Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Paplanina polityczna
Autor Wiadomość
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-11-14, 18:54   

feels3 napisał/a:
Podobno sprawa z uchodźcami może być odwróceniem uwagi świata od coraz większej koncentracji wojsk rosyjskich przy granicy z Ukrainą.

Gdzieś czytałam, że już pojawiają się oskarżenia, że osoby na granicy mają broń z Donbasu. CNN i inne redakcje ze świata wynegocjowały sobie dostęp do granicy od strony Białoruskiej i jak to ujęto "nadają spod płotu". Piękna informacja będzie szła w świat, jak będzie to kontrolowała Białoruś.
Mi się strasznie przykro zrobiło, jak wyczytałam, że wśród osób na granicy są Kurdowie. Bardzo mi było ich żal w związku z tym jak rozwiązała się sytuacja z Syrią i ISIS, a teraz znowu z deszczu pod rynnę. Biedni ludzie.




 
 
Paplanina polityczna
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2021-11-14, 21:20   

Castro, Amerykanie olali Kurdów i praktycznie wycofali się z większości zamieszkanych przez nich ziem (chyba jakieś pola naftowe tylko kontrolują), spadek zaangażowania USA widać też na innych frontach. A szkoda, bo oni chyba nie mieli jakichś radykalnych odchyłów.

Wygląda na to, że USA wycofuje zaangażowanie w Europie i Bliskim Wschodzie na rzecz Dalekiego Wschodu. Dla nas to zły znak.




 
 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2021-11-17, 09:35   

Radujmy się! Ku czci Jarosława i kota jego, zawsze dziewiczego!
Ład podpisany!




... jesteśmy zgubieni.


<<< Dodano: 2021-11-29, 12:17 >>>


Tak informacyjnie.

Po latach 40-tych XXw. powstały takie określenia jak zbrodnie hitlerowskie, zbrodnie katyńskie.
XXIw zrobił się bardziej czuły na krzywdy w związku z tym powstał termin "zbrodnie vatowskie".

Nie, to nie żart.

***

A o rejestrowaniu ciąż już wszyscy słyszeli? Obowiązkowe od 1.01.2022r. więc którą panią obejmie ciąża na początku 2022 roku to będzie na zaszczytnej liście. Bo wiecie, trzeba pilnować, czy któraś to nie podupadnie na zdrowiu wracając np. z Pragi czy Ostrawy, bo będą dochodzenia pt. "Ale jak to pani poroniła? A mamy informacje że była pani na weekend poza krajem, to jest pani przekonana że to nie ma związku?".

Kobiety przestaną chodzić do ginekologa na prowadzenie ciąży w obawie że zostaną... no właśnie.

Jak to pisaliśmy na poprzedniej stronie tego tematu?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1660
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2021-11-29, 21:02   

Euphoriall, Dlatego nie będę mieć dzieci i zamierzam nosić wkładkę do menopauzy.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Paplanina polityczna
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1704
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2021-11-29, 21:08   

Cappy, poczekaj aż to też stanie się nielegalne. ;)



To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-11-30, 09:07   

To może raz milszy akcent - złożono projekt legalizacji kobiecej sterylizacji, a konkretnie chcą wprowadzić zmianę w kodeksie karnym, która będzie depenalizować ubezpłodnienie, jeżeli odbędzie się ono za zgodą ubezpładnianego. Ciekawe co z tego wyjdzie i jak PiS będzie "bronić" kobiecych narządów przed "straszną krzywdą".



 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2021-11-30, 09:27   

Castro napisał/a:
Ciekawe co z tego wyjdzie i jak PiS będzie "bronić" kobiecych narządów przed "straszną krzywdą".

Jak to jak? Wg. ministra edukacji "kobieta" zaczyna się po 3 dziecku. :lol:
Reszta to lambadziary.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
takajakinne 
bóg



Dołączyła: 27 Lis 2015
Posty: 1854
Skąd: zewsząd

Wysłany: 2021-11-30, 09:42   

Ja czekam na zakaz emigracji. :zły:



 
 
Paplanina polityczna
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-11-30, 12:13   

Euphoriall napisał/a:
A o rejestrowaniu ciąż już wszyscy słyszeli?

Słyszeli. Internet zahuczał, że do kompletu brakuje rejestru ojców, by nie mogli spierdzielić gdzie pieprz rośnie bez żadnych konsekwencji.

Euphoriall napisał/a:

... jesteśmy zgubieni.

Już od dawna chyba zgubieni i w czarnej...


Podobno prezydent nie wyobraża sobie wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko covid, by ludziom nie ograniczać wolności, aż dziwne, że sobie wyobraził ograniczanie wolności kobietom.




 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2021-11-30, 14:20   

Sweden napisał/a:
Internet zahuczał, że do kompletu brakuje rejestru ojców, by nie mogli spierdzielić gdzie pieprz rośnie bez żadnych konsekwencji.

To niejako istnieje.
Każdy z takowych ojców na przypisaną Sygn.akt [numer] i są wyszukiwani listami gończymi pt. "zajęcie wierzytelności". :lol:
A ci, co dalej się buntują, to za karę my, zwykli podatnicy, zapewniamy im meldunek czasowy, jedzenie, picie.
Co by nie rzecz - tatuśków uciekających od płacenia alimentów wieszałabym za przyrodzenie, bez procesu.
Trzeba było myśleć głową nie główką.

takajakinne napisał/a:
Ja czekam na zakaz emigracji

Zmiany w uldze abolicyjnej? Nie zakaz ale wprowadzenie niekorzystnych przepisów co do rozliczeń z pracy za granicą.


<<< Dodano: 2021-12-01, 11:37 >>>


Dzisiaj w sejmie zaczynają obradować o zaostrzeniach przepisów aborcyjnych, czyli to co napisała Castro na poprzedniej stronie: aborcja = zabójstwo =maksymalnie dożywocie.

Po cholerę oni w ogóle ruszali poprzednie przepisy to nie wiem.
Za to wiem, że jak były lata 70-te to była masakra, bo kobieta przychodziła na izbę przyjęć z tekstem "panie doktorze, szybko skrobiemy, bo mam dzisiaj na drugą zmianę" - i to na mój gust należało ukrócić. Ale żeby teraz w skrajność w drugą stronę?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Castro 



Wiek: 37
Dołączyła: 08 Maj 2017
Posty: 825
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-12-01, 16:42   

Euphoriall napisał/a:
Za to wiem, że jak były lata 70-te to była masakra, bo kobieta przychodziła na izbę przyjęć z tekstem "panie doktorze, szybko skrobiemy, bo mam dzisiaj na drugą zmianę" - i to na mój gust należało ukrócić.
Ukrócić dostęp czy zmienić formę i na przykład obowiązkowo przedstawiać alternatywne rozwiązania? Jeżeli chodzi o te mityczne kobiety, które aborcję traktują jak antykoncepcję, to mam wrażenie, że są to jakieś jednostkowe przypadki i tak skrajnie nieodpowiedzialni ludzie nie powinni tak czy siak dostawać pod opiekę jakichkolwiek dzieci.



 
 
Paplanina polityczna
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 681
Skąd: Europa

Wysłany: 2021-12-01, 16:44   

Cytat:

Dzisiaj w sejmie zaczynają obradować o zaostrzeniach przepisów aborcyjnych, czyli to co napisała Castro na poprzedniej stronie: aborcja = zabójstwo =maksymalnie dożywocie.

I mam wrażenie że coraz mniej to ludzi obchodzi, nie robi takiego wrażenia na tłumie co wyrok Trybunału sprzed roku.
Niby są protesty, ale wydaje mi się że znacznie mniej uczęszczane.

Osobiście mam dość skrajny pogląd na temat aborcji i chyba kontrowersyjny, ale to nie ma raczej znaczenia. W tym kraju zaraz nie będzie się dało normalnie żyć i ze zwykłego szacunku do siebie - bardzo mnie stresuje sytuacja w kraju i czuję, że tracę tu zdrowie - chciałabym emigrować :roll: .




 
 
Paplanina polityczna
Sweden 



Dołączyła: 24 Paź 2021
Posty: 1044
Skąd: Polska

Wysłany: 2021-12-01, 18:19   

Euphoriall napisał/a:
Po cholerę oni w ogóle ruszali poprzednie przepisy to nie wiem.

Może prężnie działające w polityce Ordo Iuris ma coś z tym wspólnego?
Nie wydawało mi się to zbyt realne by za zmianami stała np. jedna taka pani Kaja G, tam zawsze jest gdzieś drugie dno i szukając informacji o różnych powiązaniach trafiłam na tą organizację, a to z kolei ma dość niejasne powiązania z sektą z Brazylii. W ogóle za tym grubsze pieniądze idą.
Do grona działaczy tej organizacji należy np. Bogdan Chazan, a nie da się zapomnieć o głośnej sprawie z jego udziałem jak mu "klauzula sumienia" nie pozwoliła dokonać aborcji płodu z ciężkimi wadami.


Maze napisał/a:
Niby są protesty, ale wydaje mi się że znacznie mniej uczęszczane.

Wydaje mi się, że są mniej uczęszczane, bo one kompletnie nic nie zmieniają, nic nie daje wyjście ludzi na ulicę. Czy protesty kobiet coś zmieniły?


Czy realne wydaje się być wyprowadzenie nas z UE przez PiS?
Czy nas mogą wyrzucić z UE przez działania tej partii?




 
 
Paplanina polityczna
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2021-12-02, 08:18   

Castro, byłam i jestem przeciwna aborcji na zasadzie "bo taki mam kaprys". A "mityczne" te kobiety są obecnie, nie kilkadziesiąt lat temu - dzisiaj to one już w ciąże nie zajdą, dawno są po menopauzie.
I nie wiem co bym musiała usłyszeć, by mnie przekonało, że zarodek/płód/dziecko można traktować na równi z czymś nieznaczącym na dłuższą metę.
Tego co opisałam wyżej to ukrócić zdecydowanie.

Sweden napisał/a:
Czy protesty kobiet coś zmieniły?

Tak, dały argument do covidowych obostrzeń.

A co ma zmienić przemarsz gdzie część ich uczestniczek w ogóle nie wie o co chodzi, ważne, że tam są i mają zdjęcie na insta jakie to są niezależne - takie osoby również pokazywali na stacjach nie tylko TVP.

Sweden napisał/a:
Czy realne wydaje się być wyprowadzenie nas z UE przez PiS?
Czy nas mogą wyrzucić z UE przez działania tej partii?

Mnie by to nie zdziwiło.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Paplanina polityczna
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 681
Skąd: Europa

Wysłany: 2021-12-02, 10:34   

Cytat:
A "mityczne" te kobiety są obecnie, nie kilkadziesiąt lat temu - dzisiaj to one już w ciąże nie zajdą, dawno są po menopauzie.

Przy ówczesnym poziomie wiedzy, dostępie do antykoncepcji i przyzwoleniu na przemoc wobec kobiet w rodzinie to często był jedyny sposób, żeby kobieta co roku nie rodziła dziecka. Zwłaszcza na wsiach. Tego nawet nie ma co porównywać do obecnych czasów, to mit że legalna aborcja zastępuje antykoncepcję.

Znam jedną z kobiet, która jest już prababcią i w swojej młodości miała co najmniej jedną aborcję. Gdy byłam w ciąży widziała nagranie z mojego badania z 12 tygodnia, takie na wypasie - świetna jakość, płód w 3d, widać nawet malutkie paluszki itp. I bardzo była wstrząśnięta tą wiedzą, że to taki "maly człowiek" bo ona była pewna, że na tym etapie ciąży płód to wciąż zlepek komórek. Dopiero wtedy się dowiedziała, jak wygląda płód na tym etapie ciąży.

Teraz przede wszystkim kobiety są lepiej wyedukowane i bardziej niezależne, dlatego dostęp do legalnej aborcji wcale nie spowoduje, że przestaną się zabezpieczać przed ciąża, bo "przecież można wyskrobać".




 
 
Paplanina polityczna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12