Rejestracja
Rejestracja
Autoagresywni Strona Główna
  Użytkownik: Hasło:



Poprzedni temat «» Następny temat
Z drugiej strony biurka
Autor Wiadomość
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-27, 17:00   

aga_myszka, bardzo boję się tych zmian - nowych zasad, nowych programów nauczania, nowych szkoleń doskonalenia zawodowego, nowego sposobu awansu zawodowego - przy zaznaczeniu, że nie mamy absolutnie żadnej pewności, że za 4 lata to znów się nie zmieni.



 
 
Z drugiej strony biurka
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2016-06-27, 17:02   

Arya, jak byłam dziś na radzie, jeszcze nic o tym nie mówiono. Dziś wieczorem mamy spotkanie przy piwie, to zapytam, czy już coś o tym słychać, zwłaszcza w związkach zawodowych.



:myszka:
 
 
Z drugiej strony biurka
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-27, 17:17   

aga_myszka, daj znać, chętnie się dowiem. :)



 
 
Z drugiej strony biurka
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-27, 17:21   

Czy to znaczy, że liczba miejsc pracy dla nauczycieli znowu się zmniejszy?



 
 
Z drugiej strony biurka
Arya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-27, 17:39   

Daithi, myślę, że tak naprawdę jeszcze nie da się odpowiedzieć na to pytanie. Reforma ma w pełni wejść w życie w 2022 roku.



 
 
Z drugiej strony biurka
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2016-06-28, 11:34   

Cytat:
Jak zapowiedziała minister, większy nacisk ma być także położony na kształtowanie świadomości historycznej uczniów, ma temu służyć przede wszystkim zwiększenie liczby godzin tego przedmiotu. MEN chce także, by same lekcje były bardziej interesujące dla uczniów - tu propozycją są wycieczki do miejsc historycznych, w których organizacji ma pomóc ministerstwo.


Cytat:
- Uruchamiamy program pt. "Aktywne tablice" , w każdej klasie będą tablice multimedialne - zapowiedziała Anna Zalewska. Dodała też, że pedagodzy otrzymają niezbędną pomoc, resort zamierza zainwestować w doskonalenie zawodowe.


Ale bełkot...





Okay, whatever, one man's trash is another man's treasure

 
 
Z drugiej strony biurka
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-31, 23:04   





 
 
Z drugiej strony biurka
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-01-09, 17:44   

Prezydent podpisał ustawę. Jestem załamana.



:myszka:
 
 
Z drugiej strony biurka
Lina Inverse
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-09, 18:23   

aga_myszka, z czym wiąże się to dla Ciebie jako nauczyciela?
(No... mam na ten temat jakieś wyobrażenie, ale siedzisz w temacie głębiej i chciałabym je zweryfikować ;) )




 
 
Z drugiej strony biurka
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-01-09, 18:29   

Z totalnym zamieszaniem, niedopracowanymi podręcznikami i programami nauczania i niemieszczącymi się w wiejskiej szkole uczniami. A za dwa lata z sajgonem przy naborze do szkół średnich, kiedy na raz skończy szkołę ostatni rocznik gimnazjalistów i pierwszy ósmoklasistów.



:myszka:
 
 
Z drugiej strony biurka
Cirnellé 
Odruch wymiotny



Wiek: 23
Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 547
Skąd: podkarpackie

Wysłany: 2017-01-10, 14:03   

aga_myszka, mój brat idzie w przyszłym roku do 7 klasy. Mogłabyś mi powiedzieć, jak oni chcą pomieścić dwa roczniki dzieciaków w szkołach średnich?



Czuł niewymowny pociąg utopić się w błocie.
Ostatnio zmieniony przez aga_myszka 2017-01-10, 17:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Z drugiej strony biurka
Chochlik
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-10, 14:08   

Ludzie rok młodsi ode mnie mieli dokładnie tak samo. Jak skończyli 6 klasę, skończyli wakacje, to się 1. września okazało, że już są gimnazjalistami, czego nie wiedzieli jak kończyli szkołę. Też było to robione na szybko... albo byłam za mała, żeby zauważyć to wcześniej. :P



 
 
Z drugiej strony biurka
Adriaen 
Adriaen



Wiek: 27
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 5632
Skąd: Polska

Wysłany: 2017-01-10, 16:02   

Przeglądałem ostatnio broszury informacyjne, które przyszły do szkoły z ministerstwa (akurat w szkole do której uczęszczam odbywała się "debata" z przedstawicielami MEN, chociaż "debata" to zbyt szumne określenie, bo na większość pytań odpowiedź brzmiała "nie potrafimy odpowiedzieć n to pytanie, brakuje informacji"). Zabawne jest dla mnie przemianowanie szkół zawodowych na "szkoły branżowe I stopnia". Nadal to samo, ale inna nazwa. Zamiast liceum uzupełniającego dla kończących szkołę I stopnia czekać będzie dwuletnia szkoła II stopnia, kończąca się maturą. Wychodzi na to samo. (Dla niewtajemniczonych: osoba kończąca szkołę zawodową naukę w liceum uzupełniającym zaczyna od drugiego roku.)



 
 
Z drugiej strony biurka
Emphatic
[Usunięty]

Wysłany: 2017-01-10, 16:11   

Osobiście uważam, że obecne zmiany w edukacji to jedno wielkie nie porozumienie, pod żadnym względem nie jesteśmy do niej przygotowani. Proponowana podstawa programowa, szkoda słów- proponuje wychowanie małych robotów, pozbawionych emocji. Brawo.



 
 
Z drugiej strony biurka
aga_myszka 
jednostka urojona



Wiek: 33
Dołączyła: 19 Gru 2009
Posty: 5676
Skąd: mazowieckie

Wysłany: 2017-01-10, 17:57   

Cirnellé napisał/a:
Mogłabyś mi powiedzieć, jak oni chcą pomieścić dwa roczniki dzieciaków w szkołach średnich?

Nie mam pojęcia, a rząd zbywa to słowami, że podczas wyżu demograficznego kilkanaście lat temu były tak duże roczniki. :roll: Nie, nie było nigdy "podwójnego" rocznika. :roll:




:myszka:
 
 
Z drugiej strony biurka
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 12