Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Poczucie winy
Autor Wiadomość
Anyone 



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 401
Skąd: świat

Wysłany: 2012-10-11, 17:30   

Ja się pochlastałam, ja przegrałam, więc winię tylko siebie. W momentach bezsilności próbowałam obarczać odpowiedzialnością za moje zaburzenie ojca, ale to nie dawało mi żadnej satysfakcji. Wyrzuty sumienia miewam rzadko. W końcu zrobiłam to specjalnie i z rozmysłem, dla osiągnięcia konkretnego celu.



 
 
Poczucie winy
99ewap 


Dołączyła: 30 Wrz 2012
Posty: 130
Skąd: waniliowe niebo

Wysłany: 2012-10-17, 08:23   

piszecie tu o poczuciu winy z powodu okaleczania siebie a czy macie czasem poczucie winy z innego powodu?często czujecie się winni czy atakowani przez innych?



 
 
Poczucie winy
Anyone 



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 401
Skąd: świat

Wysłany: 2012-10-17, 10:28   

99ewap, bardzo często. Cały czas. Poczuwam się do odpowiedzialności za każdą złą rzecz. Obarczam siebie winą za zakup szminki! Bo i po co mi ona? Matka mówi, że za ciemna, żebym dała sobie spokój z wkurzaniem ludzi. Błędne koło. Cokolwiek zrobię, czuję, że to złe i niepotrzebne.



 
 
Poczucie winy
Lilith
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-17, 15:05   

99ewap napisał/a:
piszecie tu o poczuciu winy z powodu okaleczania siebie a czy macie czasem poczucie winy z innego powodu?często czujecie się winni czy atakowani przez innych?


ooo tak, czuję się winna o wszystko. O zło tego świata, o niesprawiedliwość, to ja jestem zawsze wszystkiemu winna. Pomimo, czy ja uczestniczyłam w sytuacji czy nie..




 
 
Poczucie winy
Fenoloftaleina 
Fenoloftaleina



Wiek: 26
Dołączyła: 01 Paź 2012
Posty: 6439
Skąd: lubuskie

Wysłany: 2012-10-17, 16:36   

Bardzo często mam poczucie winy. Nawet jeżeli dana sytuacja kompletnie mnie nie dotyczyła i tak myślę, co zrobiłam nie tak, co mogłam jeszcze zrobić, czego mogłam nie robić. Obwiniam się o większość rzeczy dziejących się w moim otoczeniu.



She always has a smile
From morning to the night
 
 
 
Poczucie winy
99ewap 


Dołączyła: 30 Wrz 2012
Posty: 130
Skąd: waniliowe niebo

Wysłany: 2012-10-17, 16:40   

zastanawiaiście się kiedys skad owo poczucie winy mogło się wziąć?

Ja też często czuję sie winna choć nie raz mam komunikaty ze inni uwazają to za przesadzanie




 
 
Poczucie winy
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-10-17, 17:32   

Widziałam wczoraj w wiadomościach te tragiczne zdjęcia małych dzieci z paskudnego żłobka... wyszłam. Rozpłakałam się. Nie mogłam wytrzymać... i zaczęłam się zastanawiać,czy to nie jest moja wina.. co za skrajność.



Nie umiem powiedzieć skąd to się wzięło. Dlaczego? Po co?
Nie znam odpowiedzi na te pytania.




Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Poczucie winy
99ewap 


Dołączyła: 30 Wrz 2012
Posty: 130
Skąd: waniliowe niebo

Wysłany: 2012-10-17, 17:56   

Nie dracula to napewno nie jest twoja wina ale za to sporo winy widze w opiekunkach które moze nie robiły tak ale nic tez nie powiedziały wcześniej,ponoć trwało to trochę czasu,szkoda dzieciakow



 
 
Poczucie winy
LadyDracula 



Wiek: 29
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 607
Skąd: Arges

Wysłany: 2012-10-17, 17:58   

teraz już wiem,że to nie moja wina.... lecz w tamtym momencie?
W tamtym momencie wszystko mi się zawaliło.




Jestem więźniem. Zamkniętym w klatce mego ciała. A jednak nazywam się wolnym jak sokół.
 
 
 
Poczucie winy
Anyone 



Wiek: 34
Dołączyła: 20 Sie 2012
Posty: 401
Skąd: świat

Wysłany: 2012-10-18, 19:18   

Być może obarczano/obarcza się nas winą za jakieś pomyłki, cudze niepowodzenia itd. Najdrobniejszą wzmiankę o tym, że coś jest przez nas odbieramy jako atak. To chyba norma przy aa.



 
 
Poczucie winy
Chloe 
szelest



Dołączyła: 14 Wrz 2012
Posty: 1396
Skąd: Polska

Wysłany: 2012-10-18, 20:02   

Anyone ja nie odbieram jako atak. Ja się tylko z tym zgadzam i zanurzam się w poczuciu winy.



"Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu - pamiętaj jaki pokój może być w ciszy."
 
 
Poczucie winy
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-18, 20:10   

99ewap napisał/a:
piszecie tu o poczuciu winy z powodu okaleczania siebie a czy macie czasem poczucie winy z innego powodu?

Ja nie mam poczucia winy z powodu aa. Właściwie, to robię to żeby się ukarać, czyli pozbyć poczucia winy. Bo przecież zawsze znajdzie się coś co zrobię nie dość dobrze.




 
 
Poczucie winy
Hekate 



Wiek: 29
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 2447
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-05-18, 12:02   

Rzadko kiedy towarzyszy mi poczucie winy. Częściej zdarza się to mojej mamie, która wciąż tłumaczy sobie, że coś zrobiła źle, co mnie bardzo denerwuje. Dlatego też coraz częściej okaleczam ciało tak, by nie widziała. :roll: To dzięki niej porzuciłam rękę, na rzecz ud i łydek.



 
 
Poczucie winy
NobodyListening 



Wiek: 32
Dołączyła: 01 Cze 2014
Posty: 180
Skąd: łódzkie

Wysłany: 2014-06-12, 14:38   

Ja po tym czułam wstyd i obrzydzenie do samej siebie. Macie też coś takiego?



Ciągle się czuję jak pies - skopany, pozbyty zębów.
Ale ja dziś gryzę więc uciekaj, nie biorę jeńców.
 
 
Poczucie winy
isolate 



Dołączyła: 22 Sie 2014
Posty: 50
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-08-23, 10:16   

Ja obwiniam się o wszystko, więc i o samookaleczanie, ale właściwie najmniej. Bo uważam, że to kara, na którą sobie zasłużyłam, dlatego ją wymierzam. To tylko chwile złości, gdy to zrobię i nie wiem, co mnie nagle podkusiło. Potem po prostu jest świadomość, że dojdzie kolejna blizna, nic wielkiego. Uważam, że moja autoagresja to tylko moja wina, problemy mnie nie usprawiedliwiają. Jednak cieszę się, że robię to, a nie coś gorszego. Poczucie winy z innych powodów jest gorsze.



still_not_dead
 
 
Poczucie winy
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 11