Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ella
2016-01-30, 19:29
Yerba mate
Autor Wiadomość
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-07-22, 11:49   Yerba mate

Osoby, które niewiele wiedzą na temat yerba mate, odsyłam do opisu, jaki stworzył Wojciech Cejrowski, który to można znaleźć tutaj.
Polecam także krótki ciekawy film yerba mate dla początkujących.

A Wy znacie yerba mate? Piliście ją kiedykolwiek? Smakowało? Co sądzicie na temat yerba mate? Jakie gatunki zasmakowały Wam najbardziej, a jakie uważacie za najgorsze? Posiadanie swój własny zestaw do picia yerba mate? Gdzie zaopatrujecie się w poszczególne mieszanki?




Ostatnio zmieniony przez Hekate 2015-07-22, 11:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yerba mate
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-22, 11:52   

Hekate napisał/a:
Wojciech Cejrowski

Zanim w to kliknę, czy ktoś może mi powiedzieć, czy w tym opisie poruszone są kwestie religijne, polityczne, moralne, światopoglądowe itp.? Po tym panu wszystkiego się spodziewam...




 
 
Yerba mate
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-07-22, 11:54   

Chochlik, a jakże by inaczej. Św. Tomasz jest niewidoczny, ale obecny. :D



dead but delicious
Ostatnio zmieniony przez R. de Valentin 2015-07-22, 11:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yerba mate
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-07-22, 11:54   

Chochlik, też nie przepadam za postacią Wojciecha Cejrowskiego, ale ten opis warto przeczytać. Brak tu jakichkolwiek komentarzy nie związanych z tematem. ;)



 
 
Yerba mate
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-22, 11:55   

Hekate napisał/a:
Brak tu jakichkolwiek komentarzy nie na temat.

Klikam na twoją odpowiedzialność! :P




 
 
Yerba mate
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-07-30, 11:45   

Hekate, obejrzałam tego Pana Czajnikowego i chyba bede oglądać go cześciej. A co do yerby mate to od jakiegoś czasu chce w to zainwestować. Troche z powodu ulubionego streamera, który czesto na live'ach sobie popija i bardzo zachwala. ;)



Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Yerba mate
szary 


Dołączył: 27 Cze 2015
Posty: 21
Skąd: śląskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2015-10-08, 09:10   

A ja lubię yerbe. :) Miałem rożne gatunki pozostało pospolite zielsko. Wróciłem po ponad rocznej przerwie, ale nie wiem czy to dobrze czy źle, lubię ten smak i zapach po prostu... Nie jestem nawiedzony a'la Cejrowski i nie wsypuję prawie całego garnuszka. Może to kopie komuś nie przyzwyczajonemu, reszta normalnie. :)
Wybacz, nie zwróciłem uwagi, że Ty przede mną... Teraz widzę, raczej bym nie pisał.




Ostatnio zmieniony przez Axxie 2015-10-08, 12:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yerba mate
Nerfigria
[Usunięty]

Wysłany: 2015-10-10, 09:27   

Ja jestem prawdziwą maniaczką yerby. Mogę pić ją 24h, po prostu kocham ten smak. Mam w domu chyba z 15 różnych rodzajów (pomarańcza, mango, kiwi, zwykła, słodka itp) i w najbliższym czasie ma dojść do mnie paczka z pięcioma nowymi



 
 
Yerba mate
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-10-11, 15:48   

Muszę gdzieś nabyć nową tykwę, ładną, oryginalną, ale po niewygórowanej cenie. Znam parę internetowych sklepów, a gdzie Wy kupiliście swoje tykwy? Polecacie szczególnie jakieś sklepy?



 
 
Yerba mate
noreason 



Dołączyła: 16 Maj 2015
Posty: 23
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-10-12, 16:33   

Hekate napisał/a:
Muszę gdzieś nabyć nową tykwę, ładną, oryginalną, ale po niewygórowanej cenie. Znam parę internetowych sklepów, a gdzie Wy kupiliście swoje tykwy? Polecacie szczególnie jakieś sklepy?


Ooo... Ja też z chęcią bym się dowiedziała coś na temat sklepów. :D
Może polecicie jakiś zestaw na początek??




 
 
Yerba mate
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2015-10-13, 14:28   

noreason napisał/a:
Ja też z chęcią bym się dowiedziała coś na temat sklepów.

Jeśli chodzi o internetowe, to mogę polecić POYERBANI. Tam najczęściej robię zakupy.




 
 
Yerba mate
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-01, 11:00   

Wczoraj byłam zmuszona (nie będę wytykać palcami przez kogo :P ) do wyjścia z domu. Jako, że wyszłam odrobinę wcześniej, niż plan przewidywał, to zabijałam czas w sklepie "Kuchnie świata", gdzie był cały regał z yerbą najróżniejszych rodzajów.

Jako, że jakiś czas temu kupiłam bombilę i nie miałam okazji jej wypróbować, to zainwestowałam 30zł w pół kilo czystej yerby tj. bez żadnych dodatków mięty czy innych cudów. Roztropnie postanowiłam nie pić jej wieczorem, bo w końcu pobudza, dlatego piję teraz...

...i muszę pić bardzo powoli, bo więcej niż mały łyczek na raz powoduje zawroty głowy. ;) Pachnie to trochę jakby zaparzyć zawartość popielniczki, smakuje hmm... podobnie, ale jest i tak dużo przyjemniejsze niż kawa, której w ogóle zbliżyć do nosa się nie da, a co dopiero pić.

Wniosek: następnym razem wsypać do kubka łyżeczkę, a nie dwie.




 
 
Yerba mate
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-01, 12:26   

Podobno ktoś, kto spróbował yerby, już nie chce więcej wracać do kawy - tak słyszałam.



 
 
Yerba mate
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-05, 09:34   

Całkiem szybko poszło mi przywyknięcie do tego smaku i zapachu. Cóż... lepsze to od coli i energy drinków, bo przynajmniej nie jest słodkie. Chyba właśnie znalazłam sobie nowy nałóg.



 
 
Yerba mate
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-11-05, 09:53   

Arya napisał/a:
Podobno ktoś, kto spróbował yerby, już nie chce więcej wracać do kawy - tak słyszałam.


Wszyscy yerbopijcy, których znam osobiście, również namiętnie pijają kawę.




Disqualified as a human being.
 
 
Yerba mate
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16