Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
W co i dlaczego wierzycie?
Autor Wiadomość
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2708
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-04-07, 06:49   

Wierzę w Boga, w Jezusa. Nie wierzę w kościół katolicki. Wierzę bo wierzę. Nawróciłam się i się z tego cieszę. Mam tylko pewne trudności z rodziną bo jest katolicka, ale to nie zmienia mojej wiary.



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Gość

Wysłany: 2012-05-13, 07:00   

Ja dochodze do wniosku że wszelkie wierzenia i religie wyglądają w miare ok na papierze ale niestety rzeczywistość sie ma nijak do tego. Osoba zaczyna wierzyć gdyż znajduje się w społeczeństwie i nie ma co ukrywać, religie są dla ludzi zwykłych, normalnych, przeciętnych... pomyślcie czy osoba chora psychicznie mogłaby wiecznie cierpieć w piekle za to że zachowywała się "źle", gdyż była chora? Albo jak opisał pewien profesor przypadek człowieka któremu metalowa blaszka w czasie jakiegoś wybuchu odcięła kawałek płata czołowego, facet przeżył, ale ze standardowego chrześcijanina jacy mieszkają w środkowych usa, spokojnego, pracowitego... zmienił się w wulgarnego, złego, agresywnego i pozostał już taki do końca życia. Czy on ma być za to karany? Nie wspominam już nawet o wielokrotnych mordercach którzy jak sie potem okazywało mieli guza mózgu. Czy osoba taka pomimo iż zabijała ma trafić do piekła? Z drugiej strony czy osoba taka ma trafić do jakiegoś nieba? Jak się nad tym bliżej zastanowić to to wszystko jest wymysłem ludzi - i to widać jak na dłoni, ludzi normalnych, ludzi zwykłych i ludzi przebywających wśród ludzi normalnych.

Czy dziedzi wychowane przez zwierzęta wierzyły w coś? Zabijały inne zwierzęta, zjadały je, żyły sobie w stadzie wśród zwierząt które je wychowały i choćby mogły mówić (a nie mogły) to żadna osoba nie byłaby w stanie wytłumaczyć jej pojęcia wiecznej kary lub wiecznej nagrody. Wogóle pojęcie kary i nagrody jest ludzkim wymysłem bo przyroda jakoś nie nagradza sprawiedliwych i nie karze złoczyńców.

Do ludzi całe życie nie może dojść fakt że kiedyś umrą. I od tego sie wszystko zaczyna.




 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Puritan 
Głosiciel Ewangelii



Dołączył: 16 Lut 2011
Posty: 230
Skąd: Z nieba

Wysłany: 2012-05-16, 20:04   

Sky napisał/a:
Kurde, chciałabym wierzyć. Wierzący mają łatwiej w życiu 8)

Masz rację!

Pan Jezus powiedział, że Jego brzemię jest lekkie. Jest naprawdę fajnie gdy Duch ?więty zastępuje wszystkie nałogi. Nie potrzebujesz już szukać zaspokojenia w przyziemnych sprawach - bo masz prawdziwą głęboką radość :-)

Poza tym masz pewność życia wiecznego.
Oto jak się nawrócić:
-Zacznij czytać Nowy Testament
-Ufaj tylko w Jezusa (który jest Bogiem i człowiekiem)
-Odwróć się od grzechu
-I oto jesteś: dzieckiem Bożym, pewnym swojego zbawienia

Nie ma większej radości niż świadomość, że twoje grzechy zostały przebaczone.
Polecam kościoły ewangeliczne (protestanckie).




 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Sadist 
BPD



Wiek: 28
Dołączyła: 18 Sty 2010
Posty: 4127
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-05-17, 15:58   

Puritan, chyba chciałabym z Tobą porozmawiać. :D



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Cirilla 
Cirilla


Wiek: 26
Dołączyła: 26 Sie 2011
Posty: 2708
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2012-05-17, 16:17   

Sadist, polecam rozmowę z Puritanem. Bardzo dużo mi dały.



W kłębuszkowaniu cała nadzieja.
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Dante 
Cyberpunker



Wiek: 32
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 567
Skąd: Bydgoszcz

Wysłany: 2012-05-17, 17:36   

Mrs_Malakian napisał/a:
Sadist, polecam rozmowę z Puritanem. Bardzo dużo mi dały.

Myślę, że chodzi o nieco inny wymiar rozmowy, czy też raczej "rozmowy" ^^




"Najsurowszy norweski black metal prosto z głębin norweskich lasów osikany moczem renifera"

Stay hungry, stay foolish...
 
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Gość

Wysłany: 2012-05-17, 17:38   

Dante napisał/a:
Mrs_Malakian napisał/a:
Sadist, polecam rozmowę z Puritanem. Bardzo dużo mi dały.


Myślę, że chodzi o nieco inny wymiar rozmowy, czy też raczej


Ja też tak myśle :D




 
 
W co i dlaczego wierzycie?
mgła 



Wiek: 28
Dołączyła: 23 Cze 2012
Posty: 375
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-07-22, 14:57   

Nie wierzę. Mimo tego, że wychowałam się w katolickiej rodzinie. Nie potrafię, po prostu nie chcę. Dobrze mi z tym.



Odejdź! Przecież jestem martwa...
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
quietis 


Wiek: 28
Dołączyła: 04 Gru 2010
Posty: 172
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2012-07-22, 20:45   

ja ostatnio... nie wiem. modlę się od kilku miesięcy. tak mnie tknęło, samą... i czuję się lepiej. dziwna sprawa... rozważam rozmowę z księdzem. prawdziwym księdzem, z powołania. znam jednego od dzieciństwa, więc zapewne się spotkamy. muszę sobie wiele kwestii rozjaśnić.



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
SoSad 



Wiek: 30
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 550
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2012-07-23, 16:51   

Właściwie to nie wiem czy wierzę. Chodzę do kościoła, bo rodzice. W domu się nie modle. W ogóle jakoś nie mam aż takiego szacunku do stwórcy. Jestem tak pomiędzy, nie mam odwagi, żeby powiedzieć definitywnie "nie wierzę" ani, żeby powiedzieć twardo "wierzę".



 
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2012-07-23, 16:54   

quietis napisał/a:
rozważam rozmowę z księdzem. prawdziwym księdzem, z powołania. znam jednego od dzieciństwa, więc zapewne się spotkamy.

Fajnie masz. Ja też zawsze chciałam z takim pogadać, ale niestety na takiego trafić nie mogę.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Motyl 
talitha kum



Wiek: 30
Dołączyła: 03 Sie 2012
Posty: 1733
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-08-06, 09:24   

Ja wierzę. I chyba macie racje- z wiarą jest łatwiej.
Należę do wspólnoty w kościele katolickim... Mija właśnie rok od kiedy tam poszłam pierwszy raz. Mimo początkowego "ale", wiele mi to dało ;)




Jeżeli śmierć bliskich czegoś nas uczy, to przede wszystkim tego, że na świecie nie liczy się nic poza miłością.
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Wronged
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-06, 09:30   

Moi rodzice byli zagorzałymi katolikami, ale od ich śmierci jakoś niezbyt chodzę do kościoła. Nie wiem czemu, gdy pójdę na Mszę, albo się pomodlę, to to wszystko wrca i czuję się jeszcze gorzej...
Psychosis, masz rację, mnie ostatnio ksiądz powiedział, że nie ma tam miejsca na "takich jak ja"

spacje, lit.
P.




Ostatnio zmieniony przez Euphoriall 2012-08-06, 09:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Euphoriall 



Wiek: 34
Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 10440
Skąd: świat

Wysłany: 2012-08-06, 09:39   

Wronged napisał/a:
Psychosis, masz rację, mnie ostatnio ksiądz powiedział, że nie ma tam miejsca na "takich jak ja"

"Takich jak Ty" to znaczy?

Ja wiem, nie wierzy się w księży, a w Boga ale moim zdaniem przez takie gadanie ludzie odwracają się od kościoła jeszcze bardziej. Zwyczajnie odechciewa się człowiekowi wierzyć, skoro ludzie, którzy powinni wspierać innych w wierze walną takim tekstem.




Przejęcie kontroli nad światem za pomocą łyżeczki i waty cukrowej
Na przypale, albo wcale - o tym będą musicale!
Jak widelcem kompot jesz.
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Wronged
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-06, 10:04   

Takich jak ja, znaczy niedoszłych samobójców.



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 13