Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Gry planszowe i karciane
Autor Wiadomość
MODOK 



Wiek: 33
Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 165
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-02-08, 17:37   

Vitter napisał/a:
Planszówki! <3
Moja ulubiona to Magia i Miecz, dzisiejsza edycja to Talizman. Ile nieprzespanych nocy na rzutach kośćmi już się zebrało. :3


Oj taaaak.

Znasz Relic'a ? Wiesz, że wychodzi nowy duży dodatek?


Zombicide, spoko.




"Because he's the hero Gotham deserves, but not the one it needs right now. So we'll hunt him. Because he can take it. Because he's not a hero. He's a silent guardian. A watchful protector. A Dark Knight".
 
 
 
Gry planszowe i karciane
Mustela Nivalis 
no longer human



Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 5163
Skąd: Europa

Wysłany: 2016-02-08, 17:39   

O, małe sprostowanie. W Magię i Miecz też grałam. Ale tylko dwa razy, bo potem się gdzieś zawieruszyło. Też się podobało. :3



Disqualified as a human being.
 
 
Gry planszowe i karciane
MODOK 



Wiek: 33
Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 165
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-02-08, 18:11   

Talizman-Kataklizm. Galakta zimą 2016/wiosną 2017 ma wydać...







"Because he's the hero Gotham deserves, but not the one it needs right now. So we'll hunt him. Because he can take it. Because he's not a hero. He's a silent guardian. A watchful protector. A Dark Knight".
 
 
 
Gry planszowe i karciane
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5673
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-02-10, 17:09   

Przyszła dziś zamówiona przeze mnie gra Taboo. Oznajmiam wszem i wobec, że zabiorę ją ze sobą na najbliższe forumowe spotkanie w Warszawie. ;]



:myszka:
 
 
Gry planszowe i karciane
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-02-10, 17:23   

aga_myszka, gramy w to czasem w szkole, na osiemnastkach i innych zabawach, jest mega śmiesznie. :D



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Gry planszowe i karciane
MODOK 



Wiek: 33
Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 165
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-02-12, 15:12   

No i przepadłem. Kolejna sweeet planszówka :shock: :shock:

"Fields of Arle to rozbudowana gra ekonomiczna dla dwójki lub pojedynczego gracza, w której zarządzać będziemy olbrzymią farmą w znajdującej się we Fryzji Wschodniej (Niemcy) wiosce Arle pod koniec XVIII wieku. Przydziel członków swojej rodziny do ważnych zadań: osuszaj bagna, pracuj w polu i hoduj zwierzęta. Przyswój tajniki farmerskiego fachu: ulepszaj wykorzystywane narzędzia, stawiaj nowe gospodarcze budynki i kupuj nowatorskie maszyny. Wszystko po to, aby przez szereg miesięcy wyprodukować i sprzedać jak najwięcej towarów oraz zarządzać najbardziej rozbudowaną farmą, zdobywając punkty potrzebne na koniec rozgrywki do zdobycia palmy pierwszeństwa i tytułu najważniejszego farmera w regionie". Po polsku dopiero na jesieni. Cena 150-170zł.







"Because he's the hero Gotham deserves, but not the one it needs right now. So we'll hunt him. Because he can take it. Because he's not a hero. He's a silent guardian. A watchful protector. A Dark Knight".
 
 
 
Gry planszowe i karciane
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-12, 15:35   

Z tego co widzę, to spora ilość planszówek jest dosyć rozbudowana, a ja kojarzyłem gry planszowe jako proste. :>



 
 
Gry planszowe i karciane
MODOK 



Wiek: 33
Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 165
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-02-16, 16:58   

Czas na coś weselszego. Lovecraftow'a Kooperacja :>

Posiadłość Szaleństwa
Wyszła podstawka, 2 duże i 6 małych dodatków.

Cytat:
W posiadłościach, kryptach, szkołach, klasztorach i opuszczonych ruderach wokół Arkham w stanie Massachusetts czają się przerażające potwory i widmowe byty. Niektóre tkają mroczne spiski, inne czekają na nieostrożne ofiary, które mogłyby pożreć albo wpędzić w szaleństwo. Na barkach garstki odważnych badaczy spoczywa zwiedzenie tych przeklętych miejsc i odkrycie prawd o mieszkających w nich koszmarach.
Posiadłość Szaleństwa to makabryczna gra o przerażeniu, obłąkaniu i tajemnicy. Każda rozgrywka otwiera przed graczami historię, która wskazuje im unikalną planszę wraz z kilkoma opcjami rozwoju akcji. Opcje te wpływają na potwory, które przyjdzie spotkać badaczom, wskazówki, które będą odnajdywać oraz zakończenie, którego będą świadkami w tej ociekającej klimatem grozy opowieści. Jeden z graczy wciela się w rolę Strażnika Tajemnic, kontrolującego potwory i inne podstępne moce. Pozostali gracze wcielają się w role poszukujących odpowiedzi badaczy, którzy walczą o przetrwanie przy zdrowych zmysłach.








"Because he's the hero Gotham deserves, but not the one it needs right now. So we'll hunt him. Because he can take it. Because he's not a hero. He's a silent guardian. A watchful protector. A Dark Knight".
 
 
 
Gry planszowe i karciane
Reaper 
to hell and back



Wiek: 23
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 385
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-02-17, 00:02   

Samotnik, Mam to samo. Do niedawna najbardziej rozbudowana planszówka to było dla mnie Monopoly. :P



"- Pokaż mi blizny.
- Dlaczego?
- Chce zobaczyć ile razy mnie potrzebowałaś, a mnie nie było."
 
 
Gry planszowe i karciane
M.I.D. 


Wiek: 36
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-07-24, 04:01   

W planszówki i tym podobne grałem za dziecka. Na studiach natomiast z kumplami zagrałem w karciankę "Bang!" i bardzo mi się spodobała. Nawet teraz gdy się spotykamy (rzadko bo rzadko) to często rozegramy jakąś partyjkę. Ostatnio zainwestowałem w dwa tytuły i czekam z niecierpliwością na możliwość przetestowania :D .

A tak z bardziej klasycznych to oczywiście Texas Hold'em.




 
 
Gry planszowe i karciane
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 710
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-24, 13:36   

Też lubię pograć w planszówki. :) Albo gry towarzyskie. Najciężej jest tylko zebrać parę osób żeby było więcej niż dwie.
Z kart to klasycznie remik, tysiąc albo garibaldka.




 
 
Gry planszowe i karciane
M.I.D. 


Wiek: 36
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-07-24, 16:57   

@Arashi
Owszem - czasem trudno zebrać ekipę do grania. Problemem może być również dobranie gry tak, by wszystkim pasowała.
Cytat:
Z kart to klasycznie remik, tysiąc albo garibaldka.

Tysiąc... Przy 3-4 różnych okazjach różni ludzie starali się nauczyć mnie tej gry i do tej pory nikomu się nie powiodło. Pozostałych też nie znam (remik tylko z nazwy). Jak już coś to Makao lub Pan.




 
 
Gry planszowe i karciane
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-07-24, 17:20   

Osobiście polecam grę Dixit. Grałam w nią kiedyś i była to chyba jedna z tych gier(zaraz obok uno i eurobusiness) w które mogę grać całą noc. Zastanawiam się nad kupieniem sobie tej gry, ale kosztuje niestety dość sporo, dlatego teraz jest dla mnie nieosiągalna :<



Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
 
 
Gry planszowe i karciane
Arashi 



Dołączyła: 05 Lip 2017
Posty: 710
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-07-24, 17:43   

M.I.D., jak już chętni ludzie się znajdą, to da się dogadać co do gry. Ale warto wtedy mieć różnorodne do wyboru.
Co do kart, to może przy następnej okazji się nauczysz, ja polecam. I makao też znam, albo wojnę. ;)

Cirnellé, Dixit jest bardzo przyjemne. Poszukaj czasem w internecie. Bywają dobre okazje. Albo pomyśl nad dodatkiem. To są same dodatkowe karty. Plansze do punktów i głosowania można samemu zrobić.
I UNO też jest fajne. Dla mnie lepsze makao.




 
 
Gry planszowe i karciane
M.I.D. 


Wiek: 36
Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 226
Skąd: śląskie

Wysłany: 2017-07-24, 19:48   

Arashi napisał/a:
makao też znam, albo wojnę. ;)

Wojna jest dla mnie zbyt losowa.

Osobiście uwielbiam mitologię i od dawna rozglądam się za jakąś konkretną gierką o tej tematyce. "Teomachia" do mnie nie przemawia.
Bardzo zainteresował mnie tytuł "Myth Pantheons", ale nie ma polskiego wydania - choć sam angielski znam, to inni gracze niekoniecznie muszą. Z resztą, nawet jak się angielski zna, to czasem trzeba się zastanowić o co dokładnie chodzi z dana kartą. Poza tym, teraz trudno jest ją nawet gdziekolwiek dostać.




 
 
Gry planszowe i karciane
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 11