Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Wychowanie fizyczne
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-03, 11:23   

Imaginary napisał/a:
Właśnie nie żałuję, tak napisałam.

A, przepraszam. Mam dzień pełen wrażeń i trochę mogę być nieprzytomna. ;)




 
 
Wychowanie fizyczne
Rauko 
Above all.



Wiek: 26
Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 794
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-08-05, 17:43   

Hm, ja na wf'ie nie ćwiczę już sześć lat, więc patrzę na wszystko trochę z innej perspektywy.
Wf w podstawówce miałam naprawdę kiepski, jednak wina leżała w nauczycielu. Był to pan w wieku +/- 60 lat, dość pokaźnych rozmiarów, który nie umiał poprawnie zrobić przysiadu... Ale rekompensowały mi to dodatkowe treningi siatkówki i basen.

Miałam (a właściwie moja klasa miała) to szczęście, że zarówno w gimnazjum jak i liceum trafiłam na naprawdę dobrych wuefistów. Zajęcia były urozmaicone, bardzo rzadko zdarzały się sytuacje, w których np. siatkówka powtarzała się na kilku lekcjach. Były tradycyjne gry zespołowe, lekkoatletyka, bieganie, jakieś tam podstawy jogi, unihokej, siłownia - tak naprawdę każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mam w klasie zarówno osoby wysportowane jak i takie, które w ćwiczeniach fizycznych nie czują się najlepiej - nikt nikogo nie dyskryminował, każdy pracował w swoim tempie i na miarę swoich możliwości. W sumie, jedyne czwórki, które pojawiły się na koniec roku, miały osoby unikające zajęć/sprawdzianów albo nierobiące zupełnie nic.

Ja uważam wf - oczywiście dobrze prowadzony - za naprawdę przyjemne doświadczenie i często żałuję, że nie mogę w nim uczestniczyć.




Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.
 
 
Wychowanie fizyczne
Świetlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-01, 18:06   

Chochlik, sorry nie doczytałem.



Ostatnio zmieniony przez 2015-09-01, 18:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wychowanie fizyczne
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-01, 18:18   

Świetlik, ten temat dotyczy (wycinek z pierwszego posta):

Cytat:
I tak sobie teraz myślę o tym jaką formę ma WF. Jaką daje szansę takiemu nieusportowionemu uczniowi na poprawę kondycji? Czego go uczy?




 
 
Wychowanie fizyczne
Falstaff 


Dołączył: 15 Wrz 2015
Posty: 81
Skąd: świat

Wysłany: 2015-09-15, 20:44   

Nie brałem udziału w WF-ie od blisku 9 lat, ale co nie zmienia faktu że były zabawne gdyż polegały na jednej rzeczy:

Nauczycielka rzucała nam piłkę do nogi jak mięso wygłodniałym zwierzętom i to były całe lekcje, ba! nawet raz dostałem czwórkę pomimo zwolnienia z wf-u (prawdopodobnie wpisana przez nieuwagę, ale coż...)




 
 
Wychowanie fizyczne
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2015-09-23, 22:56   

W gimnazjum lekcje wychowania fizycznego były znienawidzonym przeze mnie przedmiotem. Bałam się przed każdą lekcją, że znów będzie mi kiepsko szlo w jakiś grach zespołowych, że będę odstawać od grupy, że z czymś sobie nie poradzę, wszyscy będą patrzeć na moja porażkę.
Wszystko zmieniło się teraz, w liceum, kiedy mogę wybrać sobie formę aktywności, która mi odpowiada. Mamy dostęp do siłowni, bieżni, zajęcia z fitnessu, gry zespołowe jeżeli ktoś lubi, dość często można wybrać się na taniec lub sztuki walki. Lekcje stały się przyjemnością, odpoczynkiem. Chociaż mamy różne zaliczenia na punkty, to spokojnie można do nich się przygotować, a kiedy już się zaliczy chodzić na to, co się chce robić.
Różnica między wfem w moim liceum a gimnazjum jest ogromna. W gimnazjum najgorsza lekcja, w liceum możliwość wyboru i każdy znajdzie coś dla siebie.




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Wychowanie fizyczne
tenswiatjest 


Wiek: 25
Dołączyła: 29 Sty 2016
Posty: 178
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2016-07-28, 01:00   

Dla mnie w-f jest jak przerwa międzylekcyjna, a jak mam ostatni to jestem szybciej w domu, bo mam wyje*ane na w-f i nie chodzę :D



 
 
Wychowanie fizyczne
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-07-28, 09:46   

tenswiatjest, to jakim cudem byłaś klasyfikowana z wf-u?



:myszka:
 
 
Wychowanie fizyczne
tenswiatjest 


Wiek: 25
Dołączyła: 29 Sty 2016
Posty: 178
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2016-07-28, 12:01   

Pozaliczałam w jeden dzień kilka sprawdzianów :D U mnie oceny zawsze wystarczały.



 
 
Wychowanie fizyczne
Akyrp Ratavuli
[Usunięty]

Wysłany: 2016-07-28, 12:01   

tenswiatjest, niemożliwe.



 
 
Wychowanie fizyczne
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-07-28, 12:02   

tenswiatjest, u mnie wystarczyła obecność. Bez obecności nie byłeś klasyfikowany i tyle. Ja miałam prawie same 3 i 4, ale na koniec roku dostałam 5, bo byłam aktywna na lekcjach, chociaż bardzo chętnie kończyłabym lekcje 2 godziny wcześniej w czwartki i piątki. ;>



 
 
Wychowanie fizyczne
tenswiatjest 


Wiek: 25
Dołączyła: 29 Sty 2016
Posty: 178
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2016-07-28, 12:16   

Akyrp Ratavuli napisał/a:
tenswiatjest, niemożliwe.

Możliwe. Przechodziłam z przedmiotów, gdzie miałam frekwencję w okolicach 40% ;)
Arche napisał/a:
tenswiatjest, u mnie wystarczyła obecność. Bez obecności nie byłeś klasyfikowany i tyle. Ja miałam prawie same 3 i 4, ale na koniec roku dostałam 5, bo byłam aktywna na lekcjach, chociaż bardzo chętnie kończyłabym lekcje 2 godziny wcześniej w czwartki i piątki.

No było i tak :D Frekwencja się u mnie odbijała na ocenie, ale mi wystarczało 3 na koniec.




 
 
Wychowanie fizyczne
Arche 



Wiek: 25
Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 1923
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-07-28, 12:41   

tenswiatjest, u nas było dwa, jak kogoś nie było dwa razy w miesiącu... Czyli niedyspozycja. :) Bo okres to nie choroba i mamy ćwiczyć.

tenswiatjest napisał/a:
Możliwe. Przechodziłam z przedmiotów, gdzie miałam frekwencję w okolicach 40%

To też niemożliwe. Albo zbyt pobłażliwa szkoła. U nas kilka osób ma egzaminy z powodu frekwencji.




 
 
Wychowanie fizyczne
tenswiatjest 


Wiek: 25
Dołączyła: 29 Sty 2016
Posty: 178
Skąd: podlaskie

Wysłany: 2016-07-28, 12:41   

Arche napisał/a:
Albo zbyt pobłażliwa szkoła.

Tak.




 
 
Wychowanie fizyczne
Cassie99 
58637523(GG)



Wiek: 25
Dołączyła: 23 Lip 2016
Posty: 57
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-07-31, 19:19   

U nas aby zaliczyć przedmiot wystarczy mieć strój i raz w roku przebiegnąć boisko na czas :) Miałam 4 z wf bo parę razy nie ćwiczyłam, gdybym w dniu wystawianiu ocen ćwiczyła, miałabym 5 :D



"Ślady, które ludzie pozostawiają po sobie, zbyt często są bliznami."
 
 
 
Wychowanie fizyczne
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12