Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Morcades
2015-07-12, 10:35
Depresja i inne zjawiska oraz sposoby uwidaczniania ich
Autor Wiadomość
selfishbastard 
selfi



Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 1380
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2015-07-10, 17:04   Tatuaż średnik

Link do artykułu: średnik

Cytat:
Wytatuowanie sobie tego znaku oznacza zmagania z problemami psychicznymi oraz depresją i ma być swoistym talizmanem chroniącym posiadacza przed samobójstwem. Zrzeszeni przez Facebooka ludzie sami określili siebie "ruchem mającym nieść nadzieję i miłość wszystkim tym, którzy są na skraju załamania psychicznego, zmagają się z depresją, okaleczają swoje ciało czy w końcu rozważają odebranie sobie życia. Projekt średnik ma być dla nich inspiracją".


A Wy co myślicie o takim tatuażu? Ja osobiście sama nie wiem, bo z jednej strony dosyć ciekawe, dla tych, którzy tatuaże sobie robią. Ale jeśli ktoś miałby go rozpoznać to wolałabym go nie mieć. Dla mnie nie stanowiłby ani talizmanu, ani czegokolwiek co miałoby mi dać nadzieję czy skłonić do zmiany myśli.




Ostatnio zmieniony przez Axxie 2015-07-11, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Depresja i inne zjawiska oraz sposoby uwidaczniania ich
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-07-10, 17:19   

Moim zdaniem to głupota. To tak, jakby człowiek na całe życie wiązał sie ze swoją przypadłością i jeszcze sie nią chwalił. :facepalm: Nie mówiąc już o tym, że estetycznie mi sie nie podoba.
Cytat:
Dlaczego średnik? Jak tłumaczą pomysłodawcy akcji, jest to analogia do znaczenia tego znaku interpunkcyjnego. "W literaturze autor stosuje średnik, kiedy nie jest pewien czy zdanie jest już zakończone, czy jeszcze nie. Tutaj autorem jesteś ty, a zdaniem jest twoje życie" - czytamy na facebookowym profilu The Semicolon [z ang. średnik - przyp. red.] Tattoo Project.
Jak dla mnie to już bardziej przypomina swoim znaczeniem o przejściowości, a nie "chroni" przed samobójstwem. Mnie to w zasadzie nawet bawi, jacyś ludzie wymyślili sobie "znaczek", najpewniej sami nie przechodzili kryzysu i mówią: "hej, wytatuuj sobie średnik, to Ci pomoże". :lol:
Bardziej pasuje do polonistów. :lol: Z całym szacunkiem :owca: .




Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Depresja i inne zjawiska oraz sposoby uwidaczniania ich
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-07-10, 20:54   

Axxie napisał/a:
Z całym szacunkiem


I brakiem dla reszty forumowych polonistów? :<

selfishbastard napisał/a:
A Wy co myślicie o takim tatuażu?


Próba wylansowania nowej mody. Głupota. Nie wiem, zupełnie nie przemawia do mnie ani idea ani "znaczenie".




Disqualified as a human being.
 
 
Depresja i inne zjawiska oraz sposoby uwidaczniania ich
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 21:09   

Axxie napisał/a:
Bardziej pasuje do polonistów. Z całym szacunkiem :owca: .

:hahaha:
Rozbawiło mnie to.
Kocham interpunkcję, ale takiego tatuażu jednak oszczędziłabym sobie.




 
 
Depresja i inne zjawiska oraz sposoby uwidaczniania ich
anieyo 
halcyon days



Wiek: 26
Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 63
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-07-11, 00:27   Re: Tatuaż średnik.

selfishbastard napisał/a:

A Wy co myślicie o takim tatuażu? Ja osobiście sama nie wiem, bo z jednej strony dosyć ciekawe, dla tych, którzy tatuaże sobie robią. Ale jeśli ktoś miałby go rozpoznać to wolałabym go nie mieć. Dla mnie nie stanowiłby ani talizmanu, ani czegokolwiek co miałoby mi dać nadzieję czy skłonić do zmiany myśli.


Raczej odbieram to jak wylansowanie nowej mody. Jakiś czas temu dużo osób tatuowało sobie "Never Give Up" albo "Stay Strong" i przekonywało, że nadaje im to nadzieję etc. Osobiście uważam, że tatuaż powinien być czymś oryginalnym i o własnym znaczeniu dla każdego. Stąd (z całym szacunkiem) tatuowanie sobie średnika bo ktoś na facebooku tak napisał i nadał temu znaczenie uważam za głupotę.




 
 
Depresja i inne zjawiska oraz sposoby uwidaczniania ich
Sealiah
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-12, 01:17   Depresja i inne zjawiska oraz sposoby uwidaczniania ich

Temat zakładam, bo zetknąłem się ostatnio ze zjawiskiem tatuowania sobie ";" w widocznych miejscach, jako symbolu problemów psychicznych, głównie depresji. Sam myślałem nad wydziabaniem tego, jednak ciekawi mnie opinie innych osób z depresją i innymi przypadłościami. Czy zetknęliście się z innymi symbolami, oznaczającymi inne zaburzenia? Nie bardzo chcę rozmawiać o tym z obcymi ludźmi na ulicy, ale chciałbym żeby osoby o podobnych problemach wiedziały z kim mają do czynienia. Nie okaleczam się na fragmentach odkrytych (z reguły), ale chciałbym nawiązać kontakt z osobą z problemami na ulicy, jeśli zajdzie taka możliwość. Wydaje mi się, że taki znak jest dobrą metodą. Osoba postronna widzi zamiast sznyt, zwykły tatuaż, ale wtajemniczona już wie o co chodzi. Myślałem nad wydziabaniem tego znaku na palcu serdecznym lewej ręki lub za uchem.



 
 
Depresja i inne zjawiska oraz sposoby uwidaczniania ich
Morcades 
rider



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 1083
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-12, 10:36   

Przeniosłam temat do odpowiedniego działu.




Sen jest iluzją śmierci.
 
 
 
Depresja i inne zjawiska oraz sposoby uwidaczniania ich
anieyo 
halcyon days



Wiek: 26
Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 63
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-07-12, 12:13   

Kiedyś na tumblr była akcja z wstażeczkami/bransoletkami które mają informować o naszej przypadłości. Np osoba z ED nosiła fioletową, depresją białą itd. Nie mam pojęcia jak przyjęło się to w Polsce ale za granicą zdarzyło mi się "zagadać" do takiej osoby i do dzisiaj mamy kontakt. W PL chyba się to nie przyjęło za bardzo jak w USA. Albo po prostu nie trafiłam na nikogo. :) Niektórzy nadal takie bransoletki/wstążki noszą.

Osobiście prędzej przechodzi to u mnie niż ta moda na ten tatuaż. Bo cała ideologia jest nieźle dorobiona moim zdaniem i popularna na Facebooku itd stąd ludzie nie mający nawet takich problemów coraz częściej będą kojarzyć te ";".




 
 
Depresja i inne zjawiska oraz sposoby uwidaczniania ich
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-07-13, 08:31   

Sealiah napisał/a:
chciałbym żeby osoby o podobnych problemach wiedziały z kim mają do czynienia. Nie okaleczam się na fragmentach odkrytych (z reguły), ale chciałbym nawiązać kontakt z osobą z problemami na ulicy, jeśli zajdzie taka możliwość.

Żeby ludzie o podobnych problemach wiedzieli z kim mają do czynienia? Wszyscy będą wiedzieć. No, może oprócz starszych osób. :D
Nie rozumiem, po co chcesz nawiązywać na ulicy kontakty z ludźmi, którzy mają problemy psychiczne.

Nie rób sobie żadnych średników, a tym bardziej kropek za uchem. :lol:




dead but delicious
 
 
Depresja i inne zjawiska oraz sposoby uwidaczniania ich
Ejber 
B.A.D



Wiek: 39
Dołączył: 14 Kwi 2015
Posty: 692
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-07-13, 10:29   

anieyo napisał/a:
Myślałem nad wydziabaniem tego znaku na palcu serdecznym lewej ręki lub za uchem.

Dobrze ci radzi R. de Valentin nie za uchem, bo za uchem różnie może zostać to odebrane. :lol:
Czytałem artykuł o tym znaku i na początku chciałem taki mieć na nadgarstku, ale chyba podaruję to sobie.




Nie da się zaprzeczyć też robiłem złe rzeczy,
zachowywać się jak kretyn, zdarzyło się niestety.
 
 
Depresja i inne zjawiska oraz sposoby uwidaczniania ich
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-13, 10:38   

Temat o średniku jest tutaj: http://www.autoagresywni....p=369113#369113




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Depresja i inne zjawiska oraz sposoby uwidaczniania ich
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-13, 10:41   

Adriaen, są też inne sposoby... czerwone nitki na nadgarstku, pomarańczowe bransoletki... Właściwie, to średnik można by tu scalić, bo jest bardziej szczegółowy niż ten temat.



 
 
Depresja i inne zjawiska oraz sposoby uwidaczniania ich
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-13, 10:41   

Ja nie rozumiem dlaczego pomysłodawcy podpinają się już pod coś co istniało zamiast wymyślenia własnego znaku. Jak ktoś kiedyś sobie wytatuował średnik, to teraz znaczy, że jest osobą z problemami psychicznymi...

I można by było scalić ten temat z: http://www.autoagresywni....p=369733#369733




 
 
Depresja i inne zjawiska oraz sposoby uwidaczniania ich
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-13, 10:42   

Vida napisał/a:
Ja nie rozumiem dlaczego pomysłodawcy podpinają się już pod coś co istniało zamiast wymyślenia własnego znaku.

Ponieważ w celu wymyślenia własnego logo trzeba rozpisać przetarg na 2 000 000,00 zł :D




 
 
Depresja i inne zjawiska oraz sposoby uwidaczniania ich
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-07-13, 10:46   

Scaliłam.




:myszka:
 
 
Depresja i inne zjawiska oraz sposoby uwidaczniania ich
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14