Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Włosomaniactwo
Autor Wiadomość
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-01-10, 21:59   

Angry-Bird, hm ciekawie :) Ale po całości czy na końcówkach? :>



 
 
 
Włosomaniactwo
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-10, 22:08   

Ella napisał/a:
nutshell, mam do Ciebie pytanie, chyba, że ktoś inny też się orientuje ;)
Czy ta odżywka -> Nivea Hair Care może się nadawać do mycia? Zamiast szamponu.
Nie znam się na składach, więc nie wiem też, czy nie jest zbytnio treściwa jak na mycie.

Nie nadaje się do mycia, bo ma w składzie silikony - będzie obciążać włosy. Najlepsze są proste, tanie odżywki, jak Isana z olejem z babassu, większość odżywek Yunga, Garnier z awokado i masłem karite (chociaż jest dość treściwy, mnie obciążał), maski Bingo, odżywki Alterry, odżywki bez spłukiwania Joanny...

kokosowa napisał/a:
nutshell napisał/a:
Zrobiłam dzisiaj macerat z kawy, za ~2 tygodnie go wypróbuję. :D Liczę na przyspieszenie porostu i przyciemnienie. :D

brzmi fajnie. jak to się robi? są jakieś efekty?

Zalałam zmieloną kawę gorącym olejem w proporcjach 1:1, odstawiłam w słoiczku na dwa tygodnie. Przyciemnić nie przyciemniło, bo jednak używałam go tylko na skórę głowy, ale mam wrażenie, że włosy mi mocniej urosły. :D


A do rozjaśnienia to można próbować rozjaśniacza Joanny w spreju albo naturalnie podziałać - miód, cytryna, rumianek.




Ostatnio zmieniony przez Lina Inverse 2012-01-10, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Włosomaniactwo
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-01-11, 00:54   

Mercy, wyobraziłam sobie, że przejeżdżam teraz całe moje włosy wodą utlenioną OMG. :D



 
 
 
Włosomaniactwo
thunderstruckk 



Wiek: 33
Dołączyła: 09 Gru 2010
Posty: 1564
Skąd: śląskie

Wysłany: 2012-01-11, 02:49   

Mercy, tylko nie zapominaj, że to pali włosy.



Kiedy jest tak bardzo, bardzo źle, to musisz przesunąć sobie horyzont. Nie możesz myśleć tylko o tym, że następnego dnia trzeba wstać i ćwiczyć[...] Musisz spojrzeć na tyle daleko,by odzyskanie sprawności było tylko nic nieznaczącym etapem, bo prawdziwy cel leży znacznie dalej.
 
 
 
Włosomaniactwo
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-01-11, 11:36   

nutshell napisał/a:
Nie nadaje się do mycia, bo ma w składzie silikony - będzie obciążać włosy. Najlepsze są proste, tanie odżywki, jak Isana z olejem z babassu, większość odżywek Yunga, Garnier z awokado i masłem karite (chociaż jest dość treściwy, mnie obciążał), maski Bingo, odżywki Alterry, odżywki bez spłukiwania Joanny...


Dzisiaj kupiłam odżywkę Isana z olejem z babassu, jutro rano umyję nią włosy a na noc planuję nałożyć olejek 'migdały i papaja' z Alterry.
Nie ma bata, biorę się za moje włosy ;]




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Włosomaniactwo
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-01-11, 11:36   

A czy taka woda utleniona rozjaśni włosy na rękach? :> U mnie to słabo działa, ale może jakby użyć 3%...

_________
Szlag, to miało być w poprzednim poście, myślałam, że samo się połączy...




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
Ostatnio zmieniony przez Ella 2012-01-11, 11:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Włosomaniactwo
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-01-11, 11:49   

Mam siostrę farmaceutkę, mówi, że woda utleniona ma zawsze 3%, a jak ma 7% to nie jest to woda, a roztwór perhydrolu ;) I fakt, ciężko to dostać.



Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Włosomaniactwo
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-01-11, 12:21   

O nie, nie, nie, nie zgolę włosów. Nie będę drażnić skóry przy bliznach i ranach :roll:
Latem jak się opalę jest ok, teraz trochę gorzej.
Póki co zostaję przy wodzie utlenionej :)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Włosomaniactwo
Evi 



Wiek: 31
Dołączyła: 28 Gru 2011
Posty: 3504
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-01-11, 16:24   

Ella, woda utleniona właśnie najbardziej rozjaśnia takie włosy jak na rękach, czy brwi, albo meszek nad górną wargą :) Wiem, bo moja koleżanka miała straszny problem, bo miała bardzo czarne włosy na rękach, robiła wodą utlenioną i rozjaśniły się jej :) A ja sama stosowałam nad wargą i też to coś dało :)



 
 
 
Włosomaniactwo
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-11, 17:51   

Ella napisał/a:

Dzisiaj kupiłam odżywkę Isana z olejem z babassu, jutro rano umyję nią włosy a na noc planuję nałożyć olejek 'migdały i papaja' z Alterry.
Nie ma bata, biorę się za moje włosy ;]

Powodzenia. :) Pamiętaj, żeby przy myciu odżywką raz na jakiś czas oczyszczać włosy szamponem z siarczanami, żeby nic się na włosach nie nadbudowało i ich nie obciążało. ;)




 
 
Włosomaniactwo
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-01-11, 18:14   

nutshell, co to znaczy, żeby nic się na włosach nie nadbudowało? Zabrzmiało groźnie :>



Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Włosomaniactwo
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-11, 18:16   

Nic groźnego, spokojnie. :D Odżywka ma tylko lekki środek myjący, siarczany są silniejsze i mogą wysuszać, nieważne. Tak czy siak, silikony czy proteiny mogą tak jakby "zostawać" na włosie (nadbudowywać się na nim), wtedy włosy zaczynają się szybciej przetłuszczać i są bardziej przyklapnięte i wtedy trzeba to zmyć czymś bardziej oczyszczającym, mi wystarczało raz na dwa-trzy tygodnie, ale zależy od włosów, niektórzy robią to np. co tydzień. :P



Ostatnio zmieniony przez Lina Inverse 2012-01-11, 18:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Włosomaniactwo
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-01-11, 18:20   

nutshell, no, to wszystko jasne :)

Teraz tylko się boję, że odżywka nie zmyje dokładnie olejku i będę musiała myć trochę dłużej nic zwykle. I że szybciej będą tłuste, a wolałabym myć tak jak zwykle, co dwa dni.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Włosomaniactwo
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-11, 18:25   

Że będziesz musiała myć dłużej to raczej pewne, odżywka się nie pieni. Łatwiej Ci będzie jak rozcieńczysz ją z wodą, w dłoni albo w jakimś pojemniczku - będzie miała lepszy poślizg i łatwiej ją będzie rozprowadzić. Ja robiłam tak, że lekko rozcieńczoną odżywką nakładałam na skalp, masowałam dokładnie, a później bardziej rozcieńczoną myłam włosy na długości. I tak dwa razy.



 
 
Włosomaniactwo
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-01-11, 18:38   

Przyjęłam, zakodowałam, wypraktykuję ;)

A ta odżywka z Nivei, o której pisałam - zauważyłam, że lubi się trochę pienić, jak nałożę jej więcej. Dziwne.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
Włosomaniactwo
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12