Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Powołanie do samotności
Autor Wiadomość
Holycarrot 



Wiek: 27
Dołączyła: 04 Sie 2015
Posty: 254
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-04-02, 13:49   

Bad Wolf Czy ja wiem, czy to takie fajne? Czuję się jak zwyczajny odmieniec, gdy dookoła pełno zakochanych par, a ja kompletnie o tym nigdy nie myślałam, nie myślę i nie wiem czy i kiedy to się zmieni. To naprawdę dziwne uczucie..



 
 
Powołanie do samotności
Bad Wolf 



Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 23
Skąd: świat

Wysłany: 2015-04-02, 22:12   

Necrocaine, ja chyba nie potrafię inaczej myśleć. Dzielenie z kimś życia może być jedną z największych przygód.

Nie zmienia to faktu, że nie powinnaś czuć się jak odmieniec. Każdy ma inne priorytety, inne cele w życiu.
Po części, trochę Ci tego zazdroszczę.




Ostatnio zmieniony przez Axxie 2015-04-02, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Powołanie do samotności
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-03, 07:07   

Bad Wolf, dlaczego potrzeba bliskości jest dla Ciebie przytłaczająca?



 
 
Powołanie do samotności
ogeig
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-06, 23:50   

Bad Wolf, podstawowe pytanie: czy jest Ci w tym dobrze?



 
 
Powołanie do samotności
Bad Wolf 



Dołączył: 11 Mar 2015
Posty: 23
Skąd: świat

Wysłany: 2015-04-09, 20:06   

Arya, Potrzeba bliskości, nie jest dla mnie przytłaczająca.Zazdroszczę osobom, które potrafią żyć same, nie potrzebują nikogo do szczęścia.
ogeig, dobrze z czym? Z tym, że nie potrafię żyć sam? Pewnie że nie




 
 
Powołanie do samotności
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-11, 06:55   

Bad Wolf napisał/a:
Zazdroszczę osobom, które potrafią żyć same, nie potrzebują nikogo do szczęścia.

To trudna umiejętność, ale jest do wyćwiczenia. Spędzanie czasu z samym sobą może sprawiać radość i satysfakcję, choć nie zastąpi w pełni obecności drugiej osoby obok.




 
 
Powołanie do samotności
lullaby 
ambiwalencja



Wiek: 32
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 210
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-04-19, 22:14   

Nie nadaję się do bycia z kimś na stałe. Przerobiłam kilka związków, jeden nawet małżeński i nie umiem się w tym odnaleźć. Jest dobrze przez kilka miesięcy, może rok a potem ta druga osoba zaczyna mnie uwierać. Wielka miłość powoli gaśnie i mimo chęci podtrzymania tego płomienia, a nawet różnorakich wysiłków, to wszystko znika. Bliska do tej pory osoba zaczyna mnie drażnić, jej obecność, głos. Potrzeba samotności sprawia, że robię się złośliwa, bezczelnie wbijam szpile i odsuwam się jak tylko mogę. Próbuję zranić tak, żeby ten ktoś się zniechęcił i sam odszedł. Paradoksalnie - pragnę samotności jak nigdy niczego na świecie i jednocześnie boję się być sama. Chcę być sama a nieprzerwanie od 10 lat tkwię w jakimś związku. I tak męczę siebie i kogoś... :roll:



Zgubić za sobą ból gorycz i żal
W ostatnim skoku w nieskończoną dal.
 
 
 
Powołanie do samotności
nevermore
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-19, 22:50   

lullaby napisał/a:
Potrzeba samotności sprawia, że robię się złośliwa, bezczelnie wbijam szpile i odsuwam się jak tylko mogę. Próbuję zranić tak, żeby ten ktoś się zniechęcił i sam odszedł. Paradoksalnie - pragnę samotności jak nigdy niczego na świecie i jednocześnie boję się być sama.


Mam dokładnie tak samo... Odsuwam się bo panicznie boję się odrzucenia i wolę odejść, niż zostać ponownie zraniona czy odrzucona. I im bardziej mi zależy tym mocniej się izoluję by nie zrobić sobą innym krzywdy i aby mi nie zrobił nikt krzywdy... przy jednoczesnym strachu przed samotnością. I dlatego ciągle lewituję na granicy samotności, a intensywnych związków interpersonalnych.




 
 
Powołanie do samotności
ogeig
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-20, 00:17   

Nevermore, z tego wynika, że boisz się być i tylko coś zakładasz, coś się stanie... Z góry zakładasz, że to, tamto... To przypomina grę, której jesteś sędzią i z góry znasz wynik a tym czasem ta sama gra powinna dać satysfakcję.
Ok, może plotę piąte przez dziesiąte, ale wiem o co Ci chodzi, jeśli mogę oczywiście. ;)




Ostatnio zmieniony przez Axxie 2015-04-20, 10:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Powołanie do samotności
Zakręcona 
Nikt ważny



Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 629
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-07-07, 21:13   

Moim powołaniem jest bycie samotnym. Nie dość, że ciężko nawiązuje relacje, to jeszcze psuje te obiecujące, z których mogło coś wyjść. A ktoś, kogo uważałam, że moją pokrewną duszę, chyba ma mnie daleko gdzieś. To naprawdę boli, zrobiłabym dla niej prawie wszystko, tyle dałam, poświęciłam a czuję się teraz jak taki śmieć. Czuję się jak osoba, z którą można się spotkać tylko na pewnych warunkach i określanych miejscach, byleby, nie weszła jakieś bliższe sprawy, byleby nie poznała kogoś ważnego, czuję się jakbym była odpychana, wygląda na to, że jestem osobą, z którą nie warto się pokazywać.
Z jednej strony dlaczego ja się dziwie, jestem jaka jestem, zachowuje się tak a nie inaczej to nie powinnam być zaskoczona.
Nie umiem wchodzić z nikim relacje, nie chodzi tylko o związek, ale o przyjaźń, psuje wiele rzeczy, potrafię nie odzywać się przez dłuższy okres.
Koniec końców samotność może nie jest taka zła. Wtedy życie jest prostsze. I ma się świadomość, że można liczyć tylko na siebie ale nie okłamywać się, że jeszcze jest ktoś inny...




 
 
Powołanie do samotności
BartekSam
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-07, 22:20   

Moim zdaniem nie da się żyć samemu, jesteśmy stadnymi zwierzętami.



Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2015-07-07, 22:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Powołanie do samotności
Alice Liddell
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-08, 21:20   

U mnie sprawa wygląda banalnie. Nie umiem, żyć z ludźmi, ale bez nich też jakoś nie. Urocze...



 
 
Powołanie do samotności
Shadoow
[Usunięty]

Wysłany: 2015-07-09, 02:50   

Samotność jest ponoć domeną silnych, :) ale nie oznacza to że jest dobra. :)



Ostatnio zmieniony przez Axxie 2015-07-09, 02:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Powołanie do samotności
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-20, 17:18   

Zakręcona napisał/a:
Moim powołaniem jest bycie samotnym. Nie dość, że ciężko nawiązuje relacje (...) A ktoś, kogo uważałam, że moją pokrewną duszę, chyba ma mnie daleko gdzieś. To naprawdę boli, zrobiłabym dla niej prawie wszystko, tyle dałam, poświęciłam a czuję się teraz jak taki śmieć. (...) czuję się jakbym była odpychana, wygląda na to, że jestem osobą, z którą nie warto się pokazywać. (...)
Nie umiem wchodzić z nikim relacje, nie chodzi tylko o związek, ale o przyjaźń

Wyżej fragmenty mógłbym dopisać do siebie. W szkole dawałem z siebie wszystko, a teraz nauczyłem się asertywności.




 
 
Powołanie do samotności
Buber
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-20, 21:11   

Też bardzo często to czuje, nie mam dużo znajomych mógł bym je zliczyć na palcach jednej ręki i do tego to osoby z którymi całe dzieciństwo spędziłem na boisku. Czasem przy rozmowach przychodzi do momentu gdy jest wymieniana jedna osoba nazwisko czy ksywka i odrazu jest te stwierdzenie "znasz?" i zawsze mówi tak że kojarzę bo nie chce wyjść na takiego który nie ma nikogo który nikogo nie zna lecz w głębi duszy czuje że okłamuje sam siebie że nie pasuje tutaj że może nie powinno mnie tutaj być.



 
 
Powołanie do samotności
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 15