Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Studia
Autor Wiadomość
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-04, 20:54   

Psychologia - nie bo trudne. Rodzina wyśmieje.
Japonistyka - za duże wymagania (podobno).
Teologia - eeeee...
Religioznastwo - o to ciekawe, ale gdzie? Czy wytrwam?
Filozofia - rodzina by miała bekę jak nigdy w życiu.

Zamknę się w domu i będę udawać, że nie żyje. Tak, to zdecydowanie dobry pomysł. Szkoda, że w niczym nie jestem na tyle dobra by mieć licencjat. Na przykład biologia, albo ta głupia matematyka. No i co z tego, że interesuje mnie fizyka kwantowa, jak podstawy już nie.




 
 
Studia
Vitiatus Mikene
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-04, 21:00   

Nightmare,
Nightmare napisał/a:
Rodzina wyśmieje.
Nightmare napisał/a:
rodzina by miała bekę jak nigdy w życiu.

A co ma rodzina do Twojego kierunku studiów i ewentualnej przyszłej pracy, którą zajmować się będziesz Ty, nie zaś oni?




 
 
Studia
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-06, 08:48   

Sharnathos, jak nie dam rady ukończyć tych studiów to będą mówić, że mieli rację... Zresztą ja jestem pewna, że nie dam rady. Boję się znowu przeżywać to samo... Nie chce spotkać palantów, którzy ponownie będą się nade mną znęcać. Szkoła. Studia. Zawsze znajdą się tacy.



 
 
Studia
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-08, 12:51   

Nightmare, jeśli nie jesteś w takim razie gotowa na studia, to może gap year lub praca? ;)



 
 
Studia
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-08, 15:45   

Arya, właśnie to dobry pomysł. Studia mogą poczekać.



 
 
Studia
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-08, 15:51   

Nightmare, studia to nie jedyna alternatywa po maturze, pamiętaj o tym. Poza pracą, gap year'em są także takie opcje, jak szkoły policealne z konkretnymi zawodami lub różne zawodowe kursy. Można też pracować i studiować zaocznie, a w takim trybie jest nieco łatwiej niż na dziennych. :)



 
 
Studia
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-09, 03:34   

Arya, właśnie myślę o jakimś kursie zawodowym. Potem bym sobie znalazła prace i poszła na studia zaoczne. Łatwo powiedzieć. No, ale miło by było, jakby wszystko tak ładnie wyszło. :3



 
 
Studia
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-08-09, 05:01   

Nightmare napisał/a:
Arya, właśnie myślę o jakimś kursie zawodowym. Potem bym sobie znalazła prace i poszła na studia zaoczne. Łatwo powiedzieć. No, ale miło by było, jakby wszystko tak ładnie wyszło. :3

Moim zdaniem to bardzo dobry plan. :) Żałuję, że ja nie zrobiłam podobnie, ale niestety mój kierunek i moja specjalizacja w takim a nie innym kształcie była tylko dzienna. :( Poza tym wszyscy doradzali dzienne studia... A jeśli studia są ciężkie to nie da rady pracować jednocześnie. I po studiach okazuje się, że brak doświadczenia jest problemem. :/




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Studia
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-09, 08:23   

Nightmare napisał/a:
Arya, właśnie myślę o jakimś kursie zawodowym. Potem bym sobie znalazła prace i poszła na studia zaoczne. Łatwo powiedzieć. No, ale miło by było, jakby wszystko tak ładnie wyszło. :3

Nie ma w tym planie nic trudnego i myślę, że spokojnie dasz radę. :)
Niedotykalna napisał/a:
Poza tym wszyscy doradzali dzienne studia... A jeśli studia są ciężkie to nie da rady pracować jednocześnie. I po studiach okazuje się, że brak doświadczenia jest problemem. :/

Dużo osób zdobywa (zwłaszcza z kierunków inżynierskich) doświadczenie w trakcie wakacji, na stażach i praktykach.




 
 
Studia
Niedotykalna 



Wiek: 34
Dołączyła: 14 Wrz 2013
Posty: 4310
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-08-09, 09:11   

Arya napisał/a:
Dużo osób zdobywa (zwłaszcza z kierunków inżynierskich) doświadczenie w trakcie wakacji, na stażach i praktykach.

Mam takie dwa za sobą. Ale zazwyczaj wymagane doświadczenie to dwa lata. :/ Żałuję, że nie zrobiłam więcej praktyk i staży, ale nie miałam już ani sił ani ochoty po roku akademickim.




Po co komu piwnica, w której nie ma dachu?
Życie ma sens, Strusiu...

/Pasja. Możesz zrobić z nią wszystko. BIEGANIE ma taki wymiar jaki mu nadasz./
 
 
Studia
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-09, 14:24   

Dokształcać się można całe życie, tylko trzeba chcieć i mieć siłę. :D Z tym drugim to gorzej. :krzesło:



 
 
Studia
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-08-09, 23:16   

Arya napisał/a:
Dużo osób zdobywa (zwłaszcza z kierunków inżynierskich) doświadczenie w trakcie wakacji, na stażach i praktykach.


Z tym, że staże w najbardziej pożądanych firmach zazwyczaj dostępne są na określonym etapie nauki (np. tylko IV-V rok)i nawet nie ma kiedy dobić do tego wymaganego potem roku-dwóch. Tak przynajmniej jest na u mnie na UŚ. Oferta praktyk jest wprawdzie duża, jednak przeważnie są one dla studentów w ostatnich latach czy dla absolwentów. Są też oczywiście praktyki skierowane dla studentów wszystkich lat i kierunków, lecz w firmach, w których rozwój jest ograniczony.

No i co najważniejsze, muszą Cię jeszcze tam przyjąć. ;)




 
 
 
Studia
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-10, 08:40   

Aż jestem zaskoczona, bo znam osobę z Politechniki Warszawskiej, która samodzielnie co roku wyszukuje sobie staże, praktyki, odzywa się do różnych firm i jak dotąd nigdy nie było problemu ze zrobieniem najpierw trzech miesięcy praktyk, a potem zazwyczaj to się przeciągało do pół roku.



 
 
Studia
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-08-10, 19:03   

Arya, zależy pewnie od różnych okoliczności. Czy to są praktyki/staże konieczne do realizacji w toku studiów lub ktoś robi je dla siebie, nie będąc "przymuszonym" przez uczelnię. Czy są one płatne czy robi się je za przysłowiowy uścisk dłoni prezesa. Czy ta firma podpisywała umowy partnerskie z uniwerkiem czy właśnie student sam sobie je znalazł, bo akurat prowadzili własny nabór.

Nie wiem jak tam jest w Wawie. U mnie jest co roku wydawany bezpłatnie przewodnik po stażach i praktykach wraz z terminem rekrutacji, wymaganiami formalnymi (jedni chcą studentów konkretnych kierunków, inni stawiają na znajomość określonych języków, jeszcze inni wybierają konkretne lata studiów) czy schematem przebiegu rekrutacji i firmami, u których można zdobywać to doświadczenie.

Znajomy, świeży absolwent posiadający w dodatku dość duże jak na swój wiek doświadczenie (już 2 lata kierował pracą sporej grupy ludzi) ubiegał się o staż w wielkim zagranicznym koncernie. I nie dostał go :|




 
 
 
Studia
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-10, 19:08   

Dreamlander napisał/a:
Czy to są praktyki/staże konieczne do realizacji w toku studiów lub ktoś robi je dla siebie, nie będąc "przymuszonym" przez uczelnię. Czy są one płatne czy robi się je za przysłowiowy uścisk dłoni prezesa. Czy ta firma podpisywała umowy partnerskie z uniwerkiem czy właśnie student sam sobie je znalazł, bo akurat prowadzili własny nabór.

Robi je w całości dodatkowo dla siebie, nie rozlicza się z uczelnią z tego. Są płatne, a student sam je sobie znalazł. Firma nie ma podpisanej umowy z uniwerkiem, ba, nawet nie ogłaszali nigdzie oficjalnego naboru. Ów student sam do nich napisał i się prosił o możliwość odbycia płatnych praktyk.




 
 
Studia
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12