Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Kulinarna asceza
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: 2014-11-07, 16:20   Kulinarna asceza

W Etiopii jest dość rozwinięta wspólnota klasztorna chrześcijan, którzy wywodzą sie od tzw Ojców Pustyni - acetycznych pierwszych mnichów którzy zapoczątkowali ten ruch.
Istnieje pewien obszar gdzie przebywa około 1000 mnichów i jedną z reguł jest to że mogą oni spozywać tylko jedną rzecz przez całe życie (czyli od +/- 20 roku życia aż do tych 80/90/100 lat kiedy umierają).
Potrawa skłąda sie z dwóch składników: Ugotowanych niesłodkich bananów + korzeni olejarki abisyńskiej (takiego ichniejszego krzaka).

I nie chorują na awitaminoze i żyją długo i jedzą tylko to bo jest to przestrzegana reguła zakonna.
Jak to możliwe?

Jeśli mielibyście od dzisiaj do końca życia jeść tylko jedną potrawe, którą możecie dowolnie skomponować, co by to było i dlaczego?




 
 
Kulinarna asceza
Hathor 
Hati



Wiek: 30
Dołączyła: 15 Lut 2014
Posty: 1748
Skąd: wielkopolskie

Wysłany: 2014-11-09, 10:22   

Na pierwsze pytanie odpowiedzieć nie mogę, lecz bardzo mnie ta sprawa ciekawi. ;)
Co do drugiego - ciężko by mi było wybrać jedną potrawę, która pozwalałaby mi prawidłowo funkcjonować i żyć tak długo. Bardziej skupiłam się nad problemem przejedzenia i przyzwyczajenia do smaku potrawy. Myślałam nad chlebem, bo jem go codziennie, a mimo to go lubię. Może ryż? Nie mam pojęcia. :D




 
 
Kulinarna asceza
Narkomaniak
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-09, 10:25   

Nusquam napisał/a:
Jeśli mielibyście od dzisiaj do końca życia jeść tylko jedną potrawe, którą możecie dowolnie skomponować, co by to było i dlaczego?


Była by to Nutella :oops:

A tak na serio..
.. była by to Nutella :P

Myślę, że wyjaśnianie "dlaczego" akurat ona jest tutaj zbędne :)




 
 
Kulinarna asceza
Avadakedaver 
Shitstormer



Wiek: 34
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 476
Skąd: Polska

Wysłany: 2014-11-16, 23:49   Re: Kulinarna asceza

Nusquam napisał/a:

I nie chorują na awitaminoze i żyją długo i jedzą tylko to bo jest to przestrzegana reguła zakonna.
Jak to możliwe?

Jeśli mielibyście od dzisiaj do końca życia jeść tylko jedną potrawe, którą możecie dowolnie skomponować, co by to było i dlaczego?


Pewnie snickersy mają przykitrane pod łóżkiem :nvm:



Ja bym wybrał jakiś makaron. Jem prawie codziennie od 3 lat i mi nie zbrzydł jeszcze, ba, sam gotuję bo lubię najbardziej :*




 
 
Kulinarna asceza
WatPomp 



Wiek: 29
Dołączyła: 20 Gru 2013
Posty: 487
Skąd: małopolskie

Wysłany: 2014-11-17, 00:35   

Avadakedaver napisał/a:

Nusquam napisał/a:

I nie chorują na awitaminoze i żyją długo i jedzą tylko to bo jest to przestrzegana reguła zakonna.
Jak to możliwe?

Jeśli mielibyście od dzisiaj do końca życia jeść tylko jedną potrawe, którą możecie dowolnie skomponować, co by to było i dlaczego?


Pewnie snickersy mają przykitrane pod łóżkiem



Ja bym wybrał jakiś makaron. Jem prawie codziennie od 3 lat i mi nie zbrzydł jeszcze, ba, sam gotuję bo lubię najbardziej


Albo Marsy, była kiedyś taka reklama, że koleś poszedł do zakonu a przed wejściem leżał papierek po marsie i stwierdził ,że jednak wraca :lol:




Wchodzę na krawędź, jak wtedy, gdy byłam ptakiem.
Błękit był zaproszeniem wtedy, dzisiaj czerń jest rozkazem...
 
 
Kulinarna asceza
Vanilla 


Wiek: 28
Dołączyła: 27 Lut 2014
Posty: 1562
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2014-11-17, 02:18   

Avadakedaver napisał/a:
Pewnie snickersy mają przykitrane pod łóżkiem

:lol:


Wahałabym się między pizzą, a makaronem właśnie, jeśli chodzi o wybór tej jednej potrawy... Jedno jest pewne - dzięki takiej diecie byłabym niewyobrażalnie tłusta. :P




 
 
Kulinarna asceza
PanFoster 
Hybris.



Dołączył: 14 Sty 2013
Posty: 5071
Skąd: dolnośląskie

Wysłany: 2014-11-17, 02:26   

Makaron z jajkiem i majonezem. <3 Taki jak robiła mi J.



Jakże wspaniałym tworem jest człowiek! Może chuchać na dłonie, aby je ogrzać i dmuchać na zupę, by ją ostudzić.
 
 
Kulinarna asceza
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-17, 18:32   

Avadakedaver napisał/a:
Pewnie snickersy mają przykitrane pod łóżkiem

:rotfl: Zrobiłeś mi tym dziś dzień. <3


Ja też oczywiście wybrałabym makaron. Można z niego zrobić sałatki, obiady, śniadania, na ostro, na słodko... Wszystko. :3




 
 
Kulinarna asceza
Gość

Wysłany: 2014-11-17, 19:05   

Arya napisał/a:
Ja też oczywiście wybrałabym makaron. Można z niego zrobić sałatki, obiady, śniadania, na ostro, na słodko...


To nie do końca to o co pytałem. Jakbyś napisała "spaghetti po bolońsku" to wtedy musiałabyś jeść to samo spaghetti do końca życia, żadne na słodko, żadne sałatki z makaronem itp.

Właśnie o to chodzi. Chodzi o jedną konkretną potrawę, którą musiałabyś jeść TĄ SAMĄ do końca życia.




Ostatnio zmieniony przez 2014-11-18, 07:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kulinarna asceza
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-17, 19:13   

Nusquam napisał/a:
Właśnie o to chodzi. Chodzi o jedną konkretną potrawe która musiałabyś jeśc TĄ SAMĄ do końca życia.

To może chleb? :drapanie: Chleb je się prawie codziennie i raczej się nie nudzi... :drapanie:




 
 
Kulinarna asceza
Gość

Wysłany: 2014-11-17, 19:24   

Arya, masz na myśli sam chleb? bez masła? bez dodatków? taki sam... codziennie?



 
 
Kulinarna asceza
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-17, 20:15   

Nusquam napisał/a:
Arya, masz na myśli sam chleb? bez masła? bez dodatków? taki sam... codziennie?

:drapanie:
Czy można tam zażyczyć sobie codziennie chleb z jakimiś dodatkami (codziennie takimi samymi)?




 
 
Kulinarna asceza
selfishbastard 
selfi



Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 1380
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2014-11-17, 20:17   

Nie wierzę zakonnikom, mnichom etc. więc nie wierzę w ich niejedzenie czy tam jedzenie jednej potrawy.
Jak ja miałabym wybierać to wzięłabym jakieś płatki śniadaniowe. Czekoladowe oczywiście, idealny i smaczny zapychacz. c:




 
 
Kulinarna asceza
Gość

Wysłany: 2014-11-18, 03:34   

selfishbastard napisał/a:
Nie wierzę zakonnikom, mnichom etc. więc nie wierzę w ich niejedzenie czy tam jedzenie jednej potrawy.


To nie są mnisi katoliccy. Ale rozumiem Twój sceptycyzm. Jednak to prawda. Mimo wszystko sytuacja w Etiopii jest straszna, a oni przynajmniej mają codziennie ciepły posiłek, a w tym samym kraju dzieci umierają z głodu. To już inna sprawa.

Arya napisał/a:
Czy można tam zażyczyć sobie codziennie chleb z jakimiś dodatkami (codziennie takimi samymi)?


TAM to nie. Ale tutaj tak :) Można też zagiąć system tak że powiesz "kanapka z szynką, serem, ogórkiem i pomidorem", i w każdy dzień będziesz z tej kanapki ściągać składniki oprócz jednego i tak w jeden dzień masz kanapke z szynką, w drugi z serem, ww trzeci z ogórkiem a w czwart z pomidorem, zawsze to jakieś urozmaicenie ;)

Ja chyba wybrałbym chleb z masłem i czymś jak suszony posiekany czosnek czy coś... bo inne "treściwsze" dodatki prędzej czy później by sie przejadły.




 
 
Kulinarna asceza
selfishbastard 
selfi



Dołączyła: 23 Kwi 2013
Posty: 1380
Skąd: świętokrzyskie

Wysłany: 2014-11-18, 07:13   

Nusquam, a skąd wiesz że prawda. Ktoś to udowodni, że nie podjadają. Ja też mogę tak powiedzieć. :D



 
 
Kulinarna asceza
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12