Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Studia
Autor Wiadomość
lekkapatologia 
Sinusoida



Wiek: 32
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 1817
Skąd: kujawsko-pomorskie

Wysłany: 2017-08-30, 11:59   

Adriaen, Ja! A co?



Nie wiem jak ty. Mało ludziom wierzę
Mam wrażenie, że się gubią, kiedy mówią szczerze
Czuję, czuję, że pulsują moje bzduromierze.
 
 
Studia
Milijon 
1 000 000



Wiek: 28
Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 968
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-01, 17:22   

A warto w ogóle brać kredyt studencki?



Kiedy przyszłość przestała być obietnicą i stała się
zagrożeniem?
 
 
 
Studia
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-01, 22:45   

Biorąc pod uwagę fakt, że oprocentowanie wynosi połowę stopy redyskontowej weksli NBP (czyli 1,75%/2 = 0,875%) to warto.




Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Studia
jo_aśka 



Wiek: 29
Dołączyła: 12 Cze 2017
Posty: 341
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-05, 22:36   

EverPaiin u nas są gry umysłowe. Ale bardziej opłaca się zapisać na normalny wf i iść co jakiś czas a na nieobecności mieć zwolnienie lekarskie. Zrobiłam tak na jednym semestrze i byłam może z 2 razy na zajęciach.



 
 
Studia
Double 



Wiek: 27
Dołączył: 04 Maj 2014
Posty: 59
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-09-14, 12:36   

Ludzie! Da się jeszcze gdzieś zrekrutować na studia? Wszystko oprócz polibudy, bo z matmy jestem fatalny



 
 
Studia
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2017-09-14, 13:59   

Double, da się, na niektórych kierunkach jest kolejny nabór. Szukaj na stronach uczelni, które Cię interesują.



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Studia
Double 



Wiek: 27
Dołączył: 04 Maj 2014
Posty: 59
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2017-09-15, 10:42   

Już znalazłem :D w ostatniej chwili zrekrutowałem się na dyplomacje europejską :lol: Może się uda!



 
 
Studia
Milijon 
1 000 000



Wiek: 28
Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 968
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-16, 19:43   

Mam taki problem. Być może ktoś z bardziej doświadczonych forumowych studentów będzie wiedział, czy można coś zrobić. Jeśli nie, to po prostu sobie ponarzekam.
W poprzednim semestrze nie zdałam przedmiotu o nazwie "wprowadzenie do chemii organicznej", bo dwa razy brakło mi 0,5 punktu. Na poprawie byłam bardzo chora i nie rozumiałam części pytań (leki, ach leki). Prowadząca zaproponowała trzeci termin, ale musiałam wracać do domu (250 km dalej) na wizytę u lekarza - trzeci termin miałby być dwa dni po terminie drugim, więc nawet bym nie wyzdrowiała.
Teraz do rzeczy. W nadchodzącym semestrze (semestr zimowy) mam mieć chemię organiczną. W sylabusie do przedmiotu, "wprowadzenie..." jest przedmiotem obowiązkowym, żeby w ogóle brać udział w laboratoriach, seminariach i wykładach z chemii organicznej. Zaliczenie z "wprowadzenia..." mam dopiero w semestrze letnim.
Czyli w praktyce nie mogę przystępować do chemii organicznej, bo wcześniej brakło mi 0,5 punktu z wprowadzenia. Możliwe rozwiązania:
a) zaliczać chemię organiczną na ostatnim roku przed licencjatem, zmarnować 15 punktów ECTS i płakać nad liczbą godzin laboratoriów, które trzeba by odrobić (105 godzin). Taki warunek kosztowałby mnie około 3000 zł. Nie, nie pomyliły mi się zera.
b) pisać łzawe maile do prowadzącej, później do kierownika zakładu chemii organicznej, następnie do prodziekana do spraw studenckich;
c) wziąć urlop dziekański i przez rok siedzieć na zadzie, czekając na możliwość zaliczenia "wprowadzenia do chemii organicznej"
Zdecydowałam na punkt "b" mieszany z "c". Mail do prowadzącej wysłany, od trzech dni nie odpisuje. W najgorszym wypadku będę musiała wziąć urlop dziekański i zmarnować kolejny rok studiów. Chyba psychicznie nie wytrzymam, nie wiem, czy nadaję się na uczelnię wyższą.
Jeśli ktokolwiek przeczytał te łzawe brednie - dziękuję.




Kiedy przyszłość przestała być obietnicą i stała się
zagrożeniem?
 
 
 
Studia
Rauko 
Above all.



Wiek: 26
Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 794
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-09-16, 20:25   

Milijon, u mnie na uczelni jest podobnie, niezaliczenie chemii organicznej I uniemożliwia uczęszczanie na chemię organiczną II i tym samym blokuje 12 punktów ECTS... z tego co mi wiadomo, znajomi z roku biorą warunek i piszą podanie, aby wziąć awansem niektóre obowiązkowe przedmioty z trzeciego roku, aby tę liczbę ECTSów wyrównać. Tym samym odrobienie tych laboratoriów na kolejnym semestrze jest już mniej uciążliwe.

Jestem tylko zdziwiona ceną warunku... u mnie ta "przyjemność" kosztuje 250zł.




Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.
 
 
Studia
Milijon 
1 000 000



Wiek: 28
Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 968
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-18, 14:43   

Rauko, dziękuję za odpowiedź, to bardzo miłe. Też studiujesz kierunek około chemiczny? U nas do ceny warunku (10 zł za godzinę) doliczają jeszcze koszty zużycia odczynników laboratoryjnych. Strzelałam z tymi 3000 zł, bo nie mam pojęcia, ile kosztują substancje organiczne w labach.

Sprawa rozwiązała się dosyć pomyślnie. Jeszcze do końca nie wiem, jak będzie, ale prowadząca widocznie przemyślała moje łzawe maile (ma uczucia!) i odpisała po wielu dniach. Otóż, chce przeprowadzić nieformalne ustne kolokwium, dzięki czemu zweryfikuje, czy faktycznie mam wiedzę z "Wprowadzenia do chemii organicznej". Jeśli uzna, że taką wiedzę posiadam, wtedy będę mogła przystępować do chemii organicznej w nadchodzącym semestrze. Nie pozostaje mi nic innego, jak skombinować notatki i zacząć powtarzać materiał. Tylko skąd wezmę notatki... To już najmniejsze zmartwienie.
Ja im jeszcze pokażę. :evil:




Kiedy przyszłość przestała być obietnicą i stała się
zagrożeniem?
 
 
 
Studia
Rauko 
Above all.



Wiek: 26
Dołączyła: 24 Sty 2013
Posty: 794
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2017-09-18, 17:56   

Milijon, tak, chemię studiuję. ;)
Rozumiem, u mnie w zeszłym semestrze były to tylko konwersatoria, gdzie cena za godzinę to 4zł, a że było ich stosunkowo niewiele, stąd w miarę niska kwota za warunek. Ale wiadomo, zawsze lepiej tego uniknąć.

Fajnie, że się udało załatwić, prowadzący to też ludzie... no i powodzenia, bo - przynajmniej dla mnie - ustne egzaminy są zawsze bardziej stresujące. Jakbyś chciała, mogę podesłać jakieś notatki, ewentualnie polecić sprawdzone książki, może coś pokryje się z Twoim zakresem materiału.




Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
I wtedy - swoje smutne, zdziwione,
Bardzo otworzysz.
 
 
Studia
Milijon 
1 000 000



Wiek: 28
Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 968
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-18, 19:38   

Egzaminy ustne to dramat (szczególnie przy zaburzeniach lękowych), szczerze mówiąc, nie wiem, jak to przeżyję. Na razie tylko cieszę się, że być może nie będę musiała brać urlopu dziekańskiego.

Rauko, zaraz wyślę do Ciebie wiadomość, bo całkiem prawdopodobne, że przerabiałyśmy podobny materiał. ;)




Kiedy przyszłość przestała być obietnicą i stała się
zagrożeniem?
 
 
 
Studia
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-19, 07:49   

Milijon, da się przeżyć egzaminy ustne przy zaburzeniach lękowych. Szczerze mówiąc, było mi dużo łatwiej niż z pisemnymi. Nie ma w sali tłumów ludzi, hałasu, przychodziłam na określoną godzinę i rozmawiałam z jednym prowadzącym (a nie stresowałam się kilkoma doktorantami chodzącymi po sali w czasie pisemnych). ;)



 
 
Studia
Milijon 
1 000 000



Wiek: 28
Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 968
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-09-19, 23:03   

Arya, kilka razy zdarzyło mi się zasłabnąć przed egzaminami ustnymi. Bardzo kiepsko je znoszę. Chciałam zwalić winę na zaburzenia lękowe, ale widocznie powód jest inny. Przed egzaminem pisemnym przynajmniej mam czas na uspokojenie się, wzięcie paru głębokich oddechów... Z ustnymi jest inaczej.
Z drugiej strony doktoranci łażący między ławkami to jakaś porażka. Czasem myślę, że studentka ze mnie tak beznadziejna, że oni tak chodzą, zaglądają w kartkę i śmieją się w duchu z mojej głupoty. Irytujące. Straszne.




Kiedy przyszłość przestała być obietnicą i stała się
zagrożeniem?
 
 
 
Studia
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2017-09-20, 08:18   

Milijon, chyba każdy inaczej do tego podchodzi. :tuli:



 
 
Studia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11