Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: chiroptera
2019-01-07, 00:29
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Autor Wiadomość
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-11, 12:09   

Ola23 napisał/a:
Czy tylko ja widzę to jak role płci sie odwracają?
Tak, tylko ty. Bo nic się nie odwraca, tylko powoli kruszą się irracjonalne podziały, że to jest zarezerwowane dla mężczyzn, a tamto dla kobiet. Tryumf wolności nad podziałami.

Ola23 napisał/a:
Kobieta chce być męska a facet chce być kobiecy?
Inaczej. Kobieta nie powinna być kobieca, tylko taka jaka chce. Mężczyzna nie musi być męski, tylko taki jaki chce.



 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Gość

Wysłany: 2015-07-11, 12:19   

Chochlik napisał/a:
Nie umiem sobie wyobrazić żadnego zawodu, który jest 'dla kobiet' poza surogatką, jeśli to w ogóle można nazwać zawodem.


Są jednak zawody "dla mężczyzn" np górnik, hutnik, ochroniarz itp. I nie chodzi o to że jest fizycznie niemożliwe dla kobiety być ochroniarzem, ale o to że tak jest że są zawody typowo dla kobiet i typowo dla mężczyzn, chociaż zdarzają się wyjątki. Ja nigdy nie spotkałem mężczyzny który pracuje jako manikiurzystka i kobiety górnika.

Ten nowy trend jest nieco dziwny, ten feministyczny, który próbuje wmawiać ludziom, że nie ma różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami. Są różnice.




Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2015-07-11, 19:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-11, 12:24   

Nusquam napisał/a:
nigdy nie spotkałem mężczyzny który pracuje jako manikiurzystka i kobiety górnika.

Z tego co wiem, to kobiety nie mogą być górnikami ani maszynistami w pociągach (to drugie jest dla mnie niezrozumiałe, ale może nie wiem czegoś ważnego o tej pracy). No i pytałam nie o to jakie to są zawody 'dla mężczyzn', tylko o to jakie są zawody 'dla kobiet'.

Poza tym ten górnik, to jest traktowany jako sztandarowy przykład pracy dla mężczyzn, a tekst 'zapraszamy do kopalni', jako główne wyzwanie dla 'złych feministek'. A szczerze - jaki odsetek mężczyzn to górnicy? Jaki odsetek chciałby ryć w ziemi? Ilu się do tego nadaje?




 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
WatPomp 



Wiek: 29
Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 487
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-07-11, 12:28   

Nusquam napisał/a:
Ten nowy trend jest cieco dziwny, ten femistyczny który próbuje wmawiac ludziom że nie ma różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami. Są różnice.

Nikt nie próbuje wmawiać, że nie ma różnic, bo są, ale nie pomiędzy płciami ale ludźmi.

A granice płci się nie zacierają, znikają stereotypy i zaczyna się myśleć o jednostce jak o człowieku z pewnymi cechami, nie szufladkując go od razu za płeć.




Wchodzę na krawędź, jak wtedy, gdy byłam ptakiem.
Błękit był zaproszeniem wtedy, dzisiaj czerń jest rozkazem...
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-07-11, 12:30   

WatPomp napisał/a:
nie szufladkując go od razu za płeć

To, że kobiety są z reguły słabsze fizycznie jest szufladkowaniem? To jest fakt, z którego wynika szereg nastepstw.




Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Gość

Wysłany: 2015-07-11, 12:32   

Chochlik napisał/a:
No i pytałam nie o to jakie to są zawody 'dla mężczyzn', tylko o to jakie są zawody 'dla kobiet'.


Dla kobiet są wszelkie zawody związane z wyglądem męczyzn czyli: Fryzjerka, Stylistka, Manikiurzystka itp.

Ale to wiąże sie z tym że osobiście uważam że kobieta lepiej oceni wygląda faceta i mu doradzi. A facet doradzi kobiecie i powie w czym lepiej wygląda itp.

Jeśli rozmawiamy szczegółowo to czy istnieje zawó dla kobiet którego facet nie dałby rady wykonać to chyba nie ma. I odwrotnie. Ale patrząc kulturowo to faceci w niektórych rolach wyglądają niemęsko a kobiety niekobieco. Ale nie mnie oceniać.




 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
WatPomp 



Wiek: 29
Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 487
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-07-11, 12:40   

Axxie napisał/a:
To, że kobiety są z reguły słabsze fizycznie jest szufladkowaniem? To jest fakt, z którego wynika szereg nastepstw.

To jest fakt dotyczący ogółu kobiet, nie wszystkich, części, większej części, tym sposobem zamykasz wszystkie kobiety w szufladce z napisem"słabsze". O to mi chodzi, żeby patrzeć jednostkami bo każdy jest inny.




Wchodzę na krawędź, jak wtedy, gdy byłam ptakiem.
Błękit był zaproszeniem wtedy, dzisiaj czerń jest rozkazem...
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-11, 12:52   

Nusquam napisał/a:
Ten nowy trend jest cieco dziwny, ten femistyczny który próbuje wmawiac ludziom że nie ma różnic pomiędzy kobietami i mężczyznami. Są różnice.
Bzdura. Powtarzasz wyświechtany slogan antyfeministów, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Ten jak to ująłeś "feministyczny trend" nie wmawia, że nie ma różnic między kobietami, a mężczyznami, tylko to, że kobiety mają prawo same o sobie decydować bez uwzględniania Przenajświętrzych Tradycyjnych Ról Społecznych.

Nusquam napisał/a:
Ale patrząc kulturowo to faceci w niektórych rolach wyglądają niemęsko a kobiety niekobieco. Ale nie mnie oceniać.
Czy ma to być jakiś argument przeciwko swobodnemu dobieraniu zawodów przez kobiety i mężczyzny? Czy to, że faceci w niektórych rolach wyglądają niemęsko a kobiety niekobieco ma jakiekolwiek znaczenie?



 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-11, 12:58   

Chochlik, Opowiedz mi może jak Ty to widzisz.



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-11, 13:08   

Nusquam napisał/a:
facet doradzi kobiecie i powie w czym lepiej wygląda itp.

Rozumiem, że brafitterka, to twoim zdaniem zawód dla mężczyzn?




Ostatnio zmieniony przez 2015-07-11, 13:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Gość

Wysłany: 2015-07-11, 13:08   

Zaq napisał/a:
Bzdura. Powtarzasz wyświechtany slogan antyfeministów


Za nikim nie powtarzam.

Zaq napisał/a:
tylko to, że kobiety mają prawo same o sobie decydować


Mają. A czy ja powiedziałem że nie?

Zaq napisał/a:
Czy ma to być jakiś argument przeciwko swobodnemu dobieraniu zawodów przez kobiety i mężczyzny?


A to o tym toczy sie dyskusja? Że ma być zakaz swobodnego wybierania zawodów? Bo nie rozumiem o co chodzi. W dzisijeszych czasach każdy może być kim chce. Ktoś sie tylko pytał czy są kobiece zawody albo męskie zawody.




 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-11, 13:11   

Nusquam napisał/a:
Ktoś sie tylko pytał czy są kobiece zawody albo męskie zawody.

No i odpowiedziałeś na to pytanie w taki sposób, że nasuwa się kolejne: czy to jak bardzo męsko (lub niemęsko) wygląda mężczyzna w danej pracy powinno przesądzać o tym, czy powinien ją wykonywać? Bo mnie tam bardziej obchodzą w jego godzinach pracy kwalifikacje, a nie seksualność.




 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Gość

Wysłany: 2015-07-11, 13:20   

Chochlik napisał/a:
czy to jak bardzo męsko (lub niemęsko) wygląda mężczyzna w danej pracy powinno przesądzać o tym, czy powinien ją wykonywać?


Ale mnie nie obchodzi kto co powinien lub nie powinien wykonywać. Jak chce niech wykonuje. Mi nic do tego.

Od siebie dodam że ja zwyczajnie nie uważam że np naczelny stylista i modniś TVN pan Jacyków wygląda męsko. No nie wygląda. Jak sobie chce byś stylistą to niech będzie. Ale sposób w jaki się zachowuje, gestykuluje i mówi to przez takich jak on pojawiają się stereotypy że każdy kto dba o swój wygląd to "pedał". Mnie nie obchodzi jaką ktoś ma orientacje czy jaki zawód wykonuje. Ale zwracam uwagę na to jak ktoś się zachowuje i jakim jest człowiekiem. Już odbiegając od tematu to właśnie dlatego żadne berlińskie (polskie jeszcze nie) parady równości nie przekonają nikogo do tolerancji, bo taka osoba widzi tylko facetów przebranych za baby albo półnagich, dużo ludzi po e***** i paradujących swoją seksualnością. No to nie działa na rzecz równouprawnienia płci.




Ostatnio zmieniony przez 2015-07-11, 13:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-11, 13:25   

Nusquam napisał/a:
pan Jacyków wygląda męsko

On to w ogóle nie wygląda. ;)

[ Komentarz dodany przez: Axxie: 2015-07-11, 13:29 ]
"ja zwyczajnie nie uważam że np naczelny stylista i modniś TVN pan Jacyków wygląda męsko" ;)


<<< Dodano: 2015-07-11, 13:36 >>>


Axie, o co ci chodzi?




 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-07-11, 14:46   

Sądziłam, że nie zauważyłaś, że nus pisał iż Jacyków nie wygląda mesko. :facepalm: Moja głowa postanowiła nie myśleć.



Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 16