Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Tako rzeczę Ja
Autor Wiadomość
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-19, 20:59   

Scarlet Halo napisał/a:
Piszesz 'jesteś', czyli 'ty <czytelniku> jesteś', piszesz to w publicznym dziale ogólnodostępnego forum, czyli do każdej osoby zdolnej to przeczytać, piszesz, że jest lepsza niż większość.
No to przeczytaj pierwszy post tematu.



 
 
Tako rzeczę Ja
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-19, 21:09   

Zaq napisał/a:
No to przeczytaj pierwszy post tematu.

A Ty przypomnij sobie resztę postów w temacie, gdzie sugerujesz, że teksty nie są wyłącznie na Twój użytek... chociażby tu:
Zaq napisał/a:
Chochlik napisał/a:
To temat Zaq'a czy mój? :drapanie:
Niech będzie, że nasz. W końcu jesteśmy rodzeństwem.




 
 
Tako rzeczę Ja
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-19, 21:14   

Scarlet Halo napisał/a:
Zaq napisał/a:
No to przeczytaj pierwszy post tematu.

A Ty przypomnij sobie resztę postów w temacie, gdzie sugerujesz, że teksty nie są wyłącznie na Twój użytek... chociażby tu:
Zaq napisał/a:
Chochlik napisał/a:
To temat Zaq'a czy mój? :drapanie:
Niech będzie, że nasz. W końcu jesteśmy rodzeństwem.
Błędy młodości ;)

A na serio, to czy z tego wynika, że traktuję te punkty jako poradnik dla innych?




 
 
Tako rzeczę Ja
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-19, 21:18   

Zaq napisał/a:
A na serio, to czy z tego wynika, że traktuję te punkty jako poradnik dla innych?

Można to w ten sposób interpretować, ale skoro twierdzisz, że teksty dotyczą wyłącznie Ciebie, to przyjmuję tą argumentację.




 
 
Tako rzeczę Ja
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-19, 21:34   

Scarlet Halo napisał/a:
Można to w ten sposób interpretować
Powiem więcej - trudno przy braku złej woli interpretować to inaczej.

Scarlet Halo napisał/a:
...skoro twierdzisz, że teksty dotyczą wyłącznie Ciebie, to przyjmuję tą argumentację.
Są dla mnie i dla tych, którym będą pasować.

Scarlet Halo napisał/a:
resztę postów
A co z resztą "reszty postów"? ;)



 
 
Tako rzeczę Ja
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-19, 21:44   

Zaq napisał/a:
A co z resztą "reszty postów"?

Zaq napisał/a:

Scarlet Halo napisał/a:
Może w danym konkretnym przypadku (nie mówię, że w każdym) ta osoba postrzega się zgodnie z prawdą? Ktoś się urodził wróblem i widzi, że jest wróblem, dlaczego miałby się uważać za kanarka?
O tym będzie w jednym z kolejnych punktów.

Nie odpowiedziałeś 'to nie dotyczy 'kogoś' a wyłącznie mnie' stąd moje wrażenie, że dotyczyć może szerszej ilości odbiorców.




 
 
Tako rzeczę Ja
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-19, 21:55   

Scarlet Halo napisał/a:
Nie odpowiedziałeś 'to nie dotyczy 'kogoś' a wyłącznie mnie' stąd moje wrażenie, że dotyczyć może szerszej ilości odbiorców.
Bo może dotyczyć szerszej ilości odbiorców. A będzie to taka ilość, do której owe zasady będą pasowały i ani jednego więcej.
____________________________________________________________________

IX - Otaczaj się ludźmi wysokiej jakości. Unikaj ludzi niskiej jakości.

Dość często spotykana jest tendencja do otaczania się ludźmi gorszymi od nas pod różnymi względami. Jest to pójście na łatwiznę, dające iluzoryczne poczucie własnej wartości. W rzeczywistości jest to jednak ślepa uliczka. Może co prawda łechtać twoje ego, ale na dłuższą metę przyniesie tylko straty. Jeżeli zależy ci na rozwoju, to musisz robić odwrotnie - równać w górę, a nie w dół. Otaczaj się ludźmi możliwie najlepszymi pod każdym względem, nawet jeżeli sam im nie dorównujesz. To będzie stymulowało twój rozwój. Postaw na ludzi szlachetnych, wspaniałomyślnych, honorowych. Zadawaj się z możliwie najlepszymi, a sam będziesz stawał się lepszy. Jednocześnie unikaj wszelkich padlin moralnych, gnid, szumowin i innych podludzi. Wymieć ludzkie śmiecie ze swego życia. Sam też nie wchodź do śmietnika.




 
 
Tako rzeczę Ja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-27, 18:11   

Zaq napisał/a:
IX - Otaczaj się ludźmi wysokiej jakości. Unikaj ludzi niskiej jakości.

Jeśli wszyscy będą kierować się tą zasadą, to nikt nie będzie miał szansy otaczać się lepszymi od siebie, bo oni nie będą chcieli się zadawać z gorszym. Idealny sposób na "sortowanie Polaków".




Ostatnio zmieniony przez 2016-04-27, 18:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tako rzeczę Ja
Ijon
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-27, 18:15   

Chochlik napisał/a:
No i co przesądza o jakości człowieka?

myślę, że:
Zaq napisał/a:
unikaj wszelkich padlin moralnych, gnid, szumowin i innych podludzi. Wymieć ludzkie śmiecie ze swego życia.


co wy z tym sortowaniem Polaków. To już nie ma w Polsce gwałcicieli, pedofili i morderców?




 
 
Tako rzeczę Ja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-27, 18:21   

Makpawłowski, właśnie doczytałam posta jeszcze raz i edytowałam. Inna sprawa, że jeszcze by wypadało określić kto jest gnidą i szumowiną.

Makpawłowski napisał/a:
co wy z tym sortowanie Polaków. To już nie ma w Polsce gwałcicieli, pedofili i morderców?

Użyłam cudzysłowu, bo nie ogranicza się to ani do Polski, ani do obecnej sytuacji politycznej. Po prostu mi ten termin pasuje, żeby zwięźle nazwać proces celowego dzielenia społeczności na małe grupki, które sobą nawzajem gardzą i nie są skłonne do porozumienia ani podjęcia współpracy.




 
 
Tako rzeczę Ja
Ijon
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-27, 18:29   

Chochlik napisał/a:
by wypadało określić kto jest gnidą i szumowiną.

Wydaje mi się, że ludzie zdemoralizowani, czyli przeciwieństwo:
Zaq napisał/a:
Postaw na ludzi szlachetnych, wspaniałomyślnych, honorowych.


Podoba mi się mądrość IX, ale faktycznie w niektórych sprawach korzyści ze znajomości z kimś mogą być obopólne. Ktoś gra dobrze na gitarze i chcesz się nauczyć, dobrze dla Ciebie, ten ktoś może też chcieć się nauczyć czegoś co Ty umiesz lepiej. Nie mniej jednak. Sens mądrości IX jest dla mnie taki: unikaj marginesu społecznego i to bardzo dobra mądrość. Nic odkrywczego ale warto sobie przypominać i prośba, Zaq, weź wszystkie mądrości dodawaj do 1 posta.




 
 
Tako rzeczę Ja
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-27, 18:39   

Makpawłowski napisał/a:
ludzie zdemoralizowani

No i wracamy do punktu wyjścia. Kto jest zdemoralizowany jest zależne od wyznawanych zasad moralnych.

Makpawłowski napisał/a:
unikaj marginesu społecznego

Tak, niech margines będzie marginalizowany coraz bardziej. To na pewno pozwoli marginesowi wrócić do społeczeństwa, które niewątpliwie na tym skorzysta. :roll:




 
 
Tako rzeczę Ja
Ijon
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-27, 18:48   

Chochlik napisał/a:
Kto jest zdemoralizowany jest zależne od wyznawanych zasad moralnych.

Faktycznie. Ale z drugiej strony po co to roztrząsać, skoro już dla każdego kto inny jest zdemoralizowany. Lewak będzie unikał prawaka prawak lewaka co w tym złego.

Margines złe słowo, nie wiem, może w takim razie.. hmmm. Ludzi toksycznych, manipulantów albo zwyczajnie tych których źle z oczu patrzy xD Przecież te mądrości to nie muszą być zaraz jakąś ideologią. Proste życiowe porady. Fajnie by było gdyby każdy mógł uczestniczyć w ich edycji, żeby uczynić z nich forumowe credo, motto, nie wiem jak to nazwać.




 
 
Tako rzeczę Ja
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-27, 18:53   

Makpawłowski napisał/a:
Fajnie by było gdyby każdy mógł uczestniczyć w ich edycji, żeby uczynić z nich forumowe credo, motto, nie wiem jak to nazwać.

Obawiam się, że ciężko będzie znaleźć taki zestaw mądrości życiowych, które byłyby wspierane przez większość całego forum. Każdy ma zupełnie inną filozofię życiową i żadnej uniwersalnej listy w tak zdywersyfikowanej społeczności, stworzyć się raczej nie da.




 
 
Tako rzeczę Ja
Ijon
[Usunięty]

Wysłany: 2016-04-27, 18:56   

Scarlet Halo napisał/a:
zestaw mądrości życiowych, które byłyby wspierane przez większość całego forum.

Może przyjmijmy jako kryterium, że to miałby to być poradnik dla osób z autoagresją?




 
 
Tako rzeczę Ja
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13