Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Autor Wiadomość
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-11-17, 17:10   

Vitiatus Mikene, nie chcę wyjść na staroświecką, ale model rodziny to mama+tata+dziecko, a nie tata+tata+dziecko/mama+mama+dziecko. Myślę, że na przykład adpotowana córka gejów nie będzie czuć się dobrze z dwoma ojcami. A adpotowany syn lezbijek nie będzie czuć się dobrze z dwoma matkami. Takie dzieci będą wyśmiewane, linczowane w szkole, będą czuły się inne. Mogą mieć za złe, że nie mogła ich zaadoptować ''normalna'' rodzina ;) Nie mówię że tak będzie na pewno, ale wydaje mi się że skoro ktoś decyduje się na homoseksualny związek to jednocześnie nie powinien krzywdzić tym niewinnego dziecka. Wyobraźmy sobie sytuację kiedy dziecko gejów nakrywa tatusiów na seksie. Dla mnie to byłoby zapewne skrzywienie psychiczne znacznie większe niż mama i tata złapani na seksie. Dlaczego? Otóż dlatego, że później jeśli taki syn gejów będzie mieć dziewczynę, zachowaniem nienaturalnym dla niego będzie stosunek płciowy z kobietą. Uważam że dziecko wychowywane w rodzinei gejów/lezbijek może mieć trochę zakrzywiony światopogląd na związki/seks/miłość. Jeśli dziecko ma 15 lat wzwyż i wyrazi zgodę na to, by żyć w takiej rodzinie, to uważam że nie ma przeciwwskazań. Ale nie ma co niszczyć dziecku życia i skazywać je na wyśmiewanie w szkole itp tylko dlatego że dwóch panów chce mieć bobaska, jescze córeczkę niedajboże. I wytłumacz tu takiej co to miesiączka, rosnące piersi...jak? Skoro zazwyczaj robi to mama, która sama to przeszła i jest w stanie do tego jakoś podejść.
Oczywiście jeśli ma ktoś inne zdanie, to nie mam zamiaru się wykłócać, że to ja mam rację. Po prostu wyrażam swoją opinię w tym temacie ale nie mam zamiaru nikogo besztać za odmienną opinię i wymagam tego od reszty. Jeśli ktoś myśli inaczej, chętnie posłucham jego uzasadnienia ;)




Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Vitiatus Mikene
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-17, 17:26   

Cirnellé napisał/a:
nie chcę wyjść na staroświecką, ale model rodziny to mama+tata+dziecko, a nie tata+tata+dziecko/mama+mama+dziecko.

Według kogo? Owa grupa społeczna nie jest zdeterminowana na jedyny i 'najprawdziwszy' wzorzec, lecz zachowuje się w stosunku do "szablonów" wysoce operatywnie, zatem mogą istnieć i rozwiązania typu kobieta + kobieta.
Cirnellé napisał/a:
Myślę, że na przykład adpotowana córka gejów nie będzie czuć się dobrze z dwoma ojcami. A adpotowany syn lezbijek nie będzie czuć się dobrze z dwoma matkami.

Dlaczego miałaby czuć się bardziej niekomfortowo, niż gdyby mieszkała z osobami odmiennych płci? Jak wpłynęłoby to na jej cywilizację?
Cirnellé napisał/a:
Takie dzieci będą wyśmiewane, linczowane w szkole, będą czuły się inne. Mogą mieć za złe, że nie mogła ich zaadoptować ''normalna'' rodzina

Czy z tego względu nie powinno się szerzyć większej tolerancji? I czy nie warto byłoby posłać takiego dziecka wówczas do szkoły, gdzie panuje ludzka "różnorodność" i odrębna mentalność?
Czy również nie dziękowałaby, na przykład, swoim dwóm ojcom, za zapewnienie dachu nad głową, podstawowych potrzeb i miłości?
Cirnellé napisał/a:
Wyobraźmy sobie sytuację kiedy dziecko gejów nakrywa tatusiów na seksie. Dla mnie to byłoby zapewne skrzywienie psychiczne znacznie większe niż mama i tata złapani na seksie. Dlaczego? Otóż dlatego, że później jeśli taki syn gejów będzie mieć dziewczynę, zachowaniem nienaturalnym dla niego będzie stosunek płciowy z kobietą. Uważam że dziecko wychowywane w rodzinei gejów/lezbijek może mieć trochę zakrzywiony światopogląd na związki/seks/miłość.

Sądzę, iż zależne od tego jest odpowiednia edukacja na gruncie wychowania do życia w rodzinie i związków pomiędzy partnerami. Naonczas można by odwieść małoletniego od "negatywnych schematów", cokolwiek miałoby to znaczyć.
Cirnellé napisał/a:
I wytłumacz tu takiej co to miesiączka, rosnące piersi...jak? Skoro zazwyczaj robi to mama, która sama to przeszła i jest w stanie do tego jakoś podejść.

Myślę, że bardzo dobrze mógłby eksplikować takowe aspekty ojciec, z uprzednim, należytym przygotowaniem. Kobieta/Mężczyzna nie ma tutaj znaczenia.[/u]




 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-11-17, 17:38   

Vitiatus Mikene napisał/a:
Kobieta/Mężczyzna nie ma tutaj znaczenia
Oj ma.... :lol:



Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2016-11-17, 17:39   

Vitiatus Mikene, wciąż jestem na nie. Szanuję twoje zdanie, ale uważam że to niedopuszczalne, by para homoseksualna miała prawo do opieki nad dzieckiem. Zostań przy swoim, ja zostaję przy swoim.



Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-17, 18:12   

Cirnellé napisał/a:
Takie dzieci będą wyśmiewane, linczowane w szkole

Cirnellé napisał/a:
skazywać je na wyśmiewanie w szkole

To akurat nie jest wina rodziców. Jeżeli ludzie tzw. 'normalni' nie będą takiego dziecka wyśmiewać, to nie będzie wyśmiewane. Argument pod tytułem 'my heteroseksualni zabraniamy ci mieć dziecko, bo tacy jak my wyśmiewają dzieci takich jak ty, a dziecko ma prawo nie być wyśmiewane' wydaje się absurdalny.
Cirnellé napisał/a:
Otóż dlatego, że później jeśli taki syn gejów będzie mieć dziewczynę, zachowaniem nienaturalnym dla niego będzie stosunek płciowy z kobietą.

Analogicznie powinno więc być tak, że w przypadku dziecka wychowywanego przez jednego rodzica, który nie ma partnera, każdy stosunek seksualny będzie nienaturalny, bo seks nie jest czymś, w co samotny rodzic się angażował w ogóle.
Cirnellé napisał/a:
I wytłumacz tu takiej co to miesiączka, rosnące piersi...jak? Skoro zazwyczaj robi to mama, która sama to przeszła i jest w stanie do tego jakoś podejść.

Czy mam rozumieć, że wdowcom też byś odbierała prawo do opieki nad ich biologicznym dzieckiem płci żeńskiej, bo mężczyzna nie jest w stanie wytłumaczyć córce czym jest miesiączka?
Cirnellé napisał/a:
by para homoseksualna miała prawo do opieki nad dzieckiem

Rodzic biologiczny ma prawo do opieki nad dzieckiem zgodnie z obowiązującym dzisiaj prawem. Osoby homoseksualne nie są bezpłodne i zdarza się, że miewają dzieci. Takie dzieci mogą więc w obecnym stanie prawnym, żyć sobie ze swoim biologicznym rodzicem i jego homoseksualnym partnerem/partnerką. Z oczywistych względów taka sytuacja częściej dotyczy kobiet. Takie rodziny i takie dzieci istnieją. Tutaj i teraz i zupełnie legalnie i apokalipsa nie nastała. ;)

Nikt normalny nie polemizuje z tym, że najlepszym układem dla dziecka jest dwoje biologicznych rodziców, najlepiej jeszcze szczęśliwych razem i tworzących zdrowy związek. Jako społeczeństwo akceptujemy jednak całe mrowie opcji nieidealnych - samotnych rodziców, rodziców, którzy dzieci podrzucili dziadkom, a sami 'poszli w Anglię', rodziny patchworkowe itp. Pytanie można postawić czy dziecku będzie lepiej w domu dziecka czy w rodzinie homoseksualnej? Można ustanowić prawo, że pierwszeństwo adopcji mają klasyczne rodziny, a dopiero w przypadku braku chętnych inne rodziny mogłyby wnioskować o adopcję. Faktem jest jednak, że my w Polsce jeszcze nawet rodzin homoseksualnych oficjalnie nie mamy, bo takie osoby nie mogą zawrzeć oficjalnie związku, więc ewentualny temat adopcji to dopiero po ustanowieniu prawa do zawierania homoseksualnych małżeństw/związków partnerskich i dopiero jak z takim nowym zjawiskiem społeczeństwo się oswoi.




 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
M.I.D. 


Wiek: 37
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-11-23, 12:23   

Jak najbardziej popieram możliwość adoptowania dzieci przez osoby - jak to ujęto w temacie - "nieheteronormatywne". Rozumiem stwierdzenie, że dwóch tatusiów może nie być w stanie doradzić małej dziewczynce i na odwrót, ale ci tatusiowie/mamusie z pewnością mają w rodzinie osoby odmiennej płci, które będą mogły pomóc. Dziś i tak dzieci tyle samo lub więcej czasu spędzają z dziadkami niż z rodzicami.

Ponadto uważam, że wczesne uświadomienie dziecka, iż związek kobiety i mężczyzny nie jest jedynym możliwym, może pozytywnie na nie wpłynąć. Gdy dziecko pierwszy raz o homoseksualizmie dowiaduje się późno, to nic dziwnego, że może taki związek uznać za "nienormalny". Homoseksualizm istnieje od bardzo dawna, a nawet dziś ludzie boją się to niego przyznać ze strachu przed brakiem akceptacji. Tak być nie powinno.




 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-11-26, 11:57   

Ja jestem za, ale kiedyś. W obecnej sytuacji politycznej w Polsce takie dzieci musiałyby się chyba zabić. To jeszcze nie ten etap rozwoju państwa. No chyba, że PiS na księżyc - koniecznie razem z elektoratem.



Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Redial 


Wiek: 37
Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 32
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-12-22, 22:09   

Ja jestem na zdecydowanie NIE. Wyraziłem to w temacie związków homo, co było błędem, bo powinienem to napisać w tym temacie :)



 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Vitiatus Mikene
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-22, 22:13   

Redial, gdziekolwiek byś nie napisał, nie uzyskasz raczej choćby drobiny przychylnego spojrzenia.



 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-22, 22:36   

Vitiatus Mikene napisał/a:
nie uzyskasz raczej choćby drobiny przychylnego spojrzenia

Nie do końca. Istnieją racjonalne argumenty przeciwko takiej adopcji. Pierwszy z brzegu, to istnienie takich ludzi jak Redial, którzy z powodzeniem niszczyliby takim dzieciom psychikę wyzywając ich rodziców od części rowerowych albo i gorzej. Ciężko jest dziecku, jeżeli jego rodzice są pogardzani, padają ofiarą przestępstw z nienawiści (w tym fizycznych napaści) i kpin. Nie każde społeczeństwo jest gotowe na zaakceptowanie takich rodzin i chociaż nie ma w tym winy tych rodzin, to jednak ciężko udawać, że niektóre społeczeństwa nie są wręcz śmiertelnie niebezpieczne dla osób nieheteronormatywnych. Nie chciałabym czytać w gazetach, że jakiś Prawdziwy Polak zamordował dwoje młodych mężczyzn, bo ośmielili się dać pokrzywdzonemu przez los dziecku dom, miłość i opiekę.




 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
nethie 


Dołączyła: 21 Gru 2016
Posty: 14
Skąd: opolskie

Wysłany: 2016-12-22, 22:47   

Uważam, że każdy człowiek ma prawo posiadać dziecko.
Bez względu na to czy jest to męźczyna+kobieta, kobieta+kobieta czy też mężczyna+mężczyna.
Głównie spotykanym argumentem przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne, jest to, że dzieci mogą mieć z tego powodu różne nieprzyjemności w przyszłości lub też problemy z psychiką, radzeniem sobie w życiu.
Ludzie, przecież kochająca się para homoseksualna, może dać dziecku tyle samo ciepła co para heteroseksualna.
Czy uważacie, że dziecku lepiej w ośrodku adopcyjnym czy też sierocincu?
Nie wiem jak Wy, ale ja wolałabym mieć dwie kochające mamy, albo dwóch kochających tatusiów, niż czekać nieszczęśliwie na zbawienie w takich miejscach.
Jeśli kogoś uraziłam, z całego serca przepraszam.




 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Redial 


Wiek: 37
Dołączył: 15 Gru 2016
Posty: 32
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-12-22, 23:08   

Scarlet Halo napisał/a:
Vitiatus Mikene napisał/a:
nie uzyskasz raczej choćby drobiny przychylnego spojrzenia

Nie do końca. Istnieją racjonalne argumenty przeciwko takiej adopcji. Pierwszy z brzegu, to istnienie takich ludzi jak Redial, którzy z powodzeniem niszczyliby takim dzieciom psychikę wyzywając ich rodziców od części rowerowych albo i gorzej. Ciężko jest dziecku, jeżeli jego rodzice są pogardzani, padają ofiarą przestępstw z nienawiści (w tym fizycznych napaści) i kpin. Nie każde społeczeństwo jest gotowe na zaakceptowanie takich rodzin i chociaż nie ma w tym winy tych rodzin, to jednak ciężko udawać, że niektóre społeczeństwa nie są wręcz śmiertelnie niebezpieczne dla osób nieheteronormatywnych. Nie chciałabym czytać w gazetach, że jakiś Prawdziwy Polak zamordował dwoje młodych mężczyzn, bo ośmielili się dać pokrzywdzonemu przez los dziecku dom, miłość i opiekę.


Kpiny to sobie urządziła spora część osób z mojej osoby w innym tamacie, łącznie z tym że chciało ze mnie zrobić homo. Jakoś mnie to nie ruszyło, a jedynie pokazało poziom i rozumowanie innych. Dla mnie homo to homo. Jak może dwóch gości dać "miłość" dziecku? Może jedynie je skrzywdzić co już wielokrotnie pisałem, a słowa miłość nie można nazwać tu miłością, tylko zwyrolstwem. Łapy precz od dzieci ***.

[ Komentarz dodany przez: Scarlet Halo: 2016-12-22, 23:25 ]
Regulamin V.4. Zabronione jest umieszczanie na forum postów, które zawierają jakiekolwiek treści lub materiały niezgodne z obowiązującym prawem RP lub naruszające dobre obyczaje, a w szczególności obraźliwe, wulgarne, obsceniczne, oszczercze, nienawistne, poniżające, pogardliwe, prowokujące, kpiące z użytkowników, ich przekonań i wypowiedzi, zawierające groźby, nieetyczne, obrażające czyjeś uczucia, godzące w czyjąś własność i dobra osobiste lub zmierzające do naruszenia praw innych osób.




Ostatnio zmieniony przez 2016-12-22, 23:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
nethie 


Dołączyła: 21 Gru 2016
Posty: 14
Skąd: opolskie

Wysłany: 2016-12-22, 23:23   

Redial,
Mogę Cię zapewnić, że w niektórych przypadkach pary homoseksualne mogą dać więcej miłości od tej 'normalnej'- według Ciebie rodziny, czyli rodziny kobieta+męźczyzna+dziecko.
To takie stereotypy, że geje to pedofile.
Skąd ta nienawiść w Tobie?
Wydaje mi się, że dopóki takie osoby krzywdy Ci nie robią i nie ładują się w Twoje życie prywatne z butami to nie powienieś ich tak traktować.
Z całym szacunkiem do Ciebie, ale popatrz na to obiektywnie.




 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
eternit
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-22, 23:23   

Cytat:
Głównie spotykanym argumentem przeciwko adopcji dzieci przez pary homoseksualne, jest to, że dzieci mogą mieć z tego powodu różne nieprzyjemności w przyszłości lub też problemy z psychiką, radzeniem sobie w życiu.
Zawsze miałam wrażenie, że chodzi o to, że pedalstwo zostanie przekazane w wychowaniu i normalność dziecka z DD zostanie zagrożona... Jakby lata przemocy w DD, lata wszelkiej patoli, która tam wyst€puje była normalniejsza niż wychowanie przez dwoje ludzi, którzy pragną dać dziecku normalny dom.

Ja się zastanawiam, gdzie istnieje to ryzyko, to zagrożenie itd.? Co dwóch gejów zrobi gorzej?
Co jest tak złego w dwóch lesbijkach, że są gorsze od sierocińców?

No kurde nie ogarniam.




 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-22, 23:23   

Redial napisał/a:
Jak może dwóch gości dać "miłość" dziecku?

Dokładnie tak samo jak miłość może dać dziecku jeden gość. Sugerujesz, że mężczyźni nie są zdolni do kochania dzieci?

Redial napisał/a:
Dla mnie homo to homo.

Faktycznie, człowiek to człowiek.

eternit napisał/a:
Zawsze miałam wrażenie, że chodzi o to, że pedalstwo zostanie przekazane w wychowaniu i normalność dziecka z DD zostanie zagrożona...

Bo oczywiście wiadomo, że heteroseksualne rodziny wychowują wyłącznie heteroseksualne dzieci. ;)




Ostatnio zmieniony przez Scarlet Halo 2016-12-22, 23:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adopcja dzieci przez "nieheteronormatywne" osoby
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13