chyba jest sporo racji w tym co piszesz.


Poza tym, chyba planujemy tutaj zostać... Wyższe w Polsce podniosłoby moje kwalifikacje chociażby na papierze, zwłaszcza jeśli chciałabym iść tutaj gdzieś wyżej, w miejscu w którym mnie znają.




 
 
Polski Uniwersytet Wirtualny
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-18, 15:52   

Naamah napisał/a:
Ale kurs z zarządzania? Znajdę taki? o.O

Akurat z tej dziedziny pełno takich, wystarczy trochę poszperać w internetach. ;)
Naamah napisał/a:
Warunkiem jest to, że skończy JAKIEKOLWIEK studia, aby móc napisać przed nazwiskiem: mgr... Więc chyba jest sporo racji w tym co piszesz.

To zależy. Jeśli masz konkretne miejsce, w którym już pracujesz (bo znajomości, bo rodzina, cokolwiek), to często wystarczy zaświadczenie z jakiejkolwiek Wyższej Szkoły, które daje te trzy literki przed nazwiskiem. Jednocześnie jeśli dopiero zaczynasz studia i chcesz po studiach szukać pracy w branży, w której żadnych znajomości nie masz, to tak - pracodawcy biorą pod uwagę fakt, na jakiej uczelni skończyłaś studia i czy był to tryb stacjonarny czy nie.




 
 
Polski Uniwersytet Wirtualny
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11