Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Kursy
Autor Wiadomość
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2018-06-05, 20:01   Kursy

Czy ukończyliście jakieś kursy? Przydają Wam się w życiu w tym w pracy czy szkole?

Ja ukończyłam kurs na maniure klasyczny i hybrydowy, mikrodermabrazję diamentową i kurs szycia.
Z żadnego nie korzystam. :P
Żałuję tylko, że nie przystąpiłam do FCE (First Certificate in English) przed maturą.
Ale planuję zrobić kurs Kadry i Płace. To mi się przyda do obecnej pracy.

A jak to jest z Wami?




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Kursy
Jednobarwna 


Wiek: 31
Dołączyła: 22 Cze 2014
Posty: 1410
Skąd: Europa

Wysłany: 2018-06-05, 21:01   

Ja mam kurs manicure hybrydowy, japoński, klasyczny, henna brwi i rzęs, makijażu (nigdy z nich nie korzystałam. :D
Kurs pierwszej pomocy - co się zawsze przydaje.
ECDL Base - certyfikat posiadam. W sumie on się zawsze przydaje, nie tylko w pracy ale też w domu.
Zapisałam się na kurs księgowości ale chyba z niego zrezygnuję jak zostanę w obecnej pracy. :D




 
 
Kursy
R. de Valentin 



Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 2804
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2022-09-23, 08:15   

Językowe. Niekończący się kurs angielskiego.



dead but delicious
 
 
Kursy
Maze 


Dołączyła: 17 Lut 2021
Posty: 688
Skąd: Europa

Wysłany: 2022-09-23, 10:56   

Lubię korzystać z udemy, zrobiłam tam kilka kursów branżowych, nauczyłam się też podstaw programowania.

Z kursów face-to-face ostatnio korzystałam dwa lata temu (nie do końca face-to-face, bo był online, no ale miałam przed sobą żywego człowieka w czasie rzeczywistym) i uczyłam się wtedy języka obcego, którego nigdy nie użyłam poza kursem i od tego czasu większość zapomniałam :lol: .

Ogólnie lubię kursy, motywują mnie do nauki :) .




 
 
Kursy
Wzium 



Wiek: 30
Dołączył: 31 Paź 2020
Posty: 210
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2022-09-26, 18:26   

Udemy są bardzo fajne, polecam



 
 
Kursy
Yennefer 
obserwator



Wiek: 30
Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 3161
Skąd: Europa

Wysłany: 2023-04-03, 11:10   

Czy polecacie jakies szkoly jezyka angielskiego lub strony gdzie mozna znalezc native speakerow dobrych i za rozsadna cene?



"Nie możesz kontrolować wszystkiego, co cię spotyka, ale możesz postanowić, że nie będzie cię to ograniczać".
 
 
 
Kursy
chiroptera 
bezmiar



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Gru 2016
Posty: 3498
Skąd: Polska

Wysłany: 2023-04-03, 15:56   

Pracowałam w szkole językowej i… bardziej polecam prywatnych korepetytorów. Szkoły biorą ogromną marżę (przykład: wykształcony lektor za poprowadzenie godzinnych zajęć dla 6 osób dostawał… 21zł(!) A uczniowie wcale nie płacili szkole mało). Lektorzy ze szkół językowych nie są lepsi, to te same osoby, a umowa od szkoły przydaje im się do ZUS.

Na Twoim miejscu poszukałabym na OLX lub jakichś grupach na fb.




– Where did you go, psycho boy?
– I felt like destroying something beautiful.
 
 
Kursy
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-04-03, 18:46   

Miałem napisać coś podobnego, ale Nietoperz był szybszy (w ogóle mało co w naturze jest wolniejsze ode mnie).

Ja tam mógłbym po angielsku ponawijać za krosanty nawet albo tak po prostu, ale nie mam ostatnio ochoty zbyt wielkiej na pisanie, a co dopiero na mówienie. No i nie pamiętam często zasad języka, tylko wiem, że tak jest dobrze, a tak źle i już. Więc popieram szukanie korepetytora.




 
 
Kursy
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2023-04-07, 21:01   

Ja od paru tygodni zmagam się z różnego rodzaju kursami programowania w Pythonie. Z naciskiem na zmaganie, bo nie jestem typowym ścisłowcem, ale interesuje mnie to i chciałbym kiedyś dojść do etapu, na którym będę w stanie stworzyć coś działającego i użytecznego. A może nawet znaleźć w tej dziedzinie jakieś zatrudnienie. Niestety, samodzielna nauka wiąże się z pewnymi trudnościami, które trochę mnie demotywują, więc nie wiem, na ile mi starczy zapału…



 
 
Kursy
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-04-07, 21:20   

sickman napisał/a:
Niestety, samodzielna nauka wiąże się z pewnymi trudnościami, które trochę mnie demotywują, więc nie wiem, na ile mi starczy zapału

A to jakieś kursy, które przez zadania praktyczne czegoś uczą czy tylko wykładają teorię? Python to w sumie całkiem dobry, współczesny język, w którym można załapać pewne idee związane z pisaniem kodu i ogólnie programowaniem, ale zdecydowanie lepiej jest się uczyć przez praktykę.

Nie wiem czy obecnie akurat do Pythona są jakieś fajne, interaktywne lekcje.




 
 
Kursy
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2023-04-07, 21:31   

kova84, w dużej mierze teoria, bo od niej trzeba zacząć (szczególnie, jeśli nigdy jeszcze z programowaniem nie miało się do czynienia), ale jest również trochę ćwiczeń oraz projektów do samodzielnego zrobienia. Póki co to kursy dla początkujących ze Strefy Kursów i Udemy. A po załapaniu podstaw nie wiem, co dalej.



 
 
Kursy
kova84 
Nieżyciowy marzyciel



Wiek: 40
Dołączył: 08 Paź 2022
Posty: 433
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2023-04-07, 21:38   

Niby tak. Chociaż można już i od pierwszego poznanego polecenia zacząć coś tworzyć natychmiast. Jasne, przydaje się też poznać jak cała struktura kodu wygląda, jakie są różne jego elementy (pętle, wyrażenia warunkowe, zmienne, funkcje). Plus Pythona taki, że w zasadzie można zacząć bez wielu zbędnych elementów :)

Życzę powodzenia, bo według mnie to całkiem fajna dziedzina. Jakbyś miał jakieś pytania, na które czasem ciężej znaleźć w necie odpowiedź (np. nie "jak" tylko "dlaczego" coś się tak robi a nie inaczej), to śmiało wysmaruj jakąś prywatną wiadomość, może akurat będę wiedział :)




 
 
Kursy
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2023-04-07, 21:48   

kova84, no i właśnie od tych podstawowych elementów zaczynam. Muszę dobrze przyswoić sobie składnię, bo do tej pory, jeśli chodzi o kod (choć to nie programowanie), miałem tylko do czynienia z html, css, odrobinę php i ahk, więc jeszcze trochę mi się myli. Na razie to taki zasób wiedzy, z którym niewiele da się stworzyć. Ale po każdym przerobionym rozdziale tworzę własne przykłady i zastanawiam się, w czym można by to wykorzystać. Jednak póki co to tylko takie wyobrażanie sobie fragmentów większej całości, którą jeszcze nie wiem, jak stworzyć.

kova84 napisał/a:
Życzę powodzenia, bo według mnie to całkiem fajna dziedzina. Jakbyś miał jakieś pytania, na które czasem ciężej znaleźć w necie odpowiedź (np. nie "jak" tylko "dlaczego" coś się tak robi a nie inaczej), to śmiało wysmaruj jakąś prywatną wiadomość, może akurat będę wiedział

Dzięki! (:




 
 
Kursy
void 
ad absurdum



Wiek: 33
Dołączył: 12 Sty 2019
Posty: 1741
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2023-04-07, 22:27   

sickman napisał/a:
A po załapaniu podstaw nie wiem, co dalej.
Pomyśl co działającego chciałbyś stworzyć i próbuj, ucz się tego co będzie Ci potrzebne by to zrobić. W programowaniu, a przede wszystkim w nauce, sprawdza się założenie by mierzyć siły na zamiary, a nie zamiar podług sił. Np. wiesz, że chcesz zrobić aplikację z jakimś GUI (Graphical User Interface), to ogarniasz sobie jakąś bibliotekę odpowiednią do tego (z natywnych, tzn. już wbudowanych, np. tkinter), jeśli trzeba to instalujesz odpowiednie komponenty. To wszystko może być badziewne, łamać wszelkie zasady itp. Programowanie to przede wszystkim 90% popełnianie błędów. No i czasem trzeba coś popsuć.
Python jest specyficzny, wiele koncepcji jest stricte zarezerwowane dla tego języka, ale to może być nawet świetne narzędzie do automatyzacji pracy niezwiązanej z programowaniem. Wybitnym pythonologiem nie jestem, ale jak coś to możesz też do mnie uderzać z pytaniami, choćby wydawały się najgłupsze.

A tak w temacie, to zapisałem się na 11 miesięczne rozszerzone szkolenie na specjalistę z zakresu cybersecurity. Niby dużo mogę sam nauczyć, ale jak pokazało mi szkolenie wstępne, to dużo można wynieść nawet nie z samego programu, a z dygresji, dyskusji i interakcji. Chociaż nie koniecznie jest to coś w co bym chciał iść wprost, to chcę mieć jakieś zaplecze z tego zakresu, bo zwyczajnie przeczuwam, że to będzie nośny temat w najbliższym czasie.




To object to this inseparability of pleasure and pain, life and death, is simply to object to existence. But, of course, we cannot help objecting when the time comes. Objecting to pain is pain.
 
 
Kursy
sickman
[Usunięty]

Wysłany: 2023-04-08, 00:24   

void, kiedy jeszcze lubiłem grzebać się w webdevie, myślałem o wykorzystaniu Pythona w tym kierunku. Jednak dłubanie przy stronach mocno mnie już znudziło. Teraz myślę napisaniu jakiejś aplikacji desktopowej, choć wiem, że Python to nie jest najlepszy wybór w tym kierunku. Ale ze względu na prostotę od tego języka zaczynam naukę programowania w ogóle, a później może wybiorę coś innego. Myślę, że faktycznie może się przydać do automatyzacji pracy.

void napisał/a:
Wybitnym pythonologiem nie jestem, ale jak coś to możesz też do mnie uderzać z pytaniami, choćby wydawały się najgłupsze.

Dzięki, będę pamiętać. (:

void napisał/a:
Chociaż nie koniecznie jest to coś w co bym chciał iść wprost, to chcę mieć jakieś zaplecze z tego zakresu, bo zwyczajnie przeczuwam, że to będzie nośny temat w najbliższym czasie.

Myślę, że masz dobre przeczucie. Powodzenia!




 
 
Kursy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12