Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina polityczna
Autor Wiadomość
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2022-12-09, 09:48   

Maze, słyszeliśmy. Będą wzywać.
Niestety, nie mnie. Szkoda, bo pobiegałbym sobie po lasach, miesiąc przerwy od pracy...




dead but delicious
 
 
Paplanina polityczna
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 688
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-12-09, 12:04   

Cytat:
Niestety, nie mnie. Szkoda, bo pobiegałbym sobie po lasach, miesiąc przerwy od pracy...

Te ćwiczenia kończą się złożeniem przysięgi wojskowej, więc w razie mobilizacji masz po nich obowiązek biegać po lasach :D . Podobno przymuszenie do złożenia przysięgi jest niezgodne z Konstytucją, ale w tym kraju już od wielu lat nikt się tym jakoś mocno nie przejmuje.

Wg nowej ustawy każdy z kategorią A i D jest w rezerwie, więc może być i wezwany na szkolenia.



O co chodzi z tymi zwierzętami?




 
 
Paplanina polityczna
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2803
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2022-12-09, 12:20   

Kto nie będzie biegał po lasach w przypadku mobilizacji... Albo chował się w piwnicach.



dead but delicious
 
 
Paplanina polityczna
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2022-12-09, 12:20   

Maze napisał/a:
Te ćwiczenia kończą się złożeniem przysięgi wojskowej, więc w razie mobilizacji masz po nich obowiązek biegać po lasach . Podobno przymuszenie do złożenia przysięgi jest niezgodne z Konstytucją, ale w tym kraju już od wielu lat nikt się tym jakoś mocno nie przejmuje.

Wg nowej ustawy każdy z kategorią A i D jest w rezerwie, więc może być i wezwany na szkolenia.

Osobiście wolałbym, żeby czegoś takiego jak konflikty na dużą skalę już nie było na świecie. Tylko te moje życzenia na mało się zdają. Długi czas doświadczaliśmy też spokoju pod tym względem u nas w kraju. Ale jeszcze niedawno dla naszych dziadków czy pradziadków taka mobilizacja to byłoby coś oczekiwanego i normalnego.

Inna sprawa, że poczytałem z rana kilka artykułów na ten temat, bo chyba już temat nieco się uspokoił i piszą o nim bardziej rzeczowo. Wygląda na to, że nie są to jakieś nadzwyczajne ruchy, tylko szum wokół tego nieco większy. Zdaje się, że co roku wzywają nowe osoby na jakieś ćwiczenia. Może nieliczne, może od nowego roku trochę więcej? Ciężko powiedzieć.

Maze napisał/a:
O co chodzi z tymi zwierzętami?

Też jestem ciekaw.




 
 
Paplanina polityczna
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 688
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-12-09, 12:28   

Cytat:
Kto nie będzie biegał po lasach w przypadku mobilizacji... Albo chował się w piwnicach.

Mobilizacja nie oznacza jeszcze wojny.
No i po przysiędze jesteś żołnierzem i mogą Ci kazać szkolić się regularnie, np. raz do roku.

Cytat:
Ale jeszcze niedawno dla naszych dziadków czy pradziadków taka mobilizacja to byłoby coś oczekiwanego i normalnego.

Ja w sumie nie jestem przeciwna tym ćwiczeniom, natomiast nie podoba mi się to w obecnej organizacji... Nie wiadomo kto, nie wiadomo kiedy. Jeśli już chcą przywracać służbę wojskową to niech to zrobią i ustalą, że np. od roku 2023 na szkolenie wojskowe idą 19-latkowie.
Teraz mam wrażenie że jest to na zasadzie: na kogo wypadnie, na tego bęc :lol: .




 
 
Paplanina polityczna
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2022-12-09, 12:34   

Maze napisał/a:
Teraz mam wrażenie że jest to na zasadzie: na kogo wypadnie, na tego bęc .

Czyli tak samo dobrze zorganizowane jak obecny świat polityczny :lol: Niczego więcej bym się nie spodziewał :P




 
 
Paplanina polityczna
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1735
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-12-09, 12:44   

Z tego co się orientuję, to oni po prostu przywrócili regularne ćwiczenia, które były zawieszone bądź ograniczone przez pandemię. Przede wszystkim mają dotyczyć osób, które już w jakikolwiek sposób służyły w armii. Z nowych osób pobór ma dotyczyć około 3 tys. osób, ale tu chodzi o osoby mające wykształcenie albo doświadczenie w branżach pożądanych przez wojsko. Nie wiem co to dokładnie oznacza, ale dla takich osób to raczej mają być weekendowe szkolenia.
Ja nie mam nic przeciwko np. pilotowaniu drona. A nawet jeśli przyszłoby mi biegać po lasach to przynajmniej miałbym tytuł podchorążego, a po złożeniu przysięgi byłbym oficerem, więc może w razie wojny mógłbym stać za pierwszą linią frontu. :haha:
Co prawda chodziłem do liceum wojskowego, ale na szczęście to raczej była zabawa w żołnierzy i nigdzie figuruję w WKU po za zwykłym faktem, że istnieję.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Paplanina polityczna
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 688
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-12-09, 13:01   

Cytat:
Z tego co się orientuję, to oni po prostu przywrócili regularne ćwiczenia, które były zawieszone bądź ograniczone przez pandemię

Poniekąd tak, natomiast fikołek polega na tymże że regularnie ćwiczone były rezerwy. Teraz ustawą zmienili definicję rezerwisty i prawie każdy po komisji wojskowej jest aktualnie w rezerwie.

Michał napisał/a:
dla takich osób to raczej mają być weekendowe szkolenia.

Jeśli tak to nie ma tragedii ;) . Ja słyszałam, że miesięczne, weekendowe da się przeżyć. Z drugiej strony - czy dwudniowe szkolenie nie mija się trochę z celem? Ile człowiek jest w stanie się nauczyć przez dwa dni?




 
 
Paplanina polityczna
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1735
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-12-09, 13:33   

Maze napisał/a:
Poniekąd tak, natomiast fikołek polega na tymże że regularnie ćwiczone były rezerwy. Teraz ustawą zmienili definicję rezerwisty i prawie każdy po komisji wojskowej jest aktualnie w rezerwie.
Specem w prawie nie jestem, jedyne co pamiętam (byłem pierwszym rocznikiem, który nie musiał odbywać obowiązkowej służby) to, że kiedy ja musiałem się stawić na WKU, to potem automatycznie byłem przeniesiony do rezerwy. Może potem to zmienili, tego nie wiem, ale w dalszym ciągu bycie w rezerwie nie oznacza posiadania stopnia wojskowego, a z tego co zrozumiałem to przede wszystkim takich mają te ćwiczenia dotyczyć.
Biorę jednak poprawkę na to, że doświadczenie uczy by nie ufać władzy w każdym aspekcie. Niemniej rozumiem też, że media zwęszyły temat i w dalszym ciągu jest sporo dezinformacji w tej materii.

Maze napisał/a:
Z drugiej strony - czy dwudniowe szkolenie nie mija się trochę z celem? Ile człowiek jest w stanie się nauczyć przez dwa dni?
Pewnie zależy dużo od tego czym się kto zajmuje. Może dla jakiegoś speca od cyberbezpieczeństwa (tacy ponoć powinni się mieć na baczności) np. wystarczy zapoznanie się z wojskową infrastrukturą łączności. Nie wgryzałem się w temat, bo przyznam się szczerze jakoś mnie to mimo wszystko bardzo nie zaalarmowało, ale znowu - trzeba brać poprawkę na wrodzoną bylejakość wojska polskiego.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Paplanina polityczna
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-12-09, 14:32   

W zasadzie, nie powinienem się na ten temat wypowiadać, ponieważ mam kategorię E, ale myślę, że szkolenie przynajmniej teoretyczne, jeśli na praktykę nie pozwala np. stan zdrowia, powinni przechodzić wszyscy. Kiedyś w szkołach był taki przedmiot jak przysposobienie obronne, na którym już dzieci uczyły się, jak postępować w sytuacjach zagrożenia. Nie wiem, jak dziś to funkcjonuje, ale przypuszczam, że większość z nas w sytuacji nagłego zagrożenia naprawdę nie wiedziałaby, co robić.



 
 
Paplanina polityczna
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1077
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-12-12, 09:36   

Euphoriall napisał/a:
Co myślicie o nowej metodzie walki z kryzysem ekonomicznym, wojną czyli zwierzaki domowe?
Ja myślałam, że kupowanie/adopcja zwierząt na święta jako prezent dla dziecka to maksimum paranoi...

Szkoda, że jedzenie dla zwierzaków też zdrożało...

Dla tych co ich ominęło:
Cytat:
- Jak odczuwamy brak miłości, a nie mamy w pobliżu kogoś atrakcyjnego, komu moglibyśmy zaufać, to kupmy sobie psa lub kota. To bardzo uspokaja - radził prezes polskiego banku centralnego.
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,29241273,glapinski-mowil-o-inflacji-potem-skladal-zyczenia-i-sie-zwierzal.html




 
 
Paplanina polityczna
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1735
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-12-12, 09:51   

Odnośnie większości wypowiedzi Pana Glapińskiego, to odczuwam zażenowanie. Ja rozumiem, trudny okres inflacja, wojna u naszych bram, więc byłbym w stanie leciutko przymknąć oko na jego nietrafione prognozy, ale patrząc na jego wypowiedzi, to bardziej czuję vibe pijanego wujka na weselu aniżeli osoby stojącej na czele poważnej istytucji. Abstrahuję też od tego, że jego wypowiedzi na tematy adekwatne do kompetencji często jednak prędzej przystoją politykowi niż prezesowi niezależnej instytucji. Ale do tego to już obecna władza zdążyła nas przyzwyczaić, że nie ma niezależnych istytucji.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2022-12-12, 10:56   

Sweden napisał/a:
Szkoda, że jedzenie dla zwierzaków też zdrożało...

A ponoć masło nie...

Sweden napisał/a:
Dla tych co ich ominęło:
Cytat:
- Jak odczuwamy brak miłości, a nie mamy w pobliżu kogoś atrakcyjnego, komu moglibyśmy zaufać, to kupmy sobie psa lub kota. To bardzo uspokaja - radził prezes polskiego banku centralnego.
https://next.gazeta.pl/next/7,151003,29241273,glapinski-mowil-o-inflacji-potem-skladal-zyczenia-i-sie-zwierzal.html

.. bo o tym też było, że ludzie przesadzają.

Michał napisał/a:
ale patrząc na jego wypowiedzi, to bardziej czuję vibe pijanego wujka na weselu aniżeli osoby stojącej na czele poważnej istytucji.

Słynne" stopy jak są wysokie to potem spadają bo jak rosną to potem spadają..." :lol:
Proste? Proste :D




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2070
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2022-12-12, 11:46   

Cytat:
Odnośnie większości wypowiedzi Pana Glapińskiego, to odczuwam zażenowanie.


Podpiszę się, bo w sumie nawet nie wiem co miałabym napisać więcej, gdy słucha się jego wypowiedzi. Może trochę takie hmmm niedowierzanie?




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Paplanina polityczna
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2022-12-12, 13:03   

Michał napisał/a:
Abstrahuję też od tego, że jego wypowiedzi na tematy adekwatne do kompetencji często jednak prędzej przystoją politykowi niż prezesowi niezależnej instytucji. Ale do tego to już obecna władza zdążyła nas przyzwyczaić, że nie ma niezależnych istytucji.

Bo to przede wszystkim polityk — członek dawnego zakonu PC, czyli najwierniejszy żołnierz Kaczyńskiego. Nie może więc powiedzieć, ani zrobić niczego wbrew partii, bo się za niego wezmą jak za Banasia.




 
 
Paplanina polityczna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11