Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Autor Wiadomość
metanoied 
Dance of Eternity.



Wiek: 31
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 458
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-03-16, 01:02   Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu

Analogicznie do bardzo fajnego tematu założonego przez megi-s stwierdziłem, że chciałbym założyć tu temat dla osób, które potrzebują pomocy w zakresie problemów sprzętowych. Nie wiedziałem do końca, gdzie go założyć, więc założyłem tu z prostego względu - w pewnym sensie wpłynie to też na mój rozwój osobisty, gdyż z pewnymi problemami, jakie być może u was występują, mogę spotkać się również w pracy, dlatego ta wiedza może mi się przydać. W razie czego oczywiście proszę o przesunięcie do Hyde Parku.

Tak więc Panie i Panowie, jeśli macie problemy z wszelkiego rodzaju sprzętem typu telefon, tablet, router, komputer, to jestem chętny do pomocy. Jeśli sprzęt dodatkowo w jakiś sposób jest powiązany z siecią Orange, a okazać się może, że wina leży po stronie operatora, to tutaj będę miał też możliwość sprawdzić przyczynę z poziomu samych usług operatora.

Pamiętajcie tylko, że jeśli miałbym ingerować właśnie w same te usługi, to tylko w przypadku problemu technicznego.

Mam nadzieję, że temat będzie w miarę przydatny. Jeśli okaże się, że będzie w nim 'jakiś ruch', będę starał się odpisywać najszybciej, jak mogę. :)




Why are you leaving...?
You trust me because I'm lying.
Only a fool would be this kind to me
You...
 
 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3149
Skąd: Europa

Wysłany: 2014-03-16, 01:22   

Czy znasz jakas dobra aplikacje na tableta, (android) ktora by blokowala reklamy na stronach?



"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
metanoied 
Dance of Eternity.



Wiek: 31
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 458
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-03-16, 01:58   

Yennefer, jeżeli chodzi o Androida, to do wyboru są dwa wyjścia. Nie wiem dokładnie, czy chodzi o reklamy wyskakujące na tej samej karcie, czy otwierające nową kartę przeglądarki, ale te dwa sposoby powinny zadziałać.

Pierwszy z nich, to zmiana przeglądarki na 'Przeglądarka Opera na Androida' < tak się zwie ta przeglądarka w Sklepie Play. Czyli po prostu opera. Dlaczego? Posiada ona taką funkcję, jak Tryb Off-Road, która nic innego, jak wyłącza nam obsługę skryptów flash i java, więc blokując tym samym reklamy (a co za tym idzie - blokuje też np rozwijane z boków stron paski z wtyczek powiedzmy fejsbuka i tym podobnych). Nie słyszałem, żeby inne przeglądarki posiadały coś takiego. Tryb Off-Road można włączyć w menu klikając na ikonkę opery w rogu przeglądarki.

Druga opcja, to aplikacja Adblock Plus. Nie ma jej w Sklepie Play (zapewne dlatego, że niektóre reklamy w jakiś sposób promowane przez Google też byłyby blokowane... :P ), więc do pobrania jest stąd: https://adblockplus.org/en/android-install

Nie testowałem jej szczerze mówiąc, natomiast zgrałem ją sobie na telefon i zainstalowałem. Nie mam pewności, czy do tej aplikacji wymagany jest root (root androida pozwala użytkownikowi na dostęp do plików systemowych androida, czyli coś w stylu komputerowego folderu c:/windows/system32), ponieważ mnie poprosiła ona na wstępie o zezwolenie na dostęp do plików roota. Być może i działa to na niezrootowanym telefonie (czyli takim, gdzie nikt nie mieszał w oprogramowaniu), ale tego niestety nie mam możliwości sprawdzić.

Bardziej skłaniałbym się mimo wszystko ku pierwszej opcji, bo bardzo uprzyjemnia przeglądanie stron na urządzeniu z androidem.




Why are you leaving...?
You trust me because I'm lying.
Only a fool would be this kind to me
You...
 
 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-03-16, 09:51   

Znalazłem AdBlocka do przeglądarki "Blazing Browser". klik

Jeśli chodzi o Operę i tryb off-road to blokuje od również skrypty JavaScript, więc nie działać będzie ShoutBox i niektóre strony, które wykorzystują tę technologię w znaczącym stopniu. :>

W sprawach komputerowych równiez pomogę.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
metanoied 
Dance of Eternity.



Wiek: 31
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 458
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-03-16, 10:53   

Adriaen, tego adblocka nie poleciłem z prostej przyczyny - Blazing Browser to gówno :P Natomiast co do trybu Off-Road w Operze - niestety taki będzie minus. Choć zastanawiam się, czy jeśli załadujemy szałta na jednej karcie z wyłączonym Off-Road, a potem go włączymy przeglądając inne strony na oddzielnych kartach, to czy sam szałt na tej jednej karcie będzie działać poprawnie.



Why are you leaving...?
You trust me because I'm lying.
Only a fool would be this kind to me
You...
 
 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-03-16, 12:51   

metanoied, testowałem w innym sensie, ale gdy zmienisz na tryb Off-road, to wszystkie strony się przeładowują :>
Ja akurat używam Dolphin Browser, bo dobrze działa ;)





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-03-16, 16:24   

metanoied, masz pomysł dlaczego nie mogę odbierać ani wysyłać mmsów? Nie mam pojęcia jak skonfigurować ustawienia, by wszystko było ok. Z instrukcji wyczytanych w internecie niewiele rozumiem.
Mój telefon to Samsung Wave.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-03-16, 16:42   

Ella, jaka sieć? :)




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-03-16, 16:57   

Adriaen, póki co Plus. Ale za kilka tygodni planuję przejść do Play. Nie wiedziałam, że sieć ma znaczenie. ;)



Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-03-16, 17:06   

Ella, w przypadku MMS'ów - tak ;)
Robiłaś według tej instrukcji http://bok.plusgsm.pl/Scr...p_cluster=10010 ? ;)





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-03-16, 17:16   

Adriaen, dzięki, dzięki, dzięki. :ściska:
Udało się. :yahoo:




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-03-16, 17:18   

Ella, widzisz, Internety pomogły :)




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
metanoied 
Dance of Eternity.



Wiek: 31
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 458
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-03-16, 18:23   

A myślałem, że to ja będę pomagać tutaj ludziom :roll: ale w sumie to miło, że ktoś pomógł, gdy ja spałem. ;)

Ja ze swojej strony mogę dorzucić tyle - dla Samsunga Wave który niestety jest na Bada OS trzeba konfigurować je ręcznie, nie ma chyba opcji pobrania ustawień automatycznie. Jeśli chodzi w ogóle o konfiguracje telefonów, to najbardziej problematyczny jest android. Pomijam tutaj mimo wszystko rzadko spotykaną Badę. Bo o ile iOs, czyli produkty firmy Apple i większość telefonów z Windows Phone wczytują sobie same konfigurację, tak andek już nie zawsze. Uniwersalnym rozwiązaniem dla androida w przypadku nieskonfigurowanego pod kątem internetu i mms-ów telefonu jest poniższa ścieżka:

Ustawienia > Więcej / Więcej ustawień (w zależności od producenta i wersji androida) > Sieci komórkowe > Punkty dostępowe / Nazwy punktów dostępu > Przycisk 'Menu' pod ekranem (zazwyczaj ikonka poziomych kresek) lub dla androida 4.0 ikona 3 kropeczek w prawym górnym rogu ekranu > Resetuj do ustawień domyślnych.

Wybranie tej opcji spowoduje zaczytanie punktów dostępowych operatora. O ile u niego samego wszystko działa jak należy. Restartujemy po tej operacji telefon i powinno śmigać.




Why are you leaving...?
You trust me because I'm lying.
Only a fool would be this kind to me
You...
 
 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-03-16, 20:01   

metanoied, no jak siedziałem, to odpowiedziałem :D

Mi się akurat z Androidem nigdy nie zdarzyło mieć takich problemów. Orange, Plus, Play - wszystkie działały ok. ;)





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
metanoied 
Dance of Eternity.



Wiek: 31
Dołączył: 15 Sty 2013
Posty: 458
Skąd: lubelskie

Wysłany: 2014-03-16, 21:18   

Adriaen, ja z kolei dość często się z tym spotykam w pracy, dlatego właśnie w moim wcześniejszym poście umieściłem taką małą poradę odnośnie internetu i mms-ów :)



Why are you leaving...?
You trust me because I'm lying.
Only a fool would be this kind to me
You...
 
 
 
Problemy techniczne z konfiguracją sprzętu
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13