Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Facebook zamierza ratować samobójców
Autor Wiadomość
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-02-27, 15:52   Facebook zamierza ratować samobójców

http://gadzetomania.pl/57...scie-cos-zmieni

Już pisałem jakiś czas temu o podobnym okienku w swoim temacie. Jak myślicie - dobry pomysł?





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
selfishbastard 
selfi



Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 1380
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2015-02-27, 17:32   

Moim zdaniem to bez sensu. Tumblr juz daje takie powiadomienia, tyle że po tym jak ktoś wpisze tag: suicide czy lonely. Ja tam się tym nie przejmuje wiec myślę że takie powiadomienie nie zrobi na nikim wrażenia tak samo jak nie robi to wrażenia na tumblr.



 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-02-27, 17:40   

Już bodajże 2 lata temu po wpisaniu w wyszukiwarkę facebooka hasła "suicide" czy "samobójstwo" wyskakiwała informacja o tym, że jeśli ktoś ma myśli samobójcze to warto pomóc. Nie wiem, od kiedy to tak działa, ale najwidoczniej zamierzają to rozbudować.
Pomysł nie jest zły moim zdaniem. Ale mam wrażenie, że wiele osób z myślami samobójczymi oleje internetową pomoc i zamknie okienka jak najszybciej. Oczywiście, mogą zdarzyć się i tacy, co pod wpływem propozycji strony internetowej pójdą do specjalisty.




 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-27, 19:35   

Hathor napisał/a:
Ale mam wrażenie, że wiele osób z myślami samobójczymi oleje internetową pomoc i zamknie okienka jak najszybciej. Oczywiście, mogą zdarzyć się i tacy, co pod wpływem propozycji strony internetowej pójdą do specjalisty.


Też tak sądzę. Ja bym olała. :lol:




 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-02-27, 19:37   

Nightmare, dlaczego?



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-27, 19:44   

Ja osobiście byłbym ciekawy czy któryś z moich znajomych martwiłby się, że zrobie sobie krzywdę.



 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
selfishbastard 
selfi



Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 1380
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2015-02-28, 12:48   

A ja tak myślę, że reakcje będą podobne jak tu: LINK

Ja jak wrzucam jakiś "głemboki" cytat albo piosenkę z wersami, które świadczyłyby, że ze mną źle to ludzie czasem polubią czasem nie, ale nigdy nie dostałam pytania co mi jest.




 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-03-01, 22:49   

Aha! Czy ja wiem... Na Tumblrze jest coś takiego, ja Selfi zauważyła i jakoś mnie to nie rusza, a na fejsa napewno bym czegoś takiego nie wrzuciła, już nawet polubienie strony forum zablokowałam na tablicy, żeby nikt nie widział... Poza tym... Nasłuchałam się przy okazji Wertera komentarzy na temat samobójców i mi się odechciało rozmawiać na ten temat z kimkolwiek... Niedowiary jacy ludzie potrafią być nierozumni i nieczuli, bo przecież hasło "Bo się potnę" albo "Heee, tylko czekam, aż zacznie wrzucać coś emo z cięciem" jest na porządku dziennym. Osobiście uważam, że coś takiego może być próbą oczyszczenia sumienia twórców, którzy pewnie byli świadkami jak to się przez incydenty na fejsie ludzie zabijali.

Niestety, dla naszego społeczeństwa ludzie z autoagresją i myślami samobójczymi to trędowaci...




Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Neverhood 


Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 262
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-03-01, 23:16   

Pomysł dobry, ale założenie jak dla mnie wadliwe. Jeśli widzę, że mój znajomy ma problem, to powinienem do niego sam napisać i spróbować pomóc. Jeśli jedyna moja reakcja to zgłoszenie posta, to znaczy, że tak naprawdę mam tę osobę gdzieś i nie wiem, dlaczego mam ją w znajomych ;) Te bezosobowe komunikaty nic nie dają, też 3/4 moich wyszukiwań na tumblrze zwraca mi to okienko, które po prostu przywykłem zamykać. Ktoś to w ogóle czyta?



 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-03-02, 16:57   

Swoją drogą, skoro już mowa o ratowaniu...
Weszłam na stronę weheartit.com, na której umieszcza się różne fajne zdjęcia. Wpisałam "thinspirations", by znaleźć motywujące do ćwiczeń zdjęcia zgrabnych, wysportowanych dziewczyn. Nie myślałam o głodzeniu się czy anoreksji...
Oto, co wyskoczyło:
Cytat:
Jeśli ty albo ktoś kogo znasz cierpi na depresję albo ma problemy z jedzeniem, chce sobie zrobić krzywdę lub ma myśli samobójcze, wiedz, że ktoś może pomóc.
Kliknij by dowiedzieć się więcej o poufnym wsparciu i zobaczyć listę usług/organizacji, które mogą ci pomóc: [link]

Podoba mi się to, że na stronach pojawiają się takie informacje. :) Spodziewałam się takiej akcji tylko na portalach społecznościowych, dlatego informacja z linkiem wywołała u mnie miłe zaskoczenie.




 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Odetta
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-03, 12:55   

Według mnie to głupi pomysł, bo gdy ktoś ma naprawdę poważne myśli samobójcze, to nie chwali się tym na fejsie. Poza tym osoby wycofane fejsa nie mają (ja mam z powodu studiów, ale jak je rzucę, kasuję fejsa - i tak się tam nie udzielam i mam 8 znajomych). Ja czuję wstyd, że sobie nie radzę. Za nic nie pisałabym takich rzeczy pod własnym nazwiskiem. O reputację trzeba dbać....



 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-03, 13:17   

Odetta napisał/a:
gdy ktoś ma naprawdę poważne myśli samobójcze, to nie chwali się tym na fejsie

Większość samobójców zanim się targnie na swoje życie (nieważne czy skutecznie) informuje o swoim stanie swoje otoczenie. To, że czasy mamy jakie mamy sprawia, że może opowiadać o tym znajomym właśnie przez Facebooka.




 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-03, 18:48   

Odetta napisał/a:
gdy ktoś ma naprawdę poważne myśli samobójcze, to nie chwali się tym na fejsie

Jak napisała Chochlik - 7 na 10 osób, które skutecznie się zabiły, dawały wyraźne sygnały otoczeniu, że mają takie myśli. To o czym piszesz to mit... do tego bardzo szkodliwy mit.




 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-03-03, 18:49   

Scarlet Halo napisał/a:
7 na 10 osób, które skutecznie się zabiły, dawały wyraźne sygnały otoczeniu, że mają takie myśli.

Mogę zapytać skąd te dane?





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-03, 19:15   

Adriaen napisał/a:
Mogę zapytać skąd te dane?

Szczerze Ci powiem, że nie pamiętam, ale w każdej z brzegu ulotce o faktach i mitach na temat samobójstwa o tym piszą. Crisis Center w Alabamie USA ma taką ulotkę na przykład.




 
 
Facebook zamierza ratować samobójców
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13