Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Czy z Polski trzeba uciekać?

Czy uważasz, że czas najwyższy na emigrację z tego kraju, bo tu będzie tylko gorzej?
Tak, mam już nawet plan wyjazdu
12%
 12%  [3]
Tak, ale jeszcze nie mam konkretnych planów
29%
 29%  [7]
Nie wiem, poczekam na rozwój wypadków
25%
 25%  [6]
Nie, trzeba się po prostu bardziej zaangażować w rozwój kraju
20%
 20%  [5]
Nie, to bardzo dobry kraj do życia z perspektywami na przyszłość
8%
 8%  [2]
Wisi mi to
4%
 4%  [1]
Głosowań: 24
Wszystkich Głosów: 24

Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 18:00   

Scarlet Halo napisał/a:
I to jest "wina" tych osób czy tego kraju? Po co sobie żyły wypruwać w kraju, który niewiele oferuje, skoro można mniejszym kosztem osiągnąć więcej gdzie indziej?

Nie wiem, czyja to jest wina. Wiem, że są zawody naprawdę dobrze płatne - także w "tym" kraju. I tu pozostawiam otwarte pytanie, czy to jest wina tych osób, które były zbyt leniwe/nie miały możliwości/nie wiedziały o takich możliwościach/nie mogły z nich skorzystać - czy naprawdę wina kraju, który nie oferował takich samych możliwości różnym ludziom.
I wcale nie zgadzam się z "wypruwaniem żył" i krajem, który "niewiele oferuje".




 
 
Czy z Polski trzeba uciekać?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 18:04   

Arya napisał/a:
Wiem, że są zawody naprawdę dobrze płatne - także w "tym" kraju.

I te same zawody są przynajmniej kilka razy lepiej płatne gdzie indziej. :)




 
 
Czy z Polski trzeba uciekać?
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 18:11   

Arya napisał/a:
I tu pozostawiam otwarte pytanie, czy to jest wina tych osób, które były zbyt leniwe/nie miały możliwości/nie wiedziały o takich możliwościach/nie mogły z nich skorzystać

Bardziej właściwie skłaniam się ku tej opcji - niż ku opcji, że nasz kraj nie daje odpowiednich możliwości. I na tej podstawie uważam w sumie, że większość wyjeżdżających osób nie jest wystarczająco przedsiębiorcza.
Scarlet Halo napisał/a:
I te same zawody są przynajmniej kilka razy lepiej płatne gdzie indziej.

Stąd napisałam:
Arya napisał/a:
są osoby które mogą pracować w swoim zawodzie w kraju lub za granicą - i wtedy w zależności od potrzeb wybierają jedno lub drugie.

Więc jeśli ktoś ma konkretny zawód, w którym może pracować w Polsce lub za granicą, to wybór lepiej płatnego miejsca pobytu uważam za uzasadniony. Objawem braku przedsiębiorczości jest dla mnie wybór miejsca pracy za granicą tylko dlatego, że w "kraju nie ma dla mnie żadnych perspektyw".




 
 
Czy z Polski trzeba uciekać?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 18:56   

Arya napisał/a:
Objawem braku przedsiębiorczości jest dla mnie wybór miejsca pracy za granicą tylko dlatego, że w "kraju nie ma dla mnie żadnych perspektyw".

Załóżmy, że jestem fizykiem z zacięciem do majsterkowania i zbudowałam łazik, który NASA właśnie zamierza wysłać na kolejną misję na Marsa. Czy to, że pojadę do Stanów do pracy w związku z tą misją świadczy o tym, że jestem "nieprzedsiębiorcza", bo w "tym kraju" nie miałabym możliwości brać udziału w tego typu przedsięwzięciach?




 
 
Czy z Polski trzeba uciekać?
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 19:05   

Chochlik napisał/a:
Załóżmy, że jestem fizykiem z zacięciem do majsterkowania i zbudowałam łazik, który NASA właśnie zamierza wysłać na kolejną misję na Marsa. Czy to, że pojadę do Stanów do pracy w związku z tą misją świadczy o tym, że jestem "nieprzedsiębiorcza", bo w "tym kraju" nie miałabym możliwości brać udziału w tego typu przedsięwzięciach?

Jesteś fizykiem i mogłabyś spokojnie pracować w Polsce w swoim wyuczonym zawodzie fizyka, jednocześnie w tym samym zawodzie możesz o wiele sprawniej rozwijać się w Stanach. Jesteś więc jak najbardziej przedsiębiorcza - skoro możesz pracować w zadowalających warunkach i w kraju, i za granicą. Wybierasz naturalnie to, co odpowiada Ci bardziej.




 
 
Czy z Polski trzeba uciekać?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 19:05   

Arya napisał/a:
Objawem braku przedsiębiorczości jest dla mnie wybór miejsca pracy za granicą tylko dlatego, że w "kraju nie ma dla mnie żadnych perspektyw".

To jest objaw przedsiębiorczości, bo zamiast jojczyć o braku perspektyw, ktoś rusza cztery litery i jedzie tam, gdzie perspektywy ma.

Arya napisał/a:
I na tej podstawie uważam w sumie, że większość wyjeżdżających osób nie jest wystarczająco przedsiębiorcza.

Utrudnianie sobie życia na siłę jest kontrintuicyjne. Spójrzmy na wskaźnik dzietności młodych Polek w Polsce i za granicą. Za granicą jest dużo wyższy, czyli ich geny pozostaną w większej ilości kopii w puli genowej naszej populacji. Te osoby osiągają na naszych oczach ewolucyjny sukces. "Przedsiębiorcze" panie, które pozostają w Polsce decydując się na 1 lub zero dzieci ponoszą ewolucyjną porażkę. To kto tutaj ma łeb na karku i obiektywnie lepiej sobie radzi? Kto jest tak naprawdę bardziej przedsiębiorczy?

Arya napisał/a:
skoro możesz pracować w zadowalających warunkach i w kraju, i za granicą

Magazynier, pani sprzątaczka czy pani na kasie też może pracować i w Polsce i za granicą.




 
 
Czy z Polski trzeba uciekać?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 19:15   

Arya napisał/a:
Jesteś więc jak najbardziej przedsiębiorcza

Czyli sama sobie przeczysz.




 
 
Czy z Polski trzeba uciekać?
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 19:37   

Scarlet Halo napisał/a:
To jest objaw przedsiębiorczości, bo zamiast jojczyć o braku perspektyw, ktoś rusza cztery litery i jedzie tam, gdzie perspektywy ma.

Ale to już nie są perspektywy w jego zawodzie, tylko jakiekolwiek, które dadzą mu zatrudnienie i pracę.
Scarlet Halo napisał/a:
To kto tutaj ma łeb na karku i obiektywnie lepiej sobie radzi? Kto jest tak naprawdę bardziej przedsiębiorczy?

Nie uważam wskaźnika dzietności za czynnik decydujący o przedsiębiorczości (a jeśli już, to tylko w znaczeniu ewolucyjnym).
Scarlet Halo napisał/a:
Magazynier, pani sprzątaczka czy pani na kasie też może pracować i w Polsce i za granicą.

Nie mówiłam o takich zawodach.


<<< Dodano: 2015-09-18, 19:37 >>>


Chochlik napisał/a:
Czyli sama sobie przeczysz.

Gdzie?




 
 
Czy z Polski trzeba uciekać?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 19:46   

Arya, wyjeżdżają nieprzedsiębiorczy, a uważasz, że jestem przedsiębiorcza, kiedy wyjeżdżam, bo nie mogę się w Polsce zajmować tym na czym się znam.



 
 
Czy z Polski trzeba uciekać?
Yennefer 
obserwator



Wiek: 31
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3168
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-09-18, 19:46   

Arya napisał/a:
Ale to już nie są perspektywy w jego zawodzie, tylko jakiekolwiek


A co to zmienia, jesli chce poprawic swoj komfort zycia i spac spokojnie? A jesli nie ma zawodu?

Arya napisał/a:
Nie mówiłam o takich zawodach.


Wiec takie osoby sa dla Ciebie gorsze i nie powinny szukac lepszego zycia poza granicami Polski?[/u]




"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Czy z Polski trzeba uciekać?
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 19:55   

Chochlik napisał/a:
jestem przedsiębiorcza, kiedy wyjeżdżam, bo nie mogę się w Polsce zajmować tym na czym się znam.

Napisałam wcześniej, że jest spora część osób, które mogą wykonywać to, na czym się znają i w Polsce i za granicą - i wtedy ich wybór owszem, świadczy o przedsiębiorczości.
Yennefer napisał/a:

A co to zmienia, jesli chce poprawic swoj komfort zycia i spac spokojnie?

Ok, mówiłam o swojej definicji przedsiębiorczości i swoim postrzeganiu tego pojęcia. Nie oceniam nikogo.
Yennefer napisał/a:
Wiec takie osoby sa dla Ciebie gorsze i nie powinny szukac lepszego zycia poza granicami Polski?[/u]

Nigdzie nie pisałam o byciu lepszym i gorszym. Pisałam o tym, jak postrzegam przedsiębiorczość w odniesieniu do zagranicznych wyjazdów.




 
 
Czy z Polski trzeba uciekać?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 19:59   

Arya napisał/a:
Ok, mówiłam o swojej definicji przedsiębiorczości i swoim postrzeganiu tego pojęcia. Nie oceniam nikogo.

Ocenianie według swojej definicji też jest ocenianiem. ;)




 
 
Czy z Polski trzeba uciekać?
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 20:02   

Scarlet Halo, jednocześnie nie mówię, że ktokolwiek jest dla mnie gorszy i lepszy - po prostu, są różni ludzie i różne sposoby postępowania, mniej i bardziej przedsiębiorcze. ;)



 
 
Czy z Polski trzeba uciekać?
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 20:04   

Arya napisał/a:
mogą wykonywać to, na czym się znają i w Polsce i za granicą

Polska ma program podroży kosmicznych?!




 
 
Czy z Polski trzeba uciekać?
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-18, 20:05   

Chochlik napisał/a:
Polska ma program podroży kosmicznych?!

Nie musisz pracować dla NASA, żeby zajmować się programem podróży kosmicznych. Możesz pisać na ten temat prace naukowe, robić projekty dla różnych instytucji i masę innych powiązanych rzeczy (zaznaczam, że wciąż pracujesz w tym samym zawodzie fizyka).




 
 
Czy z Polski trzeba uciekać?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13