Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
W co i dlaczego wierzycie?
Autor Wiadomość
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-02, 18:25   

JestemSam napisał/a:
Ma o przynajmniej jedno zadanie więcej, które również nie jest łatwe.

A to jest jakaś licytacja kto ma trudniej? Bo jakoś dziwnie tak to teraz zaczęło brzmieć.
JestemSam napisał/a:
Wiara, jak sama nazwa mówi po sobie, polega na wierzeniu

Nie każda religia polega na bezkrytycznym akceptowaniu wizji kapłanów ani na powtarzaniu mantry "ja wierzę"... nawet niektóre religie objawione zachęcają do samodzielnego studiowania świętych tekstów celem lepszego poznania bóstwa i poszukiwania form obcowania z siłą wyższą.




 
 
W co i dlaczego wierzycie?
JestemSam
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-02, 19:18   

Emaleth napisał/a:

A to jest jakaś licytacja kto ma trudniej? Bo jakoś dziwnie tak to teraz zaczęło brzmieć.

Oczywiście, że nie jest to licytacja. Ale jeśli ktoś ma te samo zadanie + jedno dodatkowe, to jest mu dalej od łatwości, niż temu, co ma tylko jedno zadanie.

Emaleth napisał/a:

Nie każda religia polega na bezkrytycznym akceptowaniu wizji kapłanów ani na powtarzaniu mantry "ja wierzę"... nawet niektóre religie objawione zachęcają do samodzielnego studiowania świętych tekstów celem lepszego poznania bóstwa i poszukiwania form obcowania z siłą wyższą.

Wtedy to zadanie wychodzi na prawie to samo, co robi agnostyk - poznawanie, analiza i rozważania.




 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Samael21 
Upadły anioł



Wiek: 28
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 156
Skąd: Samo dno Piekła...

Wysłany: 2013-05-18, 22:10   

Jak to stwierdził mój przyjaciel "ja po prostu jestem na etapie gdy szukam swej ścieżki w życiu".
Cały czas byłem dumny z tego że jestem chrześcijaninem. Ale od dłuższego czasu zacząłem podchodzić do Kościoła katolickiego z większym dystansem i dostrzegłem wiele jego niedoskonałości i wad. Od pewnego czasu zacząłem dość poważnie interesować się Satanizmem. Strasznie mi się podoba ten sposób podejścia do świata, ale jednocześnie nie potrafię całkowicie powiedzieć że nie wierzę w jakiegokolwiek boga. Wierzę że jest "coś" ponad nami co stworzyło to wszystko co nas otacza ale nie ingeruje w nasze życie. Czy jestem satanistą? Jeszcze za wcześnie na takie stwierdzenie ale mam nadzieję że już niedługo z dumą powiem że "tak, jestem satanistą".




Ziemia to inny rodzaj piekła, a ludzie są jego demonami.
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Gość

Wysłany: 2013-05-19, 08:12   

Samael21 napisał/a:
mam nadzieję że już niedługo z dumą powiem że "tak, jestem satanistą".


a ja myśle że to ma coś wspólnego z:

Samael21 napisał/a:
Cały czas byłem dumny z tego że jestem chrześcijaninem.


Zastanawiałeś się dlaczego żaden hindus, buddysta, dżinista, muzułmanin i wyznawca wszelkich religii pierwotnych jak w afryce czy am południowej, nie "nawraca się" na satanizm? Może dlatego że satanizm w każdej formie okołolaveyańskiej czy nawet podwórkowocmentarnozjadaniokotowej jest głupotą. Jeśli ktoś przestaje wierzyć to zostaje ateistą lub agnostykiem. Jeśli ktoś wierzy to wybiera sobie religie. Choć właściwie to nie uwarzam że człowiek sam sobie wybiera religie. Wiary chyba nie da sie wymusić ani nauczyć. Jeśli wierze że jest transcendentalny byt który nie ingeruje w losy świata to nie zmusisz sie by uwierzyć że napisał on jakąkolwiek świętą księge lub że każe co tydzień chodzić na godzine do jakiejś ziemskiej budowli. Wiara to wiara. Natomiast religia to religia, obrzędy, rytuały i te można oczywiście sobie wybrać i mieć poczucie przynależności do grupy którzy w tych samych rytuałach uczestniczą.




 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-19, 10:35   

Samael21 napisał/a:
Strasznie mi się podoba ten sposób podejścia do świata, ale jednocześnie nie potrafię całkowicie powiedzieć że nie wierzę w jakiegokolwiek boga.

Nie uważasz, że satanistyczne podejście do życia leży mocno na drugim biegunie chrześcijańskiej filozofii, z której jeszcze do niedawna byłeś taki dumny? Skąd taka zmiana? Dlaczego aż tak ekstremalna? Sama przeszłam fascynację satanizmem za młodych lat, ale szybko doszłam do wniosku, że potrzebuję w moim życiu więcej sacrum niż satanizm jest mi w stanie zaoferować.




 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Samael21 
Upadły anioł



Wiek: 28
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 156
Skąd: Samo dno Piekła...

Wysłany: 2013-05-20, 18:11   

Emaleth, właśnie o to chodzi. Że satanizm całkowicie różni się od chrześcijaństwa. Że jest taki "ludzki" i nie wpaja nam idiotycznych zasad których i tak większość "chrześcijan" nie przestrzega i nie mówię tutaj o samym dekalogu tylko np. o naukach Jezusa.
Byłem dumny z bycia chrześcijaninem bo nie chodziłem do kościoła, ale postępowałem tak jak było w piśmie napisane. Czyli nadstawiałem drugi policzek, chwaliłem Pana myślą, mową i czynami. Nie wstydziłem się tego że wierzę w Boga, aż nagle zobaczyłem że jest druga droga, w której to nie jestem ofiarą a łowcą. Nie muszę już nadstawiać drugiego policzka, bo to ja uderzam jako pierwszy. Jestem świadom tego że za kilka lat może mi się zatęsknić za tym starym i pełnym emerytek Kościołem ale do tego czasu pragnę zagłębiać się w filozofię Satanistyczną...




Ziemia to inny rodzaj piekła, a ludzie są jego demonami.
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-20, 18:57   

Samael21 napisał/a:
Jestem świadom tego że za kilka lat może mi się zatęsknić za tym starym i pełnym emerytek Kościołem ale do tego czasu pragnę zagłębiać się w filozofię Satanistyczną...

Akuratnie nie to miałam na myśli, ale rozumiem mechanizm... ja się zatrzymałam na nurcie "pagan", bo on daje mi to czego potrzebuję w sferze sacrum i jednocześnie daje mi pełną swobodę w mojej moralności... chodzi mi tylko o to, że jest wiele... wiele dróg.




 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Samael21 
Upadły anioł



Wiek: 28
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 156
Skąd: Samo dno Piekła...

Wysłany: 2013-05-20, 19:38   

Emaleth, wiem że jest wiele. Moją aktualną jest Satanizm. Zobaczymy co będzie potem ;)



Ziemia to inny rodzaj piekła, a ludzie są jego demonami.
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Fikcja
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-20, 23:15   

Samael21 nakreślisz dokładniej w jaki sposób? aż jestem ciekawa jakie masz do tego podejście



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Samael21 
Upadły anioł



Wiek: 28
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 156
Skąd: Samo dno Piekła...

Wysłany: 2013-05-21, 14:50   

Fikcja napisał/a:
Samael21 nakreślisz dokładniej w jaki sposób?

Ale co dokładnie masz na myśli?




Ziemia to inny rodzaj piekła, a ludzie są jego demonami.
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Niewidzialny 



Dołączył: 24 Lut 2013
Posty: 133
Skąd: Polska

Wysłany: 2013-05-25, 05:56   

Samael21 napisał/a:
Fikcja napisał/a:
Samael21 nakreślisz dokładniej w jaki sposób?

Ale co dokładnie masz na myśli?

Chyba chodzi o to w jaki sposób jesteś satanistą... tego lepiej nie mylić z propagandą antysatanistyczną. W jaki sposób TY widzisz satanizm? Niemniej Fikcja zadała pytanie.
Wiesz, lepiej, żeby to był ten prawdziwy satanizm, a nie jakieś składanie ofiar i inne bzdury. Z tego co wiem sataniści nie oddają czci szatanowi. To tylko ich symbol. Z tym, że wszystko to i tak jakieś dziwne wymysły ludzi.




Ostatnio zmieniony przez Niewidzialny 2013-05-25, 06:09, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Samael21 
Upadły anioł



Wiek: 28
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 156
Skąd: Samo dno Piekła...

Wysłany: 2013-05-25, 18:26   

Niewidzialny, sataniści teistyczni traktują Szatana jak prawdziwą postać-jak boga. Ja jestem satanistą filozoficznym/ Laveyańskim. Ale też jestem deistą, bo nie wyobrażam sobie nie wierzyć kompletnie w nic. Jestem satanistą bo nie toleruję tego co się dzieje w kościele, jak manipuluje mózgami ludzkimi i jak tworzy sobie fanatyków nienawidzących wszystkich i wszystko co choć w najmniejszym stopniu podważy ich wiarę. Pytasz mnie w jaki sposób widzę satanizm. Dla mnie jest to sposób poglądu na świat. Jest to zaspakajanie swoich potrzeb nie myśląc o tym czy po śmierci ktoś mi coś za to zrobi. Jest to kochanie tylko tych którzy mnie kochają a nienawidzenie tych, którzy sobie na to zasłużyli. Staram się postępować wg. słów zapisanych w Biblii Szatana, ale książka ta jest tylko narzędziem a każdy satanista interpretuje to na własny sposób i dostosowuje zawarte tam słowa do swoich potrzeb i poglądów.



Ziemia to inny rodzaj piekła, a ludzie są jego demonami.
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
psyche
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-25, 20:46   

Ja po wielu poszukiwaniach oparłam się na neopogaństwie i jestem Wiccanką.
Czytałam Biblię Szatana i jakoś mnie nie przekonuje. Bardziej podoba mi się satanizm nie Laveyański i działające na jego podstawie różne zakony.
Niestety satanista w dzisiejszym świecie nie ma łatwego życia, moherstwo dalej utrzymuje, że to czarnowłosi metalowcy którzy gwałcą dziewice (: A tymczasem w tłumie osób zwyczajnie ubranych na ulicy, nie dane byłoby nam rozpoznać takowego wyznawcę.
Dzisiaj każdy kto nosi glany jest satanistą, huehue.




 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-25, 21:15   

psyche napisał/a:
Ja po wielu poszukiwaniach oparłam się na neopogaństwie i jestem Wiccanką.

Wicca tradycyjna czy eklektyczna?




 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-25, 22:13   

Scaliłam dyskusję tutaj



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12