Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Prezentacja Maturalna
Autor Wiadomość
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-26, 21:39   Prezentacja Maturalna

Hej Kochani :) Słuchajcie, mam prośbę... Niedługo muszę zacząć pisać i opracowywać swój temat na prezentację ustną z języka polskiego.

Prosiłabym o jakieś pomysły, tytuły do bibliografii, cokolwiek... Byłabym wdzięczna :*

"Nałogi i uzależnienia w literaturze. Problem prezentacji problemu"




 
 
Prezentacja Maturalna
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-26, 23:11   

Zbrodnia i kara - Dostojewski :) [alkoholik którego poznał główny bohater]
większość książek B. Rosiek
My dzieci z dworca zoo
Ćpun
Mały książę [był tam alkoholik]




 
 
Prezentacja Maturalna
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2011-10-26, 23:51   

Może "Pamiętnik narkomanki"?
Btw.:
naamah666 napisał/a:
"Nałogi i uzależnienia w literaturze. Problem prezentacji problemu"

Kumpel z klasy brał rok temu bardzo podobny temat. Po kilku korepetycjach zrezygnował, bo uznał, że za trudny :D




"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
 
 
 
Prezentacja Maturalna
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-10-27, 02:32   

naamah666, może już na to patrzyłaś, ale ja wstawię Ci linki do stron w necie, może jak poczytasz to Ci się może przyda :)
http://www.sciaga.pl/teks...ie_do_wybranych
http://bez-dymka.fm.interia.pl/literatura.htm - tytuły książek dotyczących uzależnień

http://www.prezentacje2011.pl/
Generalnie jeśli chodzi o tytuły, to znajdowałam najczęściej "Zbrodnię i karę", "Dzieci z dworca zoo", "Pamiętnik narkomanki". A ile tytułów musisz mieć? Ja zdawałam starą maturę i jak ja się z tego cieszę :D




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Prezentacja Maturalna
Gość

Wysłany: 2011-10-27, 08:26   

Tak jak przedmówcy polecam Pamiętnik Narkomanki, jako swego rodzaju klasyke w Polsce - a inne książki Rosiek sobie odpuść.



 
 
Prezentacja Maturalna
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2011-10-27, 14:27   

megi -s napisał/a:
Ja zdawałam starą maturę i jak ja się z tego cieszę

Nowa matura nie jest zła. Idzie zdać.




"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
 
 
 
Prezentacja Maturalna
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-29, 16:05   

aśka., dzięki wielkie za pomysł "Zbrodni i kary", już się bałam, że naprawdę muszę przeczytać "Nad Niemnem", które zwyczajnie mnie przeraża xd
O Barbarę Rosiek zahaczę na pewno:)
Dante napisał/a:
Kumpel z klasy brał rok temu bardzo podobny temat. Po kilku korepetycjach zrezygnował, bo uznał, że za trudny :D

Moja polonistka mi odradzała właśnie, mówiła, że trudny... Ale ja się uparłam i pewnie będę cierpieć xd
megi -s,
Muszę mieć około pięciu...
Boskie są te strony, dzięki wielkie;*

Wszyscy jesteście Kochani :* Jak myślicie, w jakim stopniu zahaczyć o literaturę fachową? A w jakim umieścić również problem autoagresji?




Ostatnio zmieniony przez Naamah 2011-10-29, 16:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Prezentacja Maturalna
wirus
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-29, 16:17   

naamah666, to już tylko zależy od Ciebie, zależy jak bardzo chcesz poruszyć ten problem i musisz się przygotować na to, że akurat autoagresja nie jest akceptowana i nie jest uważana za nałóg / uzależnienie..



 
 
Prezentacja Maturalna
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2011-10-30, 02:02   

naamah666 napisał/a:
Jak myślicie, w jakim stopniu zahaczyć o literaturę fachową? A w jakim umieścić również problem autoagresji?

Myślę, że jeżeli chodzi o autoagresję to możesz ją ująć jako jedno z uzależnień. A jeśli chodzi o literaturę w ogóle a literaturę fachową no to ja bym tylko zahaczyła o fachową ale nie za dużo.
No ale to już zależy od Ciebie. Tyle, że nauczyciele mogą się przyczepić o literaturę fachową.




AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
Prezentacja Maturalna
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-30, 13:58   

megi -s napisał/a:
Tyle, że nauczyciele mogą się przyczepić o literaturę fachową.


A oc o dokładniej?




 
 
Prezentacja Maturalna
kokosowa
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-30, 15:31   

naamah666 napisał/a:
Wszyscy jesteście Kochani :* Jak myślicie, w jakim stopniu zahaczyć o literaturę fachową? A w jakim umieścić również problem autoagresji?

to nie praca naukowa. literatura fachowa w dużym stopniu nie powinna Cię interesować, ale jednak w literaturę przedmiotu coś wpisać musisz. polecam nie skupiać się specjalnie na niej i potraktować ją jedynie jako pomoc w zgłębianiu problemu, czyli zapełnić sobie takowymi pozycjami bibliografię (oczywiście... po uprzednim przewertowaniu treści). odradzam też posługiwanie się cytatami z takich książek, bo możesz tym zanudzić komisję. nie skupiaj się na naukowym podejściu. opisuj problem przedstawiony w literaturze podmiotu, analizuj go, ukazuj motywy, skutki. odsuń teorię.

naamah666 napisał/a:
A w jakim umieścić również problem autoagresji?

przede wszystkim - alkoholizm, narkomania, nikotynizm. to musi się znaleźć w Twojej prezentacji. potem... może pracoholizm? seksoholizm? uzależnienie od Internetu? nie wspominałabym o autoagresji. to dość kontrowersyjne zagadnienie. masz mnóstwo nałogów i uzależnień do wyboru. skup się na oczywistościach.




 
 
Prezentacja Maturalna
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-10-30, 15:52   

naamah666, doradzę encyklopedię z wytkniętymi stronami i hasłami, ewentualnie książkę medyczną i powinno stykać- 3 pozycje powinnaś mieć. Nie sięgałabym po żadną lekturę chyba, że będziesz ją mieć w małym paluszku. I to nie prawda, że musisz wykorzystać w stu procentach czas.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Prezentacja Maturalna
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-30, 16:07   

kokosowa napisał/a:
nie wspominałabym o autoagresji.

Obawiam się, że nie będę w stanie pominąć tego problemu. Nie zależy mi na 100 procent z matury ustnej, chcę zdać, a z tym nie będzie problemu. Mam ochotę poruszyć ten temat chociaż w małym stopniu, dla siebie samej, że potrafię o tym mówić, że ja wiem, jaki jest to problem mimo obecnego tak jakby tabu...




 
 
Prezentacja Maturalna
Duszka 
zamknięta



Wiek: 33
Dołączyła: 18 Sie 2010
Posty: 2282
Skąd: zachodniopomorskie

Wysłany: 2011-10-30, 16:34   

naamah666, wspomnieć możesz. Ja pisałam pracę konkursową o moim nałogu na akademie psychologiczną, pod kontrolą mojej polonistki... więc nie ma co pomijać.



"Nie jest łatwo oddać słowami... czym jest prawdziwa zabawa. Ale ogólne wrażenie z obserwacji niemal wszystkich gatunków ssaków, to wir nieskrępowanej, beztroskiej żywiołowości"
dr Jaak Panksepp
 
 
Prezentacja Maturalna
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-30, 17:04   

I chyba tak zrobię, chociaż trochę, ale wspomnę.



 
 
Prezentacja Maturalna
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13