Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
W co i dlaczego wierzycie?
Autor Wiadomość
inside
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-20, 23:01   

Dante, czym się różni panteizm od nonteizmu ?



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Mojwa
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-20, 23:08   

Panteizm uznaje za "boga" wszechświat, naturę; nonteizm nie uznaje ale też nie neguje boga, religie nonteistyczne to np buddyzm



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Dante
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-20, 23:26   

Oczywiście zdaje sobie sprawę z tego, że mogę się mylić. I w sumie, tak jak w nonteizmie bóg nie jest dla mnie rzeczą najważniejszą, ale jeśli już mam założyć, że on jest, to jestem panteistą. taki mix mały ;)



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
UR 
indestructible



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 388
Skąd: ...w nim ta moc ?..

Wysłany: 2011-04-06, 02:44   

:) Bardzo proste pytanie w tym temacie : )
- ...bo wiara czyni cuda : )




I've come to bring U hell..
Psycholog nie ocenia. Psycholog analizuje każdą opcję.
KrakóW/LubliN
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-04-06, 17:30   

Wierzę, bo nic na tym nie stracę - mogę jedynie zyskać :D
A jak nic nie zyskam, to nic mnie to nie obejdzie, bo i tak mnie już nie będzie ;)




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
murango 



Wiek: 33
Dołączyła: 03 Sty 2011
Posty: 456
Skąd: ...

Wysłany: 2011-04-06, 22:17   

Ella, zobacz sobie zakład Pascala, która mówi o wierze w jednego Boga:D Wynika z niej, że wierząc więcej zyskujemy niż tracimy :) Można to jednak obalić :D Piszę to jedynie jako ciekawostkę ;)



"Każda godzina rani. Ostatnia zabija."
 
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Ella 
Vulnera Sanentur



Wiek: 29
Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 3178
Skąd: Polska

Wysłany: 2011-04-06, 23:04   

murango, a widzisz, jak dla mnie to bardzo dobre rozumowanie :D
Jasne, wszystko można obalić, ale jeśli ktoś jest wierzący, i dobrze mu z tym, to po co psuć jego szczęście? ;)
Gdyby nagle ktoś powiedział, że Boga nie ma, że to co robiłam do tej pory było niepotrzebne, że to wszystko ściema i co gorsze - ten ktoś miałby rację, to całe moje życie by się zawaliło.
Zaczęłabym bać się wszystko.
Zaczęłabym bez sumienia kaleczyć siebie jak często chcę.
Na pewno nie byłabym szczęśliwa, skoro teraz szczęście daje mi jedynie wiara.




Smutne jest piękne, ale na szczęście
Nie wszystko piękne smutne jest.

:ella:
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
UR 
indestructible



Dołączył: 18 Gru 2009
Posty: 388
Skąd: ...w nim ta moc ?..

Wysłany: 2011-04-07, 02:27   

Dlatego warto wierzyć po prostu. Bóg jest dobrym obiektem wiary, bo nikt nie jest w stanie udowodnić czy jest czy owego nie ma. Pascal zaiste nieźle to wymyślił. I po co na siłę szukać czegoś tylko po to, aby dowiedzieć się że o wiele bardziej szczęśliwi jesteśmy szukając, niż gdy znajdziemy ? Czasem liczy się droga do celu, a nie sam cel : )



I've come to bring U hell..
Psycholog nie ocenia. Psycholog analizuje każdą opcję.
KrakóW/LubliN
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
lavender
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-25, 22:04   

No właśnie. Czy rzeczywiście nie można udowodnić istnienia Boga? Ostatnio to mi siedzi w głowie. ;) Nie żebym wierzyła, ale biblia nie wyklucza istnienia innych boskich istot jak anioły czy demony. Nie możemy skontaktować się z Bogiem, ale możemy z nimi. Oczywiście, albo będzie to wyjątkowo trudne jak w przypadku aniołów, albo bardzo ryzykowne jak w przypadku demonów (opętania).
Myślicie, że na podstawie tego można byłoby udowodnić lub obalić istnienie chrześcijańskiego Boga?




 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Naamah
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-06, 23:47   

Jedyne w co wierze to moja siła. Bóg nie jest ani dobry ani sprawiedliwy. Dla mnie jest martwy. Umarł jakiś czas temu i nie zmartwychwstanie (mimo, że podobno jest w tym dobry).
Za wiele razy wiara w niego mnie zawiodła, żeby jeszcze kochać coś tak wyreżysowanego.




 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Sky
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-07, 00:09   

Kurde, chciałabym wierzyć. Wierzący mają łatwiej w życiu 8)



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
megi-s 
piguła


Dołączyła: 29 Lis 2010
Posty: 2687
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2012-04-07, 00:15   

Ja też nie wierze. I nie wiem czy wierzącym jest łatwiej, może czasem mają kogo obwiniać za swoje niepowodzenia.



AMOR OMNIA VINCIT
:piguła:
 
 
W co i dlaczego wierzycie?
tup_tuś
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-07, 00:43   

Ja zastanawiam się czy nie wstąpić do oazy... W czasie rekolekcji były osoby z tamtad i opowiadały o sobie itp i jakoś tak zaczęłam się zastanawiać czy nie warto zacząć wierzyć. Wiadomo ze wiara wymaga wielu poświeceń ale wzbogaciłaby mnie może o umiejętnośc wybaczania bym mogła wybaczyć ojcu bo ponoć gdy się wybaczy to jest człowiekowi lżej... Jak człowiek wierzy to wie że jest kochany zawsze przez kogoś w tym wypadku Boga, zawsze ma komu się wygadać w postaci modlitwy itp... człowiek nie czuje się wtedy aż taki sam bo wierzy że żyje w sposób jaki ułożył mu plan wielki wszechmocny Bóg a wszelkie skoki w bok wybaczy... Kiedyś już próbowałam uwierzyć ale nie wyszło... Nie wiem czy potrafiłabym uwierzyć tak na prawdę ale w każdym bądź razie się nad tym zastanawiam.



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-07, 01:15   

czarną-linia, spróbować nie zaszkodzi... a nóż odnajdziesz tam coś, co da Ci siłę do walki.



 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Gość

Wysłany: 2012-04-07, 06:44   

czarną-linia, oczywiście wstąp jeśli chcesz, może Ci to pomoże.
Osobiście jednak twierdze że nie da się zrobić tak "a teraz będe wierzyć" lub "a teraz przestaje wierzyć". Teraz można zacząć wyznawać jakąś religie bądź nie. Samej wiary w coś się raczej nie wybiera. Albo sie uważa że jest jakiś bóg albo nie.




 
 
W co i dlaczego wierzycie?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11