Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Je suis Charlie...
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-08, 19:46   Je suis Charlie...

Jak może wiecie zastrzelono 12 dziennikarzy francuskiego czasopisma satyrycznego Charlie Hebdo. Sprawcy twierdzili, że są związani z Al-Kaidą. Motywem działania były treści publikowane przez czasopismo (Uwaga! Pod linkiem znajdują się treści, które mogą obrazić Twoje uczucia religijne tak bardzo, że zaczniesz zabijać ludzi. ;) )


Właściwie to... z chęcią napisałabym więcej, ale... i tak nikogo z Was to nie interesuje, więc daruję sobie i zapytam po prostu "jak Wasze wrażenia z zamachu?"




 
 
Je suis Charlie...
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2015-01-08, 19:56   

Jestem zszokowana. Pierwszą rzeczą, jaką zobaczyłam, były nagłówki na wp, z których nic nie rozumiałam. Wreszcie dowiedziałam się, co właściwie się stało. Potem czytałam, co Yen pisała na ten temat u siebie. To okropna tragedia. Jak można zabić niewinnych ludzi, dziennikarzy, redaktorów... Ludzi, którzy walczą, ale piórem, a nie bronią palną. Dobrze pamiętam zamachy na WTC. Bardzo mi się z nimi skojarzyła sytuacja z ostatnich dni. Wzrusza mnie też zachowanie Francuzów. Ten napis na dłoniach, przemarsze z długopisami i ołówkami. Mam nadzieję, że trwające obecnie poszukiwania zamachowców skończą się jak najszybszym ich ujęciem.



:myszka:
 
 
Je suis Charlie...
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-08, 20:25   

Komentarze w internecie niezawodnie potrafią mnie zadziwić
Taki np. manhu na gazeta.pl
Patrząc na te okładki moje zdanie o zamachu się zmieniło, takie szumowiny z tego piśmidła "Charlie ***" zasługiwały na śmierć (za te "żarty" o papieżu).
Po wpisie z Frondy o odważnym ataku w Paryżu zbierałam szczękę z podłogi...
Ludzie, którzy w internetowych wpisach popierają zamachowców są dla mnie takim samym dnem moralnym jak tamci mordercy... z tą tylko różnicą, że nawet nie mają jaj, żeby te swoje chore nienawistne fantazje realizować.


Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna.
Stephen King




 
 
Je suis Charlie...
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-08, 20:31   

Zero zaskoczenia, zero zdziwienia. Już dawno pogodziłem się tym, że Europa Zachodnia ostatecznie skapitulowała przed islamską zarazą. Rządzą tam kompletni tchórze, którzy pozwalają tej dziczy pluć sobie w twarz, a poprawność polityczna stała się obowiązującą religią.

Myślę, że za jakiś czas Europa doczeka się nowego Hitlera, i ja stanę po jego stronie. Precz z islamem!




 
 
Je suis Charlie...
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-08, 20:47   

Zaq napisał/a:
Myślę, że za jakiś czas Europa doczeka się nowego Hitlera, i ja stanę po jego stronie. Precz z islamem!

Pewnie się doczeka i pewnie będą kolejne "kryształowe noce" ale żeby tak się od razu rwać do stawania po jego stronie? Wiesz... ja tam nigdy nie marzyłam o byciu capo w obozie zagłady. Nie upatruję żadnej perwersyjnej przyjemności w znęcaniu się nad bezbronnymi ludźmi, nawet jeżeli wyznają islam, więc mi się średnio uśmiechają rządy skrajnej prawicy, ale ludzie jako masa są bardzo podatni na retorykę nienawiści i prostych rozwiązań przemocowych... Zamiast wprowadzić rozsądną politykę wobec emigrantów i zrezygnować z głupiej poprawności politycznej, to histeryczna lewica broni terrorystów, a histeryczna prawica trenuje bojówki. Zdrowy rozsądek umarł i reinkarnacji nie będzie.




 
 
Je suis Charlie...
Avadakedaver 
Shitstormer



Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 476
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-01-08, 21:07   Re: Je suis Charlie...

Na pewno nie można powiedzieć, że był to "tchórzliwy" atak. Jakkolwiek by na tę kwestię nie spojrzeć, nie ma nic tchórzliwego we wzięciu broni i wystrzelaniu całego biura a potem dwóch policjantów... Do tego potrzeba odwagi, a czy powody są słuszne czy nie - w tej kwestii nie ma to znaczenia. Zaznaczam, że mówię o samym określeniu ataku jako "tchórzowski".
Pamiętam pierwszą aferę związaną z tym czasopismem, kiedy spalono im biuro. Od tego czasu przez internet co jakiś czas przewijają się wybitne satyryczne obrazki wyjęte z niektórych numerów pism, i wiem, że pogróżki redaktorzy otrzymywali praktycznie codziennie, dlatego ten atak mnie nie dziwi i nie szokuje.
Nie muszę chyba mówić, że jako człowiek z dystansem do swoich (a tym bardziej cudzych :P ) przekonań, w żaden sposób nie popieram takich działań.
Ten atak miał też skutki negatywne dla terrorystów - bo oto ich śmiertelni wrogowie, ten liberalny zachód, jednoczy się w tragedii z ofiarami i potępia ich działania, mówi o czasopiśmie i jego działalności więcej niż było mówione przez ostatni rok łącznie. Oczywiście oni liczyli się z tym i chcieli tylko "wysłać wiadomość", że z muzułmanami nie ma co grać w chuła. Jednak czy naprawdę sądzą, że po takim ataku problem satyry (ich) religii faktycznie ustanie? Patrząc na to co się dzieje (co można było przewidzieć) i na to jak amerykanie zareagowali po 9/11 można się tylko spodziewać, że satyra tego typu rozprzestrzeni się jak grzyby po deszczu - po pierwsze dlatego, że to modne i można zarobić na tym pieniądze, a po drugie po to, żeby pokazać jak bardzo nie dajemy (nous sommes Charlie) się zastraszyć.


<<< Dodano: 08-01-2015, 21:12 >>>


No i właśnie znalazłem potwierdzenie moich słów:
http://wiadomosci.gazeta....paign=FB_Gazeta




 
 
Je suis Charlie...
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-08, 21:13   

Scarlet Halo napisał/a:
ludzie jako masa są bardzo podatni na retorykę nienawiści i prostych rozwiązań przemocowych
Jasne, ale innych rozwiązań nie ma. Na wszystko inne jest już za późno. Zostały tylko 2 realne scenariusze: postępująca islamizacja Europy (prawdopodobieństwo 99,99%) albo rewolucja antyislamska (prawdopodobieństwo 0,01%).



 
 
Je suis Charlie...
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-08, 21:17   

Avadakedaver napisał/a:
Jakkolwiek by na tę kwestię nie spojrzeć, nie ma nic tchórzliwego we wzięciu broni i wystrzelaniu całego biura a potem dwóch policjantów... Do tego potrzeba odwagi

Na litość bogów... ile odwagi trzeba mieć by strzelać z broni automatycznej do nieuzbrojonych ludzi ryzykując jedynie spotkanie z policjantem uzbrojonym w pistolet? Mylisz pojęcia tak bardzo, że aż boli.

Zaq napisał/a:
Na wszystko inne jest już za późno.

Będzie za późno jak muzułmanie demokratyczną większością zaczną prowadzać prawo szariatu, teraz jeszcze jest czas działać.




 
 
Je suis Charlie...
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2015-01-09, 03:56   

Po zamachu dokonanym na Maratonie Bostońskim byłem świadkiem ciekawej sytuacji:
Kasjerka w sklepie spożywczym, rozmawiała na ten temat z klientami - nie mówiła nic ponadto, co było w materiałach CNN. Stojąca obok kobieta, muzułmanka (poznałem po hidżabie), nie wytrzymała i zaatakowała kasjerkę, że ta nie ma prawa na ten temat tutaj mówić, że to jest oburzające i ona złoży na nią skargę. Ksjerka próbowała coś powiedzieć, jednak tamta pani była na tyle rozemocjonowana, że nie pozwalała dojść jej do słowa... Po krótkiej tyradzie słownej opuściła sklep... Podałem kasjerce swój numer telefonu i powiedziałem, że w razie czego mogę zaświadczyć, że nie powiedziała nic niestosownego. Więcej o tej sytuacji nie słyszałem. Zakładam, że skargi jednak nie było, albo została zlekceważona.
Ot taka ciekawostka, w jakiś tam sposób wpisująca się w toczoną tutaj debatę.

Myślę, że Europę czekają trudne czasy...
Zaq napisał/a:
(prawdopodobieństwo 99,99%) albo rewolucja antyislamska (prawdopodobieństwo 0,01%).

Nie wiem skąd takie proporcje. Wydaje mi się, że rwolucja antyislamska wybuchnie na pewno, aczkolwiek stanie się to za 20 - 30 lat dopiero, kiedy muzułmanów będzie około 30% w Europie.
Chociaż może stać się to jeszcze szybciej - już teraz poparcie dla partii prawicowych w Europie rośnie.




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
Je suis Charlie...
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-09, 09:19   

Scarlet Halo napisał/a:
teraz jeszcze jest czas działać.
Czyli? Chcesz rywalizować z nimi w rozmnażaniu na czas? Obawiam się, że w tej dziedzinie tylko Chińczycy mogliby stawić czoła islamskiej zarazie.



 
 
Je suis Charlie...
Avadakedaver 
Shitstormer



Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 476
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-01-09, 09:30   

Scarlet Halo, jak to ryzykując tylko spotkanie z dwoma policjantami?
Od samego początku wiedzieli, że po takim ataku będzie ich szukać połowa europy albo i więcej! Wiedzieli, że ta sprawa zostanie nagłośniona przez media przez co złapanie sprawców strzelaniny będzie punktem honoru każdej francuskiej (i nie tylko) organizacji do walki z przestępczością! No i nie mogli przewidzieć, że wszystko pójdzie im jak po maśle, musieli liczyć się z tym, że mogą zostać zabici albo złapani podczas strzelaniny, jedno i drugie odcisnęłoby na nich piętno "do końca życia".
Sam fakt wystrzelania ludzi jak kaczek nie wymaga odwagi. Świadomość tego, z czym to się wiąże i podjęcie takiej decyzji mimo to - już tak.




 
 
Je suis Charlie...
biały królik 
odmieniec



Wiek: 28
Dołączyła: 09 Lut 2014
Posty: 855
Skąd: świat

Wysłany: 2015-01-09, 12:34   

Avadakedaver, zdaje mi się, że mogli mieć to zlecone z góry. Niezbyt często przytrafiają się ataki terrorystyczne w tak zwanym "zrywie". A więc nie jest to na tyle odwaga co wręcz przymus.

Scarlet Halo, fronda nie jest najlepszym miejscem do czerpania poglądów ludzkich...

Ciekawi mnie jedna rzecz. Dlaczego wszędzie są drastyczne zdjęcia? Zazwyczaj nie ma np. w gazetach aż tak brutalnych.




Szuu - powiedział ręcznik, fan wielkich prędkości.
 
 
Je suis Charlie...
Zaq
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-09, 15:01   

biały królik napisał/a:
Dlaczego wszędzie są drastyczne zdjęcia? Zazwyczaj nie ma np. w gazetach aż tak brutalnych.
I bardzo dobrze, że pokazują brutalne zdjęcia. Trzeba uświadamiać ludzi czym jest islam i czego należy z jego strony oczekiwać.



 
 
Je suis Charlie...
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-09, 16:28   

Avadakedaver napisał/a:
Świadomość tego, z czym to się wiąże i podjęcie takiej decyzji mimo to - już tak.

Rozumiem, że dla Ciebie każde przestępstwo jest aktem odwagi, bo wejście w konflikt z prawem przyjemne nie jest. Taki pedofil to musi być według Ciebie strasznie odważny człowiek, bo przecież dobrze wie jak go w więzieniu za czyny pedofilskie potraktują. ;)

biały królik napisał/a:
Scarlet Halo, fronda nie jest najlepszym miejscem do czerpania poglądów ludzkich...

Dlaczego nie? Opinie jakie tam można przeczytać są często wręcz zjawiskowe. Taki na przykład wpis Nie lamentuję po Charlie Hebdo, którego autor jest za karaniem bluźnierców śmiercią, a morderstwo nazywa samosądem i znajduje okoliczności łagodzące dla sprawców. Do momentu przeczytania tego tekstu myślałam, że określenie "katotalib" jest niesmacznym przerysowaniem... teraz wiem, że są osoby, które tylko takim słowem można adekwatnie określić.
Zaq napisał/a:
Chcesz rywalizować z nimi w rozmnażaniu na czas?

Obciąć socjal, to wymrą z głodu, a jak będą robić zamieszki, to będzie pretekst by ich wysiedlić... z rodzinami, bo przecież rodzin rozdzielać nie można. ;)




 
 
Je suis Charlie...
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2015-01-09, 16:36   

Dowiedziałam się o zamachu z... kwejka. Ktoś wstawił wpisy różnych osób z twittera czy też z facebooka. Wszyscy jednogłośnie mówili, że Francji się to należało, że wcale nie żałują, że nareszcie stało się to, co już dawno powinno się stać... :roll3:

Do głowy przychodzi mi jedno... "Zło dobrem zwyciężaj", a nie tej... ech.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Je suis Charlie...
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11