Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina polityczna
Autor Wiadomość
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 689
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-10-15, 21:26   

Pewnie zrobię z siebie idiotkę tym pytaniem, ale w sumie kogo to obchodzi :lol: .

Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to się stało, że Konfederacja startowała jako partia, a nie jako koalicja? Z sondaży wynika że mają ~6-7% głosów, więc powyżej progu dla partii. Byłam pewna, że to koalicja i z takim wynikiem będą pod progiem.




 
 
Paplanina polityczna
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1747
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2023-10-15, 23:10   

Maze, z tego co wiem to jest tylko kwestia tego jak zarejestrowany jest komitet wyborczy. Różnica polega chyba na ilości potrzebnych podpisów do zarejestrowania komitetu oraz na tym jak wygląda sprawa finansowania z budżetu w przypadku osiągnięcia danego wyniku w wyborach. Nie wiem czy są jakieś inne różnice (mam o tym mgliste pojęcie), ale wszystko to ma się nijak do tego jak sprawa wygląda w rzeczywistości czyli czy dany komitet jest jednym monolitycznym bytem czy jakimś zlepkiem tworów. Tak jak z trzecią drogą była wielka dyskusja odnośnie tego czy PSL i PL2050 ma się połączyć i zarejestrować jako jedna partia czy jako koalicja i zdecydowali się na koalicję, bo... w sumie nie wiem czemu. Chyba wtedy po prostu PSL de facto by przestał istnieć.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Paplanina polityczna
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-10-16, 11:11   

Ja po cichu liczę za to na to, że z PiS nikt nie będzie chętny robić koalicji, bo losy ich koalicjantów nigdy nie były dobre. W najmniej według mnie pozytywnym scenariuszu jeszcze - nie dajcie bogowie - zgrają się PiS, Konfa i PLS-owa część 3D. Ale to niezwykle mało prawdopodobne.

Maze napisał/a:
Czy ktoś może mi wytłumaczyć jak to się stało, że Konfederacja startowała jako partia, a nie jako koalicja? Z sondaży wynika że mają ~6-7% głosów, więc powyżej progu dla partii. Byłam pewna, że to koalicja i z takim wynikiem będą pod progiem.

Ogólnie rzecz biorąc, Konfederacja zarejestrowana jest jako partia, dlatego ma standardowy próg wyborczy zamiast 8% dla koalicji.

Tak czy owak, paradoksalnie dla Konfy chyba lepiej nie wygrywać obecnie. Może nawet w to celują niektórzy z nich.




 
 
Paplanina polityczna
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 689
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-10-16, 12:52   

void, kova84, dzięki.

Teraz zastanawiam się, czy w 2019 nie startowali zarejestrowani jako koalicja? Nie wiem, skąd mi się ubzdurało, że są koalicją i potrzebują 8% :lol: .

Tak czy inaczej, tak niski wynik cieszy :lol: .




 
 
Paplanina polityczna
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3502
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-12-12, 18:38   

W życiu bym nie pomyślała, że będę z takim zaciekawieniem oglądać streamy z Sejmu. :popcorn:



– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Paplanina polityczna
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1088
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-12-12, 19:14   

chiroptera, ja też nie, chociaż i tak sobie muszę dawkować, to dobre jest w urywkach.
Dzisiaj popołudniu przypadkiem natknęłam się na tvn24 z obradami sejmowymi i akurat trafiłam na moment z aferą z Braunem. :roll:




 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10450
Skąd: świat

Wysłany: 2024-01-06, 07:58   

Co sądzicie o modzie na antysemityzm? Bo nie wiem jak inaczej nazwać te wszystkie sytuacje o których non stop trąbią w mediach a zaczęło się od Brauna. Rozwinie się czy znudzi?
Mam wrażenie że z racji historii, gdy ktoś chce być kontrowersyjny, wzbudzić emocje - musi wrzucić taki element w swoją wypowiedź czy działanie. Czy tylko ja mam takie wrażenie, że to się (niestety) zawsze sprawdza?

Bo różne tematy z budzących emocje są używane - przemoc seksualna, rasizm, ksenofobia, homofobia, seksizm, alkoholizm, przemoc w ogólnym znaczeniu... a jednak antysemityzm wzbudza najwięcej emocji.

A wspominam o tym w tym temacie bo mam takie "Quo vadis dyplomacjo?"

Pal licho błedy językowe typu "polcy, polaki", zwroty "bambiki" i inne "dzbany". Sama nie stosuję rygorystycznie poprawnej polszczyzny, chociaż mnie to kłuje po uszach gdy w mediach wypowiedzi polityków są jak w/w.

I (niestety, bo poglądy mamy na różnych biegunach) za to właśnie Bosaka za to lubię. Też mam wrażenie że Konfederacja na tym chciała budować swoje popracie i udawało im się do momentu gdy któryś wyskoczył o braku różnic w potrawach z psa i wieprzowiny.
No panie - to nie przeszło, mamy zakodowane że psiaki są kochane, psiaków się nie je, psiaki to przyjaciele i to niemalże kanibalizm je jeść.
A tak im dobrze szło. Korwin zamknięty w szafie pancernej.

Natchnęło mnie na takie bardzo rozbudowane rozkminy bo widziałam, że mocno wydziaraną dziennikarkę zatrudnili w TVP, która ponoć często zaczyna zdanie od "No bo".
Nie mam z tym dużego problemu, ale rzeczywiście lepiej mi się słucha gdy komunikaty informacyjne, wywiady z politykami stawiają na język dyplomatyczny i ładny.
Merytoryka > Forma.
Takie mam spostrzeżenia. Nie zawsze trzeba szokować, by zwrócić uwagę na "coś".


<<< Dodano: 2024-01-09, 20:51 >>>


Móc wpisać do CV:
"Zrobiłem wjazd na pałac (prezydencki)"... :drapanie:

Chuck Norris approved


Ja pierdziele... myślałam że Rokita krzyczący "Ratunku! Niemcy biją!" wyczerpał limit obciachu, jaki przysługuje na nasz kraj. Już widzę nagłówki: "Prezydent ukrywa przestępców", "Policja wyprowadzająca przestępców ukrywających się u prezydenta kraju".
Jak widać nawet pojęcie "więzień polityczny" może mieć różne levele - luksusowy (polski) i standardowy (białoruski).

Ja nie wiem, czy w ogóle myśląc o tym... da się zachować powagę?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1747
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2024-01-09, 23:15   

Ja miałem taką luźną myśl, że może wymienią ruskich agentów za Poczobuta. :drapanie:

Ale po za tą jedyną przyjemnością, to przyznam, że praktycznie odciąłem od polityki. Nie mam nerwów na to.


<<< Dodano: 2024-01-17, 12:44 >>>


Oj... zapomniałem o innej aferze, którą śledzę. Jest to afera NEWAG-u i tajemniczo psujących się pociągów. W tym momencie Dragon Sector przedstawia swoje analizy przed komisją parlamentarną. A są tam też ciekawe wątki polityczne, bo służby wiedziały dużo wcześniej o tym wszystkim, ale są pewne niewygodne powiązania.


<<< Dodano: 2024-01-17, 14:51 >>>


No i NEWAG niestety jak typowy januszex nie chcąc urazić porządnych Januszy. Niestety tak się robi biznes w Polsce.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Paplanina polityczna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12