Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Kolorowanki dla dorosłych
Autor Wiadomość
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-21, 18:59   Kolorowanki dla dorosłych

Kolorowanki dla dorosłych stały się ostatnio hitem. I nie, nie są to obrazki nagich pań choć z takim właśnie skojarzeniem się spotkałam. ;)
Kolorowanki te przedstawiają zwykle geometryczne wzory, kwiaty lub zwierzęta - generalnie w formie trudniejszej niż podstawowe rysunki dla dzieci.
_________________

Kolorowanie na wiele osób działa relaksująco. Pozwala się uspokoić, spowolnić oddech i skupić się na tu i teraz.
Przyznam, że dobre kilka lat temu, kiedy nie istniały jeszcze kolorowanki dla dorosłych, sięgałam po te dla dzieci, właśnie po to, by się uspokoić i zrelaksować.
Działało kiedyś i działa teraz.
Generalnie polecam. :)
_________________

Przykłady książek, które ostatnio można kupić praktycznie w każdej księgarni:





Tak się składa, że mam dwie pierwsze. A poza tym chyba ze trzy inne, w tym dwie z serii Biedronkowej "Spokój" i "Harmonia".

Wiem, że na forum znajdzie się co najmniej kilka osób, które kolorują. Mam nadzieję, że choć część z Was będzie chciała podzielić się swoimi pracami. :)

Póki co, przedstawiam Wam kilka swoich kolorowanek:








Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Kolorowanki dla dorosłych
intouchable 
Zołza



Wiek: 38
Dołączyła: 13 Maj 2015
Posty: 415
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2016-03-21, 20:59   

Super :) Też właśnie zauważyłam, że jest to coraz bardziej modne. Może i ja się skuszę. ;)



"Nie śniło jej się nawet, że życie może nieść tyle bólu, chociaż fizycznie nic człowiekowi nie dolega."
:intouch:
 
 
Kolorowanki dla dorosłych
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-03-21, 22:01   

Zauważyłam, że jest to ostatnio modne. Zauważyłam, że wiele osób po to sięga. Mimo wszystko, wiem, że brak mi na tyle cierpliwości by to kolorować. Na szczęście jakiś czas temu powstała rosyjska aplikacja na telefony, która umożliwia tego typu kolorowanie, chyba wszystkie obrazki są skopiowane z książek. Sięgam po to podczas nudnych wykładów na uczelni, ale nie jestem w stanie zajmować się tym przez dłuższy czas i robię to tylko "na ekranie".



 
 
Kolorowanki dla dorosłych
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-21, 22:08   

Oczu to to pewnie nie zrelaksuje.



 
 
Kolorowanki dla dorosłych
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-21, 22:43   

Zaq, polemizowałabym. Zależy jak drobne elementy masz do kolorowania, jakich kolorów używasz, jaką masz postawę, oświetlenie itp. Mnie relaksuje i odpręża, także oczy, więc cóż. Każdy odbiera to inaczej.



Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Kolorowanki dla dorosłych
Bezbarwna 
weltschmerz



Wiek: 26
Dołączyła: 01 Kwi 2013
Posty: 682
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-03-21, 22:48   

Te kolorowanki stały się u mnie świetnym zapychaczem czasu na szalenie nudne lekcje języka polskiego. Koleżanka z ławki przyniosła kiedyś taką książeczkę, potem ja zaczęłam nosić kredki i na każdej lekcji bazgrałyśmy ona po prawej a ja po lewej stronie. Sama zastanawiałam się, czy nie zakupić sobie takiej kolorowanki, ale pochłania to tyle czasu, że ostatecznie zrezygnowałam. Mimo wszystko to super moda, ludzie robią cokolwiek manualnie, muszę wykazać się odrobiną kreatywności i wyczucia kolorystycznego. Dobra alternatywa dla osób, które chciały rysować a nigdy im to nie wychodziło.



"Ja i tak przecież nie zmienię się
Choćbym nie wiem naprawdę jak chciał" :wiewiór:
 
 
 
Kolorowanki dla dorosłych
Boruta 



Wiek: 29
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 770
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-03-22, 09:57   

Ella, co to ma być, mazaki? Ktoś tu idzie na łatwiznę. :P

Zaq, dlaczego? Oczom szkodzi głównie wysuszenie rogówki i zbyt mocne światło. Jeśli będziesz używał tylko zielonego koloru nie zaszkodzisz, a nawet zrelaksujesz swój wzrok.




Wszystko zależy od jednej osoby. Tej którą widzisz w lustrze.
 
 
Kolorowanki dla dorosłych
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-22, 17:02   

Hekate napisał/a:
Mimo wszystko, wiem, że brak mi na tyle cierpliwości by to kolorować.

Mam podobnie plus z dokładnością kolorowania u mnie na bakier.




 
 
Kolorowanki dla dorosłych
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-22, 17:11   

Syriusz napisał/a:
co to ma być, mazaki? Ktoś tu idzie na łatwiznę.

Tak, to pisaki (oprócz ostatniej kolorowanki, tam użyłam kredek). I niby dlaczego na łatwiznę? Kolorowanie kredkami po prostu mnie nie satysfakcjonuje, bo nie mają tak wyraźnych kolorów, a póki co, nie stać mnie na zestaw dobrych akwarelowych z Koh-i-noor (jedynych, które mi odpowiadają).

Moje pisaki nie mają tak cienkich końcówek jak kredki, więc trudniej jest kolorować tak, by nie wyjechać za linie.
Pisaki nie pokrywają równomiernie powierzchni, więc trzeba opracować własną taktykę i mieć wyczucie, by nie było nieestetycznych zacieków. W przypadku kredek, wystarczy wymazać nadmiar kredki.
Pisakami trudniej się cieniuje, a i to czasem praktykuję.
Kolorując pisakami trzeba uważać, by nie przyciskać za mocno i nie jechać wiele razy po jednym miejscu, bo tusz przebija na drugą stronę.

Także wiesz... nie, to nie jest pójście na łatwiznę. ;)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Kolorowanki dla dorosłych
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-22, 18:12   

Ella napisał/a:
Kolorując pisakami trzeba uważać, by nie przyciskać za mocno i nie jechać wiele razy po jednym miejscu, bo tusz przebija na drugą stronę.

Właśnie się chciałam zapytać czy one nie przebijają na drugą stronę.
Natchniona Twoim kolorowaniem pisakami, kupiłam dziś swoje, już je wypróbowałam i są trudniejsze w użyciu niż kredki.




 
 
Kolorowanki dla dorosłych
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2016-03-22, 19:18   

Chyba się skuszę na taką kolorowankę. Wydaje się dobrym treningiem wyobraźni i ręki przed tworzeniem własnych dzieł.



Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Kolorowanki dla dorosłych
Boruta 



Wiek: 29
Dołączył: 14 Gru 2015
Posty: 770
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-03-23, 09:26   

Ella, napisałem tak bo według mnie pisakami koloruje się dużo łatwiej ( pomimo tego że lubią wychodzić poza linie ). ;)
Ella napisał/a:
nie stać mnie na zestaw dobrych akwarelowych z Koh-i-noor

Jakie zestaw masz na myśli? Próbowałaś Mondeluz'a ( 25zł/24 kol )?




Wszystko zależy od jednej osoby. Tej którą widzisz w lustrze.
 
 
Kolorowanki dla dorosłych
Kamiś 
Jak najdalej...



Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 661
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-03-23, 09:42   

Chyba sobie kiedyś coś takiego sprawie, wygląda ciekawie. :)



''Wielka miłość zdarza się w życiu tylko raz, wszystko, co następuje potem, jest tylko szukaniem tej utraconej miłości." (M. Hłasko)
 
 
Kolorowanki dla dorosłych
Bezbarwna 
weltschmerz



Wiek: 26
Dołączyła: 01 Kwi 2013
Posty: 682
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-03-23, 20:42   

Ella napisał/a:
bo nie mają tak wyraźnych kolorów, a póki co, nie stać mnie na zestaw dobrych akwarelowych z Koh-i-noor


Ja długo rysowałam kredkami faber castell z serii castell. Nie są drogie, 48 kolorów jest w cenie 24 KiN'ów. Są dużo bardziej twarde niż one ale mimo wszystko pięknie się mieszają i mają śliczne wyraziste kolory.
A tak swoją drogą do kolorowanek dużo lepsze byłyby Polycolory niż Mondeluzy, które moim zdaniem są zbyt miękkie i zostawiają taki... nie wiem jak to nazwać... popiół? W każdym razie coś tam zostawiają i to coś lubi się rozmazywać i jest uciążliwe. Przez swoją miękkość szybciej się tez zużywają.




"Ja i tak przecież nie zmienię się
Choćbym nie wiem naprawdę jak chciał" :wiewiór:
 
 
 
Kolorowanki dla dorosłych
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-25, 08:03   

Może i ja się skuszę. Chciałabym jednak coś, co nie tylko zalegałoby potem gdzieś w zeszycie, ale co miałoby także praktyczny wymiar. Widziałam niedawno w księgarni takie kolorowanki-pocztówki... chętnie także kupiłabym coś, co mogłabym potem zawiesić w antyramie na ścianie.



 
 
Kolorowanki dla dorosłych
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13