Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina polityczna
Autor Wiadomość
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2022-02-28, 03:54   

Castro napisał/a:
No to żyjemy w ciekawych czasach.


Ciekawe czasy to są zawsze i Billy Joel pięknie to wyśpiewał w tym kawałku:



Tak, każdy dzień kiedy Ukraina walczy zwiększa szanse na jej przetrwanie. Ciągle to ruscy są w natarciu i ciągle to oni wygrywają, chociaż już runął mit potężnej i wspaniałej armii rosyjskiej. Błędy w ich planowaniu, w dowodzeniu, w samych działaniach na Ukrainie sprawiły, że coś co miało dla nich być błyskawiczną operacją, przerodziło się w wyniszczającą i krwawą wojnę. Ukraińcy walczą jak diabły w obronie swoich domów i to zupełnie bez strachu przed ruskimi. Z kolei rosyjscy chłopcy z poboru nie chcą się bić, nie chcą umierać w wojnie której nie rozumieją. Propaganda tłukła im cały czas, że jadą wyzwalać ukraiński lud, który powita ich kwiatami i że ukraińska armia pójdzie zaraz w rozsypkę, a tymczasem lud wita ich wrogością, a w skrajnych przypadkach koktajlami mołotowa, a ukraińska armia walczy skutecznie, odważnie i z planem.

Zełensky to jest lider, który - w mojej ocenie - jest kluczowy dla jedności i zawziętości ukraińców. W piątek wywiad amerykański prognozował upadek Kijowa w ciągu kilku godzin i proponował wywiezienie Zełenskiego z miasta. Zełensky został i stał się symbolem oporu ukraińców, a ruskie wojska które wtedy próbowały opanować Kijów urzyźniły ukraińską ziemię.

Współpraca międzynarodowa jest naprawdę świetna, a Polska jest szczególnie ważnym miejscem tej współpracy. W Rzeszowie codziennie ląduja wojskowe transportowce, a przez graincę jedzie broń, amunicja, paliwo, żywność i inne zaopatrzenie. Swoją drogą, to że ruscy w ogóle nie przygotowali sił, które mogłyby odciąć Ukrainę od pomocy świadczy o ich przekonaniu co do tego, że wojna będzie trwała najwyżej kilka dni i żadna pomoc z zachodu nie nadejdzie.

Sytuacja Ukrainy jest ciągle dramatyczna: Na południowym wschodzie okrążony jest Mariupol, a w sttrone Kijowa jadą ruscy od wschodu i od północy. Do wojny ma się też na dużo skalę włączyć Białoruś... No cóż, zobaczymy co się stanie. Rosjanie stracili już mnóstwo sprzętu i ludzi, a ich żołnierze mają bardzo niskie morale. Dzisiaj walną też w nich sankcje z całą siłą. Liczę, że Putin nagle zniknie i że potem będzie informacja że zachorował na covid o przebiegu piorunującym i zmarł i że teraz nowe władze Rosji chcą rozmawiać i że w ogóle nie ma co dalej wojny prowadzić...


<<< Dodano: 2022-02-28, 05:18 >>>


Już za późno na edycję posta, ale wrzucę fajną wersję tego kawałka, gdzie każde nazwisko, wydarzenie i przedmiot są wyjaśnione:






My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-02-28, 14:47   

Jak dla mnie to powinni jedną ulicę nazwać Zełeńskiego, drugą Kliczki i niech się zbiegają do ronda Bohaterów Ukraińskich. I to w centrum Moskwy.

A o wydarzeniach to już pisać strach - bo nie wiadomo co prawdą a co nie.
A po weekendzie, to od ilości informacji miałam wrażenie, że te czołgi to na osiedlu obok jeżdżą.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-02-28, 23:40   

RobertIslay napisał/a:
Zełensky to jest lider, który - w mojej ocenie - jest kluczowy dla jedności i zawziętości ukraińców. W piątek wywiad amerykański prognozował upadek Kijowa w ciągu kilku godzin i proponował wywiezienie Zełenskiego z miasta.

To prawda. Oglądam sobie jego wystąpienia z ostatnich dni. Jak Rosja ogłosiła uznanie niepodległości republik, był zdeterminowany, dumny, ale też wyraźnie poruszony i smutny. Po ataku 24 wydawał się przygnębiony i przygaszony, ale nie zrezygnowany. Jego wystąpienie z 25 było pełne rozczarowania niezdecydowaniem zachodu, desperacji i determinacji człowieka, który się nie cofnie, bo nie ma dokąd. Płakać mi się chciało jak go ogladałam. On chyba naprawdę nie był pewien czy przeżyje kolejną dobę. Od soboty wydaje się jednak, że wstąpiły w niego nowe siły i wraz z każdą kolejną zdecydowaną decyzją państw Europy i każdym kolejnym dniem, w którym Ukraina dzielnie się broni ma więcej nadziei. Wielki szacunek do tego człowieka. Oby dożył do końca tego konfliktu.
-
RobertIslay napisał/a:
Liczę, że Putin nagle zniknie i że potem będzie informacja że zachorował na covid o przebiegu piorunującym i zmarł i że teraz nowe władze Rosji chcą rozmawiać i że w ogóle nie ma co dalej wojny prowadzić...

Jak go Rosjanie nie odstrzelą, to ten świr może faktycznie "wcisnąć nuklearny guzik" jak mu rzyć zacznie płonąć... on pewnie też niestety zdaje sobie z tego sprawę, stąd i stół sobie kazał zrobić taki, żeby mu nikt walizki pod nim nie zostawił, jak kiedyś Hitlerowi...

Przy okazji... całkiem ciekawy filmik o tym czego Rosja chce w Ukrainie i dlaczego teraz, gdyby ktoś chciał ogarnąć o co tutaj chodzi:




 
 
Paplanina polityczna
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2022-03-01, 04:52   

Pisałem obszerny post z odpowiedzią, ale coś kliknąłem, wszystko się odświeżyło i tyle z mojego pisania było. Nie mam już ani czasu ani energii na jego odtworzenie.


Teraz tylko kilka ciekawostek z Twittera:

Moskwa, poniedziałek rano. Wielkie zdziwienie w rosyjskim metrze. Nie da się się już zapłacić telefonem. Kolejki ogromne, bo ludzie szukają gotówki:

https://twitter.com/i/web/status/1498343208094478354

Jutro Sberbank podnosi raty krdytów hipotecznych o 7,5% do 18,6%. Żryjcie gruz (mój dopisek).



https://twitter.com/biann...0344%2Fpage-552


Rosja będzie wypłacać 11 000 ruli (ok 104$) rodzinom zabitych żólnierzy... 500+ i to jednorazowo za zabitego, syna, ojca, brata, męża, chłopaka...

https://twitter.com/sumle...0344%2Fpage-555


Tyle na dzisiaj.




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2022-03-01, 11:47   

https://katowicedzis.pl/2022/02/obrzydliwy-akt-wandalizmu-w-katowickim-parku-kosciuszki/
Co ma się w głowie zamiast mózgu, aby prócz szczycenia się publicznie brakiem wiedzy to jeszcze patrzenie na każdego człowieka osobno przez pryzmat działań poprzednich pokoleń lub pochodzenia/narodowości?

Dobrze, że to pojedyncze (oby) przypadki, bo idąc tym tropem rozumowania - Polacy nie pomagaliby Ukraińcom, a bali się Czechów. I tak po nitce do kłębka - nie byłoby ludzi, bo każdy naród w swojej historii ma "za uszami".




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2022-03-02, 02:10   

Euphoriall napisał/a:
Co ma się w głowie zamiast mózgu, aby prócz szczycenia się publicznie brakiem wiedzy to jeszcze patrzenie na każdego człowieka osobno przez pryzmat działań poprzednich pokoleń lub pochodzenia/narodowości?


Ja bym napisał, że to jest ruska prowokacja, żeby pokazać jaka Polska zła. Same ruskie to zrobiły. ;)


Sytuacja na Ukrainie jest bardzo zła. Ruscy zrzucili maski wyzwolicieli, spod których wyłoniły się kacapskie mordy okupantów, którzy nie cofną się przed żadną zbrodnią. Bombardowania Charkowa i Chersonia pokazują jak brudna ta wojna dalej będzie. Być może jest to moment, w którym Ukraina powinna rozważać kapitulację, a jeśli nie kapitulację, to chociaż otwarcie miast.

Oczwyiście chciałbym widzieć ruskich pogrążających się w krwawej i kosztownej wojnie, ale mam też już dosyć obrazów zabitych ludzi na ulicach, filmów gdzie widzę zapłakane dzieci uciekające gdy obok leżą zakrwawione ciała. Nie ma sensu z Ukrainy robić drugiego Powstania Warszawskiego. Ukraińcy już i tak stali się narodem, którego Rosjanie nie będą wstanie zrusycyzować.




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Paplanina polityczna
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1704
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-03-02, 08:47   

RobertIslay napisał/a:
Ukraińcy już i tak stali się narodem, którego Rosjanie nie będą wstanie zrusycyzować.

Dlatego uważam, że nie można rozważyć kapitulacji, bo w tej sytuacji Ruscy są gotowi posunąć do ludobójstwa. Uważam, że wszyscy, którzy nie mają walczyć, powinni opuścić Ukrainę i walka musi trwać. O to Ruskim chodzi, o szok i terror, skoro blitzkrieg się nie udał, to posuwają się do takich metod jak ostrzał obiektów cywilnych.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-03-02, 23:46   

RobertIslay napisał/a:
Być może jest to moment, w którym Ukraina powinna rozważać kapitulację, a jeśli nie kapitulację, to chociaż otwarcie miast.

Kapitulacja Ukrainy to najgorszy możliwy pomysł dla Ukrainy i świata. Nikt tam przez lata (dekady? stulecia?) nie wejdzie, a skala terroru wobec "objętej bratnią pomocą" Ukrainy będzie przypominać najlepsze czasy sowietów. Będą konkurować w masie ofiar z tym co się działo w 32 jak był Голодомо́р.
RobertIslay napisał/a:
mam też już dosyć obrazów zabitych ludzi na ulicach, filmów gdzie widzę zapłakane dzieci uciekające gdy obok leżą zakrwawione ciała

To pracuj nad swoją tolerancją na takie obrazy, bo na razie ich będzie tylko więcej. Ukraina chce walczyć, wierzy w zwycięstwo, kapitulacja zabiłaby ich nadzieję, ich wiarę i ich przyszłość na dekady i nie zatrzymałaby zbrodni, bo jak mówisz:
RobertIslay napisał/a:
Ukraińcy już i tak stali się narodem, którego Rosjanie nie będą wstanie zrusycyzować.

Naród ukraiński przetrwa cokolwiek się wydarzy. Miliony uciekną i będą kultywować tradycję narodu, jak Polacy w czasach rozbiorów. Cokolwiek się wydarzy. Nie odbieraj ludziom prawa do umierania z dumą i bronią w ręku walcząc o to, w co wierzą, kiedy alternatywą są jedynie kolejne rzezie, przemoc i terror.
RobertIslay napisał/a:
Nie ma sensu z Ukrainy robić drugiego Powstania Warszawskiego.

Podczas Powstania Warszawskiego świat stał i patrzył jak Warszawa się wykrwawia. I to była tylko Warszawa. Nie cała Polska. Nikt nie mówi, że Westerplatte było niepotrzebne. Teraz nawet Australia zadeklarowała dostawy broni. 70 Japończyków zadeklarowało chęć wstąpienia w szeregi Ukraińskiej armii cudzoziemskiej. Francja puszcza swoich legionistów obywatelstwa ukraińskiego w pełnym rynsztunku bojowym do Ukrainy. Wróciło 80 000 Ukraińców bronić kraju. My siedząc w ciepłych i bezpiecznych domach nie mamy moralnego prawa mówić im, że mają tą wiarę stracić i ugiąć się przed Rosją, bo nas to boli widzieć ich cierpienie. To jest ich wybór i nikt nie ma prawa za nich dokonać innego. My Polacy mieliśmy "cud nad Wisłą", więc wierzmy w "cud nad Dnieprem" czy "cud nad Prypecią", dopóki Uraińcy wierzą. To co możemy zrobić to wysyłać broń, przyjmować uchodźców, popierać ich dążenia dołączenia do UE, akceptować obciążenie inflacją, słabnącym złotym i odpierać ataki dezinformacyjne, bo dzisiaj takie mamy zadania w tej "zimnej wojnie" gospodarczej, informacyjnej, cybernetycznej i hybrydowej, w której już jesteśmy. Kurczę... ale mi emocjonalnie wyszło... :oops:




 
 
Paplanina polityczna
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2022-03-03, 01:55   

Cóż, miałem wyjątkowo defetystyczny nastrój. Nie zgodził się ze mną nikt z kim o tym rozmawiałem. Uznaję wobec tego rację innych. Dużo frustracji przeze mnie przemawia, bo czuję się bezsilny wobec tej tragedii która się dzieje.

Dzisiaj humor nieco lepszy, bo i wieści z frontu nienajgorsze. Co prawda na południu ruskie trzymaja się dobrze, ale nadal nie zajęli Mariupola. Wcześniej podali że mają Chersoń, ale zaprzeczają temu i Ukraińcy i wywiad USA (a ci drudzy są niemal bezbłędni od początku ruskiego najazdu, a i przed wszystko o kacapach wiedzieli).

Na północy dzieje się wyjątkowo ciekawie, bo Ukraińcy przeszli do kontrataku. Wychodzi na to, że najpierw jednostki specjalne zniszczyły sztab dowodzenia całego odcinka - stąd dostęp do rosyjskich planów - a następnie odbiły dwie miejscowości na zachód od Kijowa (Borodyanka i Makariv) i okrążyli w ten sposób spore zgrupowanie wojsk rosyjskich. ,

W połączeniu z tym co mówią amerykanie, że 70% wojsk rosyjskich na Ukrainie jest na wyczerpaniu, albo już wyczerpało zapsay paliwa i żwyności, to ten obraz nie jest tak bardzo pesymistyczny jak mi się wczoraj wydawało.

https://twitter.com/i/web/status/1499077601712869379

A poza tym, to nad Polską krąży wzdłóż jej wschodnich i północnych granic, amerykański dron wywiadowczy RQ-4A Global Hawk. Nie chcę być złym prorokiem, ale nad Ukrainą też krążył, a potem ruskie wjechały. Także ten... Trzymajcie się w tej Polsce. :P

Z ciekawostek, to ponoć nasze polskie Pioruny zestrzeliły już ponad 10 ruskich śmigłowców!

To jest bardzo interesujące. Wgląd w to jakie są nastroje rosyjskich akademików w związku z wojną. Warto przeczytać, żeby lepiej zrozumieć rosyjskie społeczeństwo:

http://deryugina.com/a-view-from-russian-academia/




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
Ostatnio zmieniony przez RobertIslay 2022-03-03, 02:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Paplanina polityczna
Czu 
Bipolar.



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Maj 2019
Posty: 996
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-03-03, 02:00   

Castro, dobrze Ci wyszło. Jakby była opcja 'lubię to', to bym wcisnęła.
Od rana, odkąd przeczytałam ten post RobertIslay chodziły mi po głowie bardzo podobne słowa... Tyle, że w dzień nie miałam czasu.




"Been searching somewhere out there
For what's been missing right here."
LP
:cama:
 
 
Paplanina polityczna
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2022-03-03, 03:48   

Dramatyczna noc w Kijowie. Kacapstwo prawdopodobnie używa zakazanej przez prawo międzynarodwe bronii termobarycznej.

Tu relacja CBS, która uchwyciła moment wybuchu:

https://twitter.com/i/web/status/1499180156325445640


I inne nagrania:


https://twitter.com/i/web/status/1499179217745031169




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Paplanina polityczna
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-03-03, 09:17   

Euphoriall napisał/a:
Co ma się w głowie zamiast mózgu, aby prócz szczycenia się publicznie brakiem wiedzy to jeszcze patrzenie na każdego człowieka osobno przez pryzmat działań poprzednich pokoleń lub pochodzenia/narodowości?

Fake newsy mają się w PL coraz lepiej. "Relacje z granicy" z podpiętymi zdjęciami jakoby zamiast uciekających Ukraińców - kobiet z dziećmi byli sami Afgańczycy czy inni ciemnoskórzy spowodowała, że w Przemyślu do boju wyszli kibole.
Znam kogoś kto jest bardzo 'narodowościowy' i wrzuca treści, że jest przeciwko pomocy Ukrainie, bo nie należy zapominać co banderowcy zrobili Polakom i że to było tylko 80 lat temu, więc niech teraz radzą sobie sami.
Do tego udostępnia te wszystkie filmiki pokazujące ciemnoskórych na dworcu w Przemyślu.


Takie sankcje nałożyli na Rosję, że już 2 rosyjskie banki wyłączyli z sankcji.
https://forsal.pl/swiat/rosja/artykuly/8370599,unijne-sankcje-rosja-sbierbank-i-gazprombank-wylaczone.html


Castro napisał/a:
Kurczę... ale mi emocjonalnie wyszło...

Wyszło celnie, w punkt.




 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2022-03-03, 09:28   

RobertIslay napisał/a:
Nie chcę być złym prorokiem, ale nad Ukrainą też krążył, a potem ruskie wjechały.

Na razie bardziej prawdopodobne niż konwencjonalne działania wojenne na naszym terenie, są ataki cybernetyczne (mamy Charlie-CRP) i dezinformacja, jak ta akcja w Przemyślu, na którą złapali się nasi "dzielni kibolscy patrioci", którym naopowiadano, że Białoruś przerzuca islamskich terrorystów przez Ukraińską granicę, a oni gwałcą, rabują i napadają na kobiety. Trzeba uważać w co się wierzy i uważać co się udostępnia. Akcja rosyjska w internecie jest nastawiona na polaryzację i wywołanie wewnętrznych konfliktów, więc fake newsy pojawiają się po obu stronach typowych naszych sporów. Ukraina przestrzega przed deep fake, w którym ponoć Zelensky ma się poddać. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że Rosjanie niszczą wieże transmisyjne i próbują odciąć Ukraińców od informacji. Jeżeli przeczytacie coś takiego, nie przesyłajcie dalej, poczekajcie na oficjalne stanowisko.




 
 
Paplanina polityczna
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1704
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2022-03-03, 09:33   

Sweden, od początku była mowa o 70% sektora bankowego... Chyba logiczne, że z dnia na dzień nie ma możliwości byśmy przestali kupować gaz z Rosji.



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Paplanina polityczna
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2022-03-03, 14:01   

Tak na szybko, przed praca. Ten sam chlopiec 25 lutego i 1 marca. Fajne! (Nic drastycznego):





My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Paplanina polityczna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12