Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: chiroptera
2019-01-07, 00:29
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Autor Wiadomość
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-13, 13:04   

R. de Valentin napisał/a:
Ola23, dwoje rodziców to nie to, co jeden.


No dokładnie, bo potrzeba dwojga rodziców. Jednemu jest ciężko przekazać wszystkie wartości.

Chochlik napisał/a:
Nie, nie dlatego. Raczej dlatego, że twoim jedynym argumentem jest to, że "tak było, więc tak być musi, a jak będzie inaczej, to świat się skończy".


Bo myślę, że te zmiany są zbędne. Nie mówię, że świat się skończy, chodzi o to, że trochę katastroficznie to widzę.

Znów usunęłam separator. Nie wysyłaj kolejno po sobie kilku postów tylko korzystaj z możliwości edycji, która jest dostępna przez godzinę po dodaniu posta. |Axi.




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
Ostatnio zmieniony przez Axxie 2015-07-13, 13:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-13, 13:11   

Ola23 napisał/a:
No dokładnie, bo potrzeba dwojga rodziców. Jednemu jest ciężko przekazać wszystkie wartości.
I to jest argument za posiadaniem dwóch ojców, dwóch matek albo matki i ojca, bo jest to lepsze niż posiadanie tylko jednego rodzica. Fajnie, że się zgadzamy.

Ola23 napisał/a:
myślę, że te zmiany są zbędne

Dla ciebie to zbędne, bo się odnajdujesz w tym podziale. Jednak sporo osób nie chce się tak ograniczać.




 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-13, 13:15   

Chochlik napisał/a:
Jednak sporo osób nie chce się tak ograniczać.


No dobrze, jeśli chce ktoś być gejem albo lesbijką to niech sobie będzie ale niech nie bierze sie za wychowywanie dzieci.

Chochlik napisał/a:
I to jest argument za posiadaniem dwóch ojców, dwóch matek albo matki i ojca, bo jest to lepsze niż posiadanie tylko jednego rodzica. Fajnie, że się zgadzamy.


Lepiej jak by było oboje rodziców oczywiście przeciwnej płci. Bo po co dwie matki? Bez sensu. Na jedno wyjdzie.




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-07-13, 13:20   

Ola23, dzieci par jednopłciowych rozwijają się tak samo dobrze jak dzieci par heteroseksualnych.



dead but delicious
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-13, 13:21   

Ola23 napisał/a:
jeśli chce ktoś być gejem albo lesbijką to niech sobie będzie

A to my rozmawiamy o orientacji seksualnej, czy o równości płci? Już się gubię... To tylko geje i lesbijki mają prawo być 'równymi', a reszta musi się zamknąć w skorupie stereotypów?

Ola23 napisał/a:
po co dwie matki?

Dwa razy większy dochód. Więcej czasu dla dziecka. W razie potrzeby (np. choroba, śmierć) jednej z nich druga się spokojnie dzieckiem zajmie i nie trafi ono do domu dziecka. Naprawdę jest dla ciebie niepojęte czym się różni prowadzenie gospodarstwa domowego przez dwie osoby od prowadzenia go przez jedną osobę?




 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-13, 13:26   

Chochlik napisał/a:
Dwa razy większy dochód. Więcej czasu dla dziecka. W razie potrzeby (np. choroba, śmierć) jednej z nich druga się spokojnie dzieckiem zajmie i nie trafi ono do domu dziecka. Naprawdę jest dla ciebie niepojęte czym się różni prowadzenie gospodarstwa domowego przez dwie osoby od prowadzenia go przez jedną osobę?
Ale ja tu nie mówię o to jak np babcia i córka wychowują dziecko... tylko jak np żona z żoną.

Chochlik napisał/a:
A to my rozmawiamy o orientacji seksualnej, czy o równości płci? Już się gubię... To tylko geje i lesbijki mają prawo być 'równymi', a reszta musi się zamknąć w skorupie stereotypów?
Bo trzeba być albo gejem albo lesbijką żeby chcieć wychowywać dziecko przez jednopłciowe małżeństwo prawda?

R. de Valentin napisał/a:
Ola23, dzieci par jednopłciowych rozwijają się tak samo dobrze jak dzieci par heteroseksualnych.


Znasz kogoś kto został wychowany przez rodziców homoseksualnych?




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2015-07-13, 13:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-07-13, 13:28   

Ola23 napisał/a:
Bo trzeba być albo gejem albo lesbijką żeby chcieć wychowywać dziecko przez jednopłciowe małżeństwo prawda?

No niekoniecznie. Można być także biseksualnym lub aseksualnym.




:myszka:
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-13, 13:29   

aga_myszka napisał/a:
Ola23 napisał/a:
Bo trzeba być albo gejem albo lesbijką żeby chcieć wychowywać dziecko przez jednopłciowe małżeństwo prawda?

No niekoniecznie. Można być także biseksualnym lub aseksualnym.


No dobra, sprytne. :) Nie brałam tego pod uwagę czyli jak by to miało wyglądać mam mamę i tatę ale mama sypia z ciocią?




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-07-13, 13:31   

Dla mnie mogłoby to wyglądać tak, że mam mamę i ciocię albo mam tatę i wujka.



:myszka:
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-13, 13:35   

aga_myszka napisał/a:
Dla mnie mogłoby to wyglądać tak, że mam mamę i ciocię albo mam tatę i wujka.


Nie no spoko, szanuję to. ja bym raczej tak nie chciała.




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-13, 13:36   

Ola23, rodziców się nie wybiera.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-07-13, 13:42   

Cytat:
Ola23, rodziców się nie wybiera.

Dokładnie.

Wychowywałam się bez ojca i z tej perspektywy powiem, że bardzo bym chciała, żeby w moim domu był wtedy jeszcze jeden dorosły człowiek, nieważne jakiej płci. Wtedy nie musiałabym tak szybko stać się "dorosłym dzieckiem", które martwi się o pracę, rachunki i jedzenie.

Abstrahując nieco od toczącej się dyskusji - naprawdę jest tak, że w kopalniach nie mogą pracować kobiety? Dlaczego?




:myszka:
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Green_girl_94 



Wiek: 29
Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 1080
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2015-07-13, 13:53   

aga_myszka, kobiety mogą pracować na powierzchni. Przynajmniej tak mi tata mówił jak kiedyś z nim rozmawiałam na ten temat.
Pod ziemią nie pracują w związku z tym, że jest to naprawdę ciężka praca. Czasami zanim dojdziesz na ścianę musisz dojść z 3 km. No i kwestia toalet. Tego nie ma pod ziemią. Także pod ziemią łatwej pracy nie ma.
Chociaż pod ziemię mogą schodzić kobiety, ale to głownie z urzędu górniczego, gdy mają jakąś kontrolę.




"Ale zaprawdę, chcąc się spodobać
śmierci, ja ciągle muszę fałszować
Słowa ogromnej tej zapowiedzi." - Rafał Wojaczek
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-07-13, 13:59   

Ola23 napisał/a:
R. de Valentin napisał/a:
Ola23, dzieci par jednopłciowych rozwijają się tak samo dobrze jak dzieci par heteroseksualnych.


Znasz kogoś kto został wychowany przez rodziców homoseksualnych?

O to samo mógłbym Ciebie zapytać. :)




dead but delicious
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-13, 14:23   

Ola23 napisał/a:

Ale ja tu nie mówię o to jak np babcia i córka wychowują dziecko... tylko jak np żona z żoną.

Temat jest o rolach płciowych, o równości, a nie o orientacji seksualnej, więc nieistotne jet, czy to matka i córka, czy dwie siostry, czy partnerki.

Ola23 napisał/a:
trzeba być albo gejem albo lesbijką żeby chcieć wychowywać dziecko przez jednopłciowe małżeństwo prawda?

Ponownie - orientacja i wolność ekspresji płciowej to dwie kompletnie różne rzeczy.

Ola23 napisał/a:
jak by to miało wyglądać mam mamę i tatę ale mama sypia z ciocią?

Naprawdę to istotne dla dziecka kto z kim sypia? Wydawało mi się, że powinno być wyłączone z życia seksualnego rodziców.
aga_myszka napisał/a:
Abstrahując nieco od toczącej się dyskusji

Może i abstrahując, ale przynajmniej w końcu na temat. :)
Takie cos znalazłam...
Green_girl_94 napisał/a:
Pod ziemią nie pracują w związku z tym, że jest to naprawdę ciężka praca.
Oraz dlatego, że jest (był?) ustawowy zakaz, a to już fajne nie jest.



 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15