Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: chiroptera
2019-01-07, 00:29
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Autor Wiadomość
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-10, 22:22   

Rozbitek, Ja nie mówię o równości właśnie. Kobieta jest stworzona do czegoś innego i facet też ale czy to musi oznaczać że kobieta jest żoną matką i jeszcze w tych czasach utrzymanką faceta bo ten woli sie obijać niż pracować? Albo nic nie umie zrobić. Ja mogę gotować sprzątać ale niech facet potrafi naprawić szafę drzwi gniazdko a co do szafy to meble nosiłam ze swoim chłopakiem na 4 piętro. Nie miałam taryfy ulgowej.



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Rozbitek 
MagiaToZło



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 686
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-07-10, 22:28   

Ola23, Zdobyłaś mój szacunek. :)



"Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie" [Iz 49:15]
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Axxie 
introhippie



Wiek: 30
Dołączyła: 31 Paź 2013
Posty: 1809
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2015-07-10, 22:29   

Ola23 napisał/a:
w naszych czasach faceci nie są szarmanccy, nie traktują kobiet jak coś co należy czcić i opiekować sie

Boże uchowaj mnie przed takim meżczyzną... I również nie oczekuje tego aby otwierano mi drzwi, wrecz tego nie lubie.
Ola23 napisał/a:
Nie wiem czy to tylko moje odczucia czy jest tak np że np gdy w małżeństwie rodzi sie dziecko to kobieta dla faceta odchodzi na drugi plan. Bo to teraz jego dziecko jest ważne a ona z tymi rozstępami i obwisłym brzuchem niech idzie w diabły bo on sobie za chwile znajdzie inną lepszą.
:facepalm:
Ola23 napisał/a:
To moja definicja na ogół a nie na jednostki.

A ogół nie składa sie z jednostek? Możemy wykluczyć wszystkie jednostki, jeśli nie chcesz żadnej personalnie obrazić.
Denerwuje mnie takie generalizowanie.




Gdzie odpłynęły Twoje okręty?


I met my soulmate. He didn't.[/size][/center]
:axel:
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-10, 22:29   

Rozbitek, Tą szafą na 4 piętro? :D



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Rozbitek 
MagiaToZło



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 686
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-07-10, 22:32   

Ola23 napisał/a:
Tą szafą na 4 piętro?


Poglądem i to popartym. ;)




"Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie" [Iz 49:15]
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-10, 22:33   

Axxie, Niestety tak myślę. Wyjątkiem jest..... nie nie ma wyjątku.Może to tylko moje obawy a może tak jest i wszystkie sie o tym przekonamy.


<<< Dodano: 2015-07-10, 22:36 >>>


Rozbitek, Nie uważam, że kobieta powinna sie pchać tam gdzie facet.




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Rozbitek 
MagiaToZło



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 686
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-07-10, 22:43   

Ola23 napisał/a:
Nie uważam, że kobieta powinna sie pchać tam gdzie facet.


Nie rozumiem, możesz rozwinąć?




"Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie" [Iz 49:15]
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-10, 22:55   

Rozbitek, Uważam, że to po to facet ma dużo siły żeby wykonywać zawody które tego wymagają. Kobieta powinna sie kształcić, rozwijać ale nie po to żeby udowodnić facetowi że jest taka dobra jak on. Bez tego jest dobra tylko, że w innych zawodach w innych zajęciach. Kobiety czasem same odbierają sobie swoją kobiecość. Ale faceci też nie mogą np chodzić w szpilkach, nosić obcisłych spodni albo bawić sie kucykami pony :D .
Świat na twarz padł.




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
WatPomp 



Wiek: 29
Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 487
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-07-10, 23:07   

Ola23 napisał/a:
ważam, że to po to facet ma dużo siły żeby wykonywać zawody które tego wymagają. Kobieta powinna sie kształcić, rozwijać ale nie po to żeby udowodnić facetowi że jest taka dobra jak on. Bez tego jest dobra tylko, że w innych zawodach w innych zajęciach.

Czy li wszyscy faceci mają dużo siły, a wszystkie kobiety są słabe jak Ty?
Ola23 napisał/a:
Kobiety czasem same odbierają sobie swoją kobiecość.

Czyli jeśli kobieta jest silniejsza niż nie jeden facet ma to ukrywać i nie pchać się do robienia rzeczy które wymagają siły fizycznej, udawać słabą, żeby NIE ODBIERAĆ sobie kobiecości? Twoim zdaniem kobiety silne nie są kobiece? Współczuje wzorców.
Ola23 napisał/a:
faceci też nie mogą np chodzić w szpilkach, nosić obcisłych spodni albo bawić sie kucykami pony .
Świat na twarz padł.

Muszę Cię zdziwić bo wielu facetów to robi, i świat nie padł na twarz.

Stereotypy, stereotypy i jeszcze raz stereotypy. Równość płci polega na tym, żeby człowieka oceniać jako jednostkę, nie stereotypami, nie według płci! Patrzysz na człowieka i wiesz, że ten jest silny, ten jest słaby, ten jest mądry, a tamten głupi. Bez rozróżniania na płeć.




Wchodzę na krawędź, jak wtedy, gdy byłam ptakiem.
Błękit był zaproszeniem wtedy, dzisiaj czerń jest rozkazem...
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-10, 23:14   

WatPomp, Nie mówię, że nie masz racji ale ja postrzegam to w taki a nie inny sposób. Jestem silna , 5 lat trenowałam sztuki walki. Byłam ja i 40 chłopa w grupie. I teraz gdy jestem starsza, inaczej to wszystko postrzegam. Nie mówię, że kobiety są słabe ale jednak są słasze od facetów. Tak powinno przynajmniej być. To my młodzi ludzie jesteśmy przyszłością świata i co będzie jak zatrze sie granica pomiędzy facetem a kobietą? Będzie bałagan i chaos. Niestety taka jest prawda.



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 23:32   

Ola23 napisał/a:
są słasze od facetów. Tak powinno przynajmniej być.
Kobiety mają także niższy średni iloraz inteligencji. Tak też powinno być?



 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-10, 23:51   

Zaq, Tak nie jest! Chociaż faceci myślą bardziej logicznie z tym sie zgodzę.



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-11, 07:24   

Ola23 napisał/a:
Tak nie jest!

Skąd ten pomysł? Przecież statystyki wyraźnie mówią tak samo o większej sile fizycznej mężczyzn, jak i o ich wyższym ilorazie inteligencji. Skoro chcesz ludziom odbierać dostęp do niektórych sfer życia ze względu na to ile siły fizycznej mają statystycznie przedstawiciele ich płci (a nie ta konkretna osoba), to też powinnaś robić to samo względem inteligencji.

Ola23 napisał/a:
Uważam, że to po to facet ma dużo siły żeby wykonywać zawody które tego wymagają.

Ahh, to odmawiasz mężczyznom prawa do wykonywania zawodów wymagających pracy umysłowej, a tylko mogą rowy kopać, bo są statystycznie silniejsi? Biedni panowie.

Ola23 napisał/a:
faceci też nie mogą np chodzić w szpilkach, nosić obcisłych spodni albo bawić sie kucykami pony

To jest mój kolega:

Był żołnierzem, po powrocie z misji w Afganistanie stwierdził, że rzuca wojsko i został ochroniarzem na statkach. Jak to określił jest 'łowcą piratów'. Ma sześcioletniego syna. Obaj uwielbiają oglądać kucyki pony. Idź i mu powiedz, że 'świat pada na twarz', bo on kraskówki ogląda. Tylko z odpowiedniej odległości, żebyś kolbą karabinu w zęby nie oberwała.




 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-11, 11:50   

Chochlik, Jak zwykle źle zrozumiałaś. To normalne , że ociec z dzieckiem ogląda kreskówki.
Powiedziałam o tych kucykach Pony bo sama mam znajomego który w gimnazjum sie tym bawił. Teraz gdy jest dorosły, jego zachowanie i wygląd zaprzeczają męskości. Najzabawniejsze jest to że koleś mówi o sobie : Jestem strasznie męski i przystojny.
A tak naprawdę jest zadufanym w sobie gościem który wygląda i gada jak by był bardziej kobietą niż facetem. Chyba ja jestem od niego bardziej męska :)

Nie mówię, że faceci nie powinni pracować umysłowo , chodzi mi o to żeby nie wykonywali kobiecych zawodów.

Czy tylko ja widzę to jak role płci sie odwracają? Kobieta chce być męska a facet chce być kobiecy?
No chyba że jak kobiety widzą upadek męskości to same będąc odpowiedzialne za gatunek biorą sprawy w swoje ręce :)




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-11, 12:02   

Ola23 napisał/a:
To normalne , że ociec z dzieckiem ogląda kreskówki.

To dziecko też jest mężczyzną i robi coś tak zbrodniczego jak oglądanie kucyków.

Ola23 napisał/a:
Nie mówię, że faceci nie powinni pracować umysłowo

Każesz im pracować fizycznie, a w dwóch jednocześnie miejscach raczej się nie da robić.

Ola23 napisał/a:
nie wykonywali kobiecych zawodów.

To znaczy jakich? Nie umiem sobie wyobrazić żadnego zawodu, który jest 'dla kobiet' poza surogatką, jeśli to w ogóle można nazwać zawodem.

Ola23 napisał/a:
Czy tylko ja widzę to jak role płci sie odwracają?

Tak.




 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13