Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup książek
Autor Wiadomość
Opuszczona
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-20, 17:45   

Książka, o którą mi chodziło to ' Psychologia relacji, czyli jak budować świadome związki z partnerem, dziećmi i rodzicami ' Mateusza Grzesiaka. Jeszcze dziś zainteresowała mnie ' Psychologia sprzedaży ' tego samego autora - ktoś z Was czytał?



 
 
Zakup książek
Firuze 
vanitas vanitatum...



Wiek: 39
Dołączyła: 07 Maj 2015
Posty: 11
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-08-28, 14:30   Re: Zakup książek

Hekate napisał/a:
Korzystacie z bibliotek? Pożyczacie od znajomych? Kupujecie książki?


Rzadko korzystam z biblioteki, nie pożyczam tylko kupuję.

Hekate napisał/a:


Gdzie zazwyczaj je kupujecie? Wolicie pójść do księgarni, czy zamówić przez internet? Jakie księgarnie są Waszymi ulubionymi? Jakie polecilibyście innym?


Za pomoca internetu. Nie lubię chodzic do księgarni.

Hekate napisał/a:

Uważacie, że zakup książek to marnotrawstwo pieniędzy, czy jednak warto w to inwestować?

Nie uważam tego za marnotrawstwo pieniędzy. Do książek mogę powrócić w każdej chwili




:voodoo: Ab alio exspectes, alteri quod feceris
Aequat omnes cinis; impares nascimur, pares morimur
 
 
Zakup książek
Empiria
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-28, 16:09   

Hekate napisał/a:
Korzystacie z bibliotek?

Nie korzystam, chyba że chodzi o lektury. Lubię mieć książki tylko dla siebie i wracać do nich kiedy mam na to ochotę. Poza tym biblioteki narzucają jakieś terminy zwrotu, a ja nie lubię czytać pod jakąś presją. A przedłużać czasu mi się zwyczajnie nie chce, więc zazwyczaj książki kupuję.
Hekate napisał/a:
Gdzie zazwyczaj je kupujecie?

W Empiku albo przez internet.
Hekate napisał/a:
Uważacie, że zakup książek to marnotrawstwo pieniędzy, czy jednak warto w to inwestować?

Nie uważam, żeby było to marnotrawstwo. No jeszcze zależy, o jaką książkę chodzi. Przyznam, że czasami zdarza mi się oceniać książki po okładce, a później okazuje się, że to np. jakieś tandetne romansidło. Ale generalnie rzadko kupuję w ciemno i przed zakupem zazwyczaj sprawdzam w necie recenzje i oceny danej książki.




 
 
Zakup książek
Alessa 
Samara



Wiek: 26
Dołączyła: 25 Lut 2017
Posty: 804
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2018-01-24, 09:51   

Hekate napisał/a:
Korzystacie z bibliotek?

Nie. Nie lubię gdy goni mnie termin.
Odkąd przerzuciłam się na czytnik kupuję bardzo mało książek. Jeżeli już mi się zdarza to kupuje w Empiku. Z internetu nigdy nie zamawiam książek.
Cytat:
Czy kupowanie książek to marnotrawstwo pieniędzy?

Uważam, że jeżeli ktoś wie, że wróci do danej książki kilka razy to nie patrzę na to jak na marnotrawstwo.




Wszystko wali się a ja nie mogę biec
może ten deszcz udaje łzę
minie ten sen
i będzie okay
 
 
Zakup książek
Lady Blair 
Diamante



Wiek: 26
Dołączyła: 20 Kwi 2017
Posty: 156
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2019-04-03, 22:25   Re: Zakup książek

Hekate napisał/a:
Korzystacie z bibliotek? Pożyczacie od znajomych? Kupujecie książki?

Gdzie zazwyczaj je kupujecie? Wolicie pójść do księgarni, czy zamówić przez internet? Jakie księgarnie są Waszymi ulubionymi? Jakie polecilibyście innym?

Uważacie, że zakup książek to marnotrawstwo pieniędzy, czy jednak warto w to inwestować?


Nie korzystam z bibliotek ani nie pozyczam od nikogo, wole miec wlasne ksiazki :)

Zawsze kupuje ksiazki na taniaksiazka.pl, maja tam niskie ceny :)

Uwazam, ze zakup ksiazek to cos, w co warto inwestowac :)





 
 
Zakup książek
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2070
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-04-05, 17:52   

Ja nigdy nie kupuję książek w Empiku, bo są najdroższe.
Kupuję zwykle na Bonito, bo mają punkt odbioru w mieście, w którym mieszkam.
Zdarza się, że na taniej książce też, albo na Arosie - po prostu tam, gdzie taniej.

Ale ostatnio zaczynam trochę wyprzedawać swoją biblioteczkę, bo po prostu nie mam już miejsca na inne książki ;) Mam też czytnik, więc korzystam i z papierowych, i tych "nienamacalnych" wersji ;)




Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Zakup książek
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2019-04-07, 15:10   

W moim mieście jest księgarnia z książkami na wyprzedażach. Nowe egzemplarze, nawet 70% taniej. Jak czegoś nie ma na stanie, mogą też sprowadzić ze swoich hurtowni i dzwonią, że już jest do zakupienia i leży odłożona.

Fajna rzecz, książkowy outlet.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Zakup książek
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1675
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2019-10-29, 20:50   

Nie wypożyczam książek. Kupuję e-booki.



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Zakup książek
WhiteBlankPage. 
Natalia



Wiek: 33
Dołączyła: 20 Mar 2019
Posty: 2070
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2019-10-29, 22:36   

Szamanka, outlet w sensie są końcówki jakieś? Czy jak na taniejksiazce na przykład książka jest "zniszczona"? Zniszczona mam na myśli, że ma zagięty róg, czego i tak nie widać. :P



Za głośno? Co jest za głośne? Tylko cisza. Cisza, w której się człowiek rozpada jak w próżni.
 
 
Zakup książek
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10445
Skąd: świat

Wysłany: 2020-03-02, 08:54   

:zlotalopata:
:P


WhiteBlankPage., Nie mam pojęcia, na jakich zasadach działają, skąd mają, natomiast są to niezniszczone egzemplarze.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
Zakup książek
Cappy 



Wiek: 29
Dołączyła: 29 Paź 2019
Posty: 1675
Skąd: łódzkie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2020-05-01, 11:11   

Z reguły staram się być na bieżąco z książkami i ich wersją e-bookową. Jaką macie ulubioną księgarnie? Tania Książka czy Virtualo? A może Empik?



You know you did me wrong (mmm)
Just one more cup of coffee 'fore I go (mmm)
I know I better stop and cut the show (mmm)
I'll leave you all the memories and go, I'ma go
 
 
Zakup książek
Cthulhu
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-01, 15:42   

Cappy, z księgarni internetowych to najczęściej Vesper, Tania Książka, Czytam i Gandalf, często kupuję na Olx i Allegro (od osoby prywatnej). Empik dla mnie odpada, strasznie drogo i książki, które długo tam leżą są często poniszczone. Kupuję tam tylko gazety motoryzacyjne.
Oczywiście muszę wspomnieć też o antykwariatach, tam można znaleźć najlepsze i najstarsze perełki, w bardzo niskich cenach (co ciekawe najlepsze antykwariaty są najczęściej na dworcach). Jeśli ktoś z Was mieszka w Warszawie, to polecam Antykwariat na Tamce, masa świetnych książek za grosze i niesamowita atmosfera, można siedzieć i słuchać jak klienci rozmawiają ze sprzedawczynią o filmach, muzyce, sztuce.
Empik nie ma podjazdu :evil:




 
 
Zakup książek
Adenium
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-02, 14:04   

Cappy, jak znajdę coś stacjonarnie w empiku to później tytuły wrzucam w księgarniach internetowych: aros.pl, bonito.pl, czytam.pl i decyduję gdzie kupuję, zwykle czytam.pl wypada mi najtaniej, aczkolwiek jak mieszkałam w innym mieście to zamawiając przez bonito.pl odpadał koszt wysyłki, bo była opcja odbioru osobistego.



 
 
Zakup książek
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-04, 11:34   

Adenium, mam podobnie: zamawiam na Bonito z opcją osobistego odbioru.
A Ebooki zazwyczaj kupuję na Woblink.




 
 
Zakup książek
Zatoichi
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-21, 10:43   

Nie korzystam z bibliotek ,jakoś tak wyszło. Od znajomych nie pożyczam - moi nie są "miłośnikami" czytelnictwa. Zresztą, zawsze gdy coś pożyczam mam nieswoje wrażenie i leciutką presję żeby tylko nie zniszczyć :P . Zawsze kupuję książki ,uważam że to dobra inwestycja. Zawsze można do nich wrócić ,czegoś się z nich nauczyć ,zrobić ładną biblioteczkę czy ewentualnie . .odsprzedać :/ .

Ja zakupy robiłem zwykle na Świecie Książki i chyba sporadycznie na Merlinie czy Gandalfie ,choć zdarzyło mi się ostatnio kupować ze strony Heliona(wydawnictwa książek szkolny choć nie tylko!).




 
 
Zakup książek
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 12