Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Autor Wiadomość
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-09, 06:48   

pannanikt napisał/a:
Ludzie, którzy mają wspaniałe rodziny nie rozumieją jak można być wdzięcznym matce za miłość.

Skoro mieli wspaniałe rodziny, to rodzice ich kochali i właśnie taką wdzięczność będą rozumieć. Jak ktoś doświadczył trudnych relacji z rodzicami, to może (ale nie musi) tego nie rozumieć, bo to poza jego doświadczeniem. Skąd taki pomysł?




 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
pannanikt 



Wiek: 32
Dołączyła: 11 Lut 2016
Posty: 116
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-05-09, 15:42   

Chochlik napisał/a:
pannanikt napisał/a:
Ludzie, którzy mają wspaniałe rodziny nie rozumieją jak można być wdzięcznym matce za miłość.

Skoro mieli wspaniałe rodziny, to rodzice ich kochali i właśnie taką wdzięczność będą rozumieć. Jak ktoś doświadczył trudnych relacji z rodzicami, to może (ale nie musi) tego nie rozumieć, bo to poza jego doświadczeniem. Skąd taki pomysł?


Źle to ujęłam, chodziło mi o to, że jest to raczej dla nich naturalne. Odczuwają tą wdzięczność ale nie myślą o tym na codzień. Nie zawsze są świadomi tego. Opisywałam raczej doświadczenia moje niż doświadczenia innych osób, które mają trudne relacje rodzinne.




 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Shadow 
worthless



Wiek: 27
Dołączyła: 07 Lis 2015
Posty: 2493
Skąd: małopolskie

Ostrzeżeń:
 1/3/4
Wysłany: 2016-05-10, 00:13   

Mojej mamie wdzięczna jestem za to, że:
-Kocha mnie i stara się by mi niczego nigdy nie brakowało.
-Chce dla mnie jak najlepiej.
-Akceptuje mnie taką jaka jestem.
-Zawsze jest po mojej stronie.
-Próbuje mi pomóc.
-Pomimo wielu przykrości jakich Jej dostarczyłam, jest dla mnie wyrozumiała.
-Mogę na Nią liczyć.
Mojemu ojcu:
- Za imię.
- Za klub.

Dziękuję Chochlik, za ten temat. Dzięki niemu dostrzegłam, że tak naprawdę chyba nigdy nie doceniałam mojej mamy na tyle na ile sobie zasłużyła.




Kiedy zamierzasz się poddać, przypomnij sobie po co zaczynałeś.

Wszystko czego pragniesz jest po drugiej stronie strachu.
 
 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 25
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2016-05-10, 00:48   

Jestem wdzięczna rodzicom za wiarę we mnie, kiedy mi jej zabrakło. Za to, że nigdy w życiu niczego mi nie brakowało. Za ciepło i troskę od najmłodszych lat. Za umożliwienie realizowania pasji, za zachęcanie do odkrywania ich, za ukazywanie mi nowych ścieżek i możliwości. Za akceptację moich wyborów. Za ogromną cierpliwość.



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Ijon
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-10, 09:50   

Taki ciekawy tekst wyszperałem, jeśli nie pasuje proszę o przeniesienie:
Cytat:
Drugi rodzaj identyfikacji projekcyjnej można porównać do obsadzenia terapeuty w jakiejś roli - zgodnie ze scenariuszem, który został napisany przez pacjenta i jego opiekunów w dzieciństwie i od tej pory odtwarza się w wielu różnych sytuacjach i relacjach. Psychoterapeuta nieświadomie rzeczywiście wchodzi w tą rolę (tym różni się ten mechanizm od mechanizmu projekcji) i trzeba być uważnym, żeby się z niej wydostać. To bardzo potężny i podstępny mechanizm - powoduje, że jeśli np. ktoś był niesłuchany i nie zauważany w dzieciństwie, to tak bardzo będzie chciał być zauważony przez innych, że nieświadomie będzie się natarczywie tego domagał. Ta natarczywość spowoduje, że inni rzeczywiście nie będą chcieli go zauważać i nie będą go słuchać.

Odgrywanie schematów z dzieciństwa jest w ogóle bardzo częstym tematem, który pojawia się w gabinecie psychoterapeuty. Jeśli rodzice zauważali nas tylko, gdy byliśmy piękni i uroczy, będziemy zachowywać się "uwodząco", zachwycając naszego rozmówcę naszym urokiem osobistym. Jeśli liczyliśmy się dla nich tylko wtedy, kiedy nas chwalili, będziemy starali się spełniać oczekiwania terapeuty i wypaść przed nim jak najlepiej. Jeśli odrzucali naszą złość, będziemy ją nieświadomie odrzucać w gabinecie i popadać w zniechęcenie oraz nieświadomie sabotować terapię, tak jak sabotowaliśmy chodzenie do szkoły, sprzątanie i inne oczekiwania rodziców. Jeśli rodzice nie uznawali naszych emocji, sami ich nie uznajemy i nie wierzymy, że inni będą to robić, więc bronimy się nie tylko przed emocjami, ale też przed bliskością - unikając kontaktu wzrokowego, mówiąc obojętnym tonem, dystansując się.

źródło
Za nic nie jestem wdzięczny rodzicom :roll:




 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Żurawek 
Śmiertelna Nogawka



Wiek: 27
Dołączyła: 18 Paź 2014
Posty: 5179
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-11, 06:15   

Ijon, bardzo prawdziwe słowa. Parę razy doświadczyłam tego na mojej terapii. Z jednej strony to ciekawe zjawisko, a z drugiej trudne emocjonalnie. Bo jeśli doświadczamy czegoś, co nas raniło też na terapii - w miejscu, w którym mamy czuć się bezpiecznie, to... Ciężko to zrozumieć i się z tym pogodzić. Ale dobry terapeuta to zauważy i otwarcie poruszy tę kwestię.

Wdzięczna moim rodzicom jestem za wrażliwość na sztukę i za to, co powtarzali mi w dzieciństwie, że trzeba wspiedać drugą psobę, być szczerym i dawać dużo od siebie. Szkoda, że teraz o tych słowach zapomnieli. W zasadzie mama. :roll:




Ludziom najtrudniej się przyznać, że ich życie nie ma żadnego znaczenia. Żadnego celu. Żadnej treści. Opowieść Podręcznej M. Atwood
23.10.15r.
 
 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Fearless 



Wiek: 28
Dołączyła: 08 Maj 2016
Posty: 299
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-05-12, 10:50   

Jestem im wdzięczna za to, że chociaż popełnili i wciąż popełniają mnóstwo błędów, to wiem, że życzą mi jak najlepiej i kochają mnie. Jestem wdzięczna za to, że zawsze mogę z nimi porozmawiać, choć rzadko mam na to ochotę. Za to, że inwestują we mnie większość swoich zarobków - niby oczywista sprawa i obowiązek każdego rodzica, ale jednak odbywa się to ich kosztem, moja mama nie kupuje sobie żadnych nowych ciuchów praktycznie, ale dla mnie zawsze coś znajdzie. Za to, czego mnie nauczyli poza takimi oczywistościami jak pisanie, czytanie czy chodzenie, czyli tata np., grać w szachy, mama np. gotować. Kocham ich bardzo pomimo wszystkiego, co nieświadomie mi zrobili.

edit: mojej mamie najbardziej chyba wdzięczna jestem za to, że walczyła za mnie, gdy byłam w różnych skrajnych stanach i byłam wobec niej wówczas naprawdę obrzydliwa. Za to, że opierdoliła mnie równo po mojej próbie samobójczej, dzięki czemu zdałam sobie sprawę z tego, że samobójstwo nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Za to, że gdy wydzierałam się na nią, żeby dała już sobie ze mną spokój, bo ze mnie nic nie będzie, to i tak była przy mnie, choć kosztowało ją to dużo nerwów. Za to, że gdy powiedziałam jej o swoich doświadczeniach z twardszymi narkotykami, nie oceniała mnie, tylko przytuliła i powiedziała, że będzie dobrze. Gdyby nie to wszystko, to prawdopodobnie nie byłoby mnie już tutaj i na pewno nie osiągnęłabym tyle.




 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Smutasny 



Wiek: 23
Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 126
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-05-17, 19:19   

Ijon, ciekawy tekst :)

Ja tam zawdzięczam tylko mojemu tacie to, że mnie kocha. To wszystko co zawdzięczam swoim rodzicom




Tak bardzo chciałbym zasnąć...
 
 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Bartek 
Osamělý Vlk



Wiek: 31
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 402
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2016-05-18, 19:40   

Za to, że mimo swoich poglądów potrafili zaakceptować to kim jestem.



"Gdybym kiedyś odszedł stąd, nie obrażaj się na śmierć."
 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
noir 



Dołączyła: 15 Maj 2016
Posty: 1042
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-05-24, 15:36   

Ja jestem wdzięczna memu Ojcu za to, że mimo braku Matki wychował mnie i braci. Nie wiem czy go kocham ale go szanuję.



 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-24, 18:16   

Jestem wdzięczna rodzicom za nauczenie mnie punktualności, odpowiedzialności i przestrzegania terminów.



 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
karol.p
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-26, 19:25   

Dziękuję Mojej Mamie za:

-wyrozumiałość
-lojalność
-pomoc w każdej sytuacji podbramkowej
-za to że zawsze mogę na nią liczyć
-za to że nauczyła mnie kochać i być kochanym
-za przyjaźń




 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
xannthepug 



Wiek: 25
Dołączyła: 04 Lis 2016
Posty: 43
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-11-04, 21:46   

Jestem wdzięczna mojej Mamie za to, że się nie poddała i mimo tego, że mój tato bardzo ją skrzywdził, to zapewniła mi jak najlepsze dzieciństwo. Pełniła dwie role - mamy i taty, a ja nigdy nie czułam się gorsza, bo inne dzieciaki miały tatusia, a ja nie. Wiem, że zawsze mogę do Niej przyjść i zawsze będę miała oparcie, będę mogła porozmawiać...
Mój tata aktualnie nie przyznaje się do tego, że jestem jego córką. Większość jego znajomych myśli, że ma tylko czwórke dzieci. Mnie ukrył, a sam uświadomił mi, że jestem wpadką. Nawiązałam z nim kontakt na kilka miesięcy, a on zdążył doprowadzić do tego, że znienawidziłam go jeszcze bardziej niż kiedyś, kiedy prawie go nie znałam.




 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
mustainne 



Wiek: 22
Dołączyła: 05 Lis 2016
Posty: 74
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-11-09, 20:48   

Jestem wdzięczna mojej mamie za to, że nie pomogła mi nawet w najtrudniejszych chwilach. Dzięki niej jestem teraz silniejsza i dojrzalsza. Jestem jej wdzięczna za to, że zawsze wmawia mi, ze jestem egoistka. Dzięki niej wiem, co oznacza asertywność. Jestem jej wdzięczna za to, ze nauczyła mnie, żeby nigdy nie dawać zbyt wielu szans. Dzięki niej, jestem sobą, bo zmusiła mnie do walki. Dziękuję.



If I see the morning hours
I’ll have one more yesterday
Take life from tomorrow
Cause I’ve burned out my today.
 
 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Justyna1234 


Dołączyła: 14 Wrz 2016
Posty: 128
Skąd: pomorskie

Wysłany: 2016-12-05, 22:31   

Ja mojej mamie jestem wdzięczna za poświęcenie swojego życia dla mnie i rodzeństwa. <3

No i oczywiście za znoszenie tak paskudnego dziecka jak Ja. :)




Justyna ;)
Ostatnio zmieniony przez Morcades 2016-12-06, 00:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Za co jesteśmy wdzięczni rodzicom
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12