Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę
Autor Wiadomość
Alice Liddell
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-03, 16:09   Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę

Nie znalazłam na forum takiego tematu, a myślę, że warto go poruszyć. Jeśli taki istnieje, przepraszam. ;)
Osobiście jestem osobą całkowicie bezpłodną i już się to nie zmieni. Dowiedziałam się o tym w wieku 14 lat, co stanowiło prawdziwy zimny prysznic. Myślę, że ma to spory wpływ na moją skłonność do autoagresji i samoocenę. Ktoś z forumowiczów zmaga się z podobnym problemem?
A może ktoś pomimo wielu rozczarowań doczekał się potomka? No i jeśli znacie jakieś mniej popularne metody zwalczania różnych problemów z płodnością, podzielcie się nimi z zainteresowanymi. Jeśli w ogóle kogoś ten temat zainteresuje...




Ostatnio zmieniony przez 2016-02-26, 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-03, 16:24   

Alice Liddell napisał/a:
Dowiedziałam się o tym w wieku 14 lat, co stanowiło prawdziwy zimny prysznic.

Jak się o tym dowiedziałaś, Alice?




 
 
Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę
Alice Liddell
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-03, 16:35   

Arya, w szpitalu zrobili mi badania genetyczne i wszystko było jasne. Do tego jeszcze usg i cała reszta. Wynik z usg dorwałam, gdy lekarz zostawił mnie samą na chwilę. Nie pamiętam dokładnie, co się wówczas w tej mojej 14letniej główce kłębiło.



 
 
Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-03, 16:38   

Alice Liddell, zastanawiam się, jak to przyjęłaś. Być może zaraz zostanę tu zlinczowana, wyśmiana i zaatakowana, ale... zdarzało mi się myśleć, że chciałabym być bezpłodna. :oops:



 
 
Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę
Alice Liddell
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-03, 16:48   

Arya, ja nie mam zamiaru Cię linczować, wyśmiewać i atakować. Masz prawo do takich myśli. Sama czasem jestem zadowolona z takiego stanu rzeczy, a kiedy indziej chce mi się ryczeć.
Jak to przyjęłam? Hm... To była dla mnie jakaś abstrakcja i mówiłam sobie- Co Cię to teraz interesuje? Później będziesz się martwić.




 
 
Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-04, 06:00   

Arya napisał/a:
Alice Liddell, zastanawiam się, jak to przyjęłaś. Być może zaraz zostanę tu zlinczowana, wyśmiana i zaatakowana, ale... zdarzało mi się myśleć, że chciałabym być bezpłodna. :oops:


Mi też zdarzało się tak myśleć a nawet zdarza.




 
 
Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę
DajMiTąPompkę 



Wiek: 32
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 88
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2015-09-06, 11:18   

Kiedyś się nad tym zastanawiałem, bo miałem bliżej mi nieznane problemy w dzieciństwie, ale nie przejąłem się tym nawet tak bardzo, żeby teraz robić w tym celu jakieś badania. Nie chcę mieć dzieci więc nie było by to jakiś specjalnie problem, a raczej zwolnienie z ewentualnej odpowiedzialności. Zresztą i tak regularnie stosuję najlepszą z możliwych antykoncepcji :P



"Um-tsssy! Um-tsssy! Um-tssy!"
Pompka, 2018
 
 
Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę
jogusiek@ 



Wiek: 27
Dołączyła: 12 Sie 2015
Posty: 77
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-09-08, 16:45   

Arya napisał/a:
Być może zaraz zostanę tu zlinczowana, wyśmiana i zaatakowana, ale... zdarzało mi się myśleć, że chciałabym być bezpłodna.


Ja ciągle tak myślę. Nie potrafiłabym zaakceptować świadomości , że mam zostać matką. I wiem, że zaraz ktoś powie, że to normalne w tak młodym wieku, ale jestem przekonana, że to już raczej mi się nie zmieni.
Alice Liddell, nie wiem jakbym zareagowała na Twoim miejscu wiedząc, że chcę mieć w przyszłości dziecko, a nie jest to możliwe. Z innej beczki znam nieosobiście kobietę (ciotka mojej koleżanki), która zaszła w ciążę w bardzo młodym wieku i sama doprowadziła do poronienia. Potem kiedy przyszła pora na planowanie dzieci dowiedziała się, że jest bezpłodna. Dramat.




 
 
Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę
intouchable 
Zołza



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Maj 2015
Posty: 415
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-09-08, 21:31   

Arya napisał/a:
Alice Liddell, zastanawiam się, jak to przyjęłaś. Być może zaraz zostanę tu zlinczowana, wyśmiana i zaatakowana, ale... zdarzało mi się myśleć, że chciałabym być bezpłodna. :oops:
Myślę, że to nic złego, że masz czasem takie pragnienie i ja Cię na pewno nie zlinczuję za to ;) Myślę po prostu, że może jeszcze nie obudził się w Tobie instynkt macierzyński ;) Ja akurat już od momentu jak byłam nastolatką poczułam chęć posiadania dziecka/dzieci. A jak będzie? Czas pokaże :D

jogusiek@ napisał/a:
Z innej beczki znam nieosobiście kobietę (ciotka mojej koleżanki), która zaszła w ciążę w bardzo młodym wieku i sama doprowadziła do poronienia. Potem kiedy przyszła pora na planowanie dzieci dowiedziała się, że jest bezpłodna. Dramat.
Z tego co słyszałam to po poronieniach i aborcjach później bardzo ciężko zajść w ciążę. Czasem to jest już potem wręcz niemożliwe. Ale czasem się udaje, tak jak mojej koleżance.



"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega."
:intouch:
 
 
Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-08, 21:59   

intouchable99 napisał/a:
Myślę po prostu, że może jeszcze nie obudził się w Tobie instynkt macierzyński

I może się wcale nie obudzić. Ja już dobiegam końca okresu, w którym wypadałoby się rozmnożyć, a jakoś nigdy ani przez pół sekundy nie pomyślałam, ze chciałabym mieć dziecko.

A na temat: podobno nawet gdybym zaszła w ciążę, to bym jej nie donosiła. I mam wobec tego mniej więcej takie odczucia jak wobec koloru oczu - po prostu jest i niczego nie zmienia.




 
 
Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę
jogusiek@ 



Wiek: 27
Dołączyła: 12 Sie 2015
Posty: 77
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-09-09, 12:53   

intouchable99 napisał/a:
Myślę po prostu, że może jeszcze nie obudził się w Tobie instynkt macierzyński


Nie ma czegoś takiego jak instynkt macierzyński jeśli chodzi o człowieka.




 
 
Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę
intouchable 
Zołza



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Maj 2015
Posty: 415
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-09-10, 20:21   

Chochlik napisał/a:
I może się wcale nie obudzić. Ja już dobiegam końca okresu, w którym wypadałoby się rozmnożyć, a jakoś nigdy ani przez pół sekundy nie pomyślałam, ze chciałabym mieć dziecko.


Jasne, też istnieje taka opcja, nie neguję tego absolutnie.


jogusiek@ napisał/a:
Nie ma czegoś takiego jak instynkt macierzyński jeśli chodzi o człowieka.


Dlaczego tak sądzisz? Ja może nie znam tego uczucia z własnego doświadczenia, ale wiele moich koleżanek opowiedziało mi o tym jak poczuły ten instynkt w sobie, dlatego też o tym napisałam.




"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega."
:intouch:
 
 
Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę
dorota1877 


Wiek: 36
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 340
Skąd: sama nie wiem

Wysłany: 2018-01-05, 18:46   

My z mężem staramy się ponad rok o dziecko i nic.



 
 
Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę
Comein 
Pokręcona głowa!



Dołączyła: 30 Lip 2015
Posty: 377
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2018-01-05, 19:06   

Ja nie mogę zajść w ciążę, nawet jakbym chciała. Szczegółów nie znam, bo to by wymagało badania, na które nie pójdę. Chociaż muszę przyznać, że wszystko mi staje w gardle gdy widzę szczęśliwe młode mamy i ciężarne. Ale może to po prostu moja kara.



Be the overflow
Pockets full of stones
 
 
Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę
dorota1877 


Wiek: 36
Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 340
Skąd: sama nie wiem

Wysłany: 2018-01-05, 22:16   

CurlyHead napisał/a:
Ja nie mogę zajść w ciążę, nawet jakbym chciała. Szczegółów nie znam, bo to by wymagało badania, na które nie pójdę. Chociaż muszę przyznać, że wszystko mi staje w gardle gdy widzę szczęśliwe młode mamy i ciężarne. Ale może to po prostu moja kara.



A czemu nie chcesz pójść na to badanie ?




 
 
Bezpłodność i problemy z zajściem w ciążę
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13