Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina polityczna
Autor Wiadomość
Misza
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-21, 12:31   

Szamanka napisał/a:
Pracowałam w jednym z takich, ale orędzia nie podpisałam.
Teraz powstanie kolejne orędzie: "Chcemy powrotu do możliwości pracy w niedzielę - pracujemy dłużej i ciężej za te same pieniądze, więc w niedzielę nie pozostaje nam nic innego jak dogorywać po ciężkim tygodniu pracy".
No ja widzę jeszcze inne zagrożenie. Sklepy otwarte tylko 6 dni w tygodniu? W takim razie możemy zatrudniać mniej osób. Więcej osób robiących zakupy w tygodniu, a zmiany złożone z takiej samej liczby osób.
Cytat:
Z tego co wiem tzw. "osiedlowe sklepiki" będą otwarte, apteki, sklepy przy dworcach (swoją drogą zastanawia mnie, jak rozwiążą sprawę galerii handlowych, które są ściśle powiązane z dworcami :D ) i stacje benzynowe.
No to przynajmniej suweren się nie zbuntuje jak zabraknie procentów.
Szamanka napisał/a:

Mieszko rady nie dał, Duda naprawi.
Założę się, że CIA w tajnych więzieniach torturuje bojowników ISIS zmuszając ich do pracy w handlu w niedziele. Istny koszmar, nikt jeszcze tego nie wytrzymał.
Szamanka napisał/a:
Jak bezużyteczne? Z rodziną będziesz siedział przed telewizorem i oglądał durne filmy familijne.
Niech jeszcze rząd zapewni mi z przydziału rodzinę, z którą będę miał obowiązek spędzać czas. Program Rodzina+.



 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-03-21, 14:29   

abyss, za duzo bys chcial od razu - najpierw dziurę w budżecie musi do rozmiatu krateru rozszerzyc program 500+

Swoja droga ciekawy pomysł aby istniejaca "rodzina +" rozszerzono o viagre za 1grosz. Styranym ludziom bedzie potrzebne takie wsparcie.

Co do kłopotów z etatami - to juz jest plaga, wiec to nie bedzie nowy problem a poglebiony problem.
Na nowo rozgrzebia "smieciowki".




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-03-21, 18:54   

Szamanka napisał/a:
Ale tak, wszyscy to wszyscy - szpitale, policja, stacje benzynowe, komunikacja miejska... pracujący tam nie mają Boga i rodziny?

Zadałem takie pytanie w gimnazjum na lekcji religii. Ponoć "zawody pożytku publicznego" są zwolnione z tego zakazu.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Paplanina polityczna
Misza
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-21, 20:51   

Adriaen napisał/a:

Zadałem takie pytanie w gimnazjum na lekcji religii. Ponoć "zawody pożytku publicznego" są zwolnione z tego zakazu.
Mimo wszystko wydaje mi się, że jeszcze przynajmniej konstytucyjnie jesteśmy państwem świeckim. Prawo kościelne to nie prawo państwowe.



 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-03-21, 21:51   

Adriaen napisał/a:
Zadałem takie pytanie w gimnazjum na lekcji religii. Ponoć "zawody pożytku publicznego" są zwolnione z tego zakazu.

Czyli... jednak Bóg i rodzina nie dla nich. Jak to dobrze, że nie poszłam na jakieś satanistyczne studia i nie zostałam lekarzem. Taki rodzaj ekskomuniki zawodowej.

abyss napisał/a:
Mimo wszystko wydaje mi się, że jeszcze przynajmniej konstytucyjnie jesteśmy państwem świeckim.

Przejrzałam Konstytucję i teoretycznie w żadnym rozdziale o prawie kościelnym nic nie ma ale preambuła krzyczy:
Cytat:
my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,

zarówno wierzący w Boga

będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,

jak i nie podzielający tej wiary,

a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł,

równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski,

czyli niby ok, ale:
Cytat:
pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność,

w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem,

ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej

jako prawa podstawowe dla państwa

Więc jestem trochę konfjuzd.

A patrząc na realia:
abyss, Tyś się wczoraj urodził?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Misza
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-21, 22:23   

Szamanka napisał/a:

w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem
Kwantyfikator "lub" jasno sugeruje, że tylko jeden warunek musi być spełniony. Nie implikuje to od razu, że konstytucja ustanowiona jest "w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem". No ale prawnikiem nie jestem, ale z logiką trochę do czynienia miałem. :P

Szamanka napisał/a:
abyss, Tyś się wczoraj urodził?
Trochę tak. Wychowałem się totalnie świeckiej rodzinie, nie byłem ochrzczony, koncepcję bozi poznałem dopiero jak poszedłem do szkoły. Przez długi czas myślałem, że cała ta "wiara" i "bóg", to tylko taki symbol jak święty mikołaj czy zajączek wielkanocny, że nikt w to naprawdę nie wierzy... Taka zabawa. Po prostu w takim środowisku się obracałem, a wszystkie sygnały, że może być inaczej brałem za anegdoty. Dopiero w wieku lat dwudziestu byłem w kościele i doznałem szoku jak usłyszałem co mówi ksiądz.. Że Ci ludzie tak na serio. Także w tej kwestii serio nie ogarniam. Ale to chyba wywód na inny temat.



 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-03-21, 22:36   

abyss napisał/a:
Kwantyfikator "lub" jasno sugeruje, że tylko jeden warunek musi być spełniony. Nie implikuje to od razu, że konstytucja ustanowiona jest "w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem". No ale prawnikiem nie jestem, ale z logiką trochę do czynienia miałem. :P

Ooooooo, odkopujemy aferę "lub czasopisma"? Jakubowska proces przegrała.

Cytat:
Trochę tak. Wychowałem się totalnie świeckiej rodzinie, nie byłem ochrzczony, koncepcję bozi poznałem dopiero jak poszedłem do szkoły. Przez długi czas myślałem, że cała ta "wiara" i "bóg", to tylko taki symbol jak święty mikołaj czy zajączek wielkanocny, że nikt w to naprawdę nie wierzy... Taka zabawa. Po prostu w takim środowisku się obracałem, a wszystkie sygnały, że może być inaczej brałem za anegdoty. Dopiero w wieku lat dwudziestu byłem w kościele i doznałem szoku jak usłyszałem co mówi ksiądz.. Że Ci ludzie tak na serio. Także w tej kwestii serio nie ogarniam. Ale to chyba wywód na inny temat.

Taki trochę K-Pax.
Generalnie to trochę odcinków "Ucha Prezesa" i "Posiedzenie rządu" od Górskiego i życie w tym kraju takie szare się nie wydaje. I nawet broszki z kotami polubić można.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Misza
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-21, 22:55   

Szamanka napisał/a:
Ooooooo, odkopujemy aferę "lub czasopisma"? Jakubowska proces przegrała.
Poddaje się, ekspertem od polityki nie jestem :D mimo udzielenia się w tym temacie, to unikam polityki, bo zazwyczaj bardzo mnie to irytuje, chociaż "ucho prezesa" oglądam, ale chyba tylko w tej formie mogę to przełknąć.
Szamanka napisał/a:
Taki trochę K-Pax.
Żebyś wiedziała, że czuję się nieraz jakbym był z kosmosu.



 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-03-21, 23:03   

abyss napisał/a:
Poddaje się, ekspertem od polityki nie jestem

To się świetnie do Parlamentu nadajesz! Eksperci to z popcornem siedzą.
abyss napisał/a:
"ucho prezesa" oglądam, ale chyba tylko w tej formie mogę to przełknąć.

Bo my, Polcy i Polaki, przez 8 lat...
abyss napisał/a:
Żebyś wiedziała,

Szamanka prawdę Ci powie.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-03-21, 23:08   

abyss napisał/a:
Mimo wszystko wydaje mi się, że jeszcze przynajmniej konstytucyjnie jesteśmy państwem świeckim. Prawo kościelne to nie prawo państwowe.

Zgadzam się. Odnosiłem się tylko do fragmentu, który zacytowałem.

Szamanka napisał/a:
Czyli... jednak Bóg i rodzina nie dla nich. Jak to dobrze, że nie poszłam na jakieś satanistyczne studia i nie zostałam lekarzem. Taki rodzaj ekskomuniki zawodowej.

Widzisz. W ten sposób uchroniłaś się przed nagonką moherów i telewizji rydzykowej.





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Paplanina polityczna
Misza
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-21, 23:41   

Adriaen napisał/a:
Zgadzam się. Odnosiłem się tylko do fragmentu, który zacytowałem.
Rozumiem. Ale o ile jestem w stanie zrozumieć, że niektóre zawody są wykonywane z "wyższej konieczności", to jednak nie rozumiem czemu wszyscy pochylają się nad handlem. Nawet dobra, weźmy pod uwagę, że jesteśmy państwem wyznaniowym i zakaz ten wynika w istocie z prawa kościelnego, nie ważne. To czemu wg kościoła nie można pracować przy kasie w niedzielę, ale można pracować w fabryce przy linii produkcyjnej, w magazynie, w drukarni, w hucie, jako kierowca? Czy bóg jakoś istotnie miłuje handlowców? Nie wiem jakaś szczególna pozycja handlu jest tutaj istotna? może mówi o tym biblia: (Satan 6, 66) "wtem Jezus rzekł do zgromadzonych: zaprawdę powiadam wam grosika Pani kasjerce żałujesz, a kumplowi wisisz stówkę od tygodnia"? No bo dobra, załóżmy, że mam pecha, urodziłem się w kraju, gdzie wszystko podporządkowane jest kościołowi, no ok, może mi się to nie podobać, ale nic z tym nie mogę zrobić, ale czemu ten cholerny handel tak Boga mierzi w niedzielę, a wszystko inne nie? :D
Szamanka napisał/a:
To się świetnie do Parlamentu nadajesz! Eksperci to z popcornem siedzą.
Chyba się jednak zapiszę do partii. :P



 
 
Paplanina polityczna
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-22, 09:00   

abyss napisał/a:
To czemu wg kościoła nie można pracować przy kasie w niedzielę, ale można pracować w fabryce przy linii produkcyjnej, w magazynie, w drukarni, w hucie, jako kierowca?

abyss napisał/a:
ale czemu ten cholerny handel tak Boga mierzi w niedzielę, a wszystko inne nie?

Myślę, że w tym przypadku błędem jest mieszanie kościoła katolickiego & politykę z Bogiem. ;) To nie Bóg ma z tym problem tylko władza kościoła katolickiego powiązana z rządem PiSu, może swoje pytania wyślij do prezydenta?


Moja robota także funkcjonuje całodobowo i święta czy nie święta - ludzie pracują.




 
 
Paplanina polityczna
Misza
[Usunięty]

Wysłany: 2017-03-22, 12:35   

Lennei napisał/a:
Myślę, że w tym przypadku błędem jest mieszanie kościoła katolickiego & politykę z Bogiem. ;) To nie Bóg ma z tym problem tylko władza kościoła katolickiego powiązana z rządem PiSu, może swoje pytania wyślij do prezydenta?
Dobra, polityka mi nie służy, bo ja naiwnie wierzę, że każdy człowiek podejmuje działania w oparciu o jakieś racjonalne przesłanki (racjonalne? nie wiem czy to dobre słowo w tym kontekście, ale chodzi o to, że działania są logiczną konsekwencją pewnych założeń). Bo nawet jak intencje nie są do końca czyste, to przynajmniej ktoś dorobi jakieś "obiektywne" argumenty do tego. Ciągle się na to łapię, że polityka tak nie działa i nie chodzi o to czy coś ma sens czy nie.



 
 
Paplanina polityczna
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2017-03-23, 00:00   

Kasjerka/pracownik sklepowy here.
Ogólnie cieszę się, że niedziela będzie wolna od pracy w sklepie. W końcu przestanę odrzucać zaproszenia od moich znajomych na wyjścia, może uda mi się poznać jakiegoś przyszłego męża. :) A i z rodziną w końcu będę mogła jeść wspólne posiłki, najbardziej brakuje mi grillowania latem. Składając CV do sklepu spodziewałam się, że będę czasem miała zmiany w weekend, ale teraz już jest tak, że jak mam wolny weekend w grafiku to robię duże oczy.
W moim przypadku nie martwię się tym, czy kogoś u nas w pracy pozwalniają ze względu na skrócenie dni, kiedy sklep jest otwarty. I tak jest nas mało, nowych pracowników dać nam nie chcą i podkręcają nam śrubki w dupkach jak tylko się da. W tym tygodniu kolejna koleżanka poszła na macierzyńskie. Czyli rąk do pracy jeszcze mniej, roboty jeszcze więcej. Jeśli kogoś zwolnią, to to wszystko za przeproszeniem w końcu jeb*ie, pracownicy sami zaczną składać wypowiedzenia. Bo jak jeszcze ciężej można tyrać za tę samą stawkę? Gdyby nam chociaż więcej płacili za niedzielę, ale w moim sklepie to żadna różnica, czy robisz we wtorek, czy w niedzielę. I tu, i tam stawka ta sama.

Moim zdaniem rząd sobie wymyślił, że sklepy w niedzielę będą pozamykane, ponieważ już kiedyś tak było i tylko dlatego. Teraz to podchwycili i chcą ponowić, dużo się naczytałam, że ma to zachęcić Polaków do chodzenia do kościoła w niedziele i dawanie na tacę, zamiast do kasetki. Czysty idiotyzm, zamknięte sklepy nikogo nie nawrócą.
Osobiście nie miałabym nic przeciwko, gdyby kina, kawiarnie, restauracje i inne takie miejsca też były zamknięte w niedzielę. Nie powinno się jednak porównywać sklepu do szpitala czy straży pożarnej.

Czytam sobie w internecie dyskusje na temat zamkniętych sklepów w niedzielę i widzę straszny hejt na pracowników sklepowych. Pierw jest "jak się nie podoba, to się zwolnij!", a potem taki człowiek idzie do sklepu i "a czemu tylko jedna kasa otwarta?!".
Ano, tylko jedna kasa otwarta, bo się ludzie zwalniają...




wish I could ctrl+Z you
 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2017-05-11, 09:59   

Rozmawiałam ostatnio z moją hAmerykancką rodziną. Uważają, że Trump, to najlepsze, co mogło się USA przytrafić. Czy reszta, w liczbie 1 forumowych hAmerykanów też tak uważa? Czy interesujący się polityką również popierają działania Trumpa?



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 11