Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Studia
Autor Wiadomość
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-04, 02:19   

mistral, powinnaś znaleźć takie informacje w regulaminie studiów, ale wątpię, żeby gdzieś wywalali po pierwszym niezdanym kolokwium ;) . Zazwyczaj jest tak, że skreślają z listy studentów dopiero po semestrze - jeśli masz rozliczenie semestralne, lub po roku - w przypadku rozliczenia rocznego.



 
 
Studia
wisielec
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-04, 06:45   

mistral, kolega studiował 4 lata na pierwszym roku ;p. Jak nie zaliczysz przedmiotu masz jeszcze egzamin poprawkowy, jeżeli jego nie zaliczysz to płacisz za warunek ( u nas 15zł za 45 minut zajęć)



 
 
Studia
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2016-10-04, 10:07   

mistral, zazwyczaj to jest tak, że musisz mieć zdane kolokwia i to, czego wymagano na zajęciach, żeby przystąpić do egzaminu. Nie wyrzuca się ze studiów za niezdanie kolokwium. Jeśli nie powiedzie Ci się podczas egzaminu (tu: sesja), to jest coś takiego jak sesja poprawkowa, kiedy przystępujesz drugi raz do egzaminu. Jeśli to też Ci się nie powiedzie, to możesz wziąć warunek.

Warto przeczytać regulamin, tam wszystko jest wyjaśnione krok po kroku.




 
 
Studia
Mumei 



Dołączyła: 11 Wrz 2016
Posty: 40
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-10-04, 16:25   

Wszystko co chciałam napisać już zostało przez innych napisane. Dorzucę jeszcze, że jakby Ci się nie powiodło to możesz złożyć podanie o przedłużenie sesji, ale musisz mieć ku temu powód (np. choroba).
Mi kilka razy grozili skreśleniem z listy studentów, ale się jakoś wygrzebałam. Tak więc spokojnie, za zawalonego kolosa czy dwa, a nawet siedem, od razu ze studiów nie wylecisz. ;)




 
 
Studia
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-10-04, 19:39   

A jeżeli chodzi o studia...

Zagrożenie to zagrożenie, ale nie wiedziałam, że piszą o tym na skierowaniu. :D


Wybaczcie jakość, podesłane przez koleżankę.




She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Studia
Mumei 



Dołączyła: 11 Wrz 2016
Posty: 40
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-10-04, 21:06   

Wut? :lol: To jakiś fejk pewnie, ale śmiechłam srogo.



 
 
Studia
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-10-04, 21:08   

Mumei, jest to skierowanie mojej koleżanki. ;)



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Studia
Mumei 



Dołączyła: 11 Wrz 2016
Posty: 40
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-10-04, 21:16   

To nie fejk?! :shock: Ok...



 
 
Studia
mistral 



Wiek: 26
Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 145
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-10-05, 12:36   

Dzięki za odpowiedzi, właśnie o to mi chodziło. Wynika z tego, że raczej sama zrezygnuję prędzej niż mnie wywalą, czyli nie najlepiej, ale trudno.


<<< Dodano: 2016-10-17, 23:41 >>>


Jeszcze jedno pytanie mam do bardziej doświadczonych w studiowaniu, tak z ciekawości - czy na wszystkich kierunkach jest tak, że każde znaczące zajęcia rozpoczynają się wejściówką?
Rozumiem ideę wejściówek, ale wciąż wydaje mi się to jakimś nieporozumieniem wymaganie od ludzi czegoś, co nie zostało przerobione w żaden sposób... Zwłaszcza konsekwencje wyciągane z tego na jednym z przedmiotów, gdzie niezaliczenie wejściówki podobno może skutkować wyrzuceniem za drzwi i odebraniem możliwości uczestniczenia w zajęciach.




 
 
Studia
Marianna
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-18, 07:32   

mistral, ja mogę powiedzieć Ci jak jest u mnie na muzykologii. Otóż wejściówki mamy tylko na ćwiczeniach z Zasad muzyki. Nigdzie indziej. Wejściówka na tych zajęciach polega na np.2 zadaniach, które łączą w sobie zagadnienia z poprzednich zajęć. Trzeba być bardzo ogarniętym i mocno nauczonym, żeby sobie ze wszystkim poradzić. 1.Nikt nikogo za drzwi nie wyrzuca. 2.Wejściówka jest, żeby prowadząca sprawdziła jak sobie radzimy z obecnym materiałem. 3.Jeśli ktoś będzie miał same 5 z wejściówek to jest zwolniony z testu końcowego zaliczającego przedmiot. Jak studiowałam pedagogikę przez rok to wejściówek nigdy nie miałam.



 
 
Studia
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-10-18, 14:41   

mistral, ja miałam wejściówki na każdych laboratoriach. Jeśli ktoś nie zdał, czyli nie był przygotowany do robienia doświadczeń to po prostu nie był wpuszczany i musiał indywidualnie zaliczać (na 1 i 2 roku było łatwo, bo było kilka grup, potem był problem). Na seminariach czasem były wejściówki, ale nawet jak ktoś nie zdał to prowadzący nie wywalał - ale i tak trzeba było indywidualnie na konsultacjach zaliczyć i wtedy pytań było więcej.



Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
Ostatnio zmieniony przez EverPaiin 2016-10-18, 14:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Studia
Morcades 
rider



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 1083
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-10-18, 16:12   

Pierwszy raz słyszę o czymś takim szczerze mówiąc, a jestem na ostatnim roku :lol: .



Sen jest iluzją śmierci.
 
 
 
Studia
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-10-18, 16:50   

kelpia, bo to głównie na technicznych takie cyrki robią. Nie umiesz - nie mogą Ci dać chemikaliów do ręki, bo jeszcze Ci odpadnie. :D



Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Studia
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-10-19, 15:48   

Niedotykalna napisał/a:

kelpia, bo to głównie na technicznych takie cyrki robią.

Wiem, że u mnie na studiach humanistycznych też niektórzy mieli takie pomysły z wejściówkami, ale to zdecydowana mniejszość wykładowców.




 
 
Studia
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-10-19, 17:32   

Arya napisał/a:
Wiem, że u mnie na studiach humanistycznych też niektórzy mieli takie pomysły z wejściówkami, ale to zdecydowana mniejszość wykładowców.

A czemu to miało służyć?




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Studia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12