Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Jak się odkochać?
Autor Wiadomość
Reaper 
to hell and back



Wiek: 23
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 385
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-02-05, 09:42   

Cezar00, dokładnie.
Ciesze sie, że pomogłem.




"- Pokaż mi blizny.
- Dlaczego?
- Chce zobaczyć ile razy mnie potrzebowałaś, a mnie nie było."
 
 
Jak się odkochać?
Sophie 



Dołączyła: 30 Sie 2015
Posty: 112
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-02-14, 15:39   

Osobiście uważam, że nie istnieje żaden sposób na odkochanie się. Paradoks działa tak, że im bardziej chcemy kogoś usunąć z pamięci, tym głębiej on w nas pozostaje. Sprawa ta, bardzo delikatna, jest bardzo osobista i zależy od poszczególnej jednostki. Współczynnikiem mogą też być okoliczności, jesli ktoś był dla nas tak bardzo ważny, to totalne odsunięcie go z naszego życia jest moim zdaniem niemożliwe. Trzeba znaleźć po prostu sposób, na to, aby to nas nie bolało...tylko właśnie jaki? Kazdy ma swoje.



 
 
Jak się odkochać?
Reaper 
to hell and back



Wiek: 23
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 385
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-02-14, 22:56   

Sophie, Są sposoby na to. Dużo ludzi sobie z tym radzi. Niejeden z nich należy do tego grona forumowiczów. Z tym, że starając się usunąć z pamięci, to ta osoba tam zagłębia się jeszcze bardziej mogę się zgodzić. Usunięcie kogoś kto był dla nas ważny z życia, a nawet z pamięci jest możliwe. Wielu ludzi to osiągnęło. Niestety w tym ma duże znaczenie czas, jak i umysł danej osoby.



"- Pokaż mi blizny.
- Dlaczego?
- Chce zobaczyć ile razy mnie potrzebowałaś, a mnie nie było."
 
 
Jak się odkochać?
Sophie 



Dołączyła: 30 Sie 2015
Posty: 112
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2016-02-23, 22:30   

Reaper napisał/a:
Sophie, Są sposoby na to. Dużo ludzi sobie z tym radzi. Niejeden z nich należy do tego grona forumowiczów. Z tym, że starając się usunąć z pamięci, to ta osoba tam zagłębia się jeszcze bardziej mogę się zgodzić. Usunięcie kogoś kto był dla nas ważny z życia, a nawet z pamięci jest możliwe. Wielu ludzi to osiągnęło. Niestety w tym ma duże znaczenie czas, jak i umysł danej osoby.


Tak, ale są niestety historie, gdzie jednak nie dało rady tak usunąc kogoś z pamięci




 
 
Jak się odkochać?
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-02-23, 22:52   

Od czasu do czasu słyszę o jakichś pigułkach, które miałyby wymazać określone wspomnienia z pamięci, choć na razie to zupełnie nierealne plany.



 
 
 
Jak się odkochać?
winyl 


Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 522
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-02-23, 23:30   

Stealing Horses napisał/a:
Od czasu do czasu słyszę o jakichś pigułkach, które miałyby wymazać określone wspomnienia z pamięci, choć na razie to zupełnie nierealne plany.

Gdzie to słyszałeś?




"Jak tu żyć? Kiedy iść nie mamy już dokąd i po co,
O czym śnić? Kiedy najgorsze koszmary przychodzą nocą"
 
 
Jak się odkochać?
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-24, 13:18   

Raz byłam w związku. Wymazalam z pamięci tą osobę w jeden dzień. Nie kocham. Nie potrafię się zakochać. Współczuję tym co się męczą... Trzeba chyba po prostu zaakceptować przeszłość. Pozwolić tej osobie odejść.



 
 
Jak się odkochać?
feels3 


Wiek: 28
Dołączył: 07 Mar 2015
Posty: 459
Skąd: śląskie

Wysłany: 2016-02-24, 16:45   

winyl napisał/a:
Gdzie to słyszałeś?


Wspominali o tym w którymś z magazynów popularnonaukowych. Można też znaleźć to na necie, np. tutaj:

http://www.focus.pl/czlow...-11463?strona=1




 
 
 
Jak się odkochać?
Patrykeight 



Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 162
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-02-24, 17:20   

Można użyć sposobu na myślenie złych rzeczy o tamtej osobie. Ale ten kto ma w sobie odrobinę szacunku do siebie i innych nie postąpi tak. Ale za to można szukać zalet samotności. Jest ich dużo...



 
 
Jak się odkochać?
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-24, 18:29   

Patrykeight napisał/a:
Ale za to można szukać zalet samotności. Jest ich dużo...

Ile ludzi, tyle opinii. Ja uważam, że samotność ma o wiele więcej wad niż zalet.




 
 
Jak się odkochać?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-24, 19:39   

Samotnik napisał/a:
Ja uważam, że samotność ma o wiele więcej wad niż zalet.

Samotność nie jest 'ziemią obiecaną', ale uważam, że jak ktoś nie potrafi być sam, to nie będzie też umiał być z kimś w zdrowej relacji. Jak ktoś potrafi być sam, to i rozpad związku nie jest zawaleniem się całego świata. Mi podczas rozstania z byłym partnerem po 7 latach pomogło powtarzanie sobie, że miłość nie jest od tego, żeby nas unieszczęśliwiać, więc trwanie w nieudanym związku 'bo miłość' jest antytezą miłości, a nie miłością.




 
 
Jak się odkochać?
Patrykeight 



Wiek: 35
Dołączył: 12 Wrz 2013
Posty: 162
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2016-02-24, 21:57   

Samotnik napisał/a:
Ile ludzi, tyle opinii. Ja uważam, że samotność ma o wiele więcej wad niż zalet.


Zanim byłem w związku też tak myślałem. Wtedy pojawiały się myśli, że mam dość tej beznadziejnej samotności.




Ostatnio zmieniony przez Ella 2016-02-24, 22:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jak się odkochać?
Samotnik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-25, 07:00   

Scarlet Halo napisał/a:
Samotnik napisał/a:
Ja uważam, że samotność ma o wiele więcej wad niż zalet.

Samotność nie jest 'ziemią obiecaną', ale uważam, że jak ktoś nie potrafi być sam, to nie będzie też umiał być z kimś w zdrowej relacji. Jak ktoś potrafi być sam, to i rozpad związku nie jest zawaleniem się całego świata. .

W porządku, tylko skąd wiesz, że ktoś nie potrafi być sam, skoro nigdy nie miał drugiej połówki? Chyba, że miałaś na myśli nie potrafienie bycia samemu po rozstaniu. Bo w pierwszym przypadku, to nie wiem, co trzeba potrafić w samotności.




 
 
Jak się odkochać?
Scarlet Halo
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-25, 18:13   

Samotnik napisał/a:
W porządku, tylko skąd wiesz, że ktoś nie potrafi być sam, skoro nigdy nie miał drugiej połówki? Chyba, że miałaś na myśli nie potrafienie bycia samemu po rozstaniu.

Jak ktoś nigdy nie miał drugiej połówki i żyje, to ewidentnie potrafi być sam, aczkolwiek zdarza się, że tą umiejętność traci po wejściu w pierwszy związek. Wiele jest takich osób co jeszcze jednego związku nie zakończyły, a już zaczynają następny, bo przeraża ich myśl o spędzeniu 24h będąc singlem.




 
 
Jak się odkochać?
Nightmare
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-23, 07:56   

Weź tu powiedz osobie zakochanej na zabój, że znajdzie sobie kogoś lepszego i tam ten nie był tego wart. Ta dziewczyna jest tak zrozpaczona, że ciągle płaczę. Na dodatek koleżanki z niej się śmiały bo dowiedziały się, że rzucił ją chłopak. Żeby czegoś głupiego dziewczyna nie zrobiła bo nawet rozmowa z psycholog nic nie dała. :roll:



 
 
Jak się odkochać?
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 12