Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Bank
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-19, 00:23   

Hekate napisał/a:
Każdą pojedynczą złotówkę mogę dopisać do danej kategorii, dosyć szczegółowej.

I co dalej? Bo nie za bardzo rozumiem jaki to ma wpływ na twoje wydatki. Płacisz w sklepie kartą i ona się blokuje, bo kupiłaś w tym miesiącu o jeden batonik za dużo?




 
 
Bank
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-08-19, 15:56   

Chochlik, nie blokuje się z powodu batonika. :lol: Po prostu widzę na wykresie ile dokładnie na co wydałam. Wtedy mogę stwierdzić, że za dużo kasy poszło na papierosy, itd. Dla mnie jest to pomocne, bo faktycznie zerkam tam często i ograniczam dane wydatki, jeśli widzę, że zbyt dużo kasy idzie na coś tam. Te kategorie to fajna sprawa.



 
 
Bank
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-11-11, 19:21   

A ja mam inne pytanie - ma ktoś do czynienia z kontami oszczędnościowymi?

Sprawa wygląda tak - mam konto ROR w mBanku. Dojrzałam do decyzji, by część z mojej wypłaty odkładać. Zaczęłam przeglądać różne oferty i waham się przy wyborze. Ważne dla mnie by konto było wolne od opłat, najlepiej nie wymagało przeniesienia/otwarcia nowego konta osobistego. Oprocentowanie to kwestia numer dwa. Zastanawiam się nad opcjami:
- założenie drugiego rachunku w mBanku, bez karty (tak by nie ponosić opłat)
- założenie konta oszczędnościowego w mBanku,
- założenie konta oszczędnościowego w innym banku bez zakładania RORu
- założenie konta oszczędnościowego z przeniesieniem konta osobistego (ale wtedy konto też musiało by być darmowe, opcja najmniej wygodna dla mnie).

Ktoś, coś?




Este blestemata
Ostatnio zmieniony przez Adriaen 2015-11-11, 20:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bank
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-11, 19:26   

antymon napisał/a:
- założenie konta oszczędnościowego w innym banku bez zakładania RORu

BPH ma taką możliwość, o ile dobrze kojarzę. Poczytaj.

antymon napisał/a:
założenie konta oszczśdnościowego z przeniesieniem konta osobistego

Również - BPH (no co? Mam tam konto, to się odrobinkę orientuję) "Lubię to! konto" - do założenia przez internet. Karta darmowa o ile zrobisz 4 płatności w miesiącu, w innym wypadku 6zł, konto darmowe, przelewy internetowe teoretycznie darmowe. Teoretycznie, bo masz kody smsowe, którymi potwierdzasz transakcję i tylko 6 pierwszych w danym miesiącu jest darmowych. Kolejne kosztują 50 groszy. Przez chyba pierwszy rok masz jakiś zwrot za 'rozrywki' tzn. jak zapłacisz kartą w jakimś pubie czy czymś takim, to ci wróci na konto jakiś procent tej kwoty. Nie wiem na ile takie coś odpowiada twoim potrzebom...




 
 
Bank
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-11, 19:34   

Skoro już masz jedno konto w mBanku, to z czystej wygody załóż tam drugie. Założysz je w kilkadziesiąt sekund i od razu będziesz mogła korzystać z obu kont z tej samej platformy.



 
 
Bank
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-11-11, 19:38   

Cytat:
BPH ma taką możliwość, o ile dobrze kojarzę. Poczytaj.

ING, BGŻ, mBank też

Cytat:
Również - BPH (no co? Mam tam konto, to się odrobinkę orientuję) "Lubię to! konto" - do założenia przez internet. Karta darmowa o ile zrobisz 4 płatności w miesiącu, w innym wypadku 6zł, konto darmowe, przelewy internetowe teoretycznie darmowe. Teoretycznie, bo masz kody smsowe, którymi potwierdzasz transakcję i tylko 6 pierwszych w danym miesiącu jest darmowych. Kolejne kosztują 50 groszy. Przez chyba pierwszy rok masz jakiś zwrot za 'rozrywki' tzn. jak zapłacisz kartą w jakimś pubie czy czymś takim, to ci wróci na konto jakiś procent tej kwoty. Nie wiem na ile takie coś odpowiada twoim potrzebom...

A to akurat oferta bardzo nie atrakcyjna - mBank: ruch środkami 100 zł - brak opłat, inaczej 2 zł; wszystkie przelewy darmowe, również za granicę i walutowe, kody smsowe do woli za free, zwrotów nie mam, ale przez pierwszy rok ze wszystkich bankomatów za free (później jeszcze jednego, ale i tak korzystam z sieci Euro), plus zniżki za płacenie kartą u klientów. Przez pierwsze 2 lata też miałam naliczane odsetki od wpłacanych na konto kwot (dla mnie jakieś grosze).

Cytat:
Skoro już masz jedno konto w mBanku, to z czystej wygody załóż tam drugie. Założysz je w kilkadziesiąt sekund i od razu będziesz mogła korzystać z obu kont z tej samej platformy.

I ku temu się skłaniam. Po prostu może nie widzę lepszej alternatywy. Wiem, że oprocentowanie 1-2% to i tak śmieszna złotówkowa kwota, ale mimo wszystko.




Este blestemata
 
 
Bank
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-11, 19:41   

antymon napisał/a:
przez pierwszy rok ze wszystkich bankomatów za free

A ja mam cały czas darmowe wszystkie i to jest rzecz dla mnie bardzo istotna.




 
 
Bank
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-02-15, 18:33   

Odkąd T-Mobile Usługi Bankowe zmieniło swój regulamin, irytuje mnie z dnia na dzień. Żeby pobierać 6 zł za wypłatę pieniędzy z bankomatu? To jakiś żart. Na początku myślałam, że spoko, że przecież zazwyczaj płacę kartą, ale jednak gotówka też czasem się przydaje, zwłaszcza na uczelni.

Chyba pora zmienić bank. Ktoś coś poleca? Istnieje aktualnie jakaś ciekawa oferta na rynku?




 
 
Bank
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-15, 20:39   

Hekate napisał/a:
Ktoś coś poleca?

Polecam bank w którym pracuje moja mama. Grupa BPS zawsze na propsie. :D




 
 
Bank
Hades 
Persona non grata.



Dołączył: 26 Kwi 2016
Posty: 236
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2017-02-15, 20:53   

Ryba, najbardziej ssący bank w historii bankowości. Wiem, bo mam tam konto. To nawet na mocne 2/10 nie zasługuje. :P



I am not in danger.
I am the danger.
 
 
Bank
użytkownik
[Usunięty]

Wysłany: 2017-02-15, 20:56   

Hades, pisałem to przez łzy. Ja mimo tych wszystkich chorych fanaberii do których grupa nas zmusza, mam jeszcze rodzicielkę, która kontroluje moje konto. :P



 
 
Bank
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-03-12, 20:04   

Z tego co mi wiadomo T-Mobile Bankowe zrezygnowało ze swoich opłat za wpłaty i wypłaty z bankomatów. Cudooownie. :)

Ostatnio proponowano mi założenie studenckiego konta w Millenium? Wydało mi się to całkiem ciekawą opcją. Wiecie coś na ten temat? Polecacie, czy raczej nie?




 
 
Bank
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-03-12, 20:58   

Hekate, ja mam mbank. Dosłownie wszystko za darmo, po 21 roku życia tylko wypłaty z bankomatów 1,30 jeśli wypłacamy poniżej 50 złotych, a powyżej 25 roku życia poniżej 100 zł.
Mi się wydaje ta oferta świetna, sama założyłam tam konto kilka dni temu.

Miałam zwykłe konto w t-mobile, a raczej moja mama. Nawet za wpłaty do wpłatomatu mi pobierali prowizję, rzuciliśmy to daleko.




 
 
Bank
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2017-03-13, 17:57   

Hekate, Ja mam konto dla młodych z PKO, za darmo wszystkie bankomaty w Polsce i chyba w Europie, maksymalnie 5 zł za prowadzenie konta jak nie zrobisz 5 przelewów, przy czym jeden przelew może wynosić nawet złotówkę.



 
 
Bank
nobody.more 
Włóczykijka



Wiek: 30
Dołączyła: 16 Maj 2016
Posty: 167
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-03-14, 05:59   

Ja założyłam 3 miesiące temu w Raiffeisen. Pomimo, że dalej mam problem z zapamiętaniem nazwy to sobie chwalę. Jeśli przez 3 miesiące nic sie nie stało to mam nadzieje, że tak zostanie-a jak sie stanie, to mam numer do konsultantki bezpośrednio :D



nobody.more
 
 
 
Bank
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13