Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: chiroptera
2019-01-07, 00:29
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Autor Wiadomość
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2015-07-10, 21:05   

Ola23 napisał/a:
Współcześni faceci są no..... dziwni. Albo ja jestem zbyt konserwatywna.


Nie bardzo rozumiem tego zdania. Może to przez to, że raczej nie byłaś w nim wylewna. ;) Mogłabyś je rozwinąć? Dziwni? I jak bardzo jesteś konserwatywna w swoich poglądach?




Disqualified as a human being.
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-10, 21:15   

Tak, chodzi mi o to, że w naszych czasach faceci nie są szarmanccy, nie traktują kobiet jak coś co należy czcić i opiekować sie. Kobieta to kucharka sprzątaczka, praczka lodziara i jeszcze musi więcej od faceta pracować a jak jeszcze są dzieci to facet leży a kobieta za dzieckiem lata, gotuje obiad sprząta i do pracy leci jednocześnie. Po czym i tak usłyszy że to mamusia wszystko robi najlepiej. Kobietę gdy spotka porażka to ona uniesie to psychicznie a facet jest słaby szybko sie poddaje. ,

Nie wiem czy to tylko moje odczucia czy jest tak np że np gdy w małżeństwie rodzi sie dziecko to kobieta dla faceta odchodzi na drugi plan. Bo to teraz jego dziecko jest ważne a ona z tymi rozstępami i obwisłym brzuchem niech idzie w diabły bo on sobie za chwile znajdzie inną lepszą.

Faceci boją sie dorosnąć, boją sie odpowiedzialności. Teraz kobiety muszą mieć jaja bo faceci to nieudacznicy.

Pracuje z ludźmi i ciągle słyszę jak to faceci zdradzają, biją, znęcają sie, piją ćpają grają w gry i przez to cierpi partnerka. Wiem, że kobiety nie są święte ale myślę, że teraz to nam przyszło zajmować sie wszystkim... więcej sie wymaga od kobiet a mniej od facetów.. tak myślę. Może jakiś facet sie wypowie. Panowie nie bierzcie tego do siebie. To moja definicja na ogół a nie na jednostki.




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 21:19   

Ola23 napisał/a:
Panowie nie bierzcie tego do siebie.

:hahaha: Zmieszałam was z błotem, ale nie miejcie mi tego za złe.

Ola23 napisał/a:
faceci nie są szarmanccy, nie traktują kobiet jak coś co należy czcić i opiekować sie. Kobieta to kucharka sprzątaczka, praczka lodziara i jeszcze musi więcej od faceta pracować a jak jeszcze są dzieci to facet leży a kobieta za dzieckiem lata

Nie rozumiem... To oczekujesz, żeby mężczyzna był w stereotypowej roli macho/ gentlemana, ale nie chcesz, żeby kobieta była w stereotypowej roli matki/ kury domowej? Zdecyduj się - albo jesteś konserwatywna, albo nie.




 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-10, 21:20   

Chochlik napisał/a:
Ola23 napisał/a:
To, że ja tak sądzę nie jest spowodowane jakimś feminizmem...

Czy ty rozumiesz znaczenie słowa feminizm? To absolutnie NIE jest synonim 'nienawiści do mężczyzn'.



Doskonale o tym wiem. Tylko nie chce żeby za chwile jakiś Pan wyzywał mnie od feministek co często lubią robić.


<<< Dodano: 2015-07-10, 21:21 >>>


Chochlik, No własnie nie mogę się zdecydować. :) Bo bym chciała żeby był szarmancki itd ale żeby pomagał i nie zwalał wszystkiego na moją głowę.


<<< Dodano: 2015-07-10, 21:23 >>>


Chochlik, Chyba że musi być tak, że : Macho = kura domowa
niemota = niezależna kobieta? Czy między takimi związkami mam wybierać?




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 21:23   

Ola23 napisał/a:
bym chciała żeby był szarmancki itd ale żeby pomagał i nie zwalał wszystkiego na moją głowę.

A jak ty odciążasz jego głowę? Jesteś wobec niego hmm... szarmancka? Nie wiem jaki jest odpowiednik 'bycie przesadnie uniżonym sługą osoby płci przeciwnej' w przypadku kobiet.

Ola23, masz godzinę na edycję posta. Nie musisz dopisywać kolejnego jeden pod drugim. ;)




 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-10, 21:27   

Chochlik, Chce Ci to dobrze wytłumaczyć bo nie umiem tego tak na szybko dokładnie opisać a Ty zaraz będziesz na mnie krzyczała :>



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 21:27   

Ola23 napisał/a:
nie traktują kobiet jak coś co należy czcić i opiekować sie. Kobieta to kucharka sprzątaczka, praczka lodziara i jeszcze musi więcej od faceta pracować a jak jeszcze są dzieci to facet leży a kobieta za dzieckiem lata, gotuje obiad sprząta i do pracy leci jednocześnie. Po czym i tak usłyszy że to mamusia wszystko robi najlepiej. Kobietę gdy spotka porażka to ona uniesie to psychicznie a facet jest słaby szybko sie poddaje. ,

Może mam szczęście, ale do tej pory spotkałam w większości takich, którzy szanują kobietę i opiekują się nią zawsze, kiedy tego potrzebuje. Pomagają w sprzątaniu, kuchni, zmywaniu, dbają o jej potrzeby i potrafią zaoferować wsparcie.
Myślę, że w tym momencie krzywdzisz wielu naprawdę świetnych facetów.




 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-10, 21:30   

Arya, Świetny facet... może to ja jestem tą złą, nie wiem ale jakoś tak obserwuje i poznaje i rewelacji nie ma.



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 21:31   

Ola23 napisał/a:
Ty zaraz będziesz na mnie krzyczała

Skąd ten pomysł?

No i nie odpowiedziałaś na moje pytania.




 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 21:34   

Ola23 napisał/a:
jakoś tak obserwuje i poznaje i rewelacji nie ma.

Gdybym miała takie podejście i nastawienie, to pewnie też rewelacji by nie było u mnie.
Próbowałaś porozmawiać o Twoim podejściu na terapii?




 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-10, 21:38   

Chochlik, Ja np mam smykałkę do zarabiania pieniędzy i pomagam mojemu chłopakowi ciągle... daje pomysły, oceniam to jak się stara, chwalę jego sukcesy itd do tego sprzątam gotuje pilnuje żeby miał śniadanie do pracy, żeby miał skarpetki chodzę do pracy... hm mam tylko dwa dni w miesiącu wolne. A on i tak mieszka z mamą i tak nie chce zamieszkać ze mną. Ale to nie wyznacznik. Moje zycie.

Przychodzą jednak do mnie kobiety i opowiadają jak są traktowane, zdradzane, nie doceniane.
I doszłam do wniosku, że nie dziwię sie że kobiety wybierają samotność.


<<< Dodano: 2015-07-10, 21:40 >>>


Arya, Rozmawiałam. Jakiś tępy ten mój psycholog. Nie umiem z nim gadać. Zachowuje sie jak by nie był obiektywny tylko stronniczy. Czuje jak by był przeciwko mnie.




Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-10, 21:40   

Ola23 napisał/a:
Nie umiem z nim gadać. Zachowuje sie jak by nie był obiektywny tylko stronniczy. Czuje jak by był przeciwko mnie.

Może pora zmienić psychologa, choć to temat na inną dyskusję.




 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
LadyRed 
Zamknięty pokój



Wiek: 32
Dołączyła: 17 Mar 2015
Posty: 514
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-07-10, 21:44   

Arya, Może ja jestem po prostu rozżalona nie wiem, nie przyjaźnię sie z kobietami za to z facetami tak ale jeśli chodzi o związki ciągle cos nie tak. Nie wiem.



Tak strasznie się obwiniam Przyjacielu, że musiałeś umrzeć bym sobie o Tobie przypomniała!
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Rozbitek 
MagiaToZło



Dołączył: 18 Kwi 2015
Posty: 686
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-07-10, 21:59   

Równość płci? TAK?

To niech kobiety nie oczekują, żeby mężczyźni puszczali je drzwiami, wnosili szafę do mieszkania, albo rower naprawiali...




"Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie" [Iz 49:15]
 
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
WatPomp 



Wiek: 29
Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 487
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-07-10, 22:19   

Rozbitek napisał/a:
Równość płci? TAK?

To niech kobiety nie oczekują, żeby mężczyźni puszczali je drzwiami, wnosili szafę do mieszkania, albo rower naprawiali...

Sama otwieram sobie drzwi, sama naprawiam rower, a jak wnoszę szafę to proszę o pomoc znajomych. Nie wiem jakie kobiety znasz skoro one tego oczekują.




Wchodzę na krawędź, jak wtedy, gdy byłam ptakiem.
Błękit był zaproszeniem wtedy, dzisiaj czerń jest rozkazem...
 
 
Uprzedzenie wobec drugiej płci
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 12