Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
"Zhackujmy google"!
Autor Wiadomość
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-06-17, 21:00   "Zhackujmy google"!

Scrollując moją tablicę na facebooku natrafiłam na linka do bloga. Tytuł brzmiał "Jak się zabić". Nic dziwnego, że kliknęłam, prawda? Nawet jeśli obecnie myśli samobójcze mnie nie męczą, to i tak mam w sobie jakiś podświadomy pociąg do tego typu treści. Weszłam, przeczytałam. Zaskoczona przełączyłam karty, by wejść na fanpage pomysłodawcy i od razu pomyślałam o naszym forum.

StayFly napisał/a:
Co miesiąc 4000 osób trafia na mojego bloga, bo chce się zabić


StayFly napisał/a:
Użyjmy technologii przeciwko niej samej. Zaspamujmy wyszukiwarki na hasło „jak popełnić samobójstwo” tekstami, w których ludzie znajdą iskrę nadziei.


Oraz wiele innych tego typu cytatów. Osobiście coś w okolicach serca i żołądka mnie załaskotało. Jakkolwiek banalnie by to nie zabrzmiało. Myślę, że jest to jedna z mądrzejszych i bardziej empatycznych akcji w polskim Internecie. Albo po prostu zaczynam to dopiero dostrzegać. Ale wiem jedno. Gdybym sama miała bloga - wrzuciłabym podobnego posta z odnośnikiem do tego forum. Jestem administratorem klasowej strony na facebooku. Nie omieszkam wrzucić linka, sama swojej historii pewnie nie opiszę, na to odwagi mi nie starczy, ale samo zwrócenie uwagi na ten problem może pomóc. Choćby jednej osobie takiej jak my, to ma to sens. Od jakiegoś czasu kieruję się tą zasadą, na Pacie, tutaj i w wolontariacie. Być może brzmię właśnie jak fanatyczka, ale to właśnie teraz czuję i moim zdaniem jest to warte rozpowszechnienia. Przecież to piękna akcja, a życie mamy tylko jedno.

Żeby nie przedłużać i nie pleść, łapcie linki do niektórych wpisów. Inne znajdziecie z pewnością. ;)

StayFly
mira faber
tattwa
Siouxie

Aby wyszukać więcej, wystarczy w google wpisać frazę "Jak się zabić" i tym podobne, albo po prostu wyszukać na facebooku jednego z blogerów, odnośniki do reszty łatwo znaleźć w komentarzach.

Co sądzicie o tej akcji? Jak się Wam podoba? Myślicie, że ma to jakiś sens?




Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
"Zhackujmy google"!
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-06-18, 15:29   

Świetna akcja. Czasami zdesperowani ludzie szukają, naprawdę szukają takiego sposobu. Czasami go znajdują, czasami realizują, a czasami trafiają tutaj na forum. Mogę siebie podać za przykład. Myślę, że to da jakiś efekt. Przynajmniej mam taką nadzieję.

Wspaniała inicjatywa.







平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
"Zhackujmy google"!
wisienka
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-18, 20:53   

Wiedziałam, jak się zabić, więc szukałam takich fraz nie tyle z potrzeby zdobycia informacji, ale po prostu z ciekawości ("a może znajdę jednak lepszy sposób?"). Pewnie gdybym trafiła na kilka takich postów, to zamiast dalej szukać, zastanowiłabym się czy warto. Według mnie akcja jest naprawdę bardzo dobrym pomysłem i mam nadzieję, że włączy się w nią cała rzesza blogerów.



 
 
"Zhackujmy google"!
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-06-19, 13:08   

Wiecie co, ja chyba będę stała w opozycji do Was wszystkich - inicjatywa szczytna, ale ma takie zastosowanie jak komunikat tumbrla czy informacja, że fb ma wyświetlać podobną notkę dla niektórych wyszukiwań. Wrzucenie słów 'wszystko będzie dobrze', 'tu masz nr telefonów' nie jest bardzo pomocne - z tego powodu, że jeśli ktoś szuka pomocy to ją znajdzie, a osoba zdesperowana przesieje te informacje. Teraz może się wydawać - to super pomysł, ale ile osób odrzuca takie pomysły, boi się, potrzebuje impulsu, nie potrafi... Ilu z was znalazło nr telefonu i samo z niego skorzystało?



Este blestemata
 
 
"Zhackujmy google"!
wisienka
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-19, 15:35   

Żeby taki wpis odniósł skutek, czytający wcale nie musi korzystać z podanych numerów telefonów. Wystarczy, że zasieje się w nim ziarno niepewności. Wystarczy, że zaczeka, że odłoży to na dzień, dwa, tydzień, miesiąc. Że zacznie się zastanawiać, czy warto. Że może zwróci się po pomoc do kogoś bliskiego. Sama trafiłam kiedyś na wpis w podobnym tonie i straciłam pewność co do słuszności mojej decyzji. Dlatego nie uważam, że to nikomu nie pomoże. Niektórzy faktycznie mogą być tak zdesperowani, że nic ich nie odciągnie od samobójstwa. Ale grom ludzi pewnie się miota i coś takiego może ich skłonić do innego spojrzenia na sprawę. Życie nie jest czarno-białe.



 
 
"Zhackujmy google"!
antymon 
este blestemata



Wiek: 33
Dołączyła: 21 Sie 2013
Posty: 1861
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2015-06-19, 18:56   

Może nie jest, ale jestem człowiekiem, który tkwi w przekonaniu, że albo chcesz się zabić, albo nie - jeśli nie, to tego nie zrobisz. Myśli i szukanie informacji to jedno, a podjęcie decyzji to drugie.

To pusty gest.




Este blestemata
 
 
"Zhackujmy google"!
Usagi 
Krwawy Króliczek



Wiek: 29
Dołączył: 14 Sie 2014
Posty: 747
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2015-06-24, 16:40   

antymon napisał/a:
To pusty gest.


Z jednej strony masz rację, bo jak widzę powiadomienia na tumblerze o wsparciu to jakoś się wkurzam i ostatecznie zawsze to ignoruje, bo to takie bezpłciowe.

Blogerzy, a przynajmniej tych których ja czytam, naprawdę napisali od serca, swoją historię i ubrali słowa tak, że nawet popłakałam się przy jednym wpisie, bo jakoś przypominał mnie samą. W tej akcji (a przynajmniej mam takie wrażenie) nie chodzi o puste wrzucanie telefonów, chodzi o puentę, którą starają się nam przekazać. Jasne, że duża część po prostu wrzuciła numer telefonu bez niczego personalnego z tekstem w stylu "wszystko będzie dobrze", ale część naprawdę się postarała i zrobiła to tak, że przez parę minut siedziałam z dużym wow na twarzy. I myślę, że chodzi o to. O zrozumienie, że nie tylko ty masz taki problem i że MOŻNA z tego wyjść.

Daję Ci wpis tattwy, który naprawdę mnie poruszył: klik .







平和 heiwa (z jap. spokój ducha)
 
 
"Zhackujmy google"!
selfishbastard 
selfi



Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 1380
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2015-07-02, 00:34   

Dołączam się.

antymon napisał/a:
zastosowanie jak komunikat tumbrla czy informacja, że fb ma wyświetlać podobną notkę dla niektórych wyszukiwań.


antymon napisał/a:
To pusty gest.


Dla mnie samej nie ma osoby, tym bardziej obcej z internetu, która czymś takim by mnie przekonała. Jedyny który mnie z internetu skłonił do chwili przemyślenia (tylko tyle) był Pasut.

Co do samej akcji, myślę że powinien się znaleźć link do jednego z ostatnich filmików Paciorka.
Jak się zabić?




 
 
"Zhackujmy google"!
Astral 



Wiek: 28
Dołączyła: 30 Gru 2015
Posty: 395
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-01-04, 02:01   

Ach, mnie to nadal wkurza, trzeba więcej się naklikać, żeby znaleźć strony, o które mi chodzi...

Mmm, stary ten temat, ale chyba nie szkodzi się wypowiedzieć...

Może to dać do myślenia komuś, kto za bardzo nie chce jeszcze się zabić... Ale jeżeli ktoś sobie już sporo przemyślał... Hah.




 
 
"Zhackujmy google"!
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11