Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
"Urodzeni mordercy" po polsku...
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 19:47   "Urodzeni mordercy" po polsku...

Jak pewnie wiecie niedawno naszymi brukowcami wstrząsnęła sprawa Zuzanny M. vel Marii Goniewicz, "bezczelnie młodej, bezczelnie zdolnej", poetki (grafomanki?) i morderczyni. Taki sensacyjny obraz wyłania się z "opinio-tfu-rczych mediów". Prawda jest taka, że nie ma "sprawy Zuzanny M."... jest natomiast morderstwo państwa N. o które podejrzani są Kamil N. (syn rzeczonego małżeństwa) i właśnie Zuzanna. Prokuratura podaje, że podejrzani przyznali się do winy. Zastanawia mnie postawa mediów kreująca dziewczynę na femme fatale, a Kamila prawie że na trzecią jej ofiarę... biedny, zmanipulowany, otumaniony narkotykami, bezwolny chłopiec... no nic tylko współczuć. :ftlog: Jak dla mnie to on dopuścił się dużo gorszej zbrodni, bo ona zabiła obcych sobie ludzi... on - własnych rodziców. Zdecydowanie w nim dopatrywałabym się poważniejszych zaburzeń.
Reakcja mediów zdaje się odbiegać od typowej tendencji, w której to mężczyznę uznaje się za sprawcę i prowokatora przemocy... w tym przypadku chyba jednak gazetom brakuje "jaj", by rozpisywać się o synu-mordercy... może dziennikarze zerkają z lękiem na swoje dzieci i sama myśl, że dziecko z własnej nieprzymuszonej i całkowicie świadomej woli podnosi rękę na rodzica, wywołuje w nich taki dyskomfort, że wolą widzieć w Zuzannie zło wcielone, które weszło w cudze życie rodzinne i sprowokowało tragedię. Jak dla mnie... nie jest możliwe by nastolatek nieupośledzony, niepsychopatyczny, mający ciepłe i dobre relacje z rodzicami, zdecydował się na dokonanie "aktu samoosierocenia" jedynie pod wpływem czyjejś sugestii. A jak Wy uważacie? Co myślicie o tej sprawie? Jak interpretujecie zachowanie mediów?

I na koniec... ktoś już widzi jak tu zarobić... Morderstwo - nowy sposób na promocję młodych talentów. :facepalm: A najlepsze, że ktoś to kupił... :roll:




 
 
"Urodzeni mordercy" po polsku...
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 20:03   

Scarlet Halo, chłopak jest po prostu jednym z miliona szarych ludzi i opisywanie go pewnie nie byłoby dla mediów tak ciekawe, jak w przypadku aspirującej do miana poetki dziewczyny, która uzewnętrznia się w sposób hmm... ostentacyjny.

Jak wybuchł gaz w Katowicach i zginęło małżeństwo dziennikarzy, a jakiś facet został ranny, to chociaż on podobno był sprawcą całego problemu media skupiły się na bardziej, nomen omen, medialnych postaciach i nikt się szczególnie jego dalszymi losami nie interesował.

Taka osoba, choćby minimalnie znana z mediów, wydaje się odbiorcy bliższa, bardziej realna, niż kolejny kompletnie anonimowy Krzysztof R., czy Tomasz Sz., a tym samym wywołuje żywsze zainteresowanie, a przecież w zawodzie dziennikarza chodzi o oglądalność, słuchalność, poczytność i klikalność, a nie przedstawianie suchych faktów.




 
 
"Urodzeni mordercy" po polsku...
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2014-12-20, 20:46   

Mam podobne zdanie do Chochlik, - dzieczna, ze względu na swoją inność - jest wysoce medialna, w odróżnieniu od tego nudnego rodzicobójcy.

Kiedy Adam Lanza, zabił 26 osób szkole podstawowej Sandy Hook, w 2012 roku, to momentalnie stał się medialną gwiazdą: Jego twarz była na okladkach niemal całej prasy w USA i w każdym serwisie onformacyjnym - Po prostu zło się dobrze sprzedaje.




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
"Urodzeni mordercy" po polsku...
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 20:48   

Chochlik, polemizowałabym ze stwierdzeniem, że chłopak jest jak milion szarych ludzi... jednak coś w życiu "osiągnął' - sam się osierocił. ;) Polemizowałabym także z 'medialnością" dziewczyny... to, że ktoś ma konto na fb jeszcze nikogo nie uczyniło "osobą medialną"... a ja i zdecydowana większość Polski o Marii Goniewicz by pewnie w życiu nie usłyszała, gdyby nie jej ostatni "wybryk". Z chłopaka, który zabił rodziców, można bez większego trudu wykreować "postać medialną", bo zrobiono tak chociażby z matką Madzi. Można prześcigać się w komentarzach i opiniach o zaniku więzi w rodzinach, o agresji młodych ludzi, o współczesnym modelu wychowawczym, o tym, że katolickie gimnazjum "wychowało" morderców, o tym co to znaczy "dobra rodzina" i określenie "niczego mu nie brakowało"... można mu zrobić sesję w slipkach jak jeździ konno i analizować co jadł na kolację przed popełnieniem zbrodni... możliwości jest mnóstwo. :P



 
 
"Urodzeni mordercy" po polsku...
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 20:57   

Scarlet Halo napisał/a:
zrobiono tak chociażby z matką Madzi

Tutaj jest inaczej. Właśnie matka Madzi sama poszła do telewizji i zrobiła szum wokół siebie i 'zaginionego' dziecka, a dopiero potem się okazało, że zabiła. Gdyby wcześniej nie była postacią medialną temat by nie był tak głośny. Ludzie bardziej się przejęli tym, że tak bezczelnie kłamała, niż tym, że faktycznie zabiła.

Scarlet Halo napisał/a:
co to znaczy "dobra rodzina" i określenie "niczego mu nie brakowało"

- sąsiedzi spali w nocy, bo nie wszczynali dzikich awantur
- nikt nie widział członków rodziny kompletnie pijanych gdzieś pod krzakiem
- mieli status materialny, który pozwalał mieć co jeść do pierwszego
- nikt nie wiedział o tym, by mieli jakieś konflikty z prawem
itp.

W sumie to "porządność" rodziny jest możliwa do określenia dla osoby trzeciej tylko na podstawie widocznych na zewnątrz elementów, a te jednak słabo oddają rzeczywistość, o czym pół forum może świadczyć własnym życiorysem.

Scarlet Halo napisał/a:
można mu zrobić sesję w slipkach jak jeździ konno

Ciekawe masz zainteresowania. :lol: :*
Można, tylko po co, skoro ona już ma ten 'kapitał medialny' zbudowany?




 
 
"Urodzeni mordercy" po polsku...
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2014-12-20, 21:01   

Scarlet Halo,

17 letni Jaś Granat zabił swoich rodziców w Palos Hills (mieszkam kilka kilometrów od tego miejsca). Po prostu ich zatłukł jakąś pałką i dodatkowo potraktował nożem... Sprawa była głośna - na początku cała polonia huczała, że to mafia górali zabiła ;) Szok stał się chyba jeszcze większy, kiedy policja postawiła zarzuty morderstwa Jasiowi - synowi zamordowanych... Jako że państwo Granat byli szanowanymi biznesmenami, to sprawę głośno komentowały chicagowskie media...

http://www.truecrimerepor...s_his_wealt.php




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
"Urodzeni mordercy" po polsku...
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 21:03   

RobertIslay, rozumiem, że ta historia ma być jakimś argumentem w naszej rozmowie, ale nie za bardzo rozumiem na co...



 
 
"Urodzeni mordercy" po polsku...
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2014-12-20, 21:05   

Chochlik,

Nie, planowałem dodać na początku posta zdanie: "Taka ciekawostka", ale zapomniałem.




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
"Urodzeni mordercy" po polsku...
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 21:09   

RobertIslay napisał/a:
sprawę głośno komentowały chicagowskie media...

No właśnie... z punktu widzenia hieny, znaczy się szeregowego odbiorcy brukowców ( ;) ) ciekawsze może być zjawisko zabijania rodziców przez ich własne dzieci niż popełnianie zbrodni przez aspirującą młodą "poetkę", stąd dziwi mnie to jak bardzo "po macoszemu" traktowany jest Kamil. On przecież tak się starał i tyle poświęcił, by zostać nekrocelebrytą, a tu cały blichtr zgarnęła dziewczyna. :P




Ostatnio zmieniony przez 2014-12-20, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
"Urodzeni mordercy" po polsku...
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 21:09   

RobertIslay napisał/a:
Nie, planowałem dodać na początku posta zdanie: "Taka ciekawostka", ale zapomniałem.

A, to się nie zrozumieliśmy. :)

A co sądzisz o sesji w slipkach na koniu? :D




 
 
"Urodzeni mordercy" po polsku...
Lennei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 21:20   

Scarlet Halo napisał/a:
Co myślicie o tej sprawie?

Wczoraj przy wiadomościach o tej sprawie, głośno rzuciłam: "a co z tym chłopakiem, przecież on też brał w tym udział..." Jak widać, przeszłość dziewczyny - poetki była dużo ciekawsza.


Scarlet Halo napisał/a:
Z chłopaka, który zabił rodziców, można bez większego trudu wykreować "postać medialną", bo zrobiono tak chociażby z matką Madzi.

Przy matce Madzi, w całej szopce brał też udział ojciec Madzi...




 
 
"Urodzeni mordercy" po polsku...
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 21:26   

Vida napisał/a:
Przy matce Madzi, w całej szopce brał też udział ojciec Madzi...

I widziałam nagłówki Faktu: "ojciec Madzi przefarbował włosy, żeby go nie rozpoznali...". Z tego co wiem, to on został uznany za poszkodowanego, a nie sprawcę (czy mam nieaktualne infomacie?), wiec to inna kategoria 'sławy'.




 
 
"Urodzeni mordercy" po polsku...
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2014-12-20, 21:30   

Chochlik napisał/a:
A co sądzisz o sesji w slipkach na koniu?


Matka madzi miała podobną sesję w SuperExpresie. Nie pamiętasz?
Czytałem kiedyś wywiad z naczelnym tegoż tabloidu, w którym pytano go o tę konkretną sesję i czy nie czuje za nią wstydu. Odpowiedział, że sprzedaż tego wydania była o ok. 30% wyższa niż ich normalna sprzedaż i w związku z tym, jest z niej (tej sesji) bardzo zadowolony. Nie dokładnie tak to brzmiało, ale coś w tym stylu...




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
"Urodzeni mordercy" po polsku...
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-20, 21:37   

RobertIslay napisał/a:
Matka madzi miała podobną sesję w SuperExpresie. Nie pamiętasz?

Ja pytałam o twoją sesję, nie matki Madzi. :lol:




 
 
"Urodzeni mordercy" po polsku...
RobertIslay 
Boję się szerszeni.



Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2012
Posty: 990
Skąd: świat

Wysłany: 2014-12-20, 21:43   

Chochlik,

Boję się takich dużych koniów.

Scarlet Halo,

Czy ja wiem? O tym chłopaku prawie nic nie wiadomo - nuda. Tymczasem ona, to prawdziwa Femme Fatale! "Poetka", mająca swoich fanów, dominująca w związku, no i jeszcze docierają do nas informacje, jakoby byłą dumna z tego czego dokonała. Gdybym był naczelnym, to też uznałbym, że więcej korzyści przyniesie mi budowanie historii wokół niej, niż tego chłopaka.




My jsme Borg. Odpor je marny, budete asimilovani!
 
 
"Urodzeni mordercy" po polsku...
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13